Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Digital Leaders
Digital Leaders
Płatna weryfikacja kont dociera do Facebooka oraz Instagrama
Dell Technologies łączy regiony CEE oraz META
Co dalej z amerykańskim TikTokiem?
Materiał promocyjny
Konferencja #MakeYourLeadershipAwesome: Nowoczesne i odpowiedzialne przywództwo
Czy tajwańskie fabryki scalaków unikną czarnego scenariusza?
Yandex i inne firmy z Rosji będą wycofane z NASDAQ i NYSE
Daniel Olszewski, 17.03.2023
Pięć firm technologicznych z Rosji ma zostać formalnie wycofanych z amerykańskich giełd.
Indie dołączają do krajów produkujących układy scalone
Janusz Chustecki, 17.03.2023
Indie zapowiadają, że w najbliższych dniach podadzą więcej szczegół dotyczących budowy swojej pierwszej fabryki produkującej układy scalone. Wiąże się to z tym, że rząd tego kraju powziął decyzję, która ma mu zapewnić samowystarczalność w zakresie dostawy chipów.
Cyberbezpieczeństwo coraz ważniejsze dla branży logistycznej
Computerworld, 16.03.2023
Case study o tym, jak poradzić sobie ze wzrostem wyzwań wokół zapewnienia wydajnej pracy w skomplikowanej i rozsianej po kontynencie strukturze organizacji. Cyberzagrożenia dosięgają nie tylko pracowników stacjonarnych, ale także mobilnych – kierowców i pracowników podczas pracy zdalnej. Visline Microsoft Business Premium, zabezpieczając swoje środowisko IT dzięki inwestycji w chmurę.
Ofensywa inwestycyjna Samsunga
Janusz Chustecki, 16.03.2023
Korporacja podała wczoraj, że zamierza w ciągu najbliższych pięciu lat zbudować pięć nowych fabryk produkujących układy scalone, o łącznym koszcie 230 mld USD. Wszystkie zakłady powstaną w Korei Południowej.
Microsoft poszerza portfolio gier i ogłasza partnerstwo z Boosteroid
Anna Ładan, 15.03.2023
Microsoft wprowadzi gry Xbox PC oraz tytuły Activision Blizzard, w tym Call of Duty, na platformę największego niezależnego dostawcy usług grania w chmurze na świecie.
Materiał partnerski
SAP S/4HANA Cloud zapewnia doskonały rozwój i przyspiesza cyfryzację
Monika Gałązka, 15.03.2023
Klienci często rozumieją automatyzację jako przyspieszenie wprowadzania dokumentów i danych do systemu. Ale to zdecydowanie nie wszystko. Wyjaśniamy dlaczego warto stawiać na automatyzację procesów w biznesie, oraz dlaczego warto rozważyć wdrożenie systemu SAP S/4HANA Cloud.
Materiał promocyjny
Automatyzacja procesów bezpieczeństwa IT a realizacja wymogów Dyrektywy NIS2
Monika Gałązka, 14.03.2023
Rozwój wielu dziedzin opiera się o upraszanie procesów oraz ich automatyzację. Od wieków skupiamy się na realizacji naszych zadań w sposób jak najszybszy i jak najtańszy. Automaty jako pierwsze pojawiły się w obszarach ściśle technologicznych, gdzie wyręczały pracowników w nurzących obowiązkach. Świat IT zna automatyzację od dawna i tu również została ona wprowadzona przez techniczne zespoły operacyjne utrzymania systemów i aplikacji. Skrypty, playbooki oraz pipeliny na stałe zagościły w konsolach administratorów, którzy woleli raz poświęcić czas na obsługę zagadnienia i tych które pojawią się w przyszłości. Dodatkowo, ludzki czas jest coraz droższy, co powoduje, że nowe wyzwania od razu rozpatrujemy jako podstawę do automatyzacji.
Algi pomogą Microsoftowi obniżyć ślad węglowy
Daniel Olszewski, 13.03.2023
Zgodnie z wymogami zrównoważonego rozwoju firmy szukają innowacyjnych sposobów na obniżenie śladu węglowego ich działalności. Microsoft stawia na wykorzystanie alg.
Czy RPA dzisiaj to tylko automatyzacja?
Computerworld, 10.03.2023
Tworzenie strategii RPA i dobre przygotowanie wdrożeń to jedno z kluczowych wyzwań nowoczesnych organizacji. Jakie są najlepsze praktyki i czy umiemy dbać całościowo o cyfrowy dobrostan firmy? Czy polskie organizacje są już na zaawansowanym etapie robotyzacji i automatyzacji?
Plany sprzedaży technologii Nvidii do Huawei zagrożone
Daniel Olszewski, 10.03.2023
Rząd Stanów Zjednoczonych może powstrzymać transakcje w momencie wprowadzenia nowego pakietu ograniczeń handlowych dla Huawei.
Państwo 2.0 2023 - fotogaleria
Computerworld Online, 09.03.2023
Konferencja Państwo 2.0 jest jednym z najważniejszych wydarzeń w roku w obszarze strategii cyfryzacji państwa i kierunków rozwoju centralnych projektów IT. Udział w konferencji najważniejszych decydentów kształtujących politykę cyfryzacji państwa, stwarza unikatową okazję do poznania osób nadzorujących informatyczne inwestycje w sektorze publicznym.
Trwa konkurs Infoshare dla start-upów IT
Computerworld, 08.03.2023
Jeszcze tylko do 15 marca start-upy mogą zgłaszać się do Infoshare Startup Contest. Łączna pula nagród w konkursie to 30 tysięcy euro w gotówce, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska. Zwycięzców poznamy podczas konferencji Infoshare w maju w Gdańsku.
Arm może w tym roku zadebiutować na NYSE
Janusz Chustecki, 08.03.2023
Arm, brytyjski projektant układów scalonych należący do japońskiej firmy Softbank (która kupiła go w 2016 roku za 32 mld USD) przymierza się poważnie do wejścia w tym roku na amerykańską giełdę. Zapowiada też, że zamierza zebrać w ramach IPO kwotę 8 mld USD.
1
2
3
4
5
...
164
Następna
strona
Redakcja poleca
Inwestycje IT w czasach kryzysu. Chmura i nowe technologie
Computerworld
SAP S/4HANA Cloud zapewnia doskonały rozwój i przyspiesza cyfryzację
Monika Gałązka
W Polsce ruszyła nowa platforma rekrutacyjna IT
Janusz Chustecki
Szał inwestycyjny wokół AI. Konkurent ChatGPT może otrzymać 6 mld USD dofinansowania
Anna Ładan
Wydarzenia
Zarejestruj się
Lorem Ipsum is simply dummy text - normalne pełne webinarium
Zarejestruj się
SOC dla chmury – jak wykrywać i zapobiegać atakom specyficznym dla chmury
Zarejestruj się
Synergia NetApp i środowisk Machine Learning – bioinformatyczne studium przypadku
Zarejestruj się
Scrum Experience Day 2023
Biblioteka IT
TOP200 2022 - wersja demonstracyjna
Wersja demonstracyjna raportu TOP200 edycja 2022.
Raport Best in RPA&AI 2023
Kiedy MŚP w Polsce stawiają pierwsze kroki w drodze ku cyfrowej transformacji, w dużych firmach i korporacjach, nierzadko z udziałem zagranicznego kapitału, trwa burza mózgów o to, w jaki sposób efektywnie wykorzystać całe spektrum dostępnych technologii informatycznych? Posiłkując się analogią do dyfuzji innowacji, to właśnie ta grupa organizacji jawi się jako innowatorzy, albo co najmniej wcześni naśladowcy, dla których wykorzystanie robotów programowych (RPA) to za mało, aby osiągnąć oczekiwany poziom automatyzacji procesów biznesowych. W myśl zasady „mierz wysoko, sięgaj dalej”, na horyzoncie widać już falę projektów z zakresu hiperautomatyzacji, umiejętnie łączących rozwiązania RPA z mechanizmami sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, OCR, czatbotów i voicebotów, analityki czy projektowania low-code/no-code. Na polskim rynku nie brakuje produktów i doświadczeń, które pozwalają wdrażać najbardziej zuchwałe pomysły w życie. Znalezienie odpowiedzi na pytanie w jaki sposób, czym oraz z kim wdrażać strategię hiperautomatyzacji będzie dużo łatwiejsze po lekturze niniejszego raportu. Zapraszam do lektury.
Czy chmura zawsze jest chmurą? Przewodnik po usługach chmurowych i chmuropodobnych
Przewodnik po usługach chmurowych i chmuropodobnych. Rozważając adaptację chmury, warto poznać jej rodzaje i modele wdrożeń. Należy tu zwrócić uwagę, że chmura nie jest technologią, a modelem świadczenia usług IT. W jego ramach udostępniane są różne technologie, oprogramowanie, a także moc przetwarzania, pamięci masowe i infrastruktura sieciowa. Warto też wiedzieć, jakie usługi mogą sugerować, że są rozwiązaniami chmurowymi, jednak nimi nie będąc. W przypadku konkretnej firmy wybranie najlepszego dla niej typu chmury i zestawu usług jest zadaniem dla specjalistów IT. Mogą to być pracownicy firmy, jeśli mają odpowiednie kompetencje, lub zewnętrzni konsultanci dysponujący specjalistyczną wiedzą, pozwalającą na dobór optymalnego rozwiązania. Ten materiał prezentuje podstawowe pojęcia i znaczenia skrótów opisujących różne rodzaje chmur, typów usług, a także najważniejsze zasady selekcji odpowiedniego dostawcy.
Jak system ERP może pomóc zoptymalizować łańcuch dostaw w dobie rosnących cen?
Ostatnie dwa lata były trudnym okresem dla menedżerów zajmujących się utrzymaniem łańcuchów dostaw. Nie zdążyli oni jeszcze odpowiedzieć na wszystkie wyzwania stworzone przez pandemię, a już muszą radzić sobie z kolejną sytuacją kryzysową na rynku.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »