Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Digital Leaders
Digital Leaders
12 „najlepszych praktyk”, których dział IT powinien unikać za wszelką cenę
App Store zniknie z Chin?
Już ponad połowa producentów oprogramowania wdrożyło genAI
Jak będą rosły wydatki na ICT
Materiał promocyjny
OGŁOSZENIE O WSTĘPNYCH KONSULTACJACH RYNKOWYCH – CENTRALNA INFORMACJA EMERYTALNA
Jak wybrać oprogramowanie do zarządzania zrównoważonym rozwojem?
Linda Rosencrance , 22.09.2023
Dla organizacji, które na serio podchodzą do realizacji celów środowiskowych, społecznych i związanych z zarządzaniem, narzędzia do zarządzania zrównoważonym rozwojem mogą gromadzić odpowiednie dane, analizować je i dostarczać przydatnych informacji. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę i wskazujemy sześć wiodących narzędzi, których użycie warto rozważyć.
OpenAI pokazało Dall-E 3
Anna Ładan, 21.09.2023
OpenAI, zaprezentowało w środę Dall-E 3, najnowszą wersję swojego narzędzia do zamiany tekstu na obraz, które działa z użyciem ChatGPT.
Cyfryzacja dokumentów - na razie bardziej w planach
Computerworld, 19.09.2023
Aż 59% firm wykorzystuje w codziennej pracy elektroniczny obieg dokumentów, jednak tylko 27% scyfryzowało wszystkie obszary swojej działalności – wynika z badania Webcon. 54% ankietowanych nie widzi potrzeby wdrażania elektronicznego obiegu dokumentów, 28% wskazuje na zbyt wysokie koszty działania, a 17% na niewystarczające wewnętrzne zasoby IT.
Materiał promocyjny
ITSF CUP 20223- mistrzostwa w tenisie ziemnym dla branży IT - podsumowanie
Computerworld, 19.09.2023
AI przyspieszy procesy w bankowości korporacyjnej
Computerworld, 19.09.2023
Rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję mogą znacząco przyspieszyć procesy w sektorze finansowym – zwłaszcza te związane z transakcjami w bankowości korporacyjnej. Od strony regulacji prawnych, wiele jednak do powiedzenia będzie miała Unia Europejska i opracowywany Artificial Intelligence Act, który może zakazać pewnych rozwiązań i wskazać kierunki rozwoju dla całej branży.
UE ukarała TikTok olbrzymią karą
Janusz Chustecki, 18.09.2023
Unia Europejska nałożyła na chińską firmę TikTok grzywnę w wysokości 345 mln euro za to, że nie chroniła w należyty sposób danych osobowych, jakie przekazują jej nastolatkowie zamieszkujący nasz kontynent.
Oracle Cloud w Microsoft Azure
Computerworld, 18.09.2023
Microsoft i Oracle rozszerzają partnerstwo. Microsoft jako jedyny globalny dostawa chmurowy dołącza do Oracle i oferuje usługi Oracle Cloud Infrastructure Database Services w celu uproszczenia procesów migracji do chmury, a także wdrażania oraz zarządzania wieloma chmurami jednocześnie u klientów.
10 błędów, które mogą zablokować innowacje IT
Mary K. Pratt, 18.09.2023
Oczekiwania dotyczące innowacji są większe niż kiedykolwiek, liderzy IT muszą zapewnić odpowiednią kulturę, umiejętności i dostosowanie do wartości biznesowej podczas realizacji nowych inicjatyw IT.
OpenAI otwiera swoje pierwsze przedstawicielstwo w UE
Janusz Chustecki, 15.09.2023
Firma poinformowała, że zamierza w najbliższym czasie otworzyć swoje pierwsze biuro w UE. Będzie się ono znajdować w Dublinie w Irlandii. Wiadomo już, że na początku biuro będzie się zajmować przede wszystkim kwestiami prawnymi w regionie.
Efektywny marketing napędzany przez AI
Computerworld, 15.09.2023
Wykorzystanie AI i ML przez zespoły marketingowe wzrosło o 15,5% – wynika z raportu Snowflake “Modern Marketing Data Stack 2023”. Analizując wzorce użytkowania z puli około 8,1 tys. klientów według stanu na kwiecień 2023 r., Snowflake zidentyfikował dziesięć kategorii technologii, które są brane pod uwagę przez organizacje przy tworzeniu swoich stosów danych marketingowych.
Jak technologie ułatwiają walkę z praniem brudnych pieniędzy
Computerworld, 15.09.2023
Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że globalne straty spowodowane przestępstwami w obszarze prania pieniędzy kształtują się na poziomie 800 miliardów – 2 bilionów dolarów rocznie, co stanowi 2-5% światowego PKB [1]. Nic dziwnego, że krajowe i unijne organy regulacyjne nakładają na coraz więcej podmiotów coraz bardziej rygorystyczne zasady dotyczące weryfikacji klientów i kontrahentów pod groźbą surowych kar finansowych. Na szczęście z pomocą w skutecznej egzekucji prawa przychodzi technologia.
Nowość Acronis - Advanced Automation Acronis uprości operacje biznesowe i zwiększy produktywność Service Providerów
Computerworld, 14.09.2023
Nowa, oparta na chmurze platforma, stworzona specjalnie dla małych i średnich MSP, usprawnia rozliczanie klientów, zmniejsza złożoność i maksymalizuje przychody.
Zmiana kierownictwa w Accenture
Computerworld, 14.09.2023
Agnieszka Kubera objęła stanowisko Country Managing Director i prezeski zarządu w Accenture w Polsce. Jarosław Kroc będzie kontynuował swoją karierę w Accenture, wspierając rozwój praktyki w Europie Środkowo-Wschodniej i jako wiceprezes zarządu w Polsce.
1
2
3
4
5
...
179
Następna
strona
Redakcja poleca
Mercedes-Benz przyspiesza dzięki AI
Jürgen Hill
Nie żyje Piotr Wolański, światowej sławy ekspert w dziedzinie technologii kosmicznych
Computerworld
Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI
Computerworld
Oracle Cloud w Microsoft Azure
Computerworld
Wydarzenia
Zarejestruj się
Dyrektywa CSRD i Standard ESRS – jak przygotować się do pierwszego ujawnienia zgodnie z nowymi wymogami + prezentacja narzędzia do raportowania Incube ESG.
Zarejestruj się
Zarządzanie zespołami IT
Zarejestruj się
XIII Forum Architektów IT
Zarejestruj się
CIO Trends
Biblioteka IT
Mistrzowie migracji danych
Czy można skrócić czas migracji między niekompatybilnymi systemami z 70 do 14 godzin? Inżynierowie firmy Comarch opracowali i przeprowadzili projekt, w którym to się udało. Klient z branży ubezpieczeniowej musiał mieć dodatkowo zapewnione najwyższe standardy bezpieczeństwa. Operacja przeprowadzona w sposób tradycyjny - wykonania kopii zapasowej na taśmach magnetycznych w ośrodku klienta i transport taśm do ośrodka Comarch, gdzie miałaby nastąpić operacja odtworzenia, znacznie przekroczyłyby czas niedostępności. Konieczne było więc nieszablonowe podejście i bardzo dobrze zaplanowany proces, wsparcie partnerów biznesowych i przede wszystkim ogromne doświadczenie ekspertów. Zapraszamy do lektury niezwykle inspirującego case study, w którym zostały przedstawione krok po kroku szczegóły migracji opartej na macierzach dyskowych IBM FlashSystem i SVC.
Jak portale self-service pomagają firmom osiągać sukces w trudnych czasach?
Jeśli szukasz rozwiązania, które pomożecie Ci: Świadczyć usługi klientom 24/7 Zwiększyć efektywność pracy nawet o +200% Optymalizować koszty operacyjne Zautomatyzować obsługę klienta i poprawić poziom CX To musisz poznać zalety spersonalizowanych portali self service. Pobierz darmowy ebook i poznaj korzyści z wdrożenia takiego systemu. Z ebooka dowiesz się: Czym są portale self-service i jakie korzyści przynoszą firmie, pracownikom i klientom? Jak „od kuchni” wyglądają prace nad projektem i wdrożeniem rozwiązań typu self-service? Jak nowy portal transakcyjny w prosty sposób umożliwił klientom NN Investment Partners TFI samodzielne inwestowanie i oszczędzanie na emeryturę? W jaki sposób system szyty na miarę odciążył konsultantów i zredukował koszty podpisywania dokumentów w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Gaz? Jak portal samoobsługowy zautomatyzował proces umawiana wizyt w BNP Paribas Bank, zwiększając jego efektywność o 206% w 2 miesiące od wdrożenia? Jak w 4 miesiące zbudowaliśmy w pełni cyfrowy system dla innogy Stoen Operator, który przeniósł 90% wniosków do online i umożliwił klientom załatwianie spraw 24h/dobę? Jak cyfrowa platforma Hella+Health ułatwiła osobom +65 wybór ubezpieczenia medycznego na niezwykle wymagającym, amerykańskim rynku?
Dlaczego postępowe organizacje decydują się na wdrożenie infrastruktury HCI?
Tempo zmian obecnych wymagań biznesowych nie wykazuje oznak spowolnienia. Aby dotrzymać mu kroku i wspierać innowacyjność, przyszłościowe przedsiębiorstwa we wszystkich sektorach przemysłu już teraz rezygnują z rozproszonych i złożonych infrastruktur tradycyjnych opartych na silosach, przechodząc na rozwiązania takie jak HCI. Przedsiębiorstwa każdej wielkości z różnych sektorów przemysłu z powodzeniem wdrażają infrastrukturę hiperkonwergentną do obsługi coraz większej liczby zastosowań i aplikacji. Obsługuje ona coraz więcej krytycznych dla firmy obciążeń o rosnącym stopniu złożoności, co wyraźnie sugeruje, że w przyszłości będzie de facto pełnić rolę standardowej pamięci masowej. Klienci VMware udowodnili, że infrastruktura HCI może obsługiwać nawet najbardziej wymagające obciążenia, upraszczając jednocześnie operacje, zwiększając sprawność działania i obniżając koszty. Klienci Ci korzystają w tym celu z VMware vSAN, jednego z najlepszych na rynku rozwiązań do obsługi infrastruktury hiperkonwergentnej. W ten sposób zapewniają sobie spójne środowisko i wydajność właściwą dla urządzeń typu all-flash, a także mają do dyspozycji kluczowy element na potrzeby realizacji strategii wdrożenia prawdziwej chmury hybrydowej.
Przewodnik OWASP OWASP Cloud-Na tiveApplication Security Top 10 Guide
Nowoczesne aplikacje natywne w chmurze zapewniają krytyczną funkcjonalność dla różnych procesów biznesowych. Liczba aplikacji internetowych rośnie, a interfejsy API wystawione na działanie internetu rosną wykładniczo. Współczesne przedsiębiorstwa nadal przenoszą się do chmury i korzystają z pojawiających się architektur cloud native. W raporcie Palo Alto Networks 2022 State of Cloud Native Security stwierdzono, że organizacje spodziewają się, że w ciągu dwóch lat 68% swoich obciążeń roboczych będzie hostowanych w chmurze. Ponadto, do 2023 roku ponad 500 milionów aplikacji zostanie stworzonych przy użyciu podejść cloud native. Zapoznaj się z pełną wersją przewodnika OWASP.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »