Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
TechData - Usprawnij działanie krytycznych aplikacji
Equinix - Digital first
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
TechData - Usprawnij działanie krytycznych aplikacji
Equinix - Digital first
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Digital Leaders
Digital Leaders
Polski bank oferuje indywidualnym klientom możliwość uwierzytelniania się za pomocą biometrii
Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
9 inwestycji, które CIO powinni przeprowadzić przed nadejściem recesji
AWS, Google Cloud i Azure: porównanie ich funkcji bezpieczeństwa
IaaS, PaaS, SaaS - nowoczesne usługi chmurowe na miarę cyfrowej transformacji
Rządy coraz częściej blokują swoim obywatelom dostęp do internetu
Janusz Chustecki, 08.08.2022
Okazuje się, że na skutek działań rządów różnych krajów na całym świecie, w pierwszych sześciu miesiącach tego roku prawie 1,9 mld osób nie mogło korzystać z internetu. Jest to wysoce niepokojące zjawisko, gdyż w porównaniu z drugą połową 2021 roku oznacza to wzrost aż o 22%.
7 sposobów na podtrzymanie komunikacji i poczucia wspólnoty w zespołach zdalnych i hybrydowych
Christina Wood, 05.08.2022
Minusem zdalnych i hybrydowych środowisk pracy jest mniejsza liczba okazji do nieformalnych interakcji ze współpracownikami. Podpowiadamy, w jaki sposób liderzy w firmach mogą stworzyć poczucie więzi wśród pracowników.
Podcast
Nie zwalniamy tempa
Grzegorz Stech, 05.08.2022
Zapraszamy do słuchania kolejnego podcastu serii Computerworld TOP200. Ten odcinek to rozmowa o wyzwaniach związanych z pozyskiwaniem specjalistów IT.
Zmiany klimatyczne to wyzwanie dla technologii i biznesu
Computerworld, 03.08.2022
Zmiany klimatyczne, czyli tzw. ryzyka fizyczne mają istotny wpływ na rozwój różnych branż. Receptą może być modelowanie biznesu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego pod kątem analizy konsekwencji zmian klimatycznych np. dla obszaru prawnego czy zachowań konsumenckich.
Firma, którą Microsoft oskarżył o tworzenie narzędzi do szpiegowania twierdzi, że było ono przeznaczone tylko dla władz krajów UE
Computerworld, 02.08.2022
Austriacka firma, której Microsoft zarzucił stworzenie złośliwego oprogramowanie wykrytego w systemach komputerowych niektórych z jej klientów w co najmniej trzech krajach oznajmiła, że jej narzędzie szpiegowskie „Subzero” było przeznaczone do oficjalnego użytku tylko w państwach UE. O sprawie pierwsza poinformowała agencja Reutera.
Skokowy wzrost wdrożeń inteligentnej produkcji
Computerworld, 01.08.2022
Już 2/3 producentów korzysta z inteligentnej produkcji, wynika z kompleksowego Raportu o Stanie Inteligentnej Produkcji Rockwell Automation. Wskaźniki wdrożenia inteligentnej produkcji wzrosły o 50% od 2021 do 2022 r. Ponad 80% respondentów zarówno w raporcie, jak i w ankiecie perspektywicznej NAM (National Association of Manufacturers) podkreśla znaczenie pozyskania i utrzymania wysokiej jakości siły roboczej. Lista kontrolna pozwala na stworzenie własnego planu wdrożenia technologii
Rynek smartfonów mocno w dół
Janusz Chustecki, 01.08.2022
Firma analityczna Canalys opublikowała raport z którego wynika, że globalne dostawy smartfonów spadły w drugim kwartale tego roku (w porównaniu z drugim kwartałem zeszłego roku) roku aż o 9%. W ciągu całego tego kwartału na światowy rynek trafiło tylko 287 mln sztuk smartfonów, czyli najmniej od początku 2020 roku, to jest od momentu wybuchu pandemii koronawirusa.
Jeden z ważnych pracowników Apple przechodzi do Samsunga
Daniel Olszewski, 27.07.2022
Ekspert odpowiedzialny za projektowanie układów scalonych firmy Apple odchodzi z firmy. Zatrudnienie znalazł w Samsungu, który również produkuje własne chipy.
Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
Daniel Olszewski, 26.07.2022
Pomimo wielu problemów na rynku elektroniki użytkowej analitycy twierdzą, że Apple nadal nie odczuwa aktualnej sytuacji makroekonomicznej.
Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
Wiesław Pawłowicz, 26.07.2022
Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji Oracle zamierza dokonać cięcia kosztów o 1 miliard dolarów czego efektem będą zwolnienia tysiący pracowników w USA i na świecie.
Następny egzemplarz komputera Apple-1 wystawiony na sprzedaż
Janusz Chustecki, 25.07.2022
Kolejny prototyp zaprojektowanego 48 lat temu przez Steve'a Jobsa komputera Apple-1 (którego oficjalna nazwa to Apple Computer A) trafił na aukcję i jego aktualna cena – która w opinii znawców tego rodzaju przetargów pójdzie jeszcze mocno w górę – robi już wrażenie. A jest to przecież dopiero początek licytacji komputera, który został złożony przez samego Steve’a Wozniaka.
UE może badać przejęcia firm z branży technologicznej nawet jeśli nie działają w Europie
Wiesław Pawłowicz, 25.07.2022
Sąd UE stwierdził, że Komisja Europejska może badać fuzje i przejęcia w sektorze nauki i techniki, nawet jeśli jedna ze stron nie prowadzi działalności w Europie, a transakcja, w normalnych warunkach, nie wymaga zgody państw członkowskich UE.
Jak wyłączyć się z pracy podczas urlopu?
Wanda Żółcińska, 25.07.2022
Urlop powinien być czasem wypoczynku i regeneracji, tymczasem – jak wynika z badań – większość ludzi podczas wakacji notorycznie sprawdza pocztę, a część codziennie pracuje. W jaki sposób optymalnie wykorzystać czas urlopu i zniwelować stres? Rozmawiamy z Weroniką Loch, psycholożką Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego.
1
2
3
4
5
...
149
Następna
strona
Redakcja poleca
Innovecs otwiera biuro w Polsce i uruchamia rekrutację
Computerworld
Globalne podejście do rynku
Computerworld
Tworzenie aplikacji low-code – nowa umiejętność biznesowa
Lucas Mearian
Office 365 vs Office 2021 - On-Premise czy chmura - co wybrać?
Daniel Olszewski
Wydarzenia
Zarejestruj się
Scrum Experience Day 2022
Zarejestruj się
XII Forum Architektów IT 2022
Biblioteka IT
Instana: automatyczne monitorowanie aplikacji
Instana to dostawca rozwiązań do zarządzania wydajnością aplikacji (Application Performance Management). Stosuje technologię automatyzacji i sztuczną inteligencję, aby zapewniać widoczność niezbędną do skutecznego zarządzania współczesnymi, dynamicznymi aplikacjami w całym cyklu życia DevOps. Dowiedz się, jakie są kluczowe funkcje i korzyści zapewniane przez Instana.
EMA TOP 3: przewodnik po decyzjach dla przedsiębiorstw
Celem przewodnika decyzyjnego EMA Top 3 jest przedstawienie czytelnikowi produktów, które odpowiadają na kluczowe wymagania biznesowe i bolączki w obecnym czasie. Proces wyboru produktów w niniejszym raporcie oparty został o pięciu kluczowych aspektów: Empiryczny: analiza konkretnych problemów klientów i wyzwań w obszarze DevOps, SRE, operacjach IT i biznesie w 2021 roku. Strategiczny: ocena, w jaki sposób każdy produkt rozwiązuje problemy, które zostały zidentyfikowane w kroku 1. Innowacyjny: ocena eliminacji ograniczeń w celu zapewnienia klientom prawdziwie innowacyjnych rozwiązań. Zorientowanie na klienta: ocena koncentracji na wymaganiach klienta vs. reklama istniejących produktów nowości. Ilościowy: ocena klarowności ilości rozwiązywanych problemów.
Turbonomic Application Resource Management skutecznie optymalizuje chmurę
Ciągła, automatyczna optymalizacja infrastruktury – tak w skrócie przedstawia się główna korzyść systemu IBM Turbonomic Application Resource Management. Jeśli chcemy zautomatyzować wykorzystanie zasobów przydzielonych do aplikacji w chmurze prywatnej, publicznej lub własnej serwerowni i uzyskać większą elastyczność, a także zapobiegać problemom z wydajnością zanim wpłyną one na komfort użytkowania klienta końcowego – warto rozważyć wdrożenie Turbonomic ARM. Rozwiązanie to dobierze odpowiednie konfiguracje sprzętowe tak aby użytkownicy końcowi nie byli skazani na zbyt długie czasy oczekiwania na wykonanie określonych zadań przez systemy informatyczne.
IBM Turbonomic Application Resource Management - korzyści w biznesie i oszczędności finansowe
Z raportu opracowanego przez Forrester Consulting dowiemy się, jakie korzyści biznesowe oraz oszczędności finansowe zapewnia rozwiązanie IBM Turbonomic Application Resource Management. Jest to system dynamicznie optymalizujący wykorzystanie infrastruktury sprzętowej w celu zapewnienia odpowiedniej wydajności kluczowych aplikacji w czasie rzeczywistym, biorąc przy tym pod uwagę wymagania biznesowe. Zapewnia efektywność kosztową infrastruktury zarówno we własnym centrum danych, jak i w chmurze publicznej. Dodatkowo powoduje zmniejszanie obciążenia w działach operacyjnych IT.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »