Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
TikTok zmienia strategię dotyczącą bezpieczeństwa danych
Materiał promocyjny
Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych
Dzięki tej pamięci serwery kolejnej generacji będą pracować dużo wydajniej
Lenovo otwiera swój pierwszy w Europie zakład produkcyjny
Vantage DC otwiera w Warszawie kampus
Pierwszy na świecie komputer kwantowy działający w temperaturze pokojowej
Grzegorz Kubera, 03.06.2022
W Australii zainstalowano komputer kwantowy, który działa w temperaturze pokojowej i lokalnie. Znajdziemy go w Pawsey Supercomputing Research Centre.
Computerworld
Huawei prezentuje zaawansowaną ofertę rozwiązań dla centrów danych
Computerworld, 01.06.2022
Mobilna wystawa pod hasłem Huawei Enterprise 2022: Digital Transition To New Value Together od maja do września 2022 roku przejedzie przez 13 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. Spotkanie inaugurujące tę trasę miało miejsce w Warszawie.
3S otwiera swoje pierwsze centrum danych w Gdańsku
Janusz Chustecki, 23.05.2022
Należąca do spółki P4 firma 3S uruchomiła w Gdańsku centrum danych mające powierzchnię 500 m2. Jest to już 7 obiekt na terenie Polski i pierwszy w Trójmieście należący do tego operatora. Nowe centrum będzie świadczyć lokalnym firmom usługi w obszarze kolokacji, chmury obliczeniowej, dostępu do Internetu oraz bezpieczeństwa IT.
Intel buduje ogromne centrum badawczo-rozwojowe
Janusz Chustecki, 23.05.2022
Korporacja przystępuje do budowy potężnego centrum badawczo-rozwojowego wartego 700 mln USD, które będzie zlokalizowane w USA w stanie Oregon. Laboratorium zajmie się opracowywaniem technologii stosowanych w centrach danych, koncentrując swoją uwagą na takich zagadnieniach, jak chłodzenie komputerów, kwestia zużycia wody przez takie systemy czy ponownie wykorzystywanie ciepła odbieranego od chłodzonych komputerów.
Kiedy wodór zastąpi ropę, gaz i węgiel
Wiesław Pawłowicz, 19.05.2022
Wodór jest często nazywany paliwem przyszłości. Choć popularyzacja jego zastosowań zajmie jeszcze kilkanaście lat, ale już dziś można zaprezentować liczne przykłady praktycznych zastosowań i komercyjnych produktów.
Cisco ostrzega
Janusz Chustecki, 12.05.2022
Firma opublikowała pilny komunikat, w którym wzywa użytkowników do pilnej wymiany wadliwych kart pamięci, które zostały zainstalowane się w niektórych modelach serwerów linii UCS (Unified Computing System).
USB Typu C 2.1 już w sklepach - 240 W ładowanie przez USB-C
Daniel Olszewski, 04.05.2022
Specyfikacja USB Typu C 2.1 pozbywa się największego problemu z nowoczesnymi komputerami - stosunkowo wolnego ładowania w wydajniejszych konstrukcjach. W sklepach pojawiły się pierwsze kable pozwalające na 240 W ładowanie.
Lapsus$ wykradli kod źródłowy operatora T-Mobile
Daniel Olszewski, 25.04.2022
Hakerzy z Lapsus$ po raz kolejny pokonali zabezpieczenia wielkiej korporacji. Tym razem padło na firmę operatora sieci komórkowej.
Gartner: ogromny wzrost na rynku baz danych
Grzegorz Kubera, 20.04.2022
Bazy danych mają być ostatnią rzeczą, jaką chcą i zmieniają przedsiębiorstwa, ale - jak podaje Gartner - chmura zachęca wiele organizacji do odpowiednich aktualizacji.
Podcast
Samorządy na ścieżce cyfryzacji – nowy podcast
Grzegorz Stech, 15.04.2022
Zapraszamy do słuchania nowego podcastu Computerworld. Ty razem wraz z ekspertami porozmawiamy o tym, jak cyfrowo zmieniają się polskie samorządy.
Dostawca z certyfikatem SAP
Grzegorz Stech, 08.04.2022
OVHcloud zdobyła certyfikat SAP® Regional Cloud and Infrastructure Operations Certification zaświadczający o dostarczaniu bezpiecznej, zautomatyzowanej infrastruktury do obsługi środowisk SAP na terenie całej Europy.
Materiał promocyjny
5 Pytań do CEO Inspur Europe
Monika Gałązka, 07.04.2022
Wywiad z Jay Zhang - CEO of Inspur Europe
Wirtualne maszyny Azure ze wsparciem procesorów Arm
Janusz Chustecki, 05.04.2022
Microsoft zaprezentował wczoraj testową wersję maszyny wirtualnej działającej w chmurze Azure, która wspiera procesory Arm. Rozwiązanie zostało zaprojektowane we współpracy z firmą Ampere Computing.
1
2
3
4
5
...
138
Następna
strona
Redakcja poleca
Huawei prezentuje zaawansowaną ofertę rozwiązań dla centrów danych
Computerworld
Kiedy wodór zastąpi ropę, gaz i węgiel
Wiesław Pawłowicz
Pierwszy na świecie komputer kwantowy działający w temperaturze pokojowej
Grzegorz Kubera
Samorządy na ścieżce cyfryzacji – nowy podcast
Grzegorz Stech
Wydarzenia
Zarejestruj się
Data Driven Innovation 2022
Biblioteka IT
Rozwiń biznes z chmurą hybrydową i nowoczesną technologią IBM Power10
Odporność na cyberataki oraz szybkie i wydajne przetwarzanie danych to dla wielu firm filary wzrostu i rozwoju konkurencyjności. W odpowiedzi na tego rodzaju oczekiwania klientów, Cloudware Polska oferuje doskonałe rozwiązania IBM, marki, która nie tylko opracowała i wprowadziła na rynek kolejną generację cenionych od lat serwerów i procesorów Power, ale też zadbała o jeszcze większą dostępność i elastyczność tej nowoczesnej technologii. Serwery IBM Power10 tworzą najlepiej zabezpieczoną i najbardziej niezawodną platformę w swojej klasie, dodatkowo udoskonaloną dzięki zaawansowanemu szyfrowaniu pamięci oraz szybszej analizie danych. Przeczytaj, jak we współpracy z ekspertami Cloudware Polska możesz wdrożyć najnowsze rozwiązania w swojej firmie i na jakie zyski ma szansę się przełożyć taka inwestycja.
Kubernetes dla opornych
Kubernetes staje się standardem – w najprostszym ujęciu ułatwia zarządzanie złożonym środowiskiem aplikacji. To narzędzie coraz bardziej doceniane przez różne grupy specjalistów IT. Przedstawiamy niezwykłe opracowanie, które pokazuje podstawową mapę drogową udanego wdrożenia strategii konteneryzacji i pomaga wybrać odpowiednie rozwiązanie do zarządzania Kubernetes, pasujące do potrzeb firmy. Czemu Kubernetes? Firmy wybierają to rozwiązanie, ponieważ znacząco pomaga zwiększyć elastyczność i wydajność działów developmentu, umożliwiając zredukowanie czasu obsługi i złożoności środowiska. Działy ITOps (Information technology operations) lubią Kubernetes, ponieważ pomaga zwiększyć produktywność, zredukować koszty, ryzyko i przybliżyć organizację do osiągnięcia celów związanych z chmurą hybrydową. Deweloperzy uwielbiają Kubernetes za to, że daje im maksymalną elastyczność przy tworzeniu aplikacji cloud-native. Opracowanie „Kubernetes Management for Dummies” przeznaczone jest dla osób, które mają już podstawową wiedzę na temat kontenerów i Kubernetes, ale może być to wiedza bardzo powierzchowna. To książka dla osób pracujących w IT, menedżerów, osób z działu DevOps, które chcą rozwiązać konkretny problem i określić, czy Kubernetes, Rancher lub inne tego typu technologie są odpowiednim rozwiązaniem. W jaki sposób przedsiębiorstwa z różnych branż i różnej wielkości wykorzystują Kubernetes do poprawy swojej działalności operacyjnej? Autorzy prezentują także przykłady case studies z firm, które wybrały Kubernetes i rozwiązanie Rancher do zarządzania konteneryzacją. Zapraszamy do niezwykłej podróży do świata Kubernetes – pobierz opracowanie.
Hybrydowy świat z Oracle
Zmiany w sposobie pracy i dostępu do firmowych danych, spowodowane globalną pandemią, wymuszają nowe zachowania i modele operacyjne po stronie organizacji. Firmy muszą dziś szukać sposobów na tańsze, elastyczniejsze i jednocześnie zapewniające ciągłość biznesu rozwiązania. Organizacje chcą realizować bieżące priorytety, ale chcą również jak najlepiej wykorzystać nowe technologie. Świat chmury to nieuchronna przyszłość, w której będą musiały się odnaleźć wszystkie firmy. Otwartym pytaniem pozostaje jednak, jaki będzie ten świat chmury. Jednej, publicznej? A może wielu chmur, kombinacją usług publicznych, prywatnych i z pełnym wykorzystaniem infrastruktury tradycyjnej – czyli modelu pozwalającego przetwarzać i udostępniać dane niezależnie od miejsca ich powstawania, z zachowaniem wszelkich atrybutów modelu aaS? Wiele wskazuje na to, że przyszłość będzie należeć do rozwiązań hybrydowych, łączących komponenty chmury publicznej i prywatnej, komponenty chmury z elementami centrum danych i danymi w siedzibie firm. Jak poruszać się w takim środowisku i jak w pełni wykorzystać moc chmury do wsparcia biznesu? Oracle ma odpowiedź. Oferuje dostarczanie usług chmurowych w chmurze publicznej, w siedzibie klienta, na brzegu sieci. W chmurze Oracle organizacje mogą uruchamiać dowolne obciążenia, w tym VMware, HPC, chmurowe kontenery Kubernetes, bazy danych i wiele innych. Więcej o możliwościach chmury Oracle, jak również o przyszłości hybrydowych modeli pracy z danymi znajdziecie w e-booku popularnej serii "Hybrid Cloud for Dummies".
Wydajna i uniwersalna platforma bazodanowa
Współczesny biznes napędzany jest danymi. Dzisiaj to kluczowe zasoby i istotna wartość dla każdej organizacji. Dlatego istotne jest, by zarządzanie danymi i dostęp do nich był maksymalnie efektywny i przynosił wartość dodaną każdej organizacji. Przyrost danych (często niekontrolowany), ich rozproszenie, brak mechanizmów automatyzujących ich zarządzanie, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi, mogą być wielkim wyzwaniem dla firm. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które uproszczą zarządzanie, dadzą wgląd w firmowe środowisko danych i przyspieszą ich pozyskiwanie. Platforma zarządzania danymi Oracle zmienia całkowicie podejście do zarządzania danymi. Autonomiczna, oparta na samouczeniu, zdolna do pracy w chmurze, efektywna i prosta w zarządzaniu platforma bazodanowa nie tylko odciąży administratorów, ale przyczyni się do zwiększania przewag biznesowych organizacji. Przeczytaj, jakie korzyści oferuje ten wszechstonny produkt Oracle.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »