Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
Nvidia i Foxconn będą wspólnie budować tzw. „fabryki sztucznej inteligencji”
Nowe DC Atmana
HPE rozwija europejskie centrum R&D
Sprzedaż zarządzanych usług IT jest coraz bardziej opłacalna
GPW przenosi swój nowy system transakcyjny
OpenAI rozważa stworzenie własnych układów scalonych AI
Computerworld, (al)
OpenAI, firma stojąca za ChatGPT, rozważa stworzenie własnych chipów sztucznej inteligencji i posunęła się nawet do oceny potencjalnego celu przejęcia, poinformowała agencja Reutera, powołując się na pragnące zachować anonimowość źródła w firmie.
Veeam przedstawia usługę Backup-as-a-Service dla Microsoft 365 i Microsoft Azure
Computerworld
Cirrus by Veeam działa w modelu Backup-as-a-Service (BaaS) i jest już dostępny za pośrednictwem Azure Marketplace i wszystkich istniejących kanałów dystrybucji Veeam i Cirrus. Nowe rozwiązanie bazuje na prostej obsłudze SaaS bez konieczności zarządzania infrastrukturą, wdrożeniu istniejących rozwiązań Veeam do ochrony danych Microsoft 365 i Azure oraz wykorzystaniu usług tworzenia kopii zapasowych od Veeam Cloud & Service Provider (VCSP).
Unijna dyrektywa EED nakłada nowe obowiązki na centra danych
Janusz Chustecki
Wchodzi w życie nowa europejska dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej. Zmiany dotkną wielu branż, w tym sektor przetwarzania danych, a przede wszystkim centra danych.
Dell Technologies Forum 2023
Computerworld
26 września br., w Expo XXI w Warszawie odbyło się Dell Technologies Forum 2023. W tym roku na konferencji zgromadziło się ponad 2200 gości oraz 100 prelegentów, którzy przeprowadzili blisko 60 sesji tematycznych. Panele dyskusyjne i prezentacje koncentrowały się wokół pięciu głównych filarów – AI, multicloud, Edge, przyszłości pracy oraz cyberbezpieczeństwa.
Centra danych Microsoftu przechodzą na technologię nuklearną
Jon Gold
Microsoft zamieścił ogłoszenie o pracę, z którego można wywnioskować, że gigant z Redmond planuje zbadać wykorzystanie małych reaktorów jądrowych w swoich głównych centrach danych.
HPE Aruba Networking poszerza ofertę z obszaru bezpieczeństwa i sieci dla MŚP
Computerworld
HPE Aruba Networking poszerza ofertę rozwiązań dla MŚP, chcąc pomów organizacjom dostosować się do rosnących potrzeb w obszarze bezpieczeństwa i aplikacji chmurowych wymagających dużej przepustowości, dzięki nowemu switchowi 2,5 Gb i access pointowi Wi-Fi 6.
Oracle Cloud w Microsoft Azure
Computerworld
Microsoft i Oracle rozszerzają partnerstwo. Microsoft jako jedyny globalny dostawa chmurowy dołącza do Oracle i oferuje usługi Oracle Cloud Infrastructure Database Services w celu uproszczenia procesów migracji do chmury, a także wdrażania oraz zarządzania wieloma chmurami jednocześnie u klientów.
Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci
Daniel Olszewski
Dyski SSD stosowane aktualnie w komputerach są bardzo szybkie, ale znacznie mniej pojemne, niż tradycyjne nośnik SSD. W jaki sposób zwiększyć pamięć masową, aby była szybka, bezpieczna oraz efektywna cenowo?
Falcon 180B to nowy, najsilniejszy na świecie otwarty LLM
Anna Ładan
Stworzony w Technology Innovation Institute w ZEA nowy model zajmuje 1. miejsce na liście najlepszych algorytmów LLM o otwartym dostępie opracowanej przez Hugging Face. Model obejmujący 180 miliardów parametrów jest trenowany na podstawie 3,5 bilionów tokenów, z 4 razy większymi zasobami obliczeniowymi niż model LLaMA 2 firmy Meta. Falcon 180B jest w otwartym dostępie dla naukowców i użytkowników komercyjnych.
Szok cenowy: IBM podniesie koszty chmury nawet o 26% od 2024 roku
Anirban Ghoshal
Nowa podwyżka cen, która zacznie obowiązywać od stycznia 2024 r., wpłynie na usługi IaaS i PaaS, podała firma.
TikTok z centrami danych w Europie
Computerworld
TikTok kontynuuje prace w ramach Projektu Clover, inicjatywy która zwiększa poziom bezpieczeństwa danych użytkowników z Europy.
Chiny uruchomią nowy fundusz państwowy o wartości 40 mld USD w celu pobudzenia branży układów scalonych
Computerworld
Agencja Reutera, powołując się na nieujawnione lokalne źródła, podała, że Chiny zamierzają uruchomić nowy fundusz inwestycyjny wspierany przez państwo, który ma na celu zebranie około 40 miliardów dolarów dla swojego sektora półprzewodników.
Arm z programem ułatwiającym firmom zadanie budowania serwerów bazujących na platformie Neoverse
Janusz Chustecki
Brytyjska firma Arm zajmująca się projektowaniem procesorów zaprezentowała program, który ma przyspieszyć proces wdrażania do serwerów technologii obliczeniowych bazujących na jej platformie Neoverse. Program nosi nazwę Arm Neoverse Compute Subsystems (CSS) i został zaprezentowany pod koniec sierpnia na Uniwersytecie Stanforda podczas konferencji technicznej Hot Chips 2023.
1
2
3
4
5
...
146
Następna
strona
Redakcja poleca
Veeam przedstawia usługę Backup-as-a-Service dla Microsoft 365 i Microsoft Azure
Computerworld
Nvidia i Foxconn będą wspólnie budować tzw. „fabryki sztucznej inteligencji”
Anirban Ghoshal
Nowe DC Atmana
Computerworld
HPE rozwija europejskie centrum R&D
Grzegorz Stech
Biblioteka IT
Jak HPE ProLiant może pomóc przekształcić zarządzanie danymi i zwiększyć wyniki biznesowe dzięki analizie danych
Ilość danych rośnie szybciej niż większość organizacji jest w stanie sobie z tym poradzić. Oczekuje się, że w 2025 r. wzrost ilości danych wyniesie ponad 200 zettabajtów. 57% niedawno ankietowanych liderów biznesowych twierdzi, że ich firmy nie są w stanie nadążyć za tą ilością danych i zdają sobie sprawę, że nie są gotowi na przyszłość. W tych danych kryją się przełomowe spostrzeżenia dotyczące innowacji, usług i środków bezpieczeństwa, ale można je zrealizować tylko wtedy, gdy dane zostaną połączone i oswojone w celu analizy. Oznacza to połączenie milionów wątków danych w jednolitą strukturę, zautomatyzowaną i dostępną od brzegu sieci do chmury. W jaki sposób modernizacja danych może sprostać największym wyzwaniom?
Mistrzowie migracji danych
Czy można skrócić czas migracji między niekompatybilnymi systemami z 70 do 14 godzin? Inżynierowie firmy Comarch opracowali i przeprowadzili projekt, w którym to się udało. Klient z branży ubezpieczeniowej musiał mieć dodatkowo zapewnione najwyższe standardy bezpieczeństwa. Operacja przeprowadzona w sposób tradycyjny - wykonania kopii zapasowej na taśmach magnetycznych w ośrodku klienta i transport taśm do ośrodka Comarch, gdzie miałaby nastąpić operacja odtworzenia, znacznie przekroczyłyby czas niedostępności. Konieczne było więc nieszablonowe podejście i bardzo dobrze zaplanowany proces, wsparcie partnerów biznesowych i przede wszystkim ogromne doświadczenie ekspertów. Zapraszamy do lektury niezwykle inspirującego case study, w którym zostały przedstawione krok po kroku szczegóły migracji opartej na macierzach dyskowych IBM FlashSystem i SVC.
Zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych
Cyfryzacja kolejnych procesów biznesowych wykładniczo zwiększa złożoność oraz zależność systemów informatycznych. W efekcie funkcjonowanie współczesnych organizacji w niespotykanym wcześniej stopniu zależy od pełnej dostępności środowisk IT. Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń, które istotnie mogą wpłynąć na zakłócenie procesów biznesowych przedsiębiorstwa, znacząco wzrosło. Pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie wymusiła na firmach rewizję planów zachowania ciągłości działania pod kątem zdarzeń, które, w głębokim przekonaniu, nie miały prawa się zdarzyć. Dzisiaj w analizie ryzyka, obok awarii infrastruktury czy katastrof naturalnych, w większym niż kiedykolwiek wcześniej stopniu należy przyjrzeć się ryzykom wynikającym z niespokojnej sytuacji geopolitycznej (ataki cybernetyczne, wojna, kryzys energetyczny). Konsekwencje zaburzenia ciągłości działania mogą być poważne – od niezrealizowanej sprzedaży po brak możliwości realizacji większości operacji przedsiębiorstwa, a w efekcie narażenie firmy na konsekwencje prawne i utratę zaufania klientów. Badanie „Computerworld” miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytania: W jaki sposób rodzime przedsiębiorstwa podchodzą do kwestii zapewnienia sprawności procesów? Jaki wpływ na biznes ma utrata ciągłości działania systemów IT? Czy firmy mają gotowe plany zachowania ciągłości i przywracania procesów po awarii? W jakim stopniu zapasowe centra danych, nowoczesne techniki backupu i chmura obliczeniowa mogą pomóc w zwiększeniu dostępności systemów i danych?
3 WAYS TO ACHIEVE MACHINE LEARNING EXCELLENCE
Best asset for Data Practitioners: 3 WAYS TO ACHIEVE MACHINE LEARNING EXCELLENCE
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »