Nowa generacja systemu cokołów VX dla szaf sterujących Rittal

Główną trudnością występującą podczas eksploatacji szaf sterowniczych i obudów jest na ogół brak możliwości uzyskania stabilnego posadowienia podstaw lub cokołów. W konsekwencji może to prowadzić do problemów z utrzymaniem odpowiednich parametrów elektrycznych, wzrasta także ryzyko bezpieczeństwa dla osób obsługujących systemy sterownicze. Najnowsza generacja cokołów Rittal – jak zapewnia producent – skutecznie adresuje ten problem.

Nowa generacja systemu cokołów VX dla szaf sterujących Rittal (fot.: materiały prasowe)

Pierwszą modernizację cokoły VX do szaf sterowniczych Rittal przeszły dwa lata po pojawieniu się w ofercie marki w 2018 r. W ramach niedawnego, kolejnego cyklu poprawek produkty te otrzymały kolejny zestaw ulepszeń – usunięto m.in. występującą wcześniej wolną przestrzeń między szafą sterowniczą a jej podstawą. Jak zapewnia producent, takie rozwiązanie poprawia trwałość konstrukcji jako całości i korzystnie wpływa na bezpieczeństwo realizowanych projektów.

Cokoły VX są kompatybilne z będącymi już w użyciu wersjami szaf sterowniczych Rittal. Nowa generacja produktów znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie obecne są już platformy VX, VX IT, VX SE, TS, TS IT, TX Cable Net, TP, PC oraz IW.

Zobacz również:

  • Nowe akceleratory Intel Gaudi znacznie tańsze niż rozwiązania Nvidii. Czy spadną ceny chipów AI?

Stabilne posadowienie urządzeń klimatyzacji precyzyjnej w centrum danych jest bardzo ważne chociażby z uwagi na powstające w czasie pracy wibracje i ich przenoszenie na konstrukcję budynku oraz pracujące serwery – zwraca uwagę Bogusław Perkowski, ekspert od lat związany ze środowiskiem pracy technologii informatycznych, teletechnicznych i telewizyjnych.

- Zastanawiało mnie, że tych zasad nie stosuje się do posadowienia rozdzielnic elektrycznych, szaf sterowniczych i wszelkiego rodzaju obudów z układami, łączeniowymi, automatycznej regulacji, a przecież mikrowibracje czy przełączenia aparatów i styczników słychać było w całym pomieszczeniu, a niejednokrotnie również w sąsiednich pomieszczeniach - ocenia.

Brak dedykowanych podzespołów był prawdopodobną przyczyną uniemożliwiającą właściwy stabilny montaż. - Dzięki obecnie dostępnej palecie akcesoriów oraz łatwości ich zastosowania przy montażu szaf sterowniczych, te zjawiska ustąpią – ocenia ekspert.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200