Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
AI (Artificial Intelligence)
AI (Artificial Intelligence)
AI - jak unikać tendencyjności danych
Generatywna AI zmienia handel i usługi
AI przyspieszy procesy w bankowości korporacyjnej
Nowe możliwości analityki
Alibaba udostępnia publicznie model sztucznej inteligencji Tongyi Qianwen
SAS zacieśnia współpracę z Microsoftem. W tle generatywna sztuczna inteligencja
Anna Ładan, 13.09.2023
SAS ogłosiło rozszerzenie strategicznego partnerstwa z Microsoftem i zaprezentowało kolejne rozwiązania branżowe wykorzystujące korzyści z generatywnej sztucznej inteligencji. Firma koncentruje się na syntetycznych danych, cyfrowych bliźniakach i LLMs. Zadba też o przetwarzających dane wrażliwe.
Czy zewnętrzne aplikacje i rozszerzenia ChatGPT są bezpieczne?
Daniel Olszewski, 12.09.2023
Rynek zalały aplikacje bazujące na rozwiązaniu ChatGPT od OpenAI. Czy rozwiązania firm trzech są bezpieczne? Które z nich warto wykorzystywać w rodzinnej pracy?
Jak AI wpłynie na usługi finansowe?
Computerworld, 11.09.2023
Sektor bankowy jest jednym z największych potencjalnych beneficjentów wykorzystania sztucznej inteligencji na szeroką skalę. Eksperci SAS wskazują, że zastosowanie sztucznej inteligencji zapewni bankom większą efektywność operacyjną, pozwoli ograniczyć ryzyko biznesowe, skutecznie przeciwdziałać oszustwom i zarządzać doświadczeniem klientów, przy jednoczesnym skróceniu całego procesu.
Czy AI zmieni działanie firm?
Computerworld, 11.09.2023
Ponad trzy czwarte firm uważa, że AI jest technologią o największym wpływie na dotychczasową działalność organizacji – wynika z raportu KPMG.
Microsoft wesprze swoich klientów w sporach o prawa autorskie do wytworów sztucznej inteligencji
Anna Ładan, 11.09.2023
Copilot Copyright Commitment ma zastosowanie do klientów, którzy korzystają z „zabezpieczeń i treści” wbudowanych w jej oprogramowanie, poinformował Microsoft.
IBM prezentuje modele fundamentalne generatywnej AI
Paul Krill, 08.09.2023
Modele fundamentalne z serii IBM Granite stosują generatywną sztuczną inteligencję do zadań związanych z językiem naturalnym i kodowaniem. Ponadto, możliwości generatywnej sztucznej inteligencji Watsonx pojawią się w Watsonx data lakehouse.
W komunikatorze Telegram można korzystać z bota pomagającego inwestować w kryptowaluty
Computerworld, 08.09.2023
Kryptowalutowe boty do inwestowania opanowały drugą najpopularniejszą aplikację do komunikacji w Polsce.
OpenAI organizuje pierwszą konferencję deweloperów
Janusz Chustecki, 08.09.2023
Na ten moment wielu informatyków zainteresowanych sztuczną inteligencję czekało od dawna. Autorem niespodzianki jest firma OpenAI, która choć działa na tym rynku od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz zdecydowała się zorganizować swoją pierwszą konferencję deweloperów.
Tencent pokazał model LLM Hunyuan
Anna Ładan, 07.09.2023
Chiński Tencent poinformował , że otwiera do użytku korporacyjnego nowy model generatywnej AI o nazwie „Hunyuan”.
Falcon 180B to nowy, najsilniejszy na świecie otwarty LLM
Anna Ładan, 07.09.2023
Stworzony w Technology Innovation Institute w ZEA nowy model zajmuje 1. miejsce na liście najlepszych algorytmów LLM o otwartym dostępie opracowanej przez Hugging Face. Model obejmujący 180 miliardów parametrów jest trenowany na podstawie 3,5 bilionów tokenów, z 4 razy większymi zasobami obliczeniowymi niż model LLaMA 2 firmy Meta. Falcon 180B jest w otwartym dostępie dla naukowców i użytkowników komercyjnych.
Jak sztuczna inteligencja wypada w testach kreatywnego myślenia? Wyniki amerykańskich badań
Computerworld, 07.09.2023
Naukowcy z Montany dowiedli, że ChatGPT prześciga większość ludzi pod kątem zdolności generowania dużej liczby pomysłów i nowatorskich rozwiązań. Do badania użyli testu twórczego myślenia Torrance’a (TTCT). Kreatywna AI może stworzyć nowy rodzaj innowacji.
LMM w oku chińsko-amerykańskiego cyklonu
Anirban Ghoshal , 07.09.2023
Uwagi dyrektora generalnego Baidu stawiają LLM w centrum uwagi w obliczu eskalacji wojny handlowej między USA a Chinami. Baidu w zeszłym tygodniu uzyskało zgodę organów regulacyjnych w Chinach na uruchomienie swojego chatbota AI, Ernie 3.5, który jest postrzegany jako chińska odpowiedź na ChatGPT OpenAI.
Kwestie open source dla sztucznej inteligencji należy przemyśleć ponownie
Matt Asay, 05.09.2023
Jakie są prawa i ograniczenia licencyjne dla dużych modeli językowych? Czy obejmują one wagi i architektury głębokich sieci neuronowych?
1
2
3
4
5
...
36
Następna
strona
Redakcja poleca
Mercedes-Benz przyspiesza dzięki AI
Jürgen Hill
Dowiedziono, że GPT-3 potrafi rozumować jak student?
Computerworld
Dzięki AI, każdy może w prosty sposób stworzyć logo swojej firmy
Janusz Chustecki
AI wymusi istotne zmiany na rynku pracy
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
Data Driven Innovation
Biblioteka IT
Digital Workspace VMware - Przewodnik wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania
W dzisiejszych czasach coraz powszechniejszym modelem pracy stała się praca na odległość. W tej sytuacji należy sobie zadać pytanie w jaki sposób pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom bezpieczne stanowisko pracy z dostępem do wszystkich niezbędnych zasobów firmy. Mając na uwadze przyszłość, przedsiębiorstwa będą nieustannie rozwijać model pracy na odległość. Już teraz firmy przechodzą od zwykłego wspierania pracy zdalnej do modelu prawdziwie rozproszonych organizacji, pracujących z dowolnego miejsca. Cyfrowa przestrzeń robocza powinna umożliwiać pracownikom wydajną pracę z dowolnego miejsca, przy użyciu dowolnego urządzenia, aby zapewnić bezpieczny dostęp do potrzebnych aplikacji. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury nie tylko zapewnia im możliwość wykonywania pracy, ale daje swobodę i zwiększa efektywność wykonywanych działań oraz wprowadza zupełnie nowy sposób i spojrzenie naprowadzenie działalności. Co należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić produktywną i bezpieczną cyfrową przestrzeń roboczą? Jaka jest właściwa kolejność kroków potrzebnych do wdrożenia? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem.
AI: Jak zacząć? 5 pierwszych kroków
Początki przygody ze sztuczną inteligencją Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w każdej branży wyprzedziło prognozy dotyczące wykorzystania tej technologii. Tę tezę wspierają wyniki ankiety CIO z 2019 r., w której Gartner ujawnił, ze wykorzystanie sztucznej inteligencji w dużym przedsiębiorstwie z próby badawczej wzrosło o 270% w ciągu ostatnich czterech lat. Wpływ transformacji jest bardzo widoczny: sztuczna inteligencja istotnie wspiera powstawanie nowych produktów, zwiększa przychody, obniża koszty i radykalnie poprawia wydajność. Aby wyprzedzić te powszechna wśród przedsiębiorstw adopcje AI trzeba przewidzieć przyszłe potrzeby związane z AI i zrewidować priorytety biznesowe. Comtegra i NVIDIA bazując na swoim doświadczeniu biznesowym, projektowymi i technologicznym są w stanie pomóc klientom w adopcji procesów sztucznej inteligencji, skalowaniu własnych inicjatyw w tym zakresie czy tez projektowaniu i wdrażaniu fundamentów technologicznych dla obszaru sztucznej inteligencji. Niezależnie od tego, czy zaczynasz swój pierwszy projekt, delegujesz zespół do pracy w tym obszarze, czy odpowiadasz za utrzymanie i modernizacje infrastruktury IT, te 5 kroków pomoże Ci rozpocząć, prowadzić i zrealizować z sukcesem projekt AI.
Cyberbezpieczeństwo dla przedsiębiorstw
Cyberbezpieczeństwo od dłuższego czasu stanowi najwyższy priorytet dla przedsiębiorstw. Potrzeby w tym zakresie zmieniają się jednak w wyniku zachodzącej transformacji cyfrowej. Cyfrowa transformacja oznacza, że organizacje korzystają z większej liczby połączonych i mobilnych urządzeń w swoich sieciach, a pracownicy coraz częściej uzyskują dostęp do aplikacji i danych spoza granic sieci. W miarę przyspieszania tych zmian, stare metody zabezpieczania sieci nie są już w stanie za nimi nadążać. W tym dokumencie dzielimy się spostrzeżeniami na temat czynników mających wpływ na dzisiejsze wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw oraz proponujemy strategie, które firmy mogą przyjąć, oraz technologie, które mogą wdrożyć, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i systemów w dobie cyfrowej transformacji. Poznaj rozwiązanie w zakresie cyberbezpieczeństwa stworzone przez Alcatel-Lucent Enterprise.
Inteligentne rozwiązania HCI od HPE pomagają klientom odnosić sukces
Przyspiesz obsługę IT dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i wyjątkowej wydajności przetwarzania danych przez infrastrukturę hiperkonwergentną HPE. Przeczytaj historie naszych klientów i zobacz jaką moc i ochronę oferuje inteligentna, hiperkonwergentna platforma HPE
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »