Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Oracle stawia na chmurę i AI
Centrum badawcze Intela stawia na AI
Technologiczny 2021 według HPE
AWS vs Azure vs GCP
Kopie zapasowe danych - zdrowy rozsądek? Czy nadmierna ostrożność?
Centrum badawcze Intela stawia na AI
Grzegorz Stech, 19.01.2021
Intel rozbudowuje swoje centrum B+R w Gdańsku i stawia mocno na projekty związane z rozwojem Sztucznej Inteligencji czy pojazdów autonomicznych.
Technologiczny 2021 według HPE
Grzegorz Stech, 19.01.2021
Jakie będą najbliższe lata w IT? W swoich predykcjach eksperci HPE wskazują między na dane, bezpieczeństwo i brzeg sieci. Zmianę ma również przynieść multicloud i technologie “Ery Eksaskali”.
AWS vs Azure vs GCP
Janusz Chustecki, 18.01.2021
Amerykańska firma Cockroach Labs (specjalizująca się w projektowaniu komercyjnych systemów zarządzania bazami danych) opublikowała raport noszący tytuł „2021 Cloud Report”, w którym porównuje trzy najpopularniejsze obecnie na świecie usługi chmurowe. Wskazuje, która z nich nadaje się najlepiej do obsługiwania różnego rodzaju obciążeń IT i która jest najatrakcyjniejsza kosztowo.
Kopie zapasowe danych - zdrowy rozsądek? Czy nadmierna ostrożność?
Computerworld, 18.01.2021
Dziś nie sposób wyobrazić sobie prowadzenia działalności bez posiadania komputera z dostępem do internetu. To właśnie dzięki nim stało się możliwe łatwe tworzenie, wysyłanie i archiwizowanie faktur oraz innych ważnych dokumentów, a pracę można w zasadzie wykonywać z dowolnego miejsca na Ziemi. Niestety oznacza to również, że utrata danych lub awaria komputera niesie za sobą dalekosiężne konsekwencje – nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla osób prywatnych. Czy rzeczywiście warto tworzyć kopie zapasowe? A jeśli tak, to o czym warto pamiętać?
Microsoft zwiększa maksymalną długość plików magazynowanych w chmurze
Janusz Chustecki, 14.01.2021
Użytkownicy platformy Microsoft 365 mają powody do zadowolenia. Microsoft zwiększył ponad dwa razy maksymalną wielkość plików, jakie można magazynować w chmurowej pamięci masowej. Chodzi o pliki generowane i przetwarzane przez aplikacje SharePoint, Teams i OneDrive.
Realne przyspieszenie dla inteligentnego biznesu
Computerworld, 13.01.2021
Dzięki wieloletniej, bliskiej współpracy z SAP, Lenovo jest dzisiaj liderem rynku infrastruktury dla platformy SAP HANA. Wydajne, elastyczne, kompleksowe rozwiązania Lenovo - obejmujące sprzęt, oprogramowanie, usługi oraz wsparcie - to potwierdzona certyfikatem gwarancja w pełni zoptymalizowanego wdrożenia SAP HANA
Podcast
Najważniejszy jest człowiek – nowy podcast o transformacji cyfrowej
Grzegorz Stech, 12.01.2021
Kto zostaje, a kto nie liderem cyfrowej zmiany? Jak transformowała branża hazardowa? Kto jest technologicznym motylem, a kto poczwarką i jak przestawić cyfrową zwrotnicę? Najnowszy podcast Computerworld „W centrum cyfrowych zmian” odpowiada na wszystkie te pytania.
Azure Stack HCI w nowej odsłonie
Janusz Chustecki, 30.12.2020
Microsoft zaktualizował platformę Azure Stack HCI, która jest lokalną wersją usług świadczonych przez chmurę Azure. Korporacja ma nadzieję, że dzięki temu będzie skuteczniej rywalizować na rynku infrastruktur hiperkonwergentnych z takimi potentatami, jak VMware czy Nutanix.
Cyfrowa transformacja według EY
Grzegorz Stech, 29.12.2020
Firma doradcza EY opublikowała wyniki globalnego raportu Digital Investment Index 2020, w którym badała wyzwania i szanse cyfrowej transformacji w dużych organizacjach.
Trendy technologiczne w 2021 roku
Grzegorz Stech, 28.12.2020
Na koniec roku eksperci prognozują, jakie technologie będą zyskiwać na znaczeniu w roku nadchodzącym. Oto kilka ciekawszych predykcji.
Polskim firmom nie jest wszystko jedno, gdzie są przechowywane ich dane
Janusz Chustecki, 22.12.2020
Okazuje się, że lokalizacja danych przechowywanych w oferowanych przez dostawców platformach chmurowych ma dla polskich firm ogromne znaczenie. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez Aruba Cloud z którego wynika, że 59 proc. firm z Polski uważa, że kraj pochodzenia dostawcy ma znaczenie przy wyborze usługi.
Podcast
Rozmowy o przyspieszaniu świata
Grzegorz Stech, 22.12.2020
W nowym podcaście Computerworld Aleksander Poniewierski, globalny ekspert w dziedzinie cyfryzacji opowiada o swojej książce, w której pokazuje, jak może wyglądać biznes oparty na nowych technologiach. Zapraszamy!
Proste i efektywne przetwarzanie danych na brzegu sieci
Computerworld, 19.12.2020
Większość danych powstaje dzisiaj poza tradycyjnymi data center. I właśnie tam – mając na uwadze zwiększanie efektywności i szybkości działania – powinny być przetwarzane. Dostarczenie mocy obliczeniowej na brzeg sieci wymaga jednak nowego podejścia, uwzględniającego specyficzne wymogi bezpieczeństwa, trudne warunki środowiskowe oraz ograniczoną przestrzeń. Serwery edge computing Lenovo zapewniają wydajność, niezawodność i wytrzymałość w kompaktowych wymiarach.
Cisco: trendy technologiczne na rok 2021 i kolejne lata
Ludwik Krakowiak, 17.12.2020
Im bliżej końca roku, tym więcej prognoz dotyczących kolejnego. Cisco przedstawiło właśnie swoje przewidywania, jakie trendy technologiczne będą wieść prym w roku 2021 i następnych latach.
Prognozy Deloitte'a na 2021 r.
Ludwik Krakowiak, 17.12.2020
Przez pięć miesięcy mijającego roku w branży technologii, mediów i telekomunikacji dokonał się postęp, który w normalnych warunkach zająłby pięć lat – ocenia firma doradcza Deloitte w najnowszym raporcie „TMT Predictions 2021”. Wszystko z powodu koronawirusa.
Bezcenna technologiczna lekcja pandemii
Computerworld, 17.12.2020
To, jak dziś firmy radzą sobie w sytuacji globalnej pandemii, w dużej mierze zależy od tego, jak funkcjonuje w ich organizacjach IT - na ile jest odporne, elastyczne, skłonne do szybkiej reakcji i dostosowania się do nowych warunków. W wielu organizacjach planowana w dłuższym okresie cyfrowa zmiana, musiała zacząć dziać się „tu i teraz”. Kreślone scenariusze transformacji musiały być zweryfikowane na bieżąco, zaś technologia implementowana elastycznie. Oczywiście, te organizacje, którym udało się przeprowadzić proces zmiany przed pandemią, mogą teraz czuć ulgę. Ich cyfrowy silnik potrafił prawidłowo zareagować na zmianę. To od jego zdolności adaptacyjnych zależało naprawdę wiele. Sposób jego odpowiedzi na nową rzeczywistość pozwoli organizacjom obronną ręką wyjść z kryzysu lub przyczyni się do jej zguby.
Małe i średnie przedsiębiorstwa – zaawansowana cyfryzacja i innowacyjność
Computerworld, 15.12.2020
Polski sektor małych i średnich przedsiębiorstw radzi sobie zaskakująco dobrze, nawet w trudnych czasach pandemii. Nie ma wątpliwości, że jednym z najważniejszych czynników sukcesu jest transformacja cyfrowa. W naszym badaniu sprawdziliśmy, w jaki sposób organizacje podchodzą do cyfryzacji, jakie mają najważniejsze wyzwania i plany związane z wykorzystaniem technologii.
1
2
3
4
5
...
81
Następna
strona
Redakcja poleca
Jak powstały technologiczne buzzwordy?
Computerworld Online/DP
BestInCloud 2018 - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski
Książka SPEED już w polskim przekładzie
Grzegorz Stech
Bank as a Service czyli „bank z pudełka”
Computerworld
Wydarzenia
Zarejestruj się
Państwo 2.0
Zarejestruj się
Best in Cloud 2021
Biblioteka IT
CIO TRENDBOOK Część piąta
W V (i ostatniej) części CIO Trendbook „JAKIEJ MOCY POTRZEBUJE CYFRYZUJĄCA SIĘ FIRMA?” - Cyfrowy świat po COVID-19: strategie technologiczne na ciężkie czasy. Autorzy wraz z zaproszonymi ekspertami podsumowują pojawiające się podczas dyskusji w gronie polskich CIO wątki dotyczące wyzwań, przed jakimi stanęli menedżerowie wiosną 2020. Doświadczenie pandemii uwolniło w wielu firmach drzemiący potencjał technologicznych zmian i optymalizacji środowisk IT. W poszukiwaniu złotego środka pomiędzy wyzwaniami a możliwościami organizacji w procesie cyfrowej zmiany autorzy CIO Trendbooka przeanalizują strategie technologiczne, które zapewniły firmom stabilność i ciągłość działania. Publikacja jest wyjątkowym przewodnikiem technologicznym, który może inspirować firmy do zmian.
Pomyślne przejście do nowej normalności
Gdy świat zaczyna odzyskiwać równowagę, jednym z najważniejszych wyzwań będzie znalezienie sposobów zapewnienia klientom i pracownikom funkcji oczekiwanych przez nich w warunkach „nowej normalności”. Poznaj rozwiązania dające przedsiębiorstwom narzędzia niezbędne do utrzymania ciągłości działania i pozwalające pracownikom na bezpieczne wykonywanie zadań w domu lub w biurze.
Przygotuj swoją sieć
Na świecie obserwuje się bezprecedensowy wzrost liczby użytkowników i urządzeń zalewających rynek. Jeden z szacunków przewiduje czterokrotny wzrost średniej wielkości ich wykorzystania przez każdą osobę. Aby dowiedzieć się jak poradzić sobie z tym wykładniczym wzrostem, zapoznaj się z opracowaniem, w którym analizujemy wpływ globalnych wydarzeń, które napędzają potrzebę modernizacji sieci.
Optymalizacja kosztów, dzięki komunikacji i współpracy w chmurze
Czas na analizę potrzeb, jeśli jeszcze nie jesteś na drodze do przejścia do chmury – teraz jest Twoja szansa. Alcatel-Lucent Enterprise umożliwia firmom transformację rozwiązań komunikacyjnych do chmury w zależności od indywidualnych potrzeb. Na przykład, jeśli całkowite przejście do modelu pełnej chmury nie jest możliwe, wówczas dostęp do rozwiązania hybrydowego zapewnia wybrane korzyści z chmury, bez konieczności rezygnacji i zastępowania dotychczasowych inwestycji.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »