Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Jak cyfryzują się polskie przedsiębiorstwa
HPE wspiera badania nad technologiami kwantowymi
Materiał partnerski
Chmura prywatna – opcja warta rozważenia
Amazon Web Services uruchamia AWS European Sovereign Cloud
OVHcloud wprowadza usługę Identity and Access Management
Badanie Computerworld
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Computerworld
Kiedy strategia cyfrowej transformacji przedsiębiorstw wymusza, albo choćby zachęca do szerszego wykorzystania chmury obliczeniowej, działy IT mogą uzupełniać brakujące zasoby i kompetencje, sięgając po profesjonalne usługi chmurowe świadczone przez zewnętrznych partnerów.
Computerworld i Red Hat zapraszają na wielkie święto technologii
Computerworld
Computerworld Polska objęła patronatem medialnym tegoroczny Red Hat Summit: Connect Warsaw 2023. Pokrótce, to wielkie święto open Source.
Będzie wspólny biznes cloud Microsoftu i Amazona?
Computerworld
Microsoft ponoć prowadzi rozmowy w sprawie podpisania umowy z Amazon na narzędzia chmurowe o wartości 1 mld USD. Informację podał portal Insider.
Bezpieczeństwo w chmurze publicznej nadal priorytetowe
Computerworld
Jak wynika z opublikowanego przez Fortinet dokumentu „2023 Cloud Security Report”, w chmurze publicznej znajduje się już ponad połowa danych prawie 40% ankietowanych przedsiębiorstw. W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy odsetek tych firm zwiększy się do 58%, co spowoduje, że wyzwań związanych z zabezpieczaniem tych środowisk będzie jeszcze więcej.
HPE rozwija europejskie centrum R&D
Grzegorz Stech
Hewlett Packard Enterprise ogłosiło utworzenie ponad 150 nowych miejsc pracy w swoim Globalnym Centrum Doskonałości dla platformy edge-to-cloud HPE GreenLake zlokalizowanym w Galway w Irlandii. Nowe centrum będzie skupiać się na obszarach takich jak rozwiązania cloud native, DevSecOps, badania nad sztuczną inteligencją i cyberbezpieczeństwem, a także zarządzanie produktami i programami.
Nowości od SAP - więcej sztucznej inteligencji
Grzegorz Stech
Od dziś SAP udostępnia rozwiązanie SAP S/4HANA Cloud, private edition 2023. Na dorocznej konferencji SAP NOW premierę ma również nowa wersja RISE z pakietem SAP premium plus, wyposażona w funkcje sztucznej inteligencji.
Sprzedaż zarządzanych usług IT jest coraz bardziej opłacalna
Computerworld
Jak wynika z badania przeprowadzonego globalnie przez Canalys, najbardziej popularne są usługi związane z cyberbezpieczeństwem. Kluczowe dla wzrostu jest zarządzanie infrastrukturą chmury. Firmy kanału IT sprzedające usługi zarządzane zanotują wzrost w 2023 roku w stosunku do ubiegłego, a nowe prognozy przewidują globalną ekspansję tego trendu o 12,7%, w porównaniu z 419 mld USD w 2022 roku. Globalnie, cały sektor jest obecnie wyceniany na 472 mld USD.
GPW przenosi swój nowy system transakcyjny
Grzegorz Stech
Equinix został wybrany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) na dostawcę centrum danych, w którym zostanie uruchomiony autorski Warszawski Automatyczny System Transakcyjny (WATS). Główny system giełdowy i platforma GPW będą zlokalizowane w WA3, centrum danych Equinix w Warszawie.
Veeam przedstawia usługę Backup-as-a-Service dla Microsoft 365 i Microsoft Azure
Computerworld
Cirrus by Veeam działa w modelu Backup-as-a-Service (BaaS) i jest już dostępny za pośrednictwem Azure Marketplace i wszystkich istniejących kanałów dystrybucji Veeam i Cirrus. Nowe rozwiązanie bazuje na prostej obsłudze SaaS bez konieczności zarządzania infrastrukturą, wdrożeniu istniejących rozwiązań Veeam do ochrony danych Microsoft 365 i Azure oraz wykorzystaniu usług tworzenia kopii zapasowych od Veeam Cloud & Service Provider (VCSP).
Nowa usługa IBM wykorzystuje DNS do zapewnienia łączności w wielu chmurach
Michael Cooney
IBM wprowadza nową usługę opartą na DNS, która pozwoli klientom bezpiecznie kontrolować łączność między rozproszonymi środowiskami wielochmurowymi. NS1 Connect może dynamicznie podejmować decyzje o tym, gdzie wysyłać żądania internetowe, aby zapewnić najlepsze połączenia w złożonych, rozproszonych środowiskach sieciowych.
Dell Technologies Forum 2023
Computerworld
26 września br., w Expo XXI w Warszawie odbyło się Dell Technologies Forum 2023. W tym roku na konferencji zgromadziło się ponad 2200 gości oraz 100 prelegentów, którzy przeprowadzili blisko 60 sesji tematycznych. Panele dyskusyjne i prezentacje koncentrowały się wokół pięciu głównych filarów – AI, multicloud, Edge, przyszłości pracy oraz cyberbezpieczeństwa.
Silniejsza cyberprzestrzeń RP
Computerworld
Palo Alto Networks wzmacnia fundamenty cyberbezpieczeństwa w Polsce, inicjując współpracę z Dowództwem Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni RP. Właśnie podpisano dokumenty.
SAP zaprezentował Joule - nowego asystenta na bazie generatywnej sztucznej inteligencji
Computerworld
Joule został wbudowany bezpośrednio w rozwiązania zasilające strategiczne procesy. Bazuje na istniejącej ofercie SAP Business AI.
1
2
3
4
5
...
109
Następna
strona
Redakcja poleca
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Computerworld
Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365
Daniel Olszewski
Veeam przedstawia usługę Backup-as-a-Service dla Microsoft 365 i Microsoft Azure
Computerworld
Nowości od SAP - więcej sztucznej inteligencji
Grzegorz Stech
Wydarzenia
Zarejestruj się
XIII Forum Architektów IT
Zarejestruj się
CIO Trends
Biblioteka IT
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Kiedy strategia cyfrowej transformacji wymusza szersze wykorzystanie chmury obliczeniowej, albo choćby do tego zachęca, działy IT mogą uzupełniać brakujące zasoby i kompetencje, sięgając po profesjonalne usługi chmurowe świadczone przez zewnętrznych partnerów. Od początku chmura obliczeniowa postrzegana jest przez pryzmat trzech globalnych hiperskalerów. To istotna, ale tylko część większego tortu, który ma do zaoferowania firmom dodatkowe smaki i struktury. Wystarczy pokroić go głębiej, aby dostrzec unikalną ofertę lokalnych dostawców chmury z szeregiem komplementarnych usług i zasobów jej towarzyszących. Mowa tutaj o profesjonalnych usługach doradztwa, migracji i zarządzania, które umożliwiają różnej wielkości organizacjom uzupełnienie brakujących zasobów i kompetencji w drodze ku szerszemu wykorzystaniu chmury. W tym w obszarach budowy i utrzymania środowisk hybrydowych oraz multicloud. Z jakich powodów oraz w jakim zakresie firmy gotowe są powierzyć odpowiedzialność i zadania związane z planowaniem, wdrażaniem i zarządzaniem infrastruktury chmury wyspecjalizowanym partnerom? Jakie są kryteria oceny oferty i samych dostawców usług? Jaki ma to wpływ na ich budżety IT? To ważne pytania, pokazujące z nieco innej perspektywy krajobraz wykorzystania chmury w organizacjach. To także powód, dla którego zdecydowaliśmy się na pogłębienie naszej wiedzy i przeprowadzenie badania redakcyjnego Computerworld.
Cloud Connect: bezpieczny przesył danych do i z chmury
Świat IT oferuje wiele technologicznych możliwości wsparcia realizacji celów biznesowych organizacji. Jedną z nich jest wykorzystanie mocy chmur obliczeniowych. Publiczna chmura obliczeniowa charakteryzuje się wysoką dostępnością zasobów, skalowalnością na żądanie i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Stosując wirtualizację, można zarządzać komponentami, dostosowując środowisko do swoich potrzeb. Najpopularniejsze chmury publiczne to Google Cloud Platform (GCP), Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS). Jednym z popularnych scenariuszy jest uruchomienie tzw. chmury hybrydowej, czyli połączenie publicznych chmur z tradycyjną infrastrukturą umiejscowioną w znanym, najczęściej lokalnym centrum danych. Model hybrydowy pozwala bowiem optymalnie korzystać z zalet chmury publicznej (nieograniczone zasoby, rozproszenie geograficzne, elastyczność) i jednocześnie z chmury prywatnej – dedykowanej, odizolowanej infrastruktury gwarantującej stałość kosztów przy najwyższym poziomie ochrony danych.
Raport Best in Cloud 2023
Mimo, że poziom dojrzałości chmury w Polsce, w szczególności w porównaniu z rynkiem USA, przyjmuje się za niski, to zainteresowanie technologią jest duże. Dzisiaj nie wypada nie używać rozwiązań chmurowych, ale należy robić to mądrze. Rodzime organizacje miały wystarczająco czasu, aby czerpać wiedzę z bardziej dojrzałych rynków, aby na podstawie doświadczeń chmury publicznej przekonać się, że nie jest to jedyna droga do osiągnięcia celu. Na tegorocznej konferencji Best in Cloud mniej było o hiperskalerach, więcej zaś o dobrze skrojonych usługach i produktach lokalnych dostawców. Na pierwszym planie były ciekawe projekty zrealizowane z wykorzystaniem rozwiązań adresujących specyficzne potrzeby organizacji. Konferencja pokazała ogromna różnorodność, ale i potencjał chmury, którą można robić lepiej, taniej i przede wszystkim na własnych zasadach. W takim samym tonie utrzymany jest raport. Nie ma bowiem jednej recepty na chmurę, ale każda organizacja może czerpać z jej zalet - łyżeczką lub pełnymi garściami, w zależności od potrzeb.
10 rzeczy, których należy unikać budując chmurę obliczeniową
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem, który bazuje na doświadczeniach z projektu wdrożenia chmury hybrydowej i integracji systemów dla jednej z największych międzynarodowych firm ubezpieczeniowych. To jedno z pięciu największych wdrożeń w Polsce. Na konkretnym przykładzie można stwierdzić czego najlepiej uniknąć, aby projekt przebiegł sprawnie i bez komplikacji. Korzyści z wdrożenia to m.in.: poprawa time-to-market - dzięki wdrożeniu chmury hybrydowej VMware możemy w ciągu kilku minut zamówić i dostarczyć kompletną platformę pod nowo powstałą aplikację lepsze wykorzystanie zasobów IT zmniejszenie kosztów i poprawa przychodu przez innowacje gwarancja bezpieczeństwa - w ramach chmury zostały wdrożone najnowsze systemy bezpieczeństwa, takie jak Vmware NSX, które realizują separację i izolację najmniejszych komponentów obliczeniowych zmniejszenie ryzyka (wizerunku, utraty przychodów, utraty klientów, kar finansowych) wdrożenie chmury Vmware umożliwi prywatnym odbiorcom po stronie klienta, którzy korzystają z zasobów IT, uzyskać pełną transparentność kosztową
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »