Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
TechData - Usprawnij działanie krytycznych aplikacji
Equinix - Digital first
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
TechData - Usprawnij działanie krytycznych aplikacji
Equinix - Digital first
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center
Haker oferuje sprzedaż danych 48,5 mln użytkowników szanghajskiej aplikacji COVID
DRC vs DRaaS - jaki model zapewnienia ciągłości działania wybrać
Eskalacja naruszeń danych o zdrowiu napędza wydatki na cyberbezpieczeństwo w sektorze urządzeń medycznych
Kubernetes – więcej korzyści i więcej wyzwań
Liderzy IT mają problemy z modernizacją aplikacji – wyniki badania
Anirban Ghoshal , 11.08.2022
Prawie 93% ankietowanych liderów IT stwierdziło, że proces modernizacji aplikacji jest dla nich wyzwaniem ze względu na takie kwestie, jak kadra i niedostępność narzędzi
Kopia zapasowa w chmurze czy na zewnętrznym dysku twardym?
Daniel Olszewski, 10.08.2022
Kopia zapasowa to element, o którym powinni pamiętać nie tylko administratorzy IT. Dla własnego bezpieczeństwa kopię zapasową powinien wykonywać każdy pracownik. Jak bezpiecznie wykonywać backup. Czy usługi chmurowe są lepsze od tradycyjnych dysków twardych z kopiami zapasowymi?
9 inwestycji, które CIO powinni przeprowadzić przed nadejściem recesji
Stephanie Overby, 09.08.2022
W okresie spowolnienia gospodarczego cięcie kosztów jest niezbędne. Ale równie ważne jest dokonywanie właściwych inwestycji technologicznych, ponieważ informatycy mogą lepiej przygotować swoje organizacje do przetrwania trudnych czasów i wyjścia na prostą w dłuższej perspektywie.
Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
Daniel Olszewski, 09.08.2022
Microsoft Office 365 to najpopularniejszy pakiet do kolaboracji w organizacjach. W nienijszym materiale gromadzimy informacje o najnowszych wydaniach i wprowadzanych funkcjach.
AWS, Google Cloud i Azure: porównanie ich funkcji bezpieczeństwa
Neal Weinberg , 09.08.2022
Każda platforma chmurowa różni się narzędziami i funkcjami bezpieczeństwa, które oferuje klientom, aby pomóc im chronić ich zasoby w chmurze.
Różnorodność środowisk multicloudowych przyczyniła się do złożoności operacyjnej i bezpieczeństwa
Shweta Sharma, 09.08.2022
Prawie połowa organizacji badanych w regionie APAC (Azja-Pacyfik) uważa, że zarządzanie prywatnością i ochroną danych w chmurze jest trudniejsze niż w siedzibie firmy - wynika z raportu „Thales Cloud Security 2022”.
IaaS, PaaS, SaaS - nowoczesne usługi chmurowe na miarę cyfrowej transformacji
Daniel Olszewski, 09.08.2022
IaaS, PaaS, SaaS to nowoczesne sposoby wykorzystania usług chmurowych do zapewnienia infrastruktury IT, platformy do rozwoju własnych usług oraz kompleksowego oprogramowania przechowywanego w chmurze. Jakie są różnice pomiędzy IaaS, PaaS oraz SaaS?
Sprzedaż infrastruktury chmurowej stale wzrasta
John Gold, 08.08.2022
Google Cloud, AWS i Azure stanowią łącznie 63% globalnych wydatków na infrastrukturę chmurową - wynika z nowego raportu firmy Canalys.
HPE w drodze do neutralności klimatycznej
Grzegorz Stech, 05.08.2022
Firma Hewlett Packard Enterprise opublikowała siódmy raport Living Progress, określający globalne podejście firmy do zrównoważonego rozwoju. Wynika z niego, że firma się zeroemisyjną w całym łańcuchu wartości już w 2040 r., czyli o 10 lat szybciej niż zakładała we wcześniejszej strategii.
Zmiany klimatyczne to wyzwanie dla technologii i biznesu
Computerworld, 03.08.2022
Zmiany klimatyczne, czyli tzw. ryzyka fizyczne mają istotny wpływ na rozwój różnych branż. Receptą może być modelowanie biznesu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego pod kątem analizy konsekwencji zmian klimatycznych np. dla obszaru prawnego czy zachowań konsumenckich.
ERP w chmurze dla każdego
Grzegorz Stech, 26.07.2022
Rynek ERP w modelu chmurowym urośnie o 26 mld USD do 2026 roku – podaje Cloud-Based ERP Global Market Report 2022 opracowany przez The Business Research Company. Wartość jaką osiągnie rynek to ponad 68 mld USD już za 4 lata.
Microsoft stworzy cyfrowego bliźniaka rafinerii LOTOS
Computerworld, 25.07.2022
W efekcie współpracy Grupy LOTOS i Microsoft powstanie tzw. cyfrowy bliźniak fragmentu infrastruktury krytycznej rafinerii. To pierwsze tego typu zastosowanie technologii w sektorze naftowo-gazowym w Polsce.
Office 365 vs Office 2021 - On-Premise czy chmura - co wybrać?
Daniel Olszewski, 22.07.2022
Office to najpopularniejszy pakiet biurowy na świecie. Microsoft oferuje go w dwóch rodzajach - jako usługę chmurową Microsoft 365 oraz rozwiązanie na klasycznej licencji On-Premise - Office 2021. Którą wersję Office'a warto kupić do organizacji? Jakie są największe różnice pomiędzy wydaniami?
1
2
3
4
5
...
97
Następna
strona
Redakcja poleca
Nowa prędkość kosmiczna polskiego ICT
Wanda Żółcińska
Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
Daniel Olszewski
Office 365 vs Office 2021 - On-Premise czy chmura - co wybrać?
Daniel Olszewski
Kopia zapasowa w chmurze czy na zewnętrznym dysku twardym?
Daniel Olszewski
Wydarzenia
Zarejestruj się
Data Driven Innovation 2022
Zarejestruj się
Best in Cloud CEE
Biblioteka IT
Raport Best in Cloud 2022
Kiedy nieograniczona elastyczność kosztowa chmury zderza się z ich nieprzewidywalnością w walce na argumenty rację mają obie strony. Jednak to właśnie strach przed utratą kontroli nad wydatkami IT zdaje się być głównym hamulcem szerszej adopcji chmury obliczeniowej wśród polskich przedsiębiorstw. Z drugiej strony, podejście do zarządzania kosztami ewoluuje, a przy tym, za sprawą nowych koncepcji i narzędzi, staje się coraz bardziej wyrafinowane. W końcu firmy wykształcą umiejętność liczenia kosztów, a argument o nieprzewidywalności wydatków raz na zawsze zostanie wytrącony z rąk chmurosceptyków. Nie zważając na koszty, dostawcy infrastruktury, oprogramowania i usług chmurowych stawiają na innowacyjność, unikalność na rynku oraz kreowanie wartości biznesowej. W szranki konkursu Best in Cloud 2022 stanęło blisko 40 produktów chmurowych zgłoszonych w 9 kategoriach. W raporcie znajdziecie Państwo opisy wszystkich biorących udział w konkursie produktów, w tym tegorocznych laureatów, którym jeszcze raz szczerze gratulujemy.
Podstawy chmury hybrydowej
Wiele przedsiębiorstw korzysta obecnie z usług hostingu aplikacji w chmurze publicznej. Strategia hostingu w chmurze przynosi wiele korzyści, między innymi związane z łatwiejszym utrzymaniem i lepszą skalowalnością. Nie dziwią więc prognozy, że do 2026 roku globalny rynek infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) osiągnie wartość 31,36 mld USD. Jednak hosting w chmurze nie musi być najlepszym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa i wszystkich rodzajów zadań. Twoja firma może być jedną z wielu organizacji, które nadal udostępniają usługi na infrastrukturze lokalnej. Być może pomaga to ograniczyć koszty operacyjne, a może po prostu wolicie trzymać się sprawdzonej strategii hostingowej. Zapraszamy do zapoznania się z broszurą, która zawiera ogólne informacje na temat platformy hostingowej Azure Stack HCI i opisuje, jak za jej pomocą można bezproblemowo obsługiwać chmurę hybrydową.
Chmura 2022. Strategia, wyzwania i bariery
Chmura obliczeniowa od ponad dekady nadaje kierunek rozwoju infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw. Nie jest już „miejscem”, a sposobem działania czy elementem strategii. Na przekór innym trendom, które pojawiają się i równie szybko znikają, udział rozwiązań cloud w rynku systematycznie rośnie. Termin „chmura” dawno już wyszedł poza krąg ludzi bezpośrednio związanych z technologią, a o sposobach wykorzystania tego modelu w drodze ku cyfrowej transformacji dyskutuje się podczas zebrań zarządów. Z RAPORTU DOWIESZ SIĘ: • ile firm działających w Polsce korzysta z chmury? • ile z nich zaimplementowało środowiska wielochmurowe i jakie korzyści z tego czerpie? • w jaki sposób organizacje podchodzą w praktyce do modelu chmurowego? • jaki typ usług chmurowych wybierają w zależności od kontekstu biznesowego? • z jakimi trudnościami i wyzwaniami muszą się mierzyć w związku z korzystaniem z chmury? • jak wykorzystanie chmury wpisuje się w strategię firm w czasach błyskawicznych zmian? • które obszary warto przenosić do chmury, a kiedy z tego modelu się wycofać?
Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022
Pandemia COVID-19 istotnie wpłynęła na działalność firm, a pierwsze skrzypce w przemianach biznesu zaczęło odgrywać IT. Globalna epidemia nie zahamowała cyfrowej transformacji, ale wydatnie przyspieszyła procesy automatyzacji i cyfryzacji wielu obszarów funkcjonowania przedsiębiorstw. Beneficjentem okazała się chmura obliczeniowa – wynika z badania Computerworld przeprowadzonego we współpracy z firmą Polcom, dostawcą polskiej chmury dla biznesu. Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw dzieje się na naszych oczach. 93% firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji. Najczęściej respondenci utożsamiają cyfrową transformację z udostępnianiem pracownikom rozwiązań technologicznych zwiększających produktywność (75% odpowiedzi) oraz szerszą adaptacją cyfrowych miejsc pracy (61% wskazań). – Cyfrowa transformacja to potężne wyzwanie dla biznesu. Każdy zgodzi się jednak, że obecnie nie ma już od niej odwrotu. Nie dziwi więc, że rozwiązania chmurowe - pozwalające na skalowalność i znaczne przyspieszenie wdrożenia projektów informatycznych - w dobie pandemii zyskały na popularności. Obecnie aż 93 proc. badanych przez nas firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a rozwiązania chmurowe stanowią istotny element tej strategii. Co więcej, z naszych obserwacji wynika, że chmura wspiera rozwój biznesu we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki - przemysłu i produkcji, ochrony zdrowia i medycyny aż po finanse i bankowość. Kolejną widoczną tendencją jaką zauważamy w 2022 roku jest to, że firmy coraz częściej widzą potrzebę inwestycji w ochronę przed atakami i rozwiązania związane z cyberbezpieczeństwem. Trend ten jest zauważalny niezależnie od reprezentowanej branży czy wielkości biznesu, zarówno w sektorze większych firm jak i MŚP. Jest to kolejny aspekt, który determinuje rosnącą popularność chmury, ponieważ daje ona nieporównanie większe możliwości zabezpieczenia danych bez konieczności dokonywania znacznych inwestycji w dodatkowy sprzęt czy oprogramowanie. W mojej opinii, te dwa czynniki: dążenie do wyższej elastyczności biznesowej oraz potrzeba nowych strategii ochrony przed cyberzagrożeniami, będą obecnie kształtowały rynek usług chmurowych. Co więcej, będą one istotnym bodźcem do dalszego rozwoju biznesu w kierunku transformacji cyfrowej, niezależnie od reprezentowanego sektora rynku. – mówi Marcin Gwóźdź, prezes zarządu Polcom. Zmienia się także rola menedżerów IT/CIO - od opiekuna infrastruktury i generatora kosztów do strategicznego partnera. Ten powinien funkcjonować jako katalizator innowacji, który wprowadza nowe technologie do organizacji, ale także potrafić także pozyskiwać potrzebne usługi i rozwiązania u zewnętrznych dostawców. W tym usługi chmurowe. 67% ankietowanych uważa, że chmura obliczeniowa będzie lub już jest głównym motorem zmian technologicznych IT. W opinii 83% ankietowanych najważniejszym powodem za wyborem chmury będzie większa elastyczność i skalowalność infrastruktury IT w zależności od aktualnych potrzeb biznesu. Zachęcamy do pobrania raportu, w którym szczegółowo omawiamy i komentujemy wyniki badania.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »