Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Chmura od IBM z dowolnego miejsca
Wrocławskie szkoły wkroczą do chmury
Beyond.pl i HPE oferują nową jakość chmury
Dzięki tej ofercie przetwarzanie danych w chmurze będzie bezpieczniejsze
Trendy w data center
Wrocławskie szkoły wkroczą do chmury
Janusz Chustecki, 25.02.2021
Władze Wrocławia podpisały z Microsoftem umowę noszącą roboczą nazwę „Szkoły w Chmurze Microsoft”. Przewiduje ona iż korporacja będzie wspierać uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkolnej administracji, pomagając im rozwijać szeroko rozumiane cyfrowe kompetencje.
Beyond.pl i HPE oferują nową jakość chmury
Grzegorz Stech, 25.02.2021
Beyond.pl, dostawca usług kolokacji i chmury w Polsce i Europie uruchamia usługi chmurowe oparte o HPE GreenLake. Klienci dostaną elastyczny model rozliczeniowy oparty na podejściu pay-per-use oraz dostęp on-demand do mocy obliczeniowej i pamięci masowej.
Dzięki tej ofercie przetwarzanie danych w chmurze będzie bezpieczniejsze
Janusz Chustecki, 23.02.2021
Arrow Electronics (globalny dystrybutor rozwiązań IT) ogłosił rozszerzenie samoobsługowej platformy chmurowej ArrowSphere, wzbogacając ją o rozwiązania Adaptive Cloud Security opracowane przez firmę Fortinet.
Trendy w data center
Computerworld, 23.02.2021
Mimo wyraźnych zmian w sposobie konsumpcji IT i coraz większego znaczenia usług chmury publicznej lokalne centra danych jeszcze przez wiele lat będą pełnić ważną rolę w ekosystemie technologicznym. Coraz więcej firm posiadających zaawansowane środowiska IT decyduje się na migrację części lub całości zasobów do zewnętrznych ośrodków DC, w których kluczową rolę nadal odgrywają kompetentne zespoły inżynierów, budujące za pomocą wiedzy zaufanie do usług zarządzanych.
Elastyczny, niezawodny, łatwy w obsłudze – backup, jakiego jeszcze nie było
Computerworld, 19.02.2021
Usługa w chmurze, lokalne urządzenie zintegrowane albo samo oprogramowanie - ADT Cloud Appliance to bazujące na technologii Commvault nowoczesne rozwiązanie do wykonywania kopii zapasowych i odtwarzania danych, które w pełni dopasowuje się do specyficznych wymagań każdego klienta. Pozwala w elastyczny sposób sprostać wyzwaniom ochrony danych w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych. Zintegrowane rozwiązanie dostępne w modelu pay as you go upraszcza środowisko, pozwalając na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, usprawnienie operacji i ograniczenie kosztów.
Microsoft i Oracle - ścisła cloudowa współpraca już w Polsce
Grzegorz Stech, 11.02.2021
Firmy Microsoft i Oracle ogłosiły partnerstwo na rzecz współpracy w zakresie świadczenia usług chmury obliczeniowej dla przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz podmiotów publicznych. Organizacje będą mogły między innymi przenosić swoje środowiska IT do chmur Microsoft Azure i Oracle Cloud. Również w Polsce. To kolejny, ogłaszany na przestrzeni ostatnich miesięcy, duet chmurowy i potwierdzenie trendu oferowania nowych technologii z wykorzystaniem synergii partnerów.
Więcej chmury od IBM
Grzegorz Stech, 11.02.2021
IBM ogłosił dzisiaj rozszerzenie swojej oferty z udostępnieniem usług IBM Cloud w Polsce. Nowe usługi będą dostarczane z dwóch centrów danych zlokalizowanych w pobliżu Warszawy, mających zapewnić spójny zestaw usług chmury hybrydowej.
Firmy mogą już poznać możliwości komputerów kwantowych
Janusz Chustecki, 08.02.2021
Microsoft oddał kilka dni temu do użytku w postaci zapoznawczej wersji testowej swoje rozwiązanie Azure Quantum. Jest to rozbudowany ekosystem chmury publicznej, w którym firmy mogą uruchamiać i testować aplikacje korzystające z usług komputerów kwantowych.
Jak zoptymalizować backup?
Computerworld, 03.02.2021
Czy Backup as a Service dostępny jest jedynie w chmurze publicznej i czy ten model sprawdza się tylko w grupie firm o określonej wielkości? W naszym najnowszym wideo odpowiadamy na te i inne podchwytliwe pytania oraz obalamy mity na temat backupu.
Podcast
Czy AI ma osobowość prawną?
Grzegorz Stech, 02.02.2021
Publikujemy drugą część podcastu o legislacyjnych aspektach wdrożenia AI w organizacjach. W tym odcinku skupiamy się między innymi na odpowiedzialności za błędy, relacji człowiek- sztuczna inteligencja i możliwości ochrony własności intelektualnej AI.
HPE GreenLake przyspiesza Twój biznes
Computerworld, 02.02.2021
Biznes nie stoi w miejscu, konkurencja nie śpi. Te oczywiste prawdy pozostają niezmienne. Organizacje muszą dostosowywać swoje strategie, jak również narzędzia do wymogów konkurencyjnego rynku. Wygrywa na nim ten, kto potrafi szybciej dostarczyć produkt czy usługę, zrobi to taniej (wewnętrznie i zewnętrznie) i sprosta zmienności wymagań klientów.
Duet technologiczny pracuje nad rozwiązaniami AI
Grzegorz Stech, 22.01.2021
Atos i IBM razem pracują nad przyspieszeniem cyfrowej transformacji przy wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji i technologii Red Hat OpenShift. Firmy chcą wykorzystać AI oraz IoT do opracowania wspólnych rozwiązań w zakresie produkcji, logistyki i łańcucha dostaw.
Administracja w chmurze Microsoft
Grzegorz Stech, 21.01.2021
GovTech Polska i Microsoft podpisały dziś w Warszawie porozumienie o wspólnej inicjacji projektów i wdrażaniu rozwiązań z wykorzystaniem technologii chmurowych w administracji publicznej.
Cyfrowe kopalnie LKAB
Wiesław Pawłowicz, 21.01.2021
LKAB, największy w Europie producent rud żelaza mający 130-letnią historię rozpoczął projekt cyfrowej transformacji, który ma m.in. doprowadzić do osiągnięcia do 2045 roku zerowej emisji dwutlenku węgla w procesach wydobycia i przetwarzania rud żelaza.
Oracle stawia na chmurę i AI
Grzegorz Stech, 20.01.2021
Powstaje Oracle Cloud Platform & AI Services - nowa organizacja w Oracle, skoncentrowana na chmurze i Sztucznej Inteligencji. Zmiana potwierdza, jakie będą priorytety technologiczne na rynku. To kolejny wielki gracz, który zamierza nie spóźnić się na ten pociąg.
Centrum badawcze Intela stawia na AI
Grzegorz Stech, 19.01.2021
Intel rozbudowuje swoje centrum B+R w Gdańsku i stawia mocno na projekty związane z rozwojem Sztucznej Inteligencji czy pojazdów autonomicznych.
Technologiczny 2021 według HPE
Grzegorz Stech, 19.01.2021
Jakie będą najbliższe lata w IT? W swoich predykcjach eksperci HPE wskazują między na dane, bezpieczeństwo i brzeg sieci. Zmianę ma również przynieść multicloud i technologie “Ery Eksaskali”.
1
2
3
4
5
...
82
Następna
strona
Redakcja poleca
Data Driven Innovation - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski
Realne przyspieszenie dla inteligentnego biznesu
Computerworld
Książka SPEED już w polskim przekładzie
Grzegorz Stech
Czy AI ma osobowość prawną?
Grzegorz Stech
Wydarzenia
Zarejestruj się
Idealny plan migracji do chmury? Powiemy jak go zbudować!
Zarejestruj się
Best in Cloud 2021
Biblioteka IT
Raport specjalny: konteneryzacja w Polsce
Skąd bierze się rosnąca popularność konteneryzacji i w jaki sposób ten trend wpisuje się w architekturę posiadaną przez organizacje? Jak wynika z badania IDG Connect „Stosowanie kontenerów w Europie Środkowej”, przeprowadzonego na zlecenie firm SUSE i Hewlett Packard Enterprise, organizacje coraz częściej decydują się na kontenery myśląc o korzyściach biznesowych – zwiększeniu elastyczności i szybkości działania. W jakich obszarach najczęściej wykorzystywana jest ta technologia? W Polsce w czołówce są bazy danych, AI i migracja do chmury. Coraz atrakcyjniejszym tematem stają się także kontenery działające natywnie w chmurze. Dowiedz się więcej i pobierz bezpłatny raport
CIO TRENDBOOK Część piąta
W V (i ostatniej) części CIO Trendbook „JAKIEJ MOCY POTRZEBUJE CYFRYZUJĄCA SIĘ FIRMA?” - Cyfrowy świat po COVID-19: strategie technologiczne na ciężkie czasy. Autorzy wraz z zaproszonymi ekspertami podsumowują pojawiające się podczas dyskusji w gronie polskich CIO wątki dotyczące wyzwań, przed jakimi stanęli menedżerowie wiosną 2020. Doświadczenie pandemii uwolniło w wielu firmach drzemiący potencjał technologicznych zmian i optymalizacji środowisk IT. W poszukiwaniu złotego środka pomiędzy wyzwaniami a możliwościami organizacji w procesie cyfrowej zmiany autorzy CIO Trendbooka przeanalizują strategie technologiczne, które zapewniły firmom stabilność i ciągłość działania. Publikacja jest wyjątkowym przewodnikiem technologicznym, który może inspirować firmy do zmian.
Pomyślne przejście do nowej normalności
Gdy świat zaczyna odzyskiwać równowagę, jednym z najważniejszych wyzwań będzie znalezienie sposobów zapewnienia klientom i pracownikom funkcji oczekiwanych przez nich w warunkach „nowej normalności”. Poznaj rozwiązania dające przedsiębiorstwom narzędzia niezbędne do utrzymania ciągłości działania i pozwalające pracownikom na bezpieczne wykonywanie zadań w domu lub w biurze.
Przygotuj swoją sieć
Na świecie obserwuje się bezprecedensowy wzrost liczby użytkowników i urządzeń zalewających rynek. Jeden z szacunków przewiduje czterokrotny wzrost średniej wielkości ich wykorzystania przez każdą osobę. Aby dowiedzieć się jak poradzić sobie z tym wykładniczym wzrostem, zapoznaj się z opracowaniem, w którym analizujemy wpływ globalnych wydarzeń, które napędzają potrzebę modernizacji sieci.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »