Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Computerworld
Trendy technologiczne w 2022 r. – na co firmy powinny zwrócić uwagę
Computerworld, 17.02.2022
Wdrażać szybko CRM czy uruchomić, czat bota dla klientów? Technologie nie stoją w miejscu - czas poznać najnowsze trendy i zdążyć zastosować je w swojej firmie, nim zrobi to mainstream. Wspólnie z ekspertami LeverX Group przeanalizowaliśmy, jakie technologiczne trendy będą istotne w 2022 roku i jak mogą skorzystać na nich firmy.
Cyfryzacja w polskich firmach coraz dojrzalsza
Grzegorz Stech, 16.02.2022
Aż 93 % firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a 30 % przedsiębiorstw badanych w raporcie Polcom i Intel „Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022. Chmura i nowe technologie” poddało cyfryzacji i automatyzacji zdecydowaną większość swoich procesów biznesowych.
IBM integruje systemy z/OS z chmurami
Janusz Chustecki, 15.02.2022
Big Blue podejmuje kolejne kroki zmierzające do tego, aby jego komputery klasy mainframe pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego systemem z/OS mogły śmielej wkroczyć do chmur obliczeniowych i stamtąd świadczyć swe usługi firmom. Dlatego zaprezentował ostatnio dwie nowe usługi wspierające to zadanie: IBM Z and Cloud Modernization Stack 2022 oraz Wazi as-a-Service.
Globalny rynek data center wciąż rośnie
Wiesław Pawłowicz, 15.02.2022
Analitycy firmy Turner & Townsend uważają, że w 2022 roku można oczekiwać wzrostu inwestycji w budowę kolejnych centrów danych i to mimo rosnących kosztów oraz polityki klimatycznej wymagającej ograniczeń w zużyciu energii.
Cyberbezpieczeństwo 2022. Krajobraz przed bitwą
Anna Ładan, 15.02.2022
W jaki sposób polscy przedsiębiorcy radzą sobie z najłabszym ogniwem w łańcuchu cyberbezpieczeństwa – niefrasobliwością pracowników? Co będzie najważniejsze w obszarze cyberbezpieczeństwa w 2022?
Vultr otworzył nowe centrum danych w Warszawie
Wiesław Pawłowicz, 14.02.2022
Firma Vutr, niezależny dostawca usług chmurowych, ogłosiła otwarcie nowego, pierwszego w Polsce centrum danych. Vultr Warszawa jest siódmym centrum danych tej firmy w Europie i 23. na świecie.
Badanie CNCF: zarządzany Kubernetes staje się normą
Scott Carey, 11.02.2022
Najnowsze badanie przeprowadzone przez Cloud Native Computing Foundation pokazuje, że wykorzystanie kontenerów i Kubernetes nadal wzrasta, ponieważ usługi zarządzane zmniejszają obciążenie operacyjne ich zespołów.
Linux pod obstrzałem hakerów
Grzegorz Stech, 10.02.2022
VMware opublikował raport na temat zagrożeń "Exposing Malware in Linux-Based Multi-Cloud Environments". Wskazuje on między innymi, w jaki sposób cyberprzestępcy wykorzystują złośliwe oprogramowanie do ataku na systemy operacyjne oparte na Linuksie.
Jeden znaczący koszt chmury wielochmurowej
Matt Asay, 10.02.2022
Cały czas, który programiści spędzają na poznawaniu tajników różnych chmur, to czas, którego nie mogą poświęcić na rozwiązywanie problemów biznesowych.
Nowy gracz IT w Polsce
Grzegorz Stech, 09.02.2022
Endava, brytyjski dostawca usług technologicznych rozpoczyna działalność w Polsce. Otworzy swoje bura w Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku. Spółka zaczyna rekrutować specjalistów w zakresie wdrażania rozwiązań chmurowych opartych na Google Cloud Platform.
Nowa prezes Equinix
Grzegorz Stech, 08.02.2022
Equinix, globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, powołał Sylwię Pyśkiewicz na stanowisko prezesa zarządu spółki w Polsce. Oprócz kierowania główną działalnością w Polsce, nowa prezes będzie nadzorować oraz rozwijać Equinix Internet Exchange w Warszawie (wcześniej PLIX), uznawany za największy komercyjny punkt wymiany internetu (Internet Exchange) w Polsce.
Nowe biuro NFON w Polsce
Grzegorz Stech, 07.02.2022
NFON AG, europejski dostawca głosowej komunikacji biznesowej z chmury otwiera biuro w Warszawie i rozszerza działalność w Europie Środkowo-Wschodniej.
Gupshup pozyskuje Knowlarity
Anna Ładan, 04.02.2022
Przejęcie firmy specjalizującej się w komunikacji głosowej opartej na AI wzmocni dominującą pozycję Gushup – jednorożca wycenianego na 1,4 mld USD
Pięć problemów z chmurą, których nikt nie przewidział
Nick Booth, 02.02.2022
Gdy podczas pandemii wiele osób przestawiło się na całkowicie zdalną pracę, chmura była tą cudowną technologią, która pozwoliła firmom „zachować spokój i kontynuować działalność”. Ale czy oferta sprzedaży koncepcji chmury była transparentna i uczciwa?
Usprawnienie zarządzania i jakości danych dzięki strategii Data Fabric
David Amzallag, 01.02.2022
Aby poprawić wyniki, przedsiębiorstwa muszą prawidłowo zarządzać danymi i poprawić ich jakość poprzez odejście od tradycyjnego podejścia.
Snowflake kupuje software house Pragmatists
Grzegorz Stech, 31.01.2022
Snowflake, globalna spółka oferująca Chmurę Danych, dokonała akwizycji zespołu inżynierów polskiego software hause’u, zajmującego się tworzeniem oprogramowania na zamówienie. Jak wyjaśnia Computerwordowi szef warszawskiego biura Snowflake, zakup wzmocni działania lokalnego zespołu o m.in. obszar interfejsu użytkownika w ramach Snowflake Data Marketplace czy ulepszy ekosystem konektorów, czyli rozwiązań, które pozwalają klientom migrować dane do Chmury Danych Snowflake.
Google przeznaczy miliard dolarów na inwestycje w indyjski rynek smartfonów
Grzegorz Kubera, 30.01.2022
Nawet 1 mld dol. trafi do dużej indyjskiej firmy telekomunikacyjnej, co - jak ma nadzieję Google - sprawi, że obniżą się koszty smartfonów na tym szybko rozwijającym się rynku i dojdzie do większej adopcji.
Dane jako usługa. Rynek osiągnie wartość 61 mld dol. do 2030 r.
Grzegorz Kubera, 30.01.2022
Według Market Research Future rynek Data as a Service (dane jako usługa, DaaS) w najbliższej dekadzie będzie wart o wiele, wiele więcej. Roczne tempo wzrostu: 36,9%.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
94
Następna
strona
Redakcja poleca
Cyfrowa obsługa klienta – jakie rozwiązanie wybrać?
Computerworld
Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2021”
Computerworld
Nowe zabezpieczenia Windows 11 wymagają reinstalacji systemu
Daniel Olszewski
Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
Daniel Olszewski
Wydarzenia
Obejrzyj VoD
Przygotuj, zaplanuj i przeprowadź migrację do chmury obliczeniowej AWS
Biblioteka IT
Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022
Pandemia COVID-19 istotnie wpłynęła na działalność firm, a pierwsze skrzypce w przemianach biznesu zaczęło odgrywać IT. Globalna epidemia nie zahamowała cyfrowej transformacji, ale wydatnie przyspieszyła procesy automatyzacji i cyfryzacji wielu obszarów funkcjonowania przedsiębiorstw. Beneficjentem okazała się chmura obliczeniowa – wynika z badania Computerworld przeprowadzonego we współpracy z firmą Polcom, dostawcą polskiej chmury dla biznesu. Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw dzieje się na naszych oczach. 93% firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji. Najczęściej respondenci utożsamiają cyfrową transformację z udostępnianiem pracownikom rozwiązań technologicznych zwiększających produktywność (75% odpowiedzi) oraz szerszą adaptacją cyfrowych miejsc pracy (61% wskazań). – Cyfrowa transformacja to potężne wyzwanie dla biznesu. Każdy zgodzi się jednak, że obecnie nie ma już od niej odwrotu. Nie dziwi więc, że rozwiązania chmurowe - pozwalające na skalowalność i znaczne przyspieszenie wdrożenia projektów informatycznych - w dobie pandemii zyskały na popularności. Obecnie aż 93 proc. badanych przez nas firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a rozwiązania chmurowe stanowią istotny element tej strategii. Co więcej, z naszych obserwacji wynika, że chmura wspiera rozwój biznesu we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki - przemysłu i produkcji, ochrony zdrowia i medycyny aż po finanse i bankowość. Kolejną widoczną tendencją jaką zauważamy w 2022 roku jest to, że firmy coraz częściej widzą potrzebę inwestycji w ochronę przed atakami i rozwiązania związane z cyberbezpieczeństwem. Trend ten jest zauważalny niezależnie od reprezentowanej branży czy wielkości biznesu, zarówno w sektorze większych firm jak i MŚP. Jest to kolejny aspekt, który determinuje rosnącą popularność chmury, ponieważ daje ona nieporównanie większe możliwości zabezpieczenia danych bez konieczności dokonywania znacznych inwestycji w dodatkowy sprzęt czy oprogramowanie. W mojej opinii, te dwa czynniki: dążenie do wyższej elastyczności biznesowej oraz potrzeba nowych strategii ochrony przed cyberzagrożeniami, będą obecnie kształtowały rynek usług chmurowych. Co więcej, będą one istotnym bodźcem do dalszego rozwoju biznesu w kierunku transformacji cyfrowej, niezależnie od reprezentowanego sektora rynku. – mówi Marcin Gwóźdź, prezes zarządu Polcom. Zmienia się także rola menedżerów IT/CIO - od opiekuna infrastruktury i generatora kosztów do strategicznego partnera. Ten powinien funkcjonować jako katalizator innowacji, który wprowadza nowe technologie do organizacji, ale także potrafić także pozyskiwać potrzebne usługi i rozwiązania u zewnętrznych dostawców. W tym usługi chmurowe. 67% ankietowanych uważa, że chmura obliczeniowa będzie lub już jest głównym motorem zmian technologicznych IT. W opinii 83% ankietowanych najważniejszym powodem za wyborem chmury będzie większa elastyczność i skalowalność infrastruktury IT w zależności od aktualnych potrzeb biznesu. Zachęcamy do pobrania raportu, w którym szczegółowo omawiamy i komentujemy wyniki badania.
Wydajna i uniwersalna platforma bazodanowa
Współczesny biznes napędzany jest danymi. Dzisiaj to kluczowe zasoby i istotna wartość dla każdej organizacji. Dlatego istotne jest, by zarządzanie danymi i dostęp do nich był maksymalnie efektywny i przynosił wartość dodaną każdej organizacji. Przyrost danych (często niekontrolowany), ich rozproszenie, brak mechanizmów automatyzujących ich zarządzanie, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi, mogą być wielkim wyzwaniem dla firm. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które uproszczą zarządzanie, dadzą wgląd w firmowe środowisko danych i przyspieszą ich pozyskiwanie. Platforma zarządzania danymi Oracle zmienia całkowicie podejście do zarządzania danymi. Autonomiczna, oparta na samouczeniu, zdolna do pracy w chmurze, efektywna i prosta w zarządzaniu platforma bazodanowa nie tylko odciąży administratorów, ale przyczyni się do zwiększania przewag biznesowych organizacji. Przeczytaj, jakie korzyści oferuje ten wszechstonny produkt Oracle.
Pytania przed podróżą w chmurę
Organizacje mają dziś świadomość, że kluczem do rozwoju biznesu i wpierania klientów jest transformacja cyfrowa, rozumiana przez zmianę modelu na chmurowy. To dzięki możliwościom chmury firmy mogą na nowo zdefiniować swoje relacje z klientami, partnerami i pracownikami i generować nowe możliwości, wykorzystując cyfrowe produkty i usługi. Wybór właściwego dostawcy usług chmurowych może decydować o powodzeniu biznesu. Kluczowymi elementami potrzebnymi do podjęcia decyzji o współpracy z dostawcą są możliwości oferowanych rozwiązań cloudowych - szybkość reakcji, skalowanie zmian, zwiększenie odporności, obniżenie kosztów i wdrożenie w dowolnym miejscu - w ramach strategii hybrydowej lub wielochmurowej. Jak przygotować się do wejścia w chmurę? Jaką wybrać? Z kim współpracować? W tym materiale znajdą Państwo odpowiedzi na kluczowych 8 pytań, które warto zadać dostawcy, by mieć pewność, że transformacja chmurowa zakończy się sukcesem.
Nowoczesna hurtownia danych – krótki przewodnik
Do 2025 roku ilość gromadzonych danych wzrośnie 5-krotnie, a większość przedsiębiorstw będzie korzystała z technologii AI i uczenia maszynowego, aby usprawnić procesy decyzyjne. Działy IT muszą zapewnić w swoich organizacjach pełną dostępność danych, możliwość ich przetwarzania i analizowania – w coraz szybszym tempie. Co to oznacza dla liderów w dziedzinie danych i IT? Do najważniejszych wyzwań należą duże, złożone hurtownie danych, nieprzewidywalne koszty zarządzania, duże wolumeny danych przedsiębiorstwa, ograniczona elastyczność, błędy operacyjne i kwestie wydajności oraz zapewnienie bezpieczeństwa. W jaki sposób firmy mogą odpowiedzieć na te wyzwania? Zachęcamy do lektury eksperckiego materiału, który pokazuje korzyści płynące z wyboru rozwiązania dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstwa, opisuje zalety i przykłady wykorzystania nowoczesnej hurtowni danych. To także krótki przewodnik po metodach rozpoczęcia pracy. Pobierz materiał już teraz.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »