Szok cenowy: IBM podniesie koszty chmury nawet o 26% od 2024 roku

Nowa podwyżka cen, która zacznie obowiązywać od stycznia 2024 r., wpłynie na usługi IaaS i PaaS, podała firma.

JULIUSKIELAITIS/ SHUTTERSTOCK

IBM zamierza zwiększyć koszty usług w chmurze nawet o 26% od stycznia 2024 roku. Nowa podwyżka cen wpłynie na oferty infrastruktury jako usługi (IaaS) i platformy jako usługi (PaaS), poinformowała firma w poście na GitHubie. Klienci międzynarodowi będą świadkami bardziej stromej podwyżki cen w porównaniu do ich amerykańskich odpowiedników.

Usługi IBM PaaS - których globalny wzrost cen ma wynieść 3% - obejmują usługi IBM Kubernetes Services, RedHat OpenShift, wszystkie usługi bezpieczeństwa i wszystkie oferty baz danych w chmurze, w tym Message Hub, Cloudant i usługi zapytań SQL.

Zobacz również:

  • Ekosystem partnerski IBM - recepta na skuteczność rynkową

Jeśli chodzi o oferty IaaS, podwyżki cen będą miały zastosowanie do serwerów fizycznych, instancji serwerów wirtualnych, pamięci masowej plików i bloków oraz infrastruktury sieciowej zarówno w przypadku ofert klasycznych, jak i wirtualnych chmur prywatnych (VPC).

Jednak z wyjątkiem kosztów Cloud Object Storage, ceny ofert IaaS wzrosną tylko dla międzynarodowych centrów danych, podczas gdy pozostaną niezmienione dla klientów z USA.

Podczas gdy koszty w centrach danych w Amsterdamie, Montrealu i Toronto wzrosną o prawie 3%, koszty w centrum danych w Londynie wzrosną o 5,6%, podała firma, dodając, że koszty w centrach danych we Frankfurcie, Mediolanie i Paryżu wzrosną o 5,5%.

Centra danych w Sao Paulo w Brazylii będą najbardziej dotknięte efektywną zmianą cen o 7,5%, a następnie centra danych IBM w Osace, Singapurze i Tokio, które otrzymają podwyżkę cen o 6,2%.

IBM poinformowało, że nie podniesie cen w centrach danych w Chennai, Sydney, Dallas, Waszyngtonie i San Jose. IBM pobiera już 20% premię w stosunku do cen bazowych w USA dla klientów korzystających z centrów danych w Chennai i Sydney.

Usługa Cloud Object Storage IBM stanie się droższa o 25% na całym świecie w przypadku pamięci masowej Accelerated Archive i 26% na całym świecie w przypadku pamięci masowej Deep Archive, podała firma, dodając, że nie będzie żadnych zmian w istniejących cenach dla Power Systems Virtual Server, oprogramowania innych firm lub przepustowości sieci.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy dostawcy technologii, tacy jak Microsoft i Salesforce, podnieśli ceny swoich produktów i usług, aby walczyć z inflacją i rosnącymi kosztami zatrudniania pracowników.

Źródło: CIO

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200