Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
SDN
SDN
Programowalne sieci komputerowe, czyli ewolucja przesyłania danych
Computerworld
Sieciowe narzędzia analityczne i diagnostyczne - czyli kilka słów o tym jak proaktywnie zapewniać działanie usług w data center
Sieć IBN - następca SDN
Czas SDN dopiero nadejdzie
VMware: nowa odsłona wirtualizacji
SDN: katalizator cyfrowej transformacji
Piotr Pietruszyński, 23.10.2018
Cyfrowa transformacja biznesu wymaga od IT dostarczania wydajnych i stabilnych aplikacji w błyskawicznym tempie. Podczas trzeciego już okrągłego stołu „Computerworld” rozmawialiśmy o roli, jaką w digitalizacji pełnią sieci definiowane programowo. Poruszone podczas spotkania zagadnienia zostaną uwzględnione w badaniu redakcyjnym na temat SDN.
Centrum danych – automatyzacja, integracja i sztuczna inteligencja
Wiesław Pawłowicz, 20.08.2018
Koncepcja autonomicznego centrum danych to kwestia przyszłości, ale wcale nie tak odległej jak mogłoby się wydawać. Można podać wiele przykładów technologii, które przynajmniej częściowo zaczynają realizować tą koncepcję w praktyce.
Cisco: Jak będą wyglądały sieci za kilka lat
Wiesław Pawłowicz, 20.07.2018
Programowe zarządzanie infrastrukturą, wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji, popularyzacja chmur hybrydowych to główne kierunki mające wpływ na rozwój technologii sieciowych uważa Cisco.
Intuicja w sieciach
Wiesław Pawłowicz, 18.07.2018
Sieci intuicyjne IBN (Intent-Based Networking) to przykład technologii wykorzystującej koncepcję sterowanej programowo infrastruktury sieciowej SDN (Software-Defined Networking). U ich podstaw leży koncepcja rozdzielenia warstwy operacyjnej od infrastruktury fizycznej, a także automatyzacji procesów oraz zadań związanych z monitorowaniem i zarządzaniem systemami.
Rynek centrów danych zmierza ku chmurze
Piotr Pietruszyński, 14.02.2018
Wartość i dojrzałość polskiego rynku centrów danych stale wzrastają. Dostawcy komercyjnych ośrodków przetwarzania danych coraz chętniej oferują usługi w chmurze obliczeniowej oraz możliwość ich wygodnej integracji z lokalnymi zasobami klientów. Ci modernizują własne zaplecza IT, rozwijając hybrydowe środowiska oparte na kombinacji chmur prywatnych i publicznych.
Przyszłość bezpieczeństwa sieci
Wiesław Pawłowicz, 30.01.2018
Automatyzacja mechanizmów obrony przed zagrożeniami to perspektywiczna metoda, która może istotnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej, a w efekcie również systemów IT.
Infrastruktura sieciowa firm – kierunki rozwoju technologii
Wiesław Pawłowicz, 25.01.2018
Już wkrótce routery, przełączniki i inne urządzenia sieciowe będą tylko uzupełnieniem dla oprogramowania sterującego infrastrukturą sieci lokalnych i rozległych.
Jak zmienia się infrastruktura centrów danych
Wiesław Pawłowicz, 04.01.2018
Postęp technologiczny w rozwoju serwerów, pamięci i sieci zmienia nie tylko infrastrukturę centrów danych, ale również koncepcje jego architektury. Prezentujemy jakie są obecnie najważniejsze trendy w rozwoju technologii i koncepcji architektury ośrodków przetwarzania danych.
Zapowiedź kolejnej wersji Red Hat OpenStack Platform
Janusz Chustecki, 14.11.2017
Red Hat zapowiedział Red Hat OpenStack Platform 12 - najnowszą wersję chmurowego rozwiązania typu IaaS (Infrastructure-as-a-Service). Jak podaje producent platformy, nowe oprogramowanie oferuje zmodernizowaną rozproszoną ciągłą integrację (distributed continuous integration) oraz wprowadza skonteneryzowane usługi.
Materiał promocyjny
SDN - Przełamując barierę infrastrukturalnego ograniczenia
Computerworld, 09.10.2017
Skupieni na cyfryzacji i działalności w chmurze, nie możemy zapominać o nowościach jakie są wprowadzane systematycznie w dziedzinie infrastruktury. W roku 2010 wprowadzono Software Defined Network (SDN), po siedmiu latach rozwoju możemy mówić o wejściu architektury tego typu jako podstawy działania sieci.
IDC przewiduje eksplozję zastosowań sieci SD-WAN
Wiesław Pawłowicz, 12.09.2017
W najbliższych latach ten segment rynku będzie rósł o 69% rocznie, prognozuje IDC. Gartner jest nieco ostrożniejszy i przewiduje wzrosty na poziomie 59%.
Cisco zintegruje swoje rozwiązanie SDN z chmurami firm Microsoft, Google i Amazon
Janusz Chustecki, 22.08.2017
Korporacja poinformowała, że rozpoczyna prace zmierzające do zintegrowania ACI (Application Centric Infrastructure; firmowe rozwiązanie typy SDN; sieci definiowane programowo) z publicznymi infrastrukturami chmurowymi opracowanymi przez firmy Amazon (Amazon Web Services, MIcrosoft (Microsoft Azure) i Google (Google Cloud Platform).
Czym się różni SDN od NFV
(wpa), 19.07.2017
Sieci definowane programowo SDN oraz wirtualizacja funkcji sieciowych NFV to ważne określenia związane z naj nowszymi trendami w rozwoju technologii sieciowych, których znaczenie czasami jest niejasne i budzi wątpliwości nawet wśród specjalistów zajmujących się technologiami sieciowymi.
1
2
3
4
Następna
strona
Redakcja poleca
Co nowego w przełącznikach?
Kamil Folga
Czym się różni SDN od NFV
(wpa)
Przełącznik w centrum danych
Kamil Folga
SDN: katalizator cyfrowej transformacji
Piotr Pietruszyński
Biblioteka IT
Sieci definiowane programowo w polskich firmach
Cyfrowa transformacja biznesu przyśpiesza i przed koniecznością automatyzacji procesów nie ma ucieczki. Jedną ze składowych tego trendu są sieci definiowane programowo. Platformy te umożliwiają wgląd w całą sieć firmową oraz zarządzanie nią z poziomu jednej konsoli, dzięki czemu administratorzy nie muszą za każdym razem powtarzać manualnych operacji na kolejnych elementach infrastruktury sprzętowej. Redakcja „Computerworlda” postanowiła sprawdzić, jaki stosunek do rozwiązań Software Defined Networks mają polskie przedsiębiorstwa. W tym celu przeprowadziliśmy badanie redakcyjne „Sieci definiowane programowo w korporacyjnych środowiskach IT”. Jak wynika z badania, 80% ankietowanych zauważa problemy w zarządzaniu siecią komputerową, przy czym to nie niska wydajność i skomplikowana obsługa, ale problemy kadrowe okazują się największym wyzwaniem dla menedżerów IT. 47% respondentów wskazuje braki kadrowe i kompetencyjne jako największe wyzwanie w zapewnieniu stabilności oraz ciągłości działania sieci, podczas gdy 49% uważa konieczność przeszkolenia pracowników jako najistotniejszą barierę związaną z wdrożeniem SDN/SD-WAN. Inne kwestie, jakie poruszamy w raporcie, to: • Wyzwania i problemy w zarządzaniu siecią komputerową, • Elementy środowiska sieciowego wykorzystywane w firmach, • Adaptacja rozwiązań sieciowych w chmurze publicznej, • Plany inwestycyjne w obszarze środowiska sieciowego, • Adaptacja rozwiązań SDN w firmach obecnych na polskim rynku, • Korzyści i problemy związane z wdrożeniami SDN – obawy menedżerów, • Problem uzależnienia od dostawcy w rozwiązaniach przeznaczonych dla sieci komputerowych. Zapraszamy do lektury!
Software Defined Networking (SDN) - Inteligentna kontrola nad siecią
Powszechna wirtualizacja i automatyzacja daje możliwość obniżenia kosztów, ułatwia przebieg procesów udostępniania zasobów, utrzymywania zaplecza technologicznego oraz innych operacji wspomagających działanie centrum danych. Więcej o koncepcji SDN dowiesz się z artykułu
HP Networking Portfolio
Trzecia platforma zintegrowała technologie mobilne, Big Data, chmury i social - wymuszając na organizacjach reorganizacje infrastruktur IT. W celu stworzenia jednej wygodnej platformy HP wprowadza rozwiązanie, które poprawi jakość i przyspieszy pracę. Zapoznaj się z możliwościami płynącymi z nowych rozwiązań i skorzystaj z nich.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »