Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Sieci
Sieci
5G: użytkownicy ciągle niezadowoleni z prędkości
Cisco prezentuje swoją pierwszą platformę NaaS
Telekomunikacyjny korytarz Wschód-Zachód
Routery Linksys będą dużo bezpieczniejsze
Bank BNP Paribas postawił na technologię SDA
Cisco prezentuje swoją pierwszą platformę NaaS
Janusz Chustecki, 31.03.2021
Korporacja uznała, że nadszedł wreszcie czas aby wkroczyć śmiało na rynek usług NaaS (Network as a Service; sieć jako usługa) i zaprezentowała swoje pierwsze rozwiązanie tego typu, nadając mu nazwę Cisco Plus.
Telekomunikacyjny korytarz Wschód-Zachód
Janusz Chustecki, 30.03.2021
Spółka Beyond.pl uruchomiła bezpośrednie połączenie telekomunikacyjne o wysokiej przepustowości łączące Frankfurt z Poznaniem i Warszawą. To korytarz internetowy Beyond East-West Corridor charakteryzujący się niskimi opóźnieniami, obsługujący połączenia Wschód-Zachód.
Routery Linksys będą dużo bezpieczniejsze
Janusz Chustecki, 23.03.2021
Fortinet podjął decyzję o zainwestowaniu kwoty 75 mln USD w firmę Linksys, znanego producenta routerów. Krok taki wpisuje się w strategiczny sojusz zawarty przez obie firmy, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa domowym sieciom komputerowym na takim samym poziomie, jak ma to miejsce w przypadku sieci korporacyjnych.
Bank BNP Paribas postawił na technologię SDA
Janusz Chustecki, 12.03.2021
O oto jedno z pierwszych wdrożeń sieci z definiowanym programowo dostępem (Software-Defined Access, SDA), jakie zostało realizowane w polskiej instytucji finansowej. Chodzi o bank BNP Paribas, który zdecydował się wdrożyć produkowaną przez Cisco sieć kampusową tego typu, instalując ją w swojej nowej warszawskiej siedzibie.
Technologia 5.5 G będzie kołem zamachowym przemysłu
Janusz Chustecki, 25.02.2021
Na odbywającej się w tym tygodniu w Chinach konferencji MWC Shanghai 2021 Tong Wen, CTO ds. produktów dla sieci bezprzewodowej w Huawei zapowiedział rychłe nadejście ery sieci 5.5G.
MC wyjaśnia i rozwiewa obawy
Janusz Chustecki, 02.02.2021
Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało na swojej witrynie komunikat, w którym informuje, że pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej informacje alarmujące, że po wprowadzeniu w życie nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa użytkownicy internetu będą musieli wymieniać swoje routery Wi-Fi na inne, to zwykły fake news.
Ruszył konkurs, który przyspieszy cyfrową transformację firm
Janusz Chustecki, 29.01.2021
MRPiT (Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii) informuje, że dzisiaj rusza konkurs, którego celem jest wybranie najlepiej działających polskich ośrodków naukowo-biznesowych (tzw. EDIH; Digital Innovation Hubs).
Jakie są bariery popularyzacji SD-WAN na polskim rynku
Wiesław Pawłowicz, 21.01.2021
Jak technologia SD-WAN jest odbierana przez polskie firmy i jakie są główne bariery hamujące jej popularyzację? Na takie pytania odpowiadają wyniki ankiety przeprowadzonej przez Computerworld w październiku 2020 roku.
Roaming – tu masz problem
Computerworld, 08.12.2020
Podczas rozmów z firmami, zgłaszającymi problem z siecią bezprzewodową możemy często usłyszeć: „sieć nie działa, zrywa połączenia”. Pierwsza przyczyna, która przychodzi do głowy, to kwestia propagacji fali w paśmie 2.4GHz i 5GHz – brak zasięgu sieci bezprzewodowej czy też interferencje międzykanałowe. Jednak to nie kwestie radiowe, a brak implementacji protokołów roamingu w sieciach bezprzewodowych jest najczęstszą przyczyną ogólnorozumianych problemów.
Ericsson mocno promuje 5G
Ludwik Krakowiak, 01.12.2020
Kolejne raporty i badania opracowywane lub zamawiane przez firmę mają popularyzować wiedzę o korzyściach z upowszechnienia standardu łączności piątej generacji.
Jaki wpływ na bezpieczeństwo ma rosnąca popularność protokołu IPv6
Wiesław Pawłowicz, 13.11.2020
Działanie i bezpieczeństwo sieci zależy również od protokołu IPv6 nawet jeśli jego obsługa nie została wdrożona w firmowej infrastrukturze. Brak znajomości zasad jego działania może spowodować, że sieć będzie narażona na ataki co zwiększy zagrożenie dla firmowego systemu IT.
Na Księżycu powstanie sieć 4G
Janusz Chustecki, 21.10.2020
Nokia zbuduje na Księżycu pierwszą bezprzewodową sieć, która będzie świadczyć swe usługi lądującym na tym naturalnym satelicie Ziemi pojazdom kosmicznym oraz odwiedzającym go astronautom. Stanie się tak za sprawą amerykańskie agencji kosmicznej NASA, która finansuje to przedsięwzięcie i zapłaci Nokii za zbudowanie takiej sieci 14,1 mln USD.
Czy Edge Computing to nowa chmura
Marcin Bieńkowski, 20.10.2020
Infrastruktura brzegowa ma odciążyć ma tradycyjną chmurę obliczeniową lub firmowe centrum danych, realizując obliczenia najbliżej jak to możliwe miejsca zbierania danych. Czym w istocie jest Edge Computing, w jakich sytuacjach jest niezbędny i jak uzupełnia chmurę?
DT testuje stratosferyczną stację bazową 4G
Janusz Chustecki, 20.10.2020
Niemiecki operator DT (Deutsche Telekom) poinformował wczoraj, że testy stacji bazowej umieszczonej w stratosferze Ziemi zakończyły się powodzeniem i wszystko wskazuje na to, że będzie ona mogła zapewnić dostęp do usług telekomunikacyjnych tym użytkownikom, którzy zamieszkują odległe obszary i nie znajdują się w zasięgu naziemnych stacji bazowych.
Red Hat i Samsung będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami 5G
Janusz Chustecki, 08.10.2020
Znany dostawca rozwiązań open source Red Hat poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Samsung. Jej celem jest dostarczanie rozwiązań używanych do budowania sieci 5G. Chodzi tu głównie o rozwiązania bazujące na opracowanej przez Red Hat platformie Kubernetes dla przedsiębiorstw, która nosi nazwę Red Hat OpenShift.
AI motorem wzrostu nowoczesnej firmy
Computerworld, 07.10.2020
Dział IT musi odpowiedzieć na wyzwania związane z rosnącą liczbą aplikacji, wymaganiami użytkowników i różnorodnością urządzeń w organizacji. Sztuczna inteligencja świetnie się tu sprawdza – pomaga w skoncentrowaniu się na zapewnieniu wysokiej jakości doświadczenia użytkownika, ograniczając obciążenie pracą i przyspieszając działanie.
SD-WAN - sieć wielkich możliwości
Grzegorz Stech, 07.10.2020
Niezawodna, szybka łączność pomiędzy środowiskami IT oraz dostarczanie kluczowych usług warunkach rozproszenia geograficznego organizacji z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa danych to kluczowe aspekty funkcjonowania przedsiębiorstw. Dlatego sieć definiowana programowo staje się coraz bardziej docenianym elementem cyfrowej rzeczywistości.
1
2
3
4
5
...
281
Następna
strona
Redakcja poleca
5G i Wi-Fi 6 – współpraca czy konkurencja
Wiesław Pawłowicz
Red Hat i Samsung będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami 5G
Janusz Chustecki
Bezpieczne WiFi
NetWorld OnLine
Ericsson mocno promuje 5G
Ludwik Krakowiak
Biblioteka IT
Sześć niezbędnych kroków do skutecznej migracji do Wi-Fi 6
Zaledwie kilka lat temu standard Wi-Fi 5 był pierwszym wyborem administratorów sieci. Klienci, przedsiębiorstwa, ośrodki rządowe, instytucje oświatowe, szpitale, przemysł turystyczny i systemy transportu masowego, takie jak lotniska i stacje kolejowe – we wszystkich tych branżach czerpano korzyści z wyższych prędkości przesyłu i standardu 802.11ac. Podczas, gdy niektóre podmioty wcześniej podjęły decyzję o wdrożeniu punktów dostępowych Wave 1, inni wykazali się nieco bardziej pragmatycznym podejściem, oczekując na wprowadzenie standardu 802.11ac Wave 2. Tak samo stanie się w przypadku najnowszego standardu Wi-Fi, 802.11ax, znanego pod nazwą Wi-Fi 6. Pojawią się innowatorzy z sektora produkcyjnego oraz klienci i przedsiębiorstwa, które będą chciały sięgnąć po korzyści stwarzane przez Wi-Fi 6 i zyskać przewagę na rynku. Przewiduje się, że ze względu na wymierne korzyści oferowane przez standard Wi-Fi 6 zostanie on wdrożony szybciej niż stało się to w przypadku Wi-Fi 5. Korzyści te obejmują m.in. możliwość: rozróżniania sygnałów przesyłanych z jednej sieci do drugiej za pomocą kolorów przypisywanych w podstawowym zbiorze usług (BSS – basic service set) - zwiększających wydajność i szybkość sieci;bardziej wydajnego użycia strumieni przestrzennych z funkcją ponownego wykorzystywania przestrzeni;korzystania z wielodostępu z ortogonalnym podziałem częstotliwości (OFDMA – Orthogonal Frequency Division Multiple Access) oraz systemu wieloantenowego MIMO dla wielu użytkowników (MU-MIMO) zarówno w przypadku transmisji do klienta jak i od klienta;zapewnienia dłuższej żywotności baterii urządzenia dzięki funkcji docelowego czasu budzenia (TWT – Target Wake Time). Zapoznaj się z materiałem i poznaj sześć niezbędnych kroków, które w naszej opinii mogą pomóc Ci zarządzać wdrożeniem standardu Wi-Fi 6 i przygotować do tego Twoją sieć.
Dzięki Aruba pracuj zdalnie jak w biurze
Aruba proponuje organizacjom rozwiązania, które wesprą ich w zarządzaniu bezpieczeństwem dostępu do firmowych danych poza miejscem pracy. Dzięki Aruba Virtual Intranet Access oraz Aruba Remote Access Points zapewnienie bezpiecznego korzystania z zasobów organizacji niezależnie od miejsca przebywania pracowników przestało być już wyzwaniem dla działów IT. Przeczytaj materiał i dowiedz się więcej o korzyściach, jakie dają rozwiązania Aruba.
Sieci definiowane programowo w polskich firmach
Cyfrowa transformacja biznesu przyśpiesza i przed koniecznością automatyzacji procesów nie ma ucieczki. Jedną ze składowych tego trendu są sieci definiowane programowo. Platformy te umożliwiają wgląd w całą sieć firmową oraz zarządzanie nią z poziomu jednej konsoli, dzięki czemu administratorzy nie muszą za każdym razem powtarzać manualnych operacji na kolejnych elementach infrastruktury sprzętowej. Redakcja „Computerworlda” postanowiła sprawdzić, jaki stosunek do rozwiązań Software Defined Networks mają polskie przedsiębiorstwa. W tym celu przeprowadziliśmy badanie redakcyjne „Sieci definiowane programowo w korporacyjnych środowiskach IT”. Jak wynika z badania, 80% ankietowanych zauważa problemy w zarządzaniu siecią komputerową, przy czym to nie niska wydajność i skomplikowana obsługa, ale problemy kadrowe okazują się największym wyzwaniem dla menedżerów IT. 47% respondentów wskazuje braki kadrowe i kompetencyjne jako największe wyzwanie w zapewnieniu stabilności oraz ciągłości działania sieci, podczas gdy 49% uważa konieczność przeszkolenia pracowników jako najistotniejszą barierę związaną z wdrożeniem SDN/SD-WAN. Inne kwestie, jakie poruszamy w raporcie, to: • Wyzwania i problemy w zarządzaniu siecią komputerową, • Elementy środowiska sieciowego wykorzystywane w firmach, • Adaptacja rozwiązań sieciowych w chmurze publicznej, • Plany inwestycyjne w obszarze środowiska sieciowego, • Adaptacja rozwiązań SDN w firmach obecnych na polskim rynku, • Korzyści i problemy związane z wdrożeniami SDN – obawy menedżerów, • Problem uzależnienia od dostawcy w rozwiązaniach przeznaczonych dla sieci komputerowych. Zapraszamy do lektury!
Wysokowydajna technologia: Wave 2
Jak najnowsza technologia WLAN przygotowuje organizacje na wyzwania przyszłości.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »