Raportowanie ESG

wszystko, co trzeba wiedzieć

Instytucje unijne i rządy poszczególnych państw dostrzegają konieczność wyjścia poza dotychczasowe schematy raportowania, ograniczające się wyłącznie do sprawozdawczości finansowej. Globalny charakter działalności wielu firm skłania do zastanowienia nad wpływem, jaki biznes wywiera na kwestie społeczne czy środowiskowe. Weryfikacja łańcuchów dostaw i uwzględnienie ich w systemie raportowania ma na celu dostarczenie informacji o śladzie ekologicznym, jaki dana firma zostawia za sobą na skalę ogólnoświatową. Zapraszamy do eksperckich materiałów na temat nowego standardu raportowania niefinansowego, które już niedługo zostanie dołożone do obowiązków każdego przedsiębiorcy. Raportowanie ESG jest ważnym składnikiem na drodze do większej świadomości właścicieli firm i dostawców. Pomaga także w podjęciu lepszej decyzji ze strony inwestorów, którzy swoim kapitałem modelują nową, ekologiczną rzeczywistość gospodarczą.

Webinarium

Dyrektywa CSRD

W listopadzie 2022 roku Rada Unii Europejskiej ostatecznie zatwierdziła dyrektywę o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD).
Dyrektywa ta nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek sprawozdawczy w zakresie zrównoważonego rozwoju zgodnie z Europejskimi Standardami Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Oznacza to, że zgodnie z dyrektywą ponad 3500 firm w Polsce będzie musiało ujawniać dane dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Zobacz VOD i dowiedz się jakie wyzwania czekają przedsiębiorstwa w związku z obowiązkiem rozszerzonego ujawniania kwestii zrównoważonego rozwoju.

Zobacz VOD

Materiały dodatkowe

Rozwiązania do zarządzania umowami leasingowymi MSSF16

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem o rozwiązaniach dla MSSF16 - dostosuj zarządzanie leasingiem do standardów sprawozdawczości i zobacz jak łatwo możesz rozliczać umowy zarządzania leasingiem. Z nagrania dowiesz się m.in. jak: - rozliczać umowy leasingu w łatwy i szybki sposób dzięki narzędziu ILA16 - prowadzić modelowanie scenariuszy „co, jeśli” i dzięki temu optymalizować warunki umów leasingowych w firmie - wspomagać proces budżetowania kosztów i dokładnie śledzić koszty związane z umowami leasingu Usprawniając procesy zarządzania umowami leasingu w swojej firmie, oszczędzasz czas i usprawniasz pracę działu finansowego i księgowego. Wybierz gotową i sprawdzoną aplikację zgodną z MSSF16, a dzięki automatyzacji procesu, zrezygnujesz z manualnej obsługi opartej o arkusze kalkulacyjne! Rozwiązanie ILA16 zostało zaprojektowane z uwzględnieniem określonych zasad obliczania prawidłowej wartości aktywów z tytułu prawa do użytkowania i zobowiązań leasingowych, w tym przyszłych płatności, kosztów odsetek i amortyzacji przez cały okres obowiązywania umowy. Kontrakt można łatwo utworzyć, importując go z systemu źródłowego lub wprowadzając go ręcznie. Intuicyjny trzyetapowy proces rozpoczyna się w portalu MSSF16. Korzystaj z gotowych ram opartych na kwalifikatorach MSSF16, przeprowadzaj wielowymiarowe analizy i modelowanie scenariuszy “co, jeśli” w celu określenia wpływu różnych opcji leasingu na bilans. ILA16 to gotowe, „pudełkowe” rozwiązanie, oparte na silniku IBM, służące do zarządzania i księgowania leasingu.

Czytaj więcej

Przygotuj firmę na digitalizację procesu raportowania ESG

Raportowanie ESG już niedługo będzie obowiązkowe dla wielu firm w Polsce, zarówno publicznych jak i prywatnych. Przed osobami raportującymi staje wiele wyzwań, takich jak np.: - powiązanie sprawozdawczości z danymi finansowymi, - brak informacji w czasie rzeczywistym i systemów, które obsługiwałyby takie informacje. Zapoznaj się z materiałem VoD z eSeminarium. Z materiału dowiesz się m.in. o: - wyzwaniach stojących przed osobami raportującymi ESG - technologiach, które mogą pomóc w rozwiązaniu tych wyzwań - szansach i wyzwaniach stojących przed firmami technologicznymi w obszarze software do raportowania ESG

Czytaj więcej

Raportowanie ESG - Case Study

Lider branży odzieżowej wdraża rozwiązanie do raportowania ESG. Zobacz szczegóły rozwiązania.

Czytaj więcej

Raportowanie ESG - Poznaj szczegóły

Zyskaj narzędzia do pełnego zbierania danych i raportowania ESG. Nasi ekspercie od Sustainability Performance Managment doradzą Ci w wyborze odpowiedniego software, wdrożą go i w pełni dostosują do Twoich potrzeb. Incube CPM od wielu lat jest ekspertem w raportowaniu niefinansowym (ESG, ESEF), a od ponad roku rozszerzamy naszą ofertę w zakresie raportowania ESG, czego efektem jest stworzona wspólnie z IBM i oparta na IBM Planning Analytics (TM1) technologia do digitalizacji procesu raportowania. Dzięki digitalizacji procesu mamy możliwość wykorzystania wszystkich możliwych standardach raportowania, tj. GRI, SASB, IIRC, UNGC.

Czytaj więcej