Raportowanie ESG

wszystko, co trzeba wiedzieć

Instytucje unijne i rządy poszczególnych państw dostrzegają konieczność wyjścia poza dotychczasowe schematy raportowania, ograniczające się wyłącznie do sprawozdawczości finansowej. Globalny charakter działalności wielu firm skłania do zastanowienia nad wpływem, jaki biznes wywiera na kwestie społeczne czy środowiskowe. Weryfikacja łańcuchów dostaw i uwzględnienie ich w systemie raportowania ma na celu dostarczenie informacji o śladzie ekologicznym, jaki dana firma zostawia za sobą na skalę ogólnoświatową. Zapraszamy do eksperckich materiałów na temat nowego standardu raportowania niefinansowego, które już niedługo zostanie dołożone do obowiązków każdego przedsiębiorcy. Raportowanie ESG jest ważnym składnikiem na drodze do większej świadomości właścicieli firm i dostawców. Pomaga także w podjęciu lepszej decyzji ze strony inwestorów, którzy swoim kapitałem modelują nową, ekologiczną rzeczywistość gospodarczą.

Webinarium

Przygotuj firmę na digitalizację procesu raportowania ESG

Raportowanie ESG już niedługo będzie obowiązkowe dla wielu firm w Polsce, zarówno publicznych jak i prywatnych. Przed osobami raportującymi staje wiele wyzwań, takich jak np.: - powiązanie sprawozdawczości z danymi finansowymi, - brak informacji w czasie rzeczywistym i systemów, które obsługiwałyby takie informacje. Zapoznaj się z materiałem VoD z eSeminarium. Z materiału dowiesz się m.in. o: - wyzwaniach stojących przed osobami raportującymi ESG - technologiach, które mogą pomóc w rozwiązaniu tych wyzwań - szansach i wyzwaniach stojących przed firmami technologicznymi w obszarze software do raportowania ESG

Zobacz VOD

Materiały dodatkowe

Raportowanie ESG - Case Study

Lider branży odzieżowej wdraża rozwiązanie do raportowania ESG. Zobacz szczegóły rozwiązania.

Czytaj więcej

Raportowanie ESG - Poznaj szczegóły

Zyskaj narzędzia do pełnego zbierania danych i raportowania ESG. Nasi ekspercie od Sustainability Performance Managment doradzą Ci w wyborze odpowiedniego software, wdrożą go i w pełni dostosują do Twoich potrzeb. Incube CPM od wielu lat jest ekspertem w raportowaniu niefinansowym (ESG, ESEF), a od ponad roku rozszerzamy naszą ofertę w zakresie raportowania ESG, czego efektem jest stworzona wspólnie z IBM i oparta na IBM Planning Analytics (TM1) technologia do digitalizacji procesu raportowania. Dzięki digitalizacji procesu mamy możliwość wykorzystania wszystkich możliwych standardach raportowania, tj. GRI, SASB, IIRC, UNGC.

Czytaj więcej