Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Aplikacje Biznesowe
Aplikacje Biznesowe
Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI
Sztuczna inteligencja zmieni sektor finansów i ubezpieczeń
Nowe rozwiązania firmy Amazon mogą sporo namieszać na rynku chipów AI
Wywiad
Jak nowoczesny biznes zdobywa przewagę dzięki danym
Wywiad
Open source to napęd dla innowacji
ChatGPT OpenAI kończy rok; co zrobił (i czego nie zrobił)
Lucas Mearian
W ciągu ostatnich 12 miesięcy ChatGPT zasadniczo zmienił krajobraz sztucznej inteligencji i, szerzej, technologii. Podczas gdy ostrzeżenia o zbliżającej się zagładzie ze strony samoświadomości AI wciąż wiszą w powietrzu, generatywna sztuczna inteligencja również zaskoczyła wielu, podejmując się zadań, które nigdy nie wydawały się możliwe.
Microsoft pokazał kontrowersyjne narzędzie zdolne tworzyć animowane przekazy deepfake
Janusz Chustecki
Korporacja z Redmond pokazała w tym tygodniu na firmowej konferencji Ignite 2023 narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję, które spotkało się od razu z dużym zainteresowaniem, wzbudzając jednocześnie wiele wątpliwości dotyczących etycznej strony rozwiązania.
Jak szybciej trenować AI?
Computerworld
HPE we współpracy z NVIDIA przygotowało rozwiązanie AI „pod klucz”, które pomoże firmom w przyspieszeniu trenowania modeli. Rozwiązanie łączy najlepsze oprogramowanie AI/ML, sprzęt, rozwiązania sieciowe i usługi.
Usługi cyfrowe Ministerstwa Cyfryzacji laureatami międzynarodowego konkursu Emerging Europe Awards 2023
Janusz Chustecki
Opracowane przez Ministerstwo Cyfryzacji, dwie połączone ze sobą usługi cyfrowe (mObywatel i Diia.pl), zdobyły w tym roku pierwsze miejsce w jednej z kategorii oceny w tegorocznej, szóstej już kolei, edycji konkursu noszącego nazwę Emerging Europe Awards 2023.
Samsung ma własny model AI
Janusz Chustecki
Korporacja zaprezentowała oficjalnie w zeszłym tygodniu swój własny model generatywnej sztucznej inteligencji. Model południowokoreańskiego giganta technologicznego nosi nazwę Gauss, na cześć słynnego niemieckiego matematyka Carla Friedricha Gaussa.
Co należy wiedzieć o generatywnej sztucznej inteligencji?
Daniel Olszewski
Generatywna sztuczna inteligencja to najważniejszy trend technologiczny w 2023 roku. Czym jest generatywna sztuczna inteligencja oraz jakie są jej wady i zalety?
Do europejskich badań nad AI dołącza polska instytucja
Janusz Chustecki
The European Laboratory for Learning and Intelligent Systems (ELLIS) powiększa swoją sieć o nowy oddział z siedzibą w Warszawie. Polska jednostka badawcza będzie funkcjonować w ramach ośrodka badawczo-rozwojowego IDEAS NCBR, który zajmie się sztuczną inteligencją.
Szybki wzrost przychodów z AI
Computerworld
IDC prognozuje, że przychody z oprogramowania sztucznej inteligencji osiągną globalnie w 2027 r. 279 mld USD.
5 kluczowych korzyści z optymalizacji narzędzi technologicznych dla pracowników
Linda Rosencrance
Ulepszanie technologii, z której pracownicy korzystają na co dzień, zwiększa produktywność, zwiększa wartość inwestycji technologicznych, pomaga firmom pozostać konkurencyjnymi i nie tylko.
Jak studenci korzystają z AI?
Wanda Żółcińska
Od czasu uruchomienia rozwiązania ChatGPT w listopadzie 2022 r., rozwój i wykorzystanie sztucznej inteligencji jest coraz bardziej powszechnym tematem w sektorze edukacji, wywołując debaty na temat jej korzyści i potencjalnych nadużyć.
IBM wprowadza Watsonx do tłumaczenia programów COBOL na kod Java
Grzegorz Kubera
Mimo że język programowania COBOL został zaprojektowany w 1959 roku, nadal szeroko używany jest w aplikacjach uruchamianych na komputerach typu mainframe. COBOL oferuje bezpieczną, niezawodną i transakcyjną wydajność, i nadal obsługuje około 70% nowoczesnych transakcji bankowych na całym świecie.
Wywiad
Innowacje zmieniają biznes
Computerworld
W jaki sposób AI wpływa na budowanie strategii nowoczesnych przedsiębiorstw, czym jest nowoczesny multicloud i jak skutecznie ochronić dane przy rekordowo dużej powierzchni ataku? – opowiada Said Akar, Senior Vice President - Data Center Sales EMEA, Dell Technologies.
7 grzechów cyfrowej transformacji
Isaac Sacolick
Biznesowe czynniki napędzające transformację ewoluują, jednak niektóre rzeczy pozostają takie same - w tym nawyki, które mocno trzymają się niektórych CIO. Oto jak przygotować się na kolejny etap.
1
2
3
4
5
...
138
Następna
strona
Redakcja poleca
Innowacje zmieniają biznes
Computerworld
Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI
Daniel Olszewski
Microsoft pokazał kontrowersyjne narzędzie zdolne tworzyć animowane przekazy deepfake
Janusz Chustecki
ChatGPT OpenAI kończy rok; co zrobił (i czego nie zrobił)
Lucas Mearian
Wydarzenia
Zarejestruj się
XIII Forum Architektów IT
Biblioteka IT
F5 BIG-IP Advanced Firewall Manager – wysokowydajny firewall, który zadba o bezpieczeństwo sieciowe
Zalety zastosowanych technologii W 2021 roku przeciętna firma była atakowana 270 razy, jak pokazują dane Accenture. W dobie tak powszechnych cyberataków klasyczne rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa nie są wystarczające. Zaawansowane zarządzanie zaporami aplikacyjnymi z pomocą takich narzędzi jak F5 BIG-IP Advanced Firewall Manager umożliwia usuwanie zagrożeń z firmowej sieci, zanim w ogóle do niej dotrą i zaczną wpływać na działanie centrum danych.
15. coroczne globalne badanie zachowań konsumentów: Świat się zmienił — a sprzedawcy?
Decydujący moment w transformacji handlu detalicznego
Raport Best in RPA&AI 2023
Kiedy MŚP w Polsce stawiają pierwsze kroki w drodze ku cyfrowej transformacji, w dużych firmach i korporacjach, nierzadko z udziałem zagranicznego kapitału, trwa burza mózgów o to, w jaki sposób efektywnie wykorzystać całe spektrum dostępnych technologii informatycznych? Posiłkując się analogią do dyfuzji innowacji, to właśnie ta grupa organizacji jawi się jako innowatorzy, albo co najmniej wcześni naśladowcy, dla których wykorzystanie robotów programowych (RPA) to za mało, aby osiągnąć oczekiwany poziom automatyzacji procesów biznesowych. W myśl zasady „mierz wysoko, sięgaj dalej”, na horyzoncie widać już falę projektów z zakresu hiperautomatyzacji, umiejętnie łączących rozwiązania RPA z mechanizmami sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, OCR, czatbotów i voicebotów, analityki czy projektowania low-code/no-code. Na polskim rynku nie brakuje produktów i doświadczeń, które pozwalają wdrażać najbardziej zuchwałe pomysły w życie. Znalezienie odpowiedzi na pytanie w jaki sposób, czym oraz z kim wdrażać strategię hiperautomatyzacji będzie dużo łatwiejsze po lekturze niniejszego raportu. Zapraszam do lektury.
Jak system ERP może pomóc zoptymalizować łańcuch dostaw w dobie rosnących cen?
Ostatnie dwa lata były trudnym okresem dla menedżerów zajmujących się utrzymaniem łańcuchów dostaw. Nie zdążyli oni jeszcze odpowiedzieć na wszystkie wyzwania stworzone przez pandemię, a już muszą radzić sobie z kolejną sytuacją kryzysową na rynku.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »