Łącze z telefonem otrzymuję funkcję OCR

Aplikacja do obsługi smartfonów z Androidem i iOS w systemie Windows otrzymała nową, niezwykle przydatną funkcję.

Firma Microsoft zdecydowała się wprowadzić na rynek zaktualizowaną wersję aplikacji Łącze z telefonem. Wprowadza ona funkcję, która powinna ucieszyć użytkowników smartfonów z Andoridem. Mowa bowiem o wbudowaniu czytnika OCR i umożliwieniu ekstrakcji tekstu wprost ze zdjęć przechowywanych w pamięci masowej telefonu komórkowego.

Aplikacja Łącze z telefonem w Windows 11
Źródło: microsoft.com

Aplikacja Łącze z telefonem w Windows 11

Źródło: microsoft.com

Według portalu Windows Latest, OCR (optyczne rozpoznawanie znaków) trafia aktualnie do wszystkich użytkowników Windows 11 po około miesiącu spędzonym w fazie beta, w których dostęp do funkcji mieli tylko członkowie programu Windows Insider.

Zobacz również:

  • Gemini otrzyma aktualizację specjalne dla składanych smartfonów
  • Awaria Microsoftu sparaliżowała niemalże cały świat

Chociaż Microsoft początkowo nazwał tę funkcję "Skanuj tekst", teraz jest ona oznaczona po prostu jako "Tekst". Niezależnie od nazwy, wykorzystuje ona tę samą technologię, co tradycyjny OCR. Rozwiązanie pojawiło się w aplikacji Łącze z telefonem w wersji 1.24052.124.0.

Niestety nie ma róży bez kolców. W chwili obecnej OCR poprawnie radzi sobie jedynie z rozpoznaniem języka angielskiego. Próby wykorzystania rozwiązania z innymi językami mogą skutkować niepoprawnym rozpoznawaniem tekstu oraz błędami składniowymi, stylistycznymi i gramatycznymi.

Tekst z obrazów znajdujących się na smartfonie z Androidem można łatwo wyodrębnić wykorzystując skrót CTRL + T znajdując się w aplikacji Łącze z telefonem.

Rozwiązanie działa ze wszystkimi smartfonami wspierającymi rozwiązanie Łącze z telefonem - wymagany jest smartfon pracujący pod kontrolą Andorida 8.0 Oreo lub nowszej edycji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200