Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Aplikacje Biznesowe
Aplikacje Biznesowe
Najlepsi partnerzy HPE nagrodzeni
Grzegorz Stech, 17.01.2022
Podczas tegorocznego Kongresu Partnerów HPE pod hasłem „The Future is here. Are you?” firma przyznała statuetki w dziewięciu różnych kategoriach. Tytuł „Dystrybutor Roku 2021” otrzymała firma Veracomp – Exclusive Networks Poland SA.
Były szef Twittera zamierza zbudować nowy, otwarty system kopania kryptowalut
Janusz Chustecki, 17.01.2022
Jack Dorsey to znana postać w świecie IT. Był współzałożycielem i szefem znanego serwisu Twitter, a obecnie ma kolejne bardzo ambitne plany. Ogłosił kilka dni temu, że założona przez niego w 2009 roku spółka Square (która pod koniec zeszłego roku zmieniła nazwę na Block) przystępuje do budowania własnego, otwartego systemu wydobywania bitcoinów.
Chiny zbudują własny rynek NFT
Janusz Chustecki, 14.01.2022
Jak podał internetowy serwis South China Morning Post, wspierana przez chiński rząd sieć BSN (Blockchain Services Network) zamierza uruchomić w najbliższej przyszłości narodową infrastrukturę blockchain. Z wstępnych informacji wiadomo już, że nie będzie ona powiązana bezpośrednio z kryptowalutami i będzie realizować transakcje bazujące na technologii NFT (Non-Fungible Token; niewymienialne tokeny).
OPI PIB wybrał do ochrony danych osobowych narzędzie Oracle
Janusz Chustecki, 14.01.2022
OPI PIB (Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy; jednostka naukowa budująca systemy informatyczne na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki) poszukiwał od jakiegoś czasu oprogramowania pozwalającego anonimizować wrażliwe dane przetwarzane w środowiskach deweloperskich. Po analizie przeprowadzonej przez Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej, OPI PIB zdecydował się na narzędzie Oracle Data Safe, które najlepiej spełniało jego oczekiwania.
Przyszłość pracy: zatrudni Cię (i zwolni) cyfrowy szef
Lucas Mearian, 14.01.2022
Firmy na całym świecie zmagają się z problemem zarządzania rozproszoną, zdalną siłą roboczą. Efektem jest szybki wzrost automatyzacji – działają już algorytmy, które pomagają zatrudniać pracowników i monitorować ich pracę.
Microsoft zapowiada możliwość wyciszania powiadomień
Janusz Chustecki, 12.01.2022
Korporacja ogłosiła, że zamierza za kilka tygodni zaktualizować narzędzia wchodzące w skład pakietu Microsoft 365 - użytkownicy będą mogli wyciszać generowane przez nie powiadomienia.
LG dołącza do IBM Quantum Network
Wiesław Pawłowicz, 11.01.2022
Coraz więcej firm zaczyna się interesować możliwościami wykorzystania komputerów kwantowych. Najnowszym przykładem jest LG, która zauważyła potencjał zastosowania obliczeń kwantowych w przemyśle i zaczyna inwestować w badania nad ich opracowywaniem.
Sieci 5G będą lepiej wspierać technologie AI i ML
Janusz Chustecki, 11.01.2022
Grupa 3GPP (3rd Generation Partnership Project), która zajmuje się opracowywaniem standardów telekomunikacyjnych, zajęła się ostatnio sieciami 5G. Opublikowała dokument noszący nazwę Release 18, który zawiera szereg poprawek wprowadzonych do specyfikacji 5G, dzięki którym sieci będą w stanie lepiej obsługiwać takie środowiska jak IoT, jak również wspierać technologie AI (sztuczna inteligencja) i ML (maszynowe uczenie).
Na rynku kryptowalut pojawił się nowy, silny gracz
Janusz Chustecki, 11.01.2022
Na rynku DeFi (czyli zdecentralizowanych finansów) dzieją się ostatnio ciekawe rzeczy. Analitycy spekulują na przykład, że po takich wirtualnych walutach jak Etherum czy Bitcoin, kolejnym środkiem płatniczym tego typu, który może im zagrozić i stanie się numerem jeden, będzie Solana.
Giełda Coinbase przewiduje, że czeka nas rok metaversu, NFT i DeFi
Grzegorz Kubera, 07.01.2022
Metaverse, NFT i DeFi to kierunki rozwoju w sektorze kryptowalut na rok 2022. Można powiedzieć, że to samo, co w 2021, ale w znacznie większym stopniu. Coinbase przewiduje też, że doczekamy się bardzo unowocześnionego blockchaina Ethereum.
Blokada internetu w Kazachstanie uziemiła kopaczy kryptowalut
Janusz Chustecki, 06.01.2022
Agencje prasowe donoszą, że kazachska firma telekomunikacyjna Kazakhtelecom wyłączyła dzisiaj ponownie internet, co ma związek z masowymi protestami mieszkańców tego kraju, którzy żądają cofnięcia drastycznych podwyżek cen gazu oraz innych nośników energii. Niepokoje w Kazachstanie odbiły się też niekorzystnie na rynku kryptowalut.
W tym europejskim kraju kopanie kryptowalut jest karalne
Janusz Chustecki, 06.01.2022
Rząd Kosowa opublikował kilka dni temu zarządzenie zakazujące pod groźbą wysokich kar kopania kryptowalut, próbując w ten sposób ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Twierdzi, że jest to konieczne, ponieważ kraj stoi w obliczu największego kryzysu energetycznego z jakim miał kiedykolwiek do czynienia, co grozi na dłuższa metę załamaniem całej gospodarki.
Gary Kasparow jest gorącym zwolennikiem kryptowalut
Janusz Chustecki, 05.01.2022
Legendarny rosyjski szachista jest przekonany, że kryptowaluty to przyszłość światowych finansów. Twierdzi przy tym, że tego rodzaju środki płatnicze zastąpią amerykańskiego dolara do końca tej dekady.
Języki programowania na 2022. Czego warto się uczyć?
Grzegorz Kubera, 03.01.2022
Według CodingNomads, który przeprowadził analizę na podstawie zapotrzebowania na pracę, najważniejszym językiem programowania na 2022 r. jest Python. Dalej mamy Java, JavaScript, C++, C# i C.
Platformy low-code i no-code stają się coraz ważniejsze dla firm
Grzegorz Kubera, 03.01.2022
Rozwiązania low-code i no-code przestają kojarzyć się z narzędziami dla fanów technologii i stają się częścią postępującej demokratyzacji programowania, zrodzonej z konieczności.
Uwaga na koparki ASIC do Ethereum. Dają zarobić, ale ich zakup raczej się nie zwróci
Grzegorz Kubera, 30.12.2021
Koparki ASIC do Ethereum generują zyski - często bardzo wysokie. Ale są też niezwykle kosztowne i na zwrot z inwestycji trzeba czekać ok. roku lub dłużej.
Raoul Pal: instytucje zakończyły realizację zysków w świecie krypto. Pora na zakup?
Grzegorz Kubera, 29.12.2021
Raoul Pal uważa, że instytucje zakończyły już realizację zysków, która doprowadziła do ostatnich spadków na giełdach kryptowalut. Jego zdaniem to właśnie czerpanie zysków przez instytucje było powodem niedawnych wyprzedaży.
Edge computing będzie coraz popularniejszy
Grzegorz Stech, 28.12.2021
Aplikacje, które wykorzystują duże ilości danych, by przetwarzać je w czasie rzeczywistym, potrzebują technologii przetwarzania brzegowego. A to oznacza, że popyt na rozwiązania Edge computingu będzie stale wzrastał. Ten rynek do 2025 roku wart będzie blisko 18 mld dolarów, wynika z prognoz Global Data. Prawie 1/5 tego tortu przypadnie na Europę.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
116
Następna
strona
Redakcja poleca
Cyfrowa transformacja w globalnej firmie
Computerworld
Canonical wydaje Ubuntu 22.04 LTS z ulepszonym jądrem
Daniel Olszewski
Nowe zabezpieczenia Windows 11 wymagają reinstalacji systemu
Daniel Olszewski
Hasła? Ale o co chodzi?
Grzegorz Stech
Biblioteka IT
Platforma komunikacyjna, która wspiera sukces biznesowy
Prostsze połączenia głosowe, wideo konferencje, które można obsługiwać intuicyjnie, integracja z systemami CRM i narzędziami do zdalnej współpracy to najważniejsze cechy nowoczesnej platformy komunikacyjnej, która jest niezbędnym elementem dla sprawnego działania współczesnej organizacji. Aby pracownicy działali wydajnie i mogli skoncentrować się na najważniejszych zadaniach, system komunikacji powinien zapewniać satysfakcjonujące doświadczenie użytkownika, intuicyjny interfejs, oraz liczne usprawnienia - takie jak np. narzędzia do priorytetyzowania ważnych połączeń i wysyłania mniej ważnych połączeń do poczty głosowej. Istotne jest także szybkie i łatwe wdrażanie i konfiguracja typu plug-and-play wraz z istniejącą infrastrukturą telefoniczną. Konieczny jest niezawodny, prosty w obsłudze i wszechstronny system komunikacyjny. Każdy pracownik powinien mieć jeden numer telefonu, z którego można korzystać na dowolnym urządzeniu końcowym, z dowolnego miejsca na świecie – prowadząc tradycyjne rozmowy czy wideokonferencje. Odpowiedzią na te i bardziej spersonalizowane potrzeby może być platforma taka jak Cloudya - system telefoniczny w chmurze, który oferuje wszystkie funkcje centrali PBX oraz 150 usług, w tym pocztę głosową, wideo rozmowy, kolejki połączeń, udostępnianie ekranu lub CRM Connect. W jaki sposób usprawnić komunikację w firmie? Pobierz bezpłatny materiał
Przyszłość pracy — broszura
Wskazówki dotyczące transformacji do innowacyjnego hybrydowego miejsca pracy. Definicja miejsca pracy szybko się zmienia, a zmiany te nie będą tymczasowe. Organizacje borykają się z problemem zapewnienia wysokiej jakości środowiska pracy, które umożliwiłoby pracę w dowolnym miejscu i czasie.
Szybkie wdrażanie pracy zdalnej dzięki HPE SimpliVity dla VDI — infografika
Szybkie wdrażanie pracy zdalnej dzięki HPE SimpliVity dla VDI — infografika
Podsumowanie rozwiązania HPE Ezmeral Runtime Enterprise
Platforma orkiestracji oprogramowania klasy korporacyjnej, zaprojektowana z myślą o wdrażaniu nowoczesnych aplikacji, które korzystają z otwartego systemu Kubernetes, od brzegu sieci do chmury.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »