Nowe możliwości z AI od Snowflake i NVIDIA

Snowflake ogłosił na Snowflake Summit 2024 nową współpracę z NVIDIA. W jej efekcie klienci i partnerzy zyskają możliwość tworzenia w Snowflake niestandardowych aplikacji AI opartych na danych, obsługiwanych przez NVIDIA AI.

fot. Mat. prasowe

W ramach tej współpracy firma Snowflake zaadaptowała oprogramowanie NVIDIA AI Enterprise w celu zintegrowania mikrousług NeMo Retriever ze Snowflake Cortex AI, w pełni zarządzanym dużym modelem językowym (LLM) firmy Snowflake i usługą wyszukiwania wektorowego. Umożliwi to organizacjom płynne łączenie niestandardowych modeli z różnorodnymi danymi biznesowymi i dostarczanie bardzo dokładnych odpowiedzi. Ponadto Snowflake Arctic, najbardziej otwarty LLM klasy korporacyjnej, jest teraz w pełni obsługiwany przez oprogramowanie NVIDIA TensorRT-LLM, zapewniając użytkownikom wysoce zoptymalizowaną wydajność. Arctic jest obecnie również dostępny jako mikrousługa wnioskowania NVIDIA NIM, umożliwiając większej liczbie programistów dostęp do wydajnej sztucznej inteligencji Arctic.

„Połączenie pełnego stosu akcelerowanych obliczeń i oprogramowania NVIDIA z najnowocześniejszymi możliwościami sztucznej inteligencji Snowflake w Cortex AI zmienia zasady gry” – powiedział Sridhar Ramaswamy, CEO Snowflake. „Wspólnie odblokowujemy nową erę sztucznej inteligencji, w której klienci z każdej branży i na każdym poziomie umiejętności mogą tworzyć niestandardowe aplikacje AI, bazując na danych przedsiębiorstwa z łatwością, wydajnością i zaufaniem”.

Zobacz również:

  • Ta ciekawa technologia AI ulży życiu pracowników call center
  • Pierwsze firmy z finansowaniem NATO Innovation Fund
  • Chmura i AI – czy to się zawsze opłaca?

Jensen Huang, założyciel i CEO NVIDIA: „NVIDIA i Snowflake wspólnie pomogą przedsiębiorstwom udoskonalić ich własne dane biznesowe i przekształcić je w cenną generatywną sztuczną inteligencję”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200