37 polskich firm na liście najszybciej rozwijających się spółek technologicznych Deloitte

Firma doradcza Deloitte po kilkuletniej przerwie opublikowała najnowsze wydanie rankingu Deloitte EMEA Fast 500 – zestawienia najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i w Afryki. W rankingu znalazło się 37 polskich przedsiębiorstw.

Deloitte Technology Fast 500 (fot. materiały prasowe)

Zestawienie „Deloitte EMEA Fast 500” identyfikuje i wyróżnia liderów technologicznych z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Na listę trafiają najszybciej rozwijające się firmy zgłoszone do programów Deloitte Technology Fast 50 w regionie EMEA. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie procentowego wzrostu przychodów w latach 2019- 2022.

Ranking uwzględnia przedsiębiorstwa z różnych sektorów powiązanych z obszarem high-tech – począwszy od komunikacji, przez fintech, handel cyfrowy, oprogramowanie i produkcję sprzętu komputerowego, po opiekę zdrowotną, nauki przyrodnicze, technologie środowiskowe i energetyczne, media i rozrywkę.

Zobacz również:

  • Arm docenione przez Wall Street
  • Blaski i cienie AI

Najliczniejszą grupę w tegorocznym rankingu stanowią producenci oprogramowania – jest ich 235, co stanowi 47 proc. ogółu uwzględnionych organizacji. Pod względem największych średnich wskaźników procentowego wzrostu najlepiej wypadły firmy z branży mediów i rozrywki (3225 proc.) oraz fintechy (3202 proc.). Średni procentowy wzrost przychodów uwzględnionych firm wyniósł w omawianym okresie 1931 proc.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął producent gier komputerowych z Finlandii, Metacore Games Oy, który zanotował imponujący wzrost na poziomie 89 319 proc.

Spośród polskich firm najwyżej uplasował się dostawca usług płatności odroczonych PayPo, który zajął 48. miejsce. W pierwszej setce najszybciej rozwijających się spółek znalazły się również firma software’owa Worksmile, producent mebli noo.ma oraz producent inteligentnych urządzeń na odpady Bin-e.

Ogółem, w gronie 37 rodzimych biznesów z listy „Deloitte EMEA Fast 500” 25 firm zajmuje się produkcją oprogramowania, cztery wytwarzają sprzęt, trzy są związane z opieką zdrowotną, po dwóch przedstawicieli mają sektory fintech oraz mediów i rozrywki. Jedna firma jest producentem technologii środowiskowych.

Obecność w zestawieniu 37 polskich przedsiębiorstw, z dominującą grupą producentów oprogramowania, świadczy o ogromnym potencjale polskiego sektora technologicznego. Każda z firm wnosi unikalną wartość i przyczynia się do globalnego rozwoju technologii. Ranking pokazuje, że polski rynek jest gotowy konkurować na najwyższym poziomie

– powiedział Michał Przybylski, dyrektor w dziale doradztwa finansowego, lider Programu Deloitte Technology Fast 50 CE w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200