Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Sieci
Sieci
Cisco rozbudowało ofertę o rozwiązania przeznaczone dla małych firm
Janusz Chustecki, 27.04.2020
Korporacja ogłosiła w zeszłym roku podczas konferencji Partner Summit, że poszerza ofertę o rozwiązania „Cisco Designed”, które zostały zaprojektowane z myślą o dużych firmach. Teraz oferta ta została poszerzona o nowe rozwiązania, z których mogą korzystać również mniejsze firmy.
Solidny backup i błyskawiczne odtwarzanie danych po awarii - synergia rozwiązań od HPE i VEEAM
Computerworld, 21.04.2020
Od blisko dekady HPE i Veeam dostarczają w partnerstwie technologicznym zaawansowane rozwiązania backupowe dla firm. Wysoki poziom integracji ofert dwóch producentów zaowocował funkcjonalnościami, które w świecie coraz bardziej opartym o dane pozwalają na bezpieczne prowadzenie biznesu.
Specyfikacja Ethernet 800 Gb/s gotowa do ratyfikacji
Janusz Chustecki, 20.04.2020
Konsorcjum zatwierdzające ethernetowe standardy (Ethernet Technology Consortium) informuje, że zakończyło prace nad nową specyfikacją pozwalająca przesyłać dane przez połączenia tego typu z szybkością 800 Gb/s, nadając jej nazwę 800GBASE-R.
Linksys prosi użytkowników routerów o pilne resetowanie haseł
Janusz Chustecki, 17.04.2020
Firma zablokowała konta użytkowników jej routerów skonfigurowane w usłudze chmurowej Smart WiFi i prosi ich o jak najszybsze zresetowanie haseł. Powód – Linksys zorientował się, że usługa została zaatakowana przez hakerów i chce zapobiec ewentualnej kradzieży danych.
Strategie CSO na potrzeby trudnych czasów
Computerworld, 16.04.2020
Jedyną wspólną cechą wszystkich CSO jest fakt, że są właścicielami ryzyka. Niezależnie od sytuacji, nawet w czasach ekstremalnych zmian biznesowych i konieczności utrzymania ciągłości działania, są odpowiedzialni za zapewnienie poufności, integralności i dostępności danych przez 24H/7/365. Nadrzędnym zadaniem jest zachowanie spokoju, aby upewnić się, że takie kwestie jak szybkie przejście całej siły roboczej ze stałego systemu zabezpieczeń do dynamicznego środowiska zdalnego nie wpłynęły negatywnie na naruszenie kluczowych zasad bezpieczeństwa, które mogłyby narazić organizację na ryzyko.
Ten „fake news” dotyczący technologii 5G robi wrażenie
Janusz Chustecki, 07.04.2020
YouTube poinformował, że będzie usuwać ze swoich stron wszystkie filmy, które rozpowszechniają fałszywe informacje iż technologia 5G przyczynia się do gwałtownego rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. Brzmi niewiarygodnie, ale w ostatnich dniach znaleźli się ludzie piszący takie bzdury i co gorsza tacy, którzy są skłonni w to uwierzyć.
Korporacyjna sieć Wi-Fi w małej firmie?
Wiesław Pawłowicz, 31.03.2020
Aruba opracowała system AIO (Aruba Instant On) adresowany na rynek małych i średnich firm. Jest on wyposażony w zaawansowane rozwiązania Wi-Fi zapewniające wysoką funkcjonalność, niezawodność i bezpieczeństwo klasy korporacyjnej, a jednocześnie ma cenę zbliżoną do ceny urządzeń konsumenckich.
Jak zbudować bezpieczną i elastyczną sieć WAN
Computerworld, 29.03.2020
Czy można wdrożyć bezpieczną i wydajną sieć SD-WAN nie ponosząc dużych kosztów? Dobrym przykładem pozytywnej odpowiedzi na to pytanie może być system Fortinet Secure SD-WAN oferujący zintegrowane mechanizmy bezpieczeństwa i elastyczne funkcje sieciowe.
Ochrona sieci dla każdej chmury
Filip Walicki, 21.03.2020
Różnice między chmurą publiczną, prywatną i hybrydową są powszechnie znane, ale i tak wiele przedsiębiorstw traktuje kwestie związane z ochroną chmury w sposób ogólnikowy. W obliczu dzisiejszych zagrożeń takie podejście jest prostą drogą do katastrofy.
Trzy przypadki transformacji oddziałów przedsiębiorstwa za pomocą technologii fortinet secure SD-WAN
Filip Walicki, 21.03.2020
Wiele przedsiębiorstw zaczyna szybko wdrażać definiowane programowo sieci rozległe (SD-WAN) na potrzeby transformacji sieci w swoich oddziałach.
Secure SD-WAN — podręcznik dla osób odpowiedzialnych za sieci
Filip Walicki, 20.03.2020
Na pierwszy rzut oka koncepcja SD-WAN wydaje się prosta — drogie łącza MPLS zastępuje się tańszymi w utrzymaniu połączeniami internetowymi oraz stosuje się szyfrowanie lub sieci VPN w celu zapewnienia prywatności i poufności w przypadku korzystania z dotychczasowej architektury.
Prezes UKE nakreślił możliwy scenariusz aukcji na częstotliwości 5G
Janusz Chustecki, 17.03.2020
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (Marcin Cichy) powiedział w wywiadzie udzielonym agencji prasowej PAP, że przydział częstotliwości na cztery bloki z pasma 3,6 GHz powinien zakończyć się najpóźniej do końca sierpnia, choć ze względu na epidemię koronawirusa może to ulec zmianie. Dodał też , że licytacja w aukcji 5G może skończyć się szybko, nawet po jednym dniu.
Państwo 2.0. Ambitne plany Ministerstwa Cyfryzacji
Grzegorz Stech, 05.03.2020
Rozpoczęła się X jubileuszowa konferencja Państwo 2.0., organizowana przez Computerworld. Eksperci i decydenci administracji publicznej rozmawiali o stanie realizacji działań cyfryzujących państwo i dyskutowali o przyszłości usług dla obywateli. Jedno jest pewne – ma być lepiej, prościej i szybciej. Państwo chce te cele osiągnąć usługami realizowanymi za pomocą chmury obliczeniowej.
Jak się uczy sztuczna inteligencja
Marcin Bieńkowski, 26.02.2020
W niemal każdej dyskusji dotyczącej sztucznej inteligencji pojawiają się sformułowania: uczenie maszynowe i uczenie głębokie. Bywa wręcz, że wszystkie te zwroty funkcjonują zamiennie, co świadczy o niezrozumieniu tematu przez używające ich osoby.
Ofensywa Huawei na rynku rozwiązań 5G
Janusz Chustecki, 21.02.2020
Korporacja zaprezentowała w tym tygodniu w Londynie na firmowej konferencji szereg nowych rozwiązań 5G oraz zainicjowało Partnerski Program Innowacji 5G, mając nadzieję iż pozwoli to jej wejść szerszą ławą na rynek europejski.
Ten raport pokazuje, że opóźnienia Polski w rozwijaniu technologii 5G są znaczące
Janusz Chustecki, 20.02.2020
Firma Cisco opublikowała coroczny raport Cisco Annual Internet Report z którego wynika, że za trzy lata ponad 10% połączeń mobilnych na świecie będzie obsługiwanych przez technologię 5G. W Polsce połączeń takich będzie wtedy pięć razy mniej, co oznacza iż mamy w tej dziedzinie wiele do zrobienia, jeśli chcemy zniwelować tę różnicę.
5G – jeśli Europa nie przyspieszy, da się wyprzedzić reszcie świata
Janusz Chustecki, 17.02.2020
Chociaż w zeszłym roku o technologii 5G mówiło się bardzo dużo, to były to większości przypadków zapowiedzi, a nie rzeczywiste wdrożenia. Znana firma telekomunikacyjna Ericsson twierdzi, że dostawcy usług komórkowych zaczną oferować takie połączenia na szerszą skalę dopiero w 2020 roku. Duże wyzwanie stoi tu przez Europą, której dokonania na tym polu w porównaniu z Azją i USA pozostawiają wiele do życzenia.
Pierwszy układ wspierający standard Wi-Fi 6E już dostępny
Janusz Chustecki, 14.02.2020
Broadcom informuje, że jest pierwszą na świecie firmą oferującą producentom urządzeń bezprzewodowych układ scalony zdolny obsługiwać sieci bezprzewodowe bazujące na najnowszym standardzie Wi-Fi 6E, który wykorzystuje częstotliwość 6 GHz.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
280
Następna
strona
Redakcja poleca
Ile zarobisz w IT w Stanach Zjednoczonych?
Computerworld Online/DP
DT testuje stratosferyczną stację bazową 4G
Janusz Chustecki
Pierwszy układ wspierający standard Wi-Fi 6E już dostępny
Janusz Chustecki
Nokia wychodzi z ofertą budowy prywatnych sieci 5G SA
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
SD-WAN – ciągle nowość czy niezbędny element cyfrowej transformacji firmy?
Biblioteka IT
Sześć niezbędnych kroków do skutecznej migracji do Wi-Fi 6
Zaledwie kilka lat temu standard Wi-Fi 5 był pierwszym wyborem administratorów sieci. Klienci, przedsiębiorstwa, ośrodki rządowe, instytucje oświatowe, szpitale, przemysł turystyczny i systemy transportu masowego, takie jak lotniska i stacje kolejowe – we wszystkich tych branżach czerpano korzyści z wyższych prędkości przesyłu i standardu 802.11ac. Podczas, gdy niektóre podmioty wcześniej podjęły decyzję o wdrożeniu punktów dostępowych Wave 1, inni wykazali się nieco bardziej pragmatycznym podejściem, oczekując na wprowadzenie standardu 802.11ac Wave 2. Tak samo stanie się w przypadku najnowszego standardu Wi-Fi, 802.11ax, znanego pod nazwą Wi-Fi 6. Pojawią się innowatorzy z sektora produkcyjnego oraz klienci i przedsiębiorstwa, które będą chciały sięgnąć po korzyści stwarzane przez Wi-Fi 6 i zyskać przewagę na rynku. Przewiduje się, że ze względu na wymierne korzyści oferowane przez standard Wi-Fi 6 zostanie on wdrożony szybciej niż stało się to w przypadku Wi-Fi 5. Korzyści te obejmują m.in. możliwość: rozróżniania sygnałów przesyłanych z jednej sieci do drugiej za pomocą kolorów przypisywanych w podstawowym zbiorze usług (BSS – basic service set) - zwiększających wydajność i szybkość sieci;bardziej wydajnego użycia strumieni przestrzennych z funkcją ponownego wykorzystywania przestrzeni;korzystania z wielodostępu z ortogonalnym podziałem częstotliwości (OFDMA – Orthogonal Frequency Division Multiple Access) oraz systemu wieloantenowego MIMO dla wielu użytkowników (MU-MIMO) zarówno w przypadku transmisji do klienta jak i od klienta;zapewnienia dłuższej żywotności baterii urządzenia dzięki funkcji docelowego czasu budzenia (TWT – Target Wake Time). Zapoznaj się z materiałem i poznaj sześć niezbędnych kroków, które w naszej opinii mogą pomóc Ci zarządzać wdrożeniem standardu Wi-Fi 6 i przygotować do tego Twoją sieć.
Dzięki Aruba pracuj zdalnie jak w biurze
Aruba proponuje organizacjom rozwiązania, które wesprą ich w zarządzaniu bezpieczeństwem dostępu do firmowych danych poza miejscem pracy. Dzięki Aruba Virtual Intranet Access oraz Aruba Remote Access Points zapewnienie bezpiecznego korzystania z zasobów organizacji niezależnie od miejsca przebywania pracowników przestało być już wyzwaniem dla działów IT. Przeczytaj materiał i dowiedz się więcej o korzyściach, jakie dają rozwiązania Aruba.
Sieci definiowane programowo w polskich firmach
Cyfrowa transformacja biznesu przyśpiesza i przed koniecznością automatyzacji procesów nie ma ucieczki. Jedną ze składowych tego trendu są sieci definiowane programowo. Platformy te umożliwiają wgląd w całą sieć firmową oraz zarządzanie nią z poziomu jednej konsoli, dzięki czemu administratorzy nie muszą za każdym razem powtarzać manualnych operacji na kolejnych elementach infrastruktury sprzętowej. Redakcja „Computerworlda” postanowiła sprawdzić, jaki stosunek do rozwiązań Software Defined Networks mają polskie przedsiębiorstwa. W tym celu przeprowadziliśmy badanie redakcyjne „Sieci definiowane programowo w korporacyjnych środowiskach IT”. Jak wynika z badania, 80% ankietowanych zauważa problemy w zarządzaniu siecią komputerową, przy czym to nie niska wydajność i skomplikowana obsługa, ale problemy kadrowe okazują się największym wyzwaniem dla menedżerów IT. 47% respondentów wskazuje braki kadrowe i kompetencyjne jako największe wyzwanie w zapewnieniu stabilności oraz ciągłości działania sieci, podczas gdy 49% uważa konieczność przeszkolenia pracowników jako najistotniejszą barierę związaną z wdrożeniem SDN/SD-WAN. Inne kwestie, jakie poruszamy w raporcie, to: • Wyzwania i problemy w zarządzaniu siecią komputerową, • Elementy środowiska sieciowego wykorzystywane w firmach, • Adaptacja rozwiązań sieciowych w chmurze publicznej, • Plany inwestycyjne w obszarze środowiska sieciowego, • Adaptacja rozwiązań SDN w firmach obecnych na polskim rynku, • Korzyści i problemy związane z wdrożeniami SDN – obawy menedżerów, • Problem uzależnienia od dostawcy w rozwiązaniach przeznaczonych dla sieci komputerowych. Zapraszamy do lektury!
Wysokowydajna technologia: Wave 2
Jak najnowsza technologia WLAN przygotowuje organizacje na wyzwania przyszłości.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »