Instagram i Facebook wezmą wkrótce rozwód

Meta informuje, że już za kilka dni wyłączy funkcję tzw. cross-czatowania, która pozwala obecnie użytkownikom korzystającym z usług obu jej komunikatorów (Instagram i Facebook) wymieniać między sobą szybko informacje.

Grafika: Meta

Meta zapowiada, że funkcja przestanie działać w połowie grudnia, nie podając jednak dokładnej daty wprowadzenia w życie tej modyfikacji. Opublikowany w tej okazji komunikat informuje, że chociaż po wdrożeniu tej modyfikacji użytkownicy platform nie będą mogli inicjować nowych połączeń tego typu, to istniejące czaty na Instagramie będzie można dalej otwierać i czytać.

Warto przypomnieć, że obie platformy zostały ze sobą zintegrowane w ten sposób ze sobą trzy lata temu. Rozwiązanie to cieszy się do dzisiaj dużą popularnością, dlatego ruch ten spotkał się z ostrą krytyką ze strony użytkowników obu usług, którzy nie kryją swojego niezadowolenia i nalegają, aby Meta zrezygnował jednak z tego ruchu. Wygląda jednak na to, że decyzja jest ostateczna.

Zobacz również:

  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem
  • Facebook i Instagram bez reklam, ale za dodatkową opłatą

Jest to tym dziwniejsze, że ustawa o rynkach cyfrowych Unii Europejskiej znana pod skrótem DMA (Digital Markets Act) wymaga, aby duże aplikacje używane do przesyłania wiadomości współdziałały ze sobą. Jak dotąd Meta nie komentuje, dlaczego nie kieruje się tą dyrektywą i podjęła taką niepopularną decyzję. Być może ma to związek z dalekosiężnymi planami firmy, dotyczącymi dalszego rozwijania obu usług.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200