Nowa funkcja WhatsApp, która pozwala użytkownikom usługi logować się jednocześnie na dwa różne konta

Dzięki rozbudowaniu funkcjonalności, użytkownik WhatsApp może w tym samym czasie używać obu kont i przełączać się między nimi w ramach tej samej instancji programu, uruchomionej wcześniej na smartfonie.

Grafika: WhatsApp

Informację podał w tym tygodniu na swoim logu Mark Zuckerberg, zapowiadając, że będzie ona udostępniona wszystkim użytkownikom urządzeń, którymi zarządza system operacyjny Android. Aby móc korzystać z dwóch kont WhatsApp, wcześniej użytkownicy musieli posiadać dwa smartfony.

Nowa opcja pozwali użytkownikom szybko przełączać się np. między kontem prywatnym i służbowym WhatsApp. Aby było to możliwe, należy przejść do opcji Ustawienia > Dodaj konto, a następnie dodać po prostu drugie konto. WhatsApp podaje, że użytkownik może wtedy zarządzać osobnymi powiadomieniami i ustawieniami prywatności dla każdego konta.

Zobacz również:

  • Instagram i Facebook wezmą wkrótce rozwód
  • Uwaga – w tym tygodniu niektóre smartfony przestaną obsługiwać usługę WhatsApp
  • Google zapowiada akcję usuwania nieaktywnych kont

Na początku tego tygodnia WhatsApp udostępnił również inne ważne rozwiązanie. Chodzi o nową funkcję obsługi kluczy dostępu w wersji na Androida, dzięki której użytkownicy mogą logować się do aplikacji bez uwierzytelniania dwuskładnikowego za pomocą wiadomości SMS. WhatsApp obsługuje już wiele urządzeń, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z jednego konta na czterech urządzeniach. Na początku tego roku firma wprowadziła funkcję umożliwiającą logowanie wielu smartfonów do jednego konta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200