Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Sieci
Sieci
Czas Gigabit Ethernetu dobiega końca
Marcin Bieńkowski, 06.11.2019
Typowy sprzęt biurowo-biznesowy też musi radzić sobie ze sprawną transmisją dużych ilości danych. Coraz więcej komputerowych płyt głównych wyposażanych jest fabrycznie w karty sieciowe 2.5G i 10G oraz, nieco rzadziej, 5G.
Project Maestro firmy VMware przyspiesza proces wdrażania usług 5G
Janusz Chustecki, 05.11.2019
Firma VMware zaprezentowała wczoraj nową technologię do rozwoju sieci 5G. Rozwiązanie noszące nazwę Project Maestro jest orchestratorem chmury telekomunikacyjne i zostało opracowane z myślą o dostawcach usług komunikacyjnych bazujących na technologii 5G.
Szerokopasmowy internet przyszłości kryje się za skrótem 10G
Janusz Chustecki, 31.10.2019
Wraz ze wzrostem ilości przetwarzanych danych oraz urządzeń podłączanych w naszych domach do internetu, rośnie też zapotrzebowanie na super szybkie łączą komputerowe, które będą w stanie sprostać takim wyzwaniom. Wszyscy wiążą tu duże nadzieje z technologią kryjącą się za skrótem 10G.
Cisco zwiększa możliwości bezpieczeństwa dla firm z sektora MŚP
Computerworld, 30.10.2019
Zapory sieciowe nowej generacji Cisco Firepower NGFW 1000 oferują mniejszym firmom ochronę klasy korporacyjnej.
Cisco Meraki – zbuduj sieć, która po prostu działa
Computerworld, 25.10.2019
Cisco Meraki to rozwiązania IT w pełni zarządzane z chmury, które służą do tworzenia sieci nowej generacji – Wi-Fi 6. Jeśli zdecydujemy się na Meraki, możemy zbudować sieć, która oszczędza czas i pieniądze, a przy tym wykorzystuje rozwiązania technologiczne, które są bardzo łatwe w obsłudze. Mówiąc wprost: to po prostu działa!
Dzięki temu oprogramowaniu zasięg działania sieci Wi-Fi można zwiększyć o 60 metrów
Janusz Chustecki, 25.10.2019
Amerykańscy inżynierowie z Uniwersytetu Brighama Younga opracowali nowy protokół radiowy, który jest w stanie zwiększyć zasięg punktu dostępowego Wi-Fi o ponad 60 metrów. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że jest to możliwe bez wprowadzania do warstwy sprzętowej rozwiązania Wi-Fi jakiejkolwiek modyfikacji.
Cisco Meraki – innowacyjne rozwiązania dla Twojej firmy
Computerworld, 25.10.2019
Prowadzisz hotel, sklep lub restauracje? W ofercie Cisco Meraki znajdziesz wiele świetnych rozwiązań, które docenią Twoi klienci.
Rośnie liczba ataków na urządzenia IoT
Janusz Chustecki, 22.10.2019
Szybkie rozprzestrzenianie się Internetu rzeczy (Internet of Things) otworzyło drzwi dla nowych urządzeń oraz technologii, jednak sprawia to również, że ten ekosystem zostaje głównym celem ataków. Najnowsze dane sugerują, że szyfrowanie urządzeń IoT za pomocą oprogramowania ransomware będzie znacznie częstsze.
Projekt FastNICs zakłada, że sieci komputerowe kolejnej generacji będą pracować 100 razy szybciej
Janusz Chustecki, 07.10.2019
Amerykańska agencja rządowa DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency - organizacja, która 50 lat temu przyczyniła się walnie do powstania Internetu) podjęła pracę nad niezwykle ambitnym projektem, który ma radykalnie przyspieszyć działanie sieci komputerowych.
Do kogo należą dane zbierane przez sieci IoT?
Janusz Chustecki, 04.10.2019
Urządzenia IoT (Internet-of-Things; Internet rzeczy) używają swoich czujników do gromadzenia ogromnej ilości danych, które są następnie przetwarzane i analizowane. Wyniki takich analiz są często udostępniane zewnętrznym usługom, które przekształcają je w cenną inteligencję wykonalną.
Bezpieczna infrastruktura dla każdej firmy
Wiesław Pawłowicz, 19.09.2019
Na co warto zwrócić uwagę planując budowę lub modernizację systemu IT w małej lub średniej firmie by infrastruktura fizyczna zapewniała wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa.
10 błędów w konfiguracji firewalli, których należy unikać
Tomasz Kowalczyk, 28.08.2019
Źle skonfigurowany firewall to prawie tak, jakby go wcale nie było. Zebraliśmy 10 błędnych ustawień zapory sieciowej, które umożliwią łatwe włamanie się do firmowej sieci, choć może wydawać się, że jest ona dobrze zabezpieczona.
Bezpieczeństwo IoT – trzy grzechy główne
Janusz Chustecki, 28.08.2019
Eksperci do spraw bezpieczeństwa sieci IoT wymieniają szereg błędów popełnianych przez ich użytkowników, występujących najczęściej wtedy gdy sieć taka jest rozbudowywana czy też również podczas ich codziennej eksploatacji. Spośród całej palety takich błędów najczęściej powtarzają się zawsze trzy.
Internet rzeczy zaczyna rządzić światem
Wiesław Pawłowicz, 09.08.2019
Rynek IoT rośnie w dwucyfrowym tempie, a jego wartość już za dwa lata może przekroczyć bilion dolarów. Przyczyniają się do tego efektywne rozwiązania, takie jak Edge Computing. Ostatnio popularność zaczyna też zdobywać nowa, związana z IoT idea określana jako Ambient Computing.
Sieć IBN - następca SDN
Wiesław Pawłowicz, 06.08.2019
Koncepcja programowego sterowania działaniem sieci pojawiła się już kilkanaście lat temu. Dziś można powiedzieć, że osiągnęła dojrzałość i jest gotowa do masowej popularyzacji.
Asseco zakończyło wdrożenie nowych systemów bilingowych w Orange Polska
Janusz Chustecki, 24.07.2019
Asseco zakończyło jeden z największych projektów zarówno na polskim, jak i europejskim rynku telekomunikacji – migrację klientów Orange Polska do dwóch nowych systemów bilingowych, przy jednoczesnym wyłączeniu poprzedniego.
Firmy powinny powoli zacząć myśleć o modernizowaniu swoich sieci WLAN
Janusz Chustecki, 15.07.2019
Jak uważają analitycy rynku IT, firmy - przynajmniej te, w których bezprzewodowe sieci LAN odgrywają kluczowa rolę - powinny jeszcze w tym roku przystąpić do ich przebudowywania mając na uwadze to, że w ciągu najbliższych miesięcy na rynek trafią szerszą ławą bezprzewodowe urządzenia pracujące zgodnie z nowym standardem 802.11ax (znanym również pod nazwą Wi-Fi 6).
Innowacyjne IT to przede wszystkim wolność wyboru
Wiesław Pawłowicz, 09.07.2019
Kontenery, 5G, Edge Computing i uczenie maszynowe to obszary w których VMware aktywnie rozwija nowe oprogramowanie. O kierunkach rozwoju technologii i planach firmy mówi Chris Wolf, wiceprezes i globalny dyrektor ds. nowych technologii VMware.
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
...
280
Następna
strona
Redakcja poleca
Ile zarobisz w IT w Stanach Zjednoczonych?
Computerworld Online/DP
DT testuje stratosferyczną stację bazową 4G
Janusz Chustecki
Pierwszy układ wspierający standard Wi-Fi 6E już dostępny
Janusz Chustecki
Nokia wychodzi z ofertą budowy prywatnych sieci 5G SA
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
SD-WAN – ciągle nowość czy niezbędny element cyfrowej transformacji firmy?
Biblioteka IT
Sześć niezbędnych kroków do skutecznej migracji do Wi-Fi 6
Zaledwie kilka lat temu standard Wi-Fi 5 był pierwszym wyborem administratorów sieci. Klienci, przedsiębiorstwa, ośrodki rządowe, instytucje oświatowe, szpitale, przemysł turystyczny i systemy transportu masowego, takie jak lotniska i stacje kolejowe – we wszystkich tych branżach czerpano korzyści z wyższych prędkości przesyłu i standardu 802.11ac. Podczas, gdy niektóre podmioty wcześniej podjęły decyzję o wdrożeniu punktów dostępowych Wave 1, inni wykazali się nieco bardziej pragmatycznym podejściem, oczekując na wprowadzenie standardu 802.11ac Wave 2. Tak samo stanie się w przypadku najnowszego standardu Wi-Fi, 802.11ax, znanego pod nazwą Wi-Fi 6. Pojawią się innowatorzy z sektora produkcyjnego oraz klienci i przedsiębiorstwa, które będą chciały sięgnąć po korzyści stwarzane przez Wi-Fi 6 i zyskać przewagę na rynku. Przewiduje się, że ze względu na wymierne korzyści oferowane przez standard Wi-Fi 6 zostanie on wdrożony szybciej niż stało się to w przypadku Wi-Fi 5. Korzyści te obejmują m.in. możliwość: rozróżniania sygnałów przesyłanych z jednej sieci do drugiej za pomocą kolorów przypisywanych w podstawowym zbiorze usług (BSS – basic service set) - zwiększających wydajność i szybkość sieci;bardziej wydajnego użycia strumieni przestrzennych z funkcją ponownego wykorzystywania przestrzeni;korzystania z wielodostępu z ortogonalnym podziałem częstotliwości (OFDMA – Orthogonal Frequency Division Multiple Access) oraz systemu wieloantenowego MIMO dla wielu użytkowników (MU-MIMO) zarówno w przypadku transmisji do klienta jak i od klienta;zapewnienia dłuższej żywotności baterii urządzenia dzięki funkcji docelowego czasu budzenia (TWT – Target Wake Time). Zapoznaj się z materiałem i poznaj sześć niezbędnych kroków, które w naszej opinii mogą pomóc Ci zarządzać wdrożeniem standardu Wi-Fi 6 i przygotować do tego Twoją sieć.
Dzięki Aruba pracuj zdalnie jak w biurze
Aruba proponuje organizacjom rozwiązania, które wesprą ich w zarządzaniu bezpieczeństwem dostępu do firmowych danych poza miejscem pracy. Dzięki Aruba Virtual Intranet Access oraz Aruba Remote Access Points zapewnienie bezpiecznego korzystania z zasobów organizacji niezależnie od miejsca przebywania pracowników przestało być już wyzwaniem dla działów IT. Przeczytaj materiał i dowiedz się więcej o korzyściach, jakie dają rozwiązania Aruba.
Sieci definiowane programowo w polskich firmach
Cyfrowa transformacja biznesu przyśpiesza i przed koniecznością automatyzacji procesów nie ma ucieczki. Jedną ze składowych tego trendu są sieci definiowane programowo. Platformy te umożliwiają wgląd w całą sieć firmową oraz zarządzanie nią z poziomu jednej konsoli, dzięki czemu administratorzy nie muszą za każdym razem powtarzać manualnych operacji na kolejnych elementach infrastruktury sprzętowej. Redakcja „Computerworlda” postanowiła sprawdzić, jaki stosunek do rozwiązań Software Defined Networks mają polskie przedsiębiorstwa. W tym celu przeprowadziliśmy badanie redakcyjne „Sieci definiowane programowo w korporacyjnych środowiskach IT”. Jak wynika z badania, 80% ankietowanych zauważa problemy w zarządzaniu siecią komputerową, przy czym to nie niska wydajność i skomplikowana obsługa, ale problemy kadrowe okazują się największym wyzwaniem dla menedżerów IT. 47% respondentów wskazuje braki kadrowe i kompetencyjne jako największe wyzwanie w zapewnieniu stabilności oraz ciągłości działania sieci, podczas gdy 49% uważa konieczność przeszkolenia pracowników jako najistotniejszą barierę związaną z wdrożeniem SDN/SD-WAN. Inne kwestie, jakie poruszamy w raporcie, to: • Wyzwania i problemy w zarządzaniu siecią komputerową, • Elementy środowiska sieciowego wykorzystywane w firmach, • Adaptacja rozwiązań sieciowych w chmurze publicznej, • Plany inwestycyjne w obszarze środowiska sieciowego, • Adaptacja rozwiązań SDN w firmach obecnych na polskim rynku, • Korzyści i problemy związane z wdrożeniami SDN – obawy menedżerów, • Problem uzależnienia od dostawcy w rozwiązaniach przeznaczonych dla sieci komputerowych. Zapraszamy do lektury!
Wysokowydajna technologia: Wave 2
Jak najnowsza technologia WLAN przygotowuje organizacje na wyzwania przyszłości.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »