TikTok idzie w kierunku mikrobloga

Znana platforma społecznościowa wprowadza do usługi nową funkcję, która pozwoli jej użytkownikom publikować już nie tylko zdjęcia czy firmy, ale również krótkie wiadomości tekstowe.

Grafika: TikTok

Oznacza to, że platforma może pełnić rolę mikrobloga, czyli medium, w którym głównym nośnikiem informacji są krótkie wpisy mające długość kilkunastu zdań. Użytkownik może przy tym udostępniać innym użytkownikom usługi wyłącznie przekaz tekstowy, co jest w przypadku tej aplikacji rewolucją. Wiadomości tekstowej (która może mieć długość do 1000 znaków) może przy tym towarzyszyć skomponowane przez jej twórcę tło audio. Dzięki nowemu rozwiązaniu, użytkownicy TikToka mogą publikować ogłoszenia, zapowiedzi i komentarze, jak również zadać pytania i wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami usługi.

Posty tekstowe mogą mieć różne kolory tła i mają dostęp do biblioteki audio, które oferuje możliwość dołączania do wpisy licencjonowanych utworów muzycznych. W opinii analityków nowa funkcja jest strzałem w dziesiątkę i pozwoli TikTokowi stawić czoła takim konkurującej z nim platformom, jak należąca do Instagrama aplikacja Threads czy Twitter (który od wczoraj nosi nazwę X).

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200