Niemcy rezygnują z 5G od Huawei. Wyznaczono datę

Niemcy planują wyeliminować sprzęt firmy 5G ze swojej sieci szkieletowej 5G. Właśnie otrzymaliśmy wstępne informacje, kiedy proces zostanie ukończony.

Rząd niemiecki jest coraz bliższy wyeliminowaniu urządzeń firmy Huawei ze swojej sieci strukturalnej w technologii 5G. Ministerstwo spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych oraz gospodarki poparły propozycję niemieckiej partii rządzącej dotyczącej sieci 5G. Aktualnie sprawa czeka na rozpatrzenie w ministerstwie cyfryzacji.

Niemcy rezygnują ze sprzętu sieciowego Huawei
Źródło: Josh Withers / Unsplash

Niemcy rezygnują ze sprzętu sieciowego Huawei

Źródło: Josh Withers / Unsplash

Według informacji pozyskanych przez portal Huawei Central urządzenia sieciowe firmy Huawei mają zniknąć z Niemiec do 2026 roku.

Zobacz również:

  • Znamy nazwę pierwszego narzędzia anty-ransomware, które uzyskało certyfikat Tolly Group
  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech
  • Polska poprawia gotowość do wprowadzenia 5G

Propozycja wyeliminowania sprzętu Huawei z sieci 5G w Niemczech ma być dwuetapowa. Pierwszy etap ma wejść w życie do 1 stycznia 2026 roku. Do tej daty operatorzy sieci komórkowych na terytorium Niemiec mają zaprzestać korzystania z urządzeń sieciowych firm Huawei oraz ZTE.

W drugiej fazie, która ma zakończyć się do 2029 roku Niemcy planują całkowicie uniezależnić swoich operatorów sieci telekomunikacyjnych od chińskich producentów sprzętu sieciowego.

Niemcy są trzecim krajem, który decyduje się na wyeliminowanie sprzętu sieciowego firmy Huawei w swojej strategii budowy oraz rozbudowy sieci telekomunikacyjnych. Wcześniej na podobne działania zdecydowało się USA oraz Wielka Brytania, które w ramach programu "Rip and Replace" zrezygnowały z urządzeń sieciowych Huawei.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200