Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
SDN
SDN
Juniper prezentuje własny kontroler SDN – rezygnuje z propozycji OpenDaylight
Janusz Chustecki
Juniper zaprezentował kontroler SDN, oferując go w dwóch wersjach: jako komercyjny produkt noszący nazwę Juniper Networks Contrail i jako rozwiązanie open source OpenContrail. Oba kontrolery bazują na tym samym kodzie i wspierają te same funkcje, które pozwalające budować wirtualne środowiska sieciowe, np. wirtualne routery.
7850 VSG – bramka do obsługiwania serwerów “bare metal”
Janusz Chustecki
Nuage Networks (firma kontrolowana przez korporację Alcatel-Lucent, specjalizująca się w rozwiązaniach SDN) jest twórcą bramki, która łączy ze sobą serwery “bare metal” będące częścią dużego, zwirtualizowanego środowiska pracy.
VMware zapowiada vCloud Hybrid Service i twierdzi, że buduje największą na świecie sieć SDN
Janusz Chustecki, IDG News Service
VMware pracuje nad rozwiązaniem noszącym nazwę vCloud Hybrid Service i zapowiada, że będzie to w najbliższym czasie jej najważniejszy, można powiedzieć iż flagowy produkt. Firma informuje też, że vCloud Hybrid Service korzysta z jednej z największych sieci SDN (Software-Defined Networking), jaką do tej pory zbudowano na świecie.
HP - nowe systemy pamięci masowych, w tym kaseta obsługująca technologię SDN
NetWorld Online JCH
HP poszerzył ofertę o pamięć masową HP StoreVirtual 4630 Storage - kasetę obsługującą połączenia Ethernet i Fibre Channel oraz protokół iSCSI, zawierającą interfejs Serial Attached SCSI (SAS ) 6 Gb/s. Firma prezentuje też nową pamięć masową D2220sb Storage Blade, przystosowaną do pracy w sieciach SDN.
Wirtualny przełącznik HP do obsługiwania środowisk SDN (Software Defined Networks)
Janusz Chustecki, IDG News Service
HP poszerza ofertę o rozwiązanie wpisujące się w obserwowany obecnie trend, zmierzający do zwiększenia roli oprogramowania w procesie zarządzania sieciami komputerowymi. To oprogramowanie FlexFabric Virtual Switch 5900v pełniące rolę wirtualnego przełącznika, współpracujące z fizycznym przełącznikiem FlexFabric 5900AF.
Dell oferuje produkty przeznaczone do budowania sieci SDN
Janusz Chustecki, IDG News Service
Dell poszerza ofertę o szereg nowych produktów (oprogramowanie oraz sprzęt) dedykowanych dla firm posiadających centra danych, które chcą budować sieci komputerowe oparte na technologii SDN (Software-Defined Networking).
Arista dodaje do EOS wsparcie dla protokołów OpenFlow i OpenStack
Janusz Chustecki, IDG News Service
Firma Arista Networks zmodyfikowała sieciowy system operacyjny zarządzający jej przełącznikami, dodając do niego oprogramowanie wspierające sieci SDN. EOS (Extensible Operating System) zawiera obecnie nowe interfejsy API, które obsługują protokół OpenFlow oraz otwarte oprogramowanie OpenStack używane do budowania aplikacji chmurowych.
Switch Light - wirtualny przełącznik dla sieci SDN
Janusz Chustecki, IDG News Service
Firma Big Switch jest twórcą oprogramowania open source pełniącego rolę przełącznika. To programistyczny węzeł sieci noszący nazwę Switch Light, który można uruchamiać na standardowych serwerach (jako wirtualną maszynę) oraz instalować w pamięci fizycznych przełączników typu "white box".
Dell - nowy przełącznik dla centrów danych i lepsze wsparcie dla OpenFlow
Janusz Chustecki, IDG News Service
Dell oferuje użytkownikom centrów danych dwa nowe rozwiązania. Pierwsze to przełącznik S4820T klasy "high end" (pozwalający przechodzić z technologii 1 Gb/s na 10 Gb/s oraz instalować dodatkowe porty 40 Gb/s), a drugie to technologia OpenFlow, a konkretnie poszerzenie listy produktów wspierających tę technologię o kolejne pozycje.
Nowe produkty SDN w ofercie Cisco
Janusz Chustecki, IDG News Service
Cisco poszerza ofertę SDN (sieci, którymi zarządza oprogramowanie) o duży przełączniki klasy "data center" i kontroler SDN. Firma informuje, że są to produkty wpisujące się w strategię ONE. Zakłada ona, że większością elementów tworzących sieć komputerową będzie można sterować przez zunifikowany interfejs, używając do tego celu odpowiedniego oprogramowania.
HP wykorzysta kontrolery SDN do wdrażania usług TippingPoint
Janusz Chustecki, IDG News Service
HP informuje, że zaprezentowany przez nią niedawno kontroler SDN (Software Defined Networks) będzie mógł w przyszłości świadczyć usługi TippingPoint (rozwiązanie typu IPS; Intrusion Prevention System; zapobieganie włamaniom). Będzie to możliwe po zainstalowaniu na kontrolerze SDN specjalnej wersji oprogramowania Sentinel, które współpracuje z platformą TippingPoint.
Nowy przełącznik Catalyst (Cisco) integruje sieci LAN, WLAN i SDN
Janusz Chustecki, IDG News Service
Cisco poszerza ofertę o nowy przełącznik Catalyst, który może obsługiwać sieci przewodowe, bezprzewodowe oraz SDN (sieci kontrolowane przez oprogramowanie) i wspiera funkcjonalności pozwalające zarządzać każdym z wymienionych powyżej środowisk pracy. Przełącznik Catalyst 3850 jest następcą przełącznika Catalyst 3750-X) i zawiera najnowszy układ ASIC firmy Cisco, oznaczony symbolem UADP (Unified Access Data Plane (UADP).
NEC PF1000 - wirtualny przełącznik OpenFlow dla środowisk Windows Server 2012 Hyper-V
Janusz Chustecki, IDG News Service
NEC opracował wirtualny przełącznik dedykowany dla środowisk Windows Server 2012 Hyper-V. Oprogramowanie PF1000 (ProgrammableFlow 1000) zostało zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy chcą budować w środowiskach Microsoft/Windows sieci SDN (Software Defined Network - sieci kontrolowane przez oprogramowanie) wykorzystujące technologię OpenFlow.
Alcatel-Lucent przedstawia strategię dotyczącą sieci SDN
NetWorld Online JCH
Alcatel-Lucent wprowadza do oferty nowe rozwiązania SDN (Software Defined Network - sieci kontrolowane przez oprogramowanie), umożliwiające przedsiębiorstwom programowanie sieci, sterowanie ruchem, a także kontrolę i modyfikację aplikacji uruchamianych w tych sieciach.
HP prezentuje nowe rozwiązania do budowania sieci SDN
NetWorld Online JCH
HP wprowadzi na rynek własne technologie sieciowe SDN (Software-Defined Network) oparte na otwartych standardach. Firma zamierza poszerzyć ofertę o kontroler oraz oprogramowanie SDN, które w połączeniu z istniejącą infrastrukturą OpenFlow pozwolą budować sieci SDN nowej generacji.
Oracle inwestuje w cloud computing i kupuje kolejną spółkę
Piotr Waszczuk, IDG News Service
Zakup wyspecjalizowanej w systemach wirtualizacji infrastruktury sieciowej spółki Xsigo ma pozwolić na rozszerzenie funkcjonalności rozwiązań serwerowych Oracle. Rozwiązania przejmowanej spółki mają również zostać wykorzystane w kontekście planów rozwoju oferty oprogramowania dostępnego w modelu cloud computing.
Nicira SDN - wirtualizacja sieci i SDN
NetWorld OnLine
Nowe oprogramowanie do wirtualizacji sieci i tworzenia systemów SDN - sieci konfigurowanych programowo - zaprezentowała mało znana firma Nicira.
OpenFlow i SDN: za i przeciw
Wiesław Pawłowicz
Większość uczestników konferencji Open Networking Summit wychwalała zalety programowych sieci SDN (Software Defined Networks) i protokołu OpenFlow, ale wielu wykazywało rezerwę mówiąc, że zanim zdecydują się na wykorzystanie tej technologii musi ona zaoferować szerszy niż dotąd zestaw funkcji kluczowych dla działania sieci
Poprzednia
strona
1
2
3
4
Redakcja poleca
Co nowego w przełącznikach?
Kamil Folga
Programowalne sieci komputerowe, czyli ewolucja przesyłania danych
Marcin Bieńkowski
Przełącznik w centrum danych
Kamil Folga
Jak zmienia się infrastruktura centrów danych
Wiesław Pawłowicz
Biblioteka IT
Sieci definiowane programowo w polskich firmach
Cyfrowa transformacja biznesu przyśpiesza i przed koniecznością automatyzacji procesów nie ma ucieczki. Jedną ze składowych tego trendu są sieci definiowane programowo. Platformy te umożliwiają wgląd w całą sieć firmową oraz zarządzanie nią z poziomu jednej konsoli, dzięki czemu administratorzy nie muszą za każdym razem powtarzać manualnych operacji na kolejnych elementach infrastruktury sprzętowej. Redakcja „Computerworlda” postanowiła sprawdzić, jaki stosunek do rozwiązań Software Defined Networks mają polskie przedsiębiorstwa. W tym celu przeprowadziliśmy badanie redakcyjne „Sieci definiowane programowo w korporacyjnych środowiskach IT”. Jak wynika z badania, 80% ankietowanych zauważa problemy w zarządzaniu siecią komputerową, przy czym to nie niska wydajność i skomplikowana obsługa, ale problemy kadrowe okazują się największym wyzwaniem dla menedżerów IT. 47% respondentów wskazuje braki kadrowe i kompetencyjne jako największe wyzwanie w zapewnieniu stabilności oraz ciągłości działania sieci, podczas gdy 49% uważa konieczność przeszkolenia pracowników jako najistotniejszą barierę związaną z wdrożeniem SDN/SD-WAN. Inne kwestie, jakie poruszamy w raporcie, to: • Wyzwania i problemy w zarządzaniu siecią komputerową, • Elementy środowiska sieciowego wykorzystywane w firmach, • Adaptacja rozwiązań sieciowych w chmurze publicznej, • Plany inwestycyjne w obszarze środowiska sieciowego, • Adaptacja rozwiązań SDN w firmach obecnych na polskim rynku, • Korzyści i problemy związane z wdrożeniami SDN – obawy menedżerów, • Problem uzależnienia od dostawcy w rozwiązaniach przeznaczonych dla sieci komputerowych. Zapraszamy do lektury!
Software Defined Networking (SDN) - Inteligentna kontrola nad siecią
Powszechna wirtualizacja i automatyzacja daje możliwość obniżenia kosztów, ułatwia przebieg procesów udostępniania zasobów, utrzymywania zaplecza technologicznego oraz innych operacji wspomagających działanie centrum danych. Więcej o koncepcji SDN dowiesz się z artykułu
HP Networking Portfolio
Trzecia platforma zintegrowała technologie mobilne, Big Data, chmury i social - wymuszając na organizacjach reorganizacje infrastruktur IT. W celu stworzenia jednej wygodnej platformy HP wprowadza rozwiązanie, które poprawi jakość i przyspieszy pracę. Zapoznaj się z możliwościami płynącymi z nowych rozwiązań i skorzystaj z nich.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »