Cisco zintegruje swoje rozwiązanie SDN z chmurami firm Microsoft, Google i Amazon

Korporacja poinformowała, że rozpoczyna prace zmierzające do zintegrowania ACI (Application Centric Infrastructure; firmowe rozwiązanie typy SDN; sieci definiowane programowo) z publicznymi infrastrukturami chmurowymi opracowanymi przez firmy Amazon (Amazon Web Services, MIcrosoft (Microsoft Azure) i Google (Google Cloud Platform).

Rozszerzając działanie oprogramowania ACI (stosowanego do tej pory w centrach danych) na chmury publiczne, Cisco chce ułatwić użytkownikom zadanie zarządzania hybrydowymi środowiskami obliczeniowymi, które z natury rzeczy obejmują swym działaniem zarówno lokalne ośrodki obliczeniowe, jak i różnego rodzaju chmury.

Dysponując takim narzędziem, użytkownicy mogą stosować w swoich systemach IT działające globalnie polityki bezpieczeństwa, które chronią dane niezależnie ot tego gdzie są aktualnie przechowywane.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Najlepsi pracodawcy świata

Cisco zapowiada, że przystępuje do integrowania kontrolerów ACI z opracowanymi przez firmy Microsoft, Google i Amazon interfejsami API towarzyszącymi chmurom Microsoft Azure, Google Cloud Platform i Amazon Web Services.

Cisco bada obecnie, jak wybrane programy zarządzające chmurami (takie np. jak opracowane przez Microsoft narzędzie Azure Stack) mogą współpracować z programem ACI, który pozwala budować sieci komputerowe bazujące na technologii SDN. Sprawdza też, jak oprogramowanie ACI może kontrolować określone aplikacje open-source (takie jak kontenery tworzone przy użyciu technologii Kubernet) czy platformy używane do zarządzania hybrydowymi środowiskami sieciowymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200