Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Procesory graficzne Nvidia H100 Tensor Core w Oracle Cloud
Paul Krill
Oracle Cloud oferuje teraz instancje bare-metal z procesorami graficznymi Nvidia H100 do szkolenia i wnioskowania AI oraz aplikacji obliczeniowych o wysokiej wydajności. Układy GPU Nvidia L40S będą dostępne już niedługo.
Cisco przejmuje Splunk
Computerworld
Cisco i Splunk ogłosiły porozumienie, na mocy którego Cisco zamierza przejąć Splunk. Połączone firmy staną się jednym z największych producentów oprogramowania na świecie.
Platforma Red Hat w chmurze Oracle
Computerworld
Firmy Red Hat i Oracle ogłosiły rozszerzenie współpracy, aby zaoferować klientom większy wybór we wdrażaniu aplikacji w Oracle Cloud Infrastructure (OCI). W ramach partnerstwa Red Hat OpenShift będzie obsługiwany i certyfikowany do działania w infrastrukturze OCI.
Oracle Cloud w Microsoft Azure
Computerworld
Microsoft i Oracle rozszerzają partnerstwo. Microsoft jako jedyny globalny dostawa chmurowy dołącza do Oracle i oferuje usługi Oracle Cloud Infrastructure Database Services w celu uproszczenia procesów migracji do chmury, a także wdrażania oraz zarządzania wieloma chmurami jednocześnie u klientów.
Efektywny marketing napędzany przez AI
Computerworld
Wykorzystanie AI i ML przez zespoły marketingowe wzrosło o 15,5% – wynika z raportu Snowflake “Modern Marketing Data Stack 2023”. Analizując wzorce użytkowania z puli około 8,1 tys. klientów według stanu na kwiecień 2023 r., Snowflake zidentyfikował dziesięć kategorii technologii, które są brane pod uwagę przez organizacje przy tworzeniu swoich stosów danych marketingowych.
Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365
Daniel Olszewski
Microsoft 365 to najpopularniejsza subskrypcja w organizacjach na całym świecie. Pakiet biurowy od Microsoftu jest świetny, ale nie oznacza to, że na rynku brakuje alternatyw. Jest wprost przeciwnie, a większość z nich jest darmowa.
Firewall as a Service - nowy trend w cyberbezpieczeństwie
Daniel Olszewski
FWaaS to najnowszy trend w cyberbezpieczeństwie. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań Firewall as a Service działa w chmurze i nie wymaga ciągłej uwagi.
Nowość Acronis - Advanced Automation Acronis uprości operacje biznesowe i zwiększy produktywność Service Providerów
Computerworld
Nowa, oparta na chmurze platforma, stworzona specjalnie dla małych i średnich MSP, usprawnia rozliczanie klientów, zmniejsza złożoność i maksymalizuje przychody.
Nowe możliwości analityki
Computerworld
SAS zaprezentował oprogramowanie do szybkiego tworzenia aplikacji AI w modelu SaaS. Nowa oferta umożliwia tworzenie aplikacji React i modeli opracowanych w Pythonie, R lub SAS.
Alibaba udostępnia publicznie model sztucznej inteligencji Tongyi Qianwen
Anna Ładan
Alibaba poinformowała w środę, że udostępni publicznie swój model LLM Tongyi Qianwen. Uzyskała zgodę chińskich organów regulacyjnych na jego masową sprzedaż.
IBM prezentuje modele fundamentalne generatywnej AI
Paul Krill
Modele fundamentalne z serii IBM Granite stosują generatywną sztuczną inteligencję do zadań związanych z językiem naturalnym i kodowaniem. Ponadto, możliwości generatywnej sztucznej inteligencji Watsonx pojawią się w Watsonx data lakehouse.
Szok cenowy: IBM podniesie koszty chmury nawet o 26% od 2024 roku
Anirban Ghoshal
Nowa podwyżka cen, która zacznie obowiązywać od stycznia 2024 r., wpłynie na usługi IaaS i PaaS, podała firma.
Cisco i Nutanix upraszczają środowiska multicloud, by przyspieszyć cyfryzację biznesu
Computerworld
Cisco i Nutanix zawarły globalne partnerstwo strategiczne w celu uproszczenia hybrydowego środowiska multicloud i wsparcia transformacji biznesowej.
Snowflake odnotowało 37% wzrost zysków
Computerworld
Snowflake opublikowało wyniki finansowe za 2 kwartał roku fiskalnego 2024. Przychody z produktów w drugim kwartale wyniosły 640,2 mln USD, co stanowi wzrost o 37% rok do roku. Firma posiada 402 klientów z 12-miesięcznymi przychodami z produktów przekraczającymi 1 mln USD. Wskaźnik utrzymania przychodów netto uplasował się na poziomie 142%. Snowflake ma obecnie 639 klientów z listy Forbes Global 2000.
Dobre prognozy dla chmury publicznej
Computerworld
Światowe wydatki na usługi w chmurze publicznej osiągną 1,35 bln USD w 2027 r. – wynika z prognoz IDC.
Nowy układ Intela „Sierra Forest” zapewnia ponad dwukrotnie wyższą wydajność energetyczną, twierdzi producent
Computerworld
Intel poinformował, że nowy układ scalony przeznaczony dla centrów danych, który pojawi się na rynku w przyszłym roku, będzie w stanie obsłużyć ponad dwukrotnie więcej obliczeń na każdy wat zużytej energii, co jest częścią szerszego dążenia branży do obniżenia zużycia energii elektrycznej.
HPE - nowy szef globalnego kanału dystrybucji
Computerworld
Simon Ewington został mianowany na stanowisko wiceprezesa Hewlett Packard Enterprise ds. kanału dystrybucji i ekosystemu partnerskiego. W tej roli będzie kierował działaniami mającymi na celu oferowanie partnerom HPE nowych możliwości biznesowych, jednocześnie promując strategię HPE edge-to-cloud.
5 praktycznych powodów, dla których warto wdrożyć Zero Trust
Daniel Olszewski
Zero Trust to praktyczna odpowiedź na rosnącą liczbę podatności oraz stale zwiększający się stopień zaawansowania infrastruktury IT. Przedstawiamy praktyczne przykłady, które pokazują dlaczego warto wdrożyć Zero Trust w organizacji.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
109
Następna
strona
Redakcja poleca
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Computerworld
Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365
Daniel Olszewski
Jak cyfryzują się polskie przedsiębiorstwa
Computerworld
HPE wspiera badania nad technologiami kwantowymi
Computerworld
Wydarzenia
Zarejestruj się
XIII Forum Architektów IT
Zarejestruj się
CIO Trends
Biblioteka IT
Rozwiązania IBM Power - Stworzone z myślą o elastyczności
Dlaczego warto wybrać serwer IBM Power? W toku cyfrowej transformacji organizacje kładą większy nacisk na bezpieczeństwo zasobów IT oraz wydajne skalowanie kluczowych aplikacji. Serwery IBM Power zapewniają elastyczną obsługę w chmurze hybrydowej, co pozwala stawić czoła wyzwaniom dotyczącym bezpieczeństwa i modernizować posiadane zasoby. IBM Power to sposób na uwolnienie pełnego potencjału i szybsze reagowanie na nowe potrzeby biznesowe. Nowa rodzina serwerów Power10® pozwala czerpać korzyści z wyższego poziomu wydajności, zmieniać skalę bez wzrostu zużycia energii lub zajmowanej przestrzeni oraz chronić dane lokalne i w chmurze.
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Kiedy strategia cyfrowej transformacji wymusza szersze wykorzystanie chmury obliczeniowej, albo choćby do tego zachęca, działy IT mogą uzupełniać brakujące zasoby i kompetencje, sięgając po profesjonalne usługi chmurowe świadczone przez zewnętrznych partnerów. Od początku chmura obliczeniowa postrzegana jest przez pryzmat trzech globalnych hiperskalerów. To istotna, ale tylko część większego tortu, który ma do zaoferowania firmom dodatkowe smaki i struktury. Wystarczy pokroić go głębiej, aby dostrzec unikalną ofertę lokalnych dostawców chmury z szeregiem komplementarnych usług i zasobów jej towarzyszących. Mowa tutaj o profesjonalnych usługach doradztwa, migracji i zarządzania, które umożliwiają różnej wielkości organizacjom uzupełnienie brakujących zasobów i kompetencji w drodze ku szerszemu wykorzystaniu chmury. W tym w obszarach budowy i utrzymania środowisk hybrydowych oraz multicloud. Z jakich powodów oraz w jakim zakresie firmy gotowe są powierzyć odpowiedzialność i zadania związane z planowaniem, wdrażaniem i zarządzaniem infrastruktury chmury wyspecjalizowanym partnerom? Jakie są kryteria oceny oferty i samych dostawców usług? Jaki ma to wpływ na ich budżety IT? To ważne pytania, pokazujące z nieco innej perspektywy krajobraz wykorzystania chmury w organizacjach. To także powód, dla którego zdecydowaliśmy się na pogłębienie naszej wiedzy i przeprowadzenie badania redakcyjnego Computerworld.
Cloud Connect: bezpieczny przesył danych do i z chmury
Świat IT oferuje wiele technologicznych możliwości wsparcia realizacji celów biznesowych organizacji. Jedną z nich jest wykorzystanie mocy chmur obliczeniowych. Publiczna chmura obliczeniowa charakteryzuje się wysoką dostępnością zasobów, skalowalnością na żądanie i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Stosując wirtualizację, można zarządzać komponentami, dostosowując środowisko do swoich potrzeb. Najpopularniejsze chmury publiczne to Google Cloud Platform (GCP), Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS). Jednym z popularnych scenariuszy jest uruchomienie tzw. chmury hybrydowej, czyli połączenie publicznych chmur z tradycyjną infrastrukturą umiejscowioną w znanym, najczęściej lokalnym centrum danych. Model hybrydowy pozwala bowiem optymalnie korzystać z zalet chmury publicznej (nieograniczone zasoby, rozproszenie geograficzne, elastyczność) i jednocześnie z chmury prywatnej – dedykowanej, odizolowanej infrastruktury gwarantującej stałość kosztów przy najwyższym poziomie ochrony danych.
Raport Best in Cloud 2023
Mimo, że poziom dojrzałości chmury w Polsce, w szczególności w porównaniu z rynkiem USA, przyjmuje się za niski, to zainteresowanie technologią jest duże. Dzisiaj nie wypada nie używać rozwiązań chmurowych, ale należy robić to mądrze. Rodzime organizacje miały wystarczająco czasu, aby czerpać wiedzę z bardziej dojrzałych rynków, aby na podstawie doświadczeń chmury publicznej przekonać się, że nie jest to jedyna droga do osiągnięcia celu. Na tegorocznej konferencji Best in Cloud mniej było o hiperskalerach, więcej zaś o dobrze skrojonych usługach i produktach lokalnych dostawców. Na pierwszym planie były ciekawe projekty zrealizowane z wykorzystaniem rozwiązań adresujących specyficzne potrzeby organizacji. Konferencja pokazała ogromna różnorodność, ale i potencjał chmury, którą można robić lepiej, taniej i przede wszystkim na własnych zasadach. W takim samym tonie utrzymany jest raport. Nie ma bowiem jednej recepty na chmurę, ale każda organizacja może czerpać z jej zalet - łyżeczką lub pełnymi garściami, w zależności od potrzeb.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »