Oracle Cloud w Microsoft Azure

Microsoft i Oracle rozszerzają partnerstwo. Microsoft jako jedyny globalny dostawa chmurowy dołącza do Oracle i oferuje usługi Oracle Cloud Infrastructure Database Services w celu uproszczenia procesów migracji do chmury, a także wdrażania oraz zarządzania wieloma chmurami jednocześnie u klientów.

Fot. Pixabay/Pexels

Oracle i Microsoft ogłosiły Oracle Database@Azure, który zapewnia klientom bezpośredni dostęp do usług bazodanowych Oracle działających w Oracle Cloud Infrastructure (OCI) i wdrożonych w centrach danych Microsoft Azure.

Jak poinformowały firmy, Oracle Database@Azure zapewnia wydajność skalowalność oraz dostępność nakładów dla Oracle Data Base na OCI, a także pełne bezpieczeństwo, elastyczność i najlepsze w swojej klasie usługi Microsoft Azure, w tym rozwiązania AI, takie jak Azure OpenAI. Takie połączenie umożliwia klientom większą elastyczność, kiedy uruchamiają oni swoje aplikacje. Usprawniono środowisko, upraszczając zakupy w chmurze i zarządzanie pomiędzy usługami Oracle Database oraz Azure. Wprowadzając Oracle Database@Azure, Oracle i Microsoft chcą pomóc klientom przyspieszyć migrację do chmury, aby mogli zmodernizować swoje środowiska IT i skorzystać z infrastruktury, narzędzi i usług Azure.

Zobacz również:

  • Najnowsza baza danych Oracle została wzbogacona o kolejne funkcje AI
  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Unijne certyfikaty usług chmurowych – apel o niedyskryminowanie „big techów”

Klienci skorzystają z następujących możliwości:

• Więcej opcji przenoszenia baz danych Oracle do chmury;

• Najwyższy poziom wydajności, skalowalności i dostępności baz danych Oracle, a także zależność między dostępnością usług i ich cenami;

• Prostota, bezpieczeństwo i latencję pojedynczego środowiska operacyjnego (centrum danych) na platformie Azure;

• Możliwość tworzenia nowych aplikacji natywnych w chmurze przy użyciu OCI i Azure, w tym najlepszych w swojej klasie usług AI na Azure;

• Pewność architektury, która jest testowana i obsługiwana przez dwóch najbardziej zaufanych dostawców chmurowych.

“To prawdziwa okazja, aby pomóc organizacjom przenieść ich krytyczne aplikacje do chmury i umożliwić przekształcenie każdego segmentu ich biznesu przy użyciu kolejnej generacji sztucznej inteligencji” – powiedział Satya Nadella, CEO Microsoft. “Nasze rozszerzone partnerstwo z Oracle sprawi, że Microsoft Azure będzie jedynym dostawcą usług w chmurze, który uruchomi usługi bazodanowe Oracle i pomoże naszym klientom odblokować nową falę innowacji opartych na chmurze”. “Większość klientów korzysta już z wielu chmur”, powiedział następnie Larry Ellison, prezes i dyrektor techniczny Oracle. “Microsoft i Oracle współpracują ze sobą, aby ułatwić tym klientom płynne połączenie usług Azure z najnowszą technologią Oracle Database. Dzięki umieszczeniu infrastruktury Oracle Exadata w centrach danych Azure, klienci skorzystają z najlepszej możliwej wydajności bazy danych i sieci. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Microsoft, aby zapewnić naszym partnerom najlepsze możliwości”.

Nowa usługa zapewnia w pełni zintegrowane środowisko do wdrażania, zarządzania i korzystania z instancji baz danych Oracle w ramach Azure. Umożliwia ona organizacjom dokonywanie w oparciu o ich dotychczasowe umiejętności przełomowych zmian w chmurze z wykorzystaniem najlepszych możliwości Oracle i Microsoft bezpośrednio w Azure. Ma na celu wyeliminowanie największych wyzwań klientów związanych z wdrażaniem architektur wielochmurowych, w tym chaotycznego zarządzania, silosowych narzędzi i złożonego procesu zakupu.

W rezultacie partnerstwa klienci będą mogli wdrożyć usługi Azure wraz z w pełni zarządzanymi usługami Oracle Database w jednym centrum danych, w tym obsługę usług Oracle Exadata Database, Oracle Autonomous Database i Oracle Real Application Clusters (RAC). Oracle i Microsoft opracowały również wspólny model wsparcia, aby zapewnić szybką reakcję i rozwiązywanie problemów związanych z obciążeniami o znaczeniu krytycznym.

Ponadto Oracle i Microsoft znacznie uprościły proces zakupu i zawierania umów. Klienci będą mogli kupić Oracle Database@Azure za pośrednictwem Azure Marketplace, wykorzystując istniejące umowy Azure. Będą również mogli korzystać z istniejących korzyści zawartych w licencjach Oracle Database, w tym Bring Your Own License i programu Oracle Support Rewards.

Oracle będzie obsługiwać i zarządzać usługami OCI bezpośrednio w centrach danych Microsoft na całym świecie, rozpoczynając od regionów w Ameryce Północnej i Europie.

Źródło: materiały prasowe Microsoft.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200