Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Za nami Państwo 2.0
Computerworld, 04.03.2022
Zakończyła się 12 konferencja Państwo 2.0. Przez dwa dni eksperci z sektorów publicznego i prywatnego debatowali o palących kwestiach współczesności.
Materiał promocyjny
Badanie firmy Thales wykazało, że większość firm nie chroni swoich wrażliwych danych w chmurze
Computerworld, 01.03.2022
ESA wspiera polski sektor kosmiczny
Anna Ładan, 23.02.2022
Polska Agencja Kosmiczna uruchomiła nabór projektów w ramach nowego mechanizmu ESA dla Polski
Grupa Ailleron wchłania Chmurowisko Sp. z o.o.
Computerworld, 22.02.2022
Poprzez przejęcie Chmurowisko rozszerza kompetencje Cloud, AI i IoT
Jak stworzyć rozwiązanie multi-cloud?
Adrian Bridgwater, 22.02.2022
Dużo się mówi o różnorodności chmur, fragmentacji i wielopłaszczyznowym zróżnicowaniu... ale tak naprawdę powinniśmy wiedzieć, jakiego rodzaju miernika używa rynek, aby określić, jak daleko sięga rewolucja chmurowa - i jak w ogóle powinniśmy podchodzić do wdrażania rozwiązań wielochmurowych?
Pracownicy Salesforce nie są zadowoleni z planów firmy dotyczących NFT
Grzegorz Kubera, 22.02.2022
Salesforce przedstawił plany na NFT Cloud. Okazało się, że wielu pracowników nie przyjęło tych wiadomości z entuzjazmem. Wręcz przeciwnie - wyrażają swoje niezadowolenie.
Indeks Cyfrowej Przyszłości – cyfryzacja wpływa na jakość życia
Computerworld, 21.02.2022
Państwa o wyższym poziomie umiejętności cyfrowych i aktywniejszym korzystaniu z różnych technologii i usług cyfrowych osiągają wyższe wyniki w kluczowych wskaźnikach jakości życia: produktywności, zarobkach i innowacyjności – wynika z Indeksu Cyfrowej Przyszłości, przygotowanego przez Microsoft.
Jaguar Land Rover Automotive wdroży sztuczną inteligencję Nvidii do swoich samochodów
Grzegorz Kubera, 21.02.2022
Jaguar Land Rover zawarł wieloletnią umowę strategiczną z Nvidią. Będzie rozwijał zautomatyzowaną jazdę, opierając się na sztucznej inteligencji i usługach dodatkowych dla kierowców. Firma skorzysta z rozwiązania Nvidia DRIVE.
Najważniejsze transakcje fuzji i przejęć w obszarze cybersecurity w 2022 r.
CSO, 18.02.2022
Liczba transakcji fuzji i przejęć w obszarze cyberbezpieczeństwa w 2021 roku była rekordowa. Jak podaje 451 Research, w pierwszych trzech kwartałach roku doszło do 151 transakcji. To wzrost z 94 w tym samym okresie w 2020 roku. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w 2022 roku.
Materiał promocyjny
Bezpieczeństwo w chmurze – cykl szkoleń
Monika Gałązka, 18.02.2022
Zapraszamy na wyjątkowy cykl bezpłatnych szkoleń poświęconych efektywnej i bezpiecznej pracy w środowisku chmurowym Microsoft 365.
Gdzie będzie strefa lokalna AWS w Polsce?
Grzegorz Stech, 17.02.2022
Znamy planowaną lokalizację polskiej lokalnej strefy Amazon Web Services (AWS). Powstanie ona w Warszawie.
Jak nas będą atakować w 2022 roku?
Grzegorz Stech, 17.02.2022
Analitycy z FortiGuard Labs firmy Fortinet wskazują pięć nowych rodzajów ataków, na które trzeba będzie szczególnie uważać w tym roku.
Kubernetes z pamięcią masową
Grzegorz Stech, 17.02.2022
Red Hat, globalny dostawca rozwiązań open source, poinformował o włączeniu rozwiązania Red Hat OpenShift Data Foundation do platformy Red Hat OpenShift Platform Plus. Dzięki temu usługi w zakresie danych, w tym pamięć masowa definiowana programowo, są obecnie dostępne w ramach platformy Kubernetes.
Materiał promocyjny
Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022. Badanie Computerworld
Computerworld, 17.02.2022
Pandemia COVID-19 istotnie wpłynęła na działalność firm, a pierwsze skrzypce w przemianach biznesu zaczęło odgrywać IT. Globalna epidemia nie zahamowała cyfrowej transformacji, ale wydatnie przyspieszyła procesy automatyzacji i cyfryzacji wielu obszarów funkcjonowania przedsiębiorstw. Dało to impuls w rozwoju chmury obliczeniowej – wynika z badania Computerworld przeprowadzonego we współpracy z firmą Polcom, dostawcą polskiej chmury dla biznesu.
Computerworld
Trendy technologiczne w 2022 r. – na co firmy powinny zwrócić uwagę
Computerworld, 17.02.2022
Wdrażać szybko CRM czy uruchomić, czat bota dla klientów? Technologie nie stoją w miejscu - czas poznać najnowsze trendy i zdążyć zastosować je w swojej firmie, nim zrobi to mainstream. Wspólnie z ekspertami LeverX Group przeanalizowaliśmy, jakie technologiczne trendy będą istotne w 2022 roku i jak mogą skorzystać na nich firmy.
Cyfryzacja w polskich firmach coraz dojrzalsza
Grzegorz Stech, 16.02.2022
Aż 93 % firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a 30 % przedsiębiorstw badanych w raporcie Polcom i Intel „Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022. Chmura i nowe technologie” poddało cyfryzacji i automatyzacji zdecydowaną większość swoich procesów biznesowych.
IBM integruje systemy z/OS z chmurami
Janusz Chustecki, 15.02.2022
Big Blue podejmuje kolejne kroki zmierzające do tego, aby jego komputery klasy mainframe pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego systemem z/OS mogły śmielej wkroczyć do chmur obliczeniowych i stamtąd świadczyć swe usługi firmom. Dlatego zaprezentował ostatnio dwie nowe usługi wspierające to zadanie: IBM Z and Cloud Modernization Stack 2022 oraz Wazi as-a-Service.
Globalny rynek data center wciąż rośnie
Wiesław Pawłowicz, 15.02.2022
Analitycy firmy Turner & Townsend uważają, że w 2022 roku można oczekiwać wzrostu inwestycji w budowę kolejnych centrów danych i to mimo rosnących kosztów oraz polityki klimatycznej wymagającej ograniczeń w zużyciu energii.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
94
Następna
strona
Redakcja poleca
Cyfrowa obsługa klienta – jakie rozwiązanie wybrać?
Computerworld
Nowe zabezpieczenia Windows 11 wymagają reinstalacji systemu
Daniel Olszewski
Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2021”
Computerworld
W które usługi chmurowe warto zainwestować teraz, by zyskać przewagę rynkową?
Computerworld
Wydarzenia
Zarejestruj się
Przygotuj, zaplanuj i przeprowadź migrację do chmury obliczeniowej AWS
Biblioteka IT
Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022
Pandemia COVID-19 istotnie wpłynęła na działalność firm, a pierwsze skrzypce w przemianach biznesu zaczęło odgrywać IT. Globalna epidemia nie zahamowała cyfrowej transformacji, ale wydatnie przyspieszyła procesy automatyzacji i cyfryzacji wielu obszarów funkcjonowania przedsiębiorstw. Beneficjentem okazała się chmura obliczeniowa – wynika z badania Computerworld przeprowadzonego we współpracy z firmą Polcom, dostawcą polskiej chmury dla biznesu. Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw dzieje się na naszych oczach. 93% firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji. Najczęściej respondenci utożsamiają cyfrową transformację z udostępnianiem pracownikom rozwiązań technologicznych zwiększających produktywność (75% odpowiedzi) oraz szerszą adaptacją cyfrowych miejsc pracy (61% wskazań). – Cyfrowa transformacja to potężne wyzwanie dla biznesu. Każdy zgodzi się jednak, że obecnie nie ma już od niej odwrotu. Nie dziwi więc, że rozwiązania chmurowe - pozwalające na skalowalność i znaczne przyspieszenie wdrożenia projektów informatycznych - w dobie pandemii zyskały na popularności. Obecnie aż 93 proc. badanych przez nas firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a rozwiązania chmurowe stanowią istotny element tej strategii. Co więcej, z naszych obserwacji wynika, że chmura wspiera rozwój biznesu we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki - przemysłu i produkcji, ochrony zdrowia i medycyny aż po finanse i bankowość. Kolejną widoczną tendencją jaką zauważamy w 2022 roku jest to, że firmy coraz częściej widzą potrzebę inwestycji w ochronę przed atakami i rozwiązania związane z cyberbezpieczeństwem. Trend ten jest zauważalny niezależnie od reprezentowanej branży czy wielkości biznesu, zarówno w sektorze większych firm jak i MŚP. Jest to kolejny aspekt, który determinuje rosnącą popularność chmury, ponieważ daje ona nieporównanie większe możliwości zabezpieczenia danych bez konieczności dokonywania znacznych inwestycji w dodatkowy sprzęt czy oprogramowanie. W mojej opinii, te dwa czynniki: dążenie do wyższej elastyczności biznesowej oraz potrzeba nowych strategii ochrony przed cyberzagrożeniami, będą obecnie kształtowały rynek usług chmurowych. Co więcej, będą one istotnym bodźcem do dalszego rozwoju biznesu w kierunku transformacji cyfrowej, niezależnie od reprezentowanego sektora rynku. – mówi Marcin Gwóźdź, prezes zarządu Polcom. Zmienia się także rola menedżerów IT/CIO - od opiekuna infrastruktury i generatora kosztów do strategicznego partnera. Ten powinien funkcjonować jako katalizator innowacji, który wprowadza nowe technologie do organizacji, ale także potrafić także pozyskiwać potrzebne usługi i rozwiązania u zewnętrznych dostawców. W tym usługi chmurowe. 67% ankietowanych uważa, że chmura obliczeniowa będzie lub już jest głównym motorem zmian technologicznych IT. W opinii 83% ankietowanych najważniejszym powodem za wyborem chmury będzie większa elastyczność i skalowalność infrastruktury IT w zależności od aktualnych potrzeb biznesu. Zachęcamy do pobrania raportu, w którym szczegółowo omawiamy i komentujemy wyniki badania.
Wydajna i uniwersalna platforma bazodanowa
Współczesny biznes napędzany jest danymi. Dzisiaj to kluczowe zasoby i istotna wartość dla każdej organizacji. Dlatego istotne jest, by zarządzanie danymi i dostęp do nich był maksymalnie efektywny i przynosił wartość dodaną każdej organizacji. Przyrost danych (często niekontrolowany), ich rozproszenie, brak mechanizmów automatyzujących ich zarządzanie, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi, mogą być wielkim wyzwaniem dla firm. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które uproszczą zarządzanie, dadzą wgląd w firmowe środowisko danych i przyspieszą ich pozyskiwanie. Platforma zarządzania danymi Oracle zmienia całkowicie podejście do zarządzania danymi. Autonomiczna, oparta na samouczeniu, zdolna do pracy w chmurze, efektywna i prosta w zarządzaniu platforma bazodanowa nie tylko odciąży administratorów, ale przyczyni się do zwiększania przewag biznesowych organizacji. Przeczytaj, jakie korzyści oferuje ten wszechstonny produkt Oracle.
Pytania przed podróżą w chmurę
Organizacje mają dziś świadomość, że kluczem do rozwoju biznesu i wpierania klientów jest transformacja cyfrowa, rozumiana przez zmianę modelu na chmurowy. To dzięki możliwościom chmury firmy mogą na nowo zdefiniować swoje relacje z klientami, partnerami i pracownikami i generować nowe możliwości, wykorzystując cyfrowe produkty i usługi. Wybór właściwego dostawcy usług chmurowych może decydować o powodzeniu biznesu. Kluczowymi elementami potrzebnymi do podjęcia decyzji o współpracy z dostawcą są możliwości oferowanych rozwiązań cloudowych - szybkość reakcji, skalowanie zmian, zwiększenie odporności, obniżenie kosztów i wdrożenie w dowolnym miejscu - w ramach strategii hybrydowej lub wielochmurowej. Jak przygotować się do wejścia w chmurę? Jaką wybrać? Z kim współpracować? W tym materiale znajdą Państwo odpowiedzi na kluczowych 8 pytań, które warto zadać dostawcy, by mieć pewność, że transformacja chmurowa zakończy się sukcesem.
Nowoczesna hurtownia danych – krótki przewodnik
Do 2025 roku ilość gromadzonych danych wzrośnie 5-krotnie, a większość przedsiębiorstw będzie korzystała z technologii AI i uczenia maszynowego, aby usprawnić procesy decyzyjne. Działy IT muszą zapewnić w swoich organizacjach pełną dostępność danych, możliwość ich przetwarzania i analizowania – w coraz szybszym tempie. Co to oznacza dla liderów w dziedzinie danych i IT? Do najważniejszych wyzwań należą duże, złożone hurtownie danych, nieprzewidywalne koszty zarządzania, duże wolumeny danych przedsiębiorstwa, ograniczona elastyczność, błędy operacyjne i kwestie wydajności oraz zapewnienie bezpieczeństwa. W jaki sposób firmy mogą odpowiedzieć na te wyzwania? Zachęcamy do lektury eksperckiego materiału, który pokazuje korzyści płynące z wyboru rozwiązania dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstwa, opisuje zalety i przykłady wykorzystania nowoczesnej hurtowni danych. To także krótki przewodnik po metodach rozpoczęcia pracy. Pobierz materiał już teraz.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »