Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Facebook postawił na gry komputerowe obsługiwane przez chmurę
Janusz Chustecki, 27.10.2020
Korporacja zdecydowała się wreszcie oficjalnie na ten krok i wczoraj włączyła do swojej oferty darmową usługę, która pozwala użytkownikom uruchamiać w jego chmurze gry komputerowe. Oznacza to, że użytkownik nie musi pobierać samej gry ani żadnej dodatkowej aplikacji, gdyż wszystkie są obsługiwane w trybie streamingu i są ściśle zintegrowane z całym ekosystemem Facebooka.
Microsoft wkracza do kosmosu
Janusz Chustecki, 22.10.2020
Firma ogłosiła nową inicjatywę zmierzającą do wprowadzenia usług świadczonych przez jej flagowe rozwiązanie, jakim jest chmura obliczeniowa Azure, do nowego środowiska. Inicjatywa nosi nazwę Azure Space i jak sama nazwa na to wskazuje, chmura będzie teraz świadczyć swoje usługi również w za pośrednictwem kosmosu.
Czy Edge Computing to nowa chmura
Marcin Bieńkowski, 20.10.2020
Infrastruktura brzegowa ma odciążyć ma tradycyjną chmurę obliczeniową lub firmowe centrum danych, realizując obliczenia najbliżej jak to możliwe miejsca zbierania danych. Czym w istocie jest Edge Computing, w jakich sytuacjach jest niezbędny i jak uzupełnia chmurę?
Nowe możliwości multicloud
Computerworld, 19.10.2020
Firmy Oracle i Equinix rozszerzyły zasięg swojej współpracy – teraz obejmuje także teren Polski. Ich klientom umożliwi to korzystanie z wielu chmur różnych dostawców.
Polska podpisała deklaracje o wspólnym tworzeniu Europejskiej Federacji Chmur
Janusz Chustecki, 16.10.2020
Ministerstwo Cyfryzacji informuje iż Polska podpisała razem z 25 państwami należącymi do Unii Europejskiej deklarację będącą kluczowym elementem Europejskiej Strategii Danych. Zobowiązuje ona podpisującą ją kraje do wspólnego wysiłku na rzecz rozwoju usług chmurowych świadczonych sektorowi prywatnego oraz administracji publicznej.
Nokia w Google Cloud
Wanda Żółcińska, 15.10.2020
Nokia przeniesie swoją infrastrukturę IT do Google Cloud – firmy ogłosiły plan pięcioletniej strategicznej współpracy.
Technologiczne wsparcie sektora finansowego
Computerworld, 14.10.2020
Analityka w chmurach
Computerworld, 12.10.2020
Rozmowa z Michałem Gawlikiem, EMEA Cloud and Architecture Leader w SAS
IBM się dzieli
Ludwik Krakowiak, 09.10.2020
Koncern zamierza wydzielić ze swoich struktur dział usług zarządzanych, by skupić się na rozwiązaniach z zakresu chmury hybrydowej, sztucznej inteligencji, informatyki kwantowej i mainframe’ów.
DevSecOps, czyli zaprogramowani na bezpieczeństwo
Ludwik Krakowiak, 09.10.2020
Model DevOps odmienił podejście do tworzenia oprogramowania. Dzięki ścisłej współpracy działu rozwoju oprogramowania (development) i odbiorcy biznesowego (operations) nowe wersje aplikacji są tworzone, dostarczane i wdrażane w szybszym tempie, a zamawiający na bieżąco kontrolują zgodność z wymaganiami biznesowymi. Brakującym ogniwem pozostaje kwestia cyberbezpieczeństwa – błędów, luk i podatności w kodzie aplikacji.
3 priorytety inwestycyjne biznesu po zakończeniu pandemii
Ludwik Krakowiak, 09.10.2020
Najnowszy raport IDC wskazuje trzy główne priorytety inwestycyjne przedsiębiorstw, które w bezpośredni sposób integrują wydatki na technologię z wysiłkami na rzecz transformacji cyfrowej w nowej, postpandemicznej rzeczywistości.
Firmy podnoszą kompetencje chmurowe
Wanda Żółcińska, 08.10.2020
Jak wynika z badania „Kompetencje chmurowe firm w Polsce 2020”, zrealizowanego przez IDG na zlecenie Oktawave i 7bulls, ponad połowa firm zamierza podnieść swoje kompetencje w obszarze cloudu.
Red Hat Forum EMEA 2020 już 3 listopada
Ludwik Krakowiak, 08.10.2020
Chmura, automatyzacja, kontenery, wirtualizacja – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane będą na nadchodzącej konferencji Red Hat Forum Virtual Experience. Eksperci oprogramowania open source opowiedzą wówczas o kluczowych trendach i technologiach kształtujących obraz współczesnego biznesu.
SD-WAN - sieć wielkich możliwości
Grzegorz Stech, 07.10.2020
Niezawodna, szybka łączność pomiędzy środowiskami IT oraz dostarczanie kluczowych usług warunkach rozproszenia geograficznego organizacji z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa danych to kluczowe aspekty funkcjonowania przedsiębiorstw. Dlatego sieć definiowana programowo staje się coraz bardziej docenianym elementem cyfrowej rzeczywistości.
Inwestycje w IT, pandemia i chmura
Wiesław Pawłowicz, 01.10.2020
W jakie systemy i aplikacje inwestowały polskie firmy w ostatnim roku i jakie mają plany na najbliższe lata? Na te pytania odpowiada badanie ankietowe przeprowadzone w sierpniu 2020 przez Computerworld.
Polskie firmy mentalnie niegotowe na transformację?
Ludwik Krakowiak, 25.09.2020
Wiele polskich przedsiębiorstw wciąż nie jest mentalnie przygotowanych do cyfrowej transformacji – uważa Piotr Kawecki, prezes zarządu firmy ITBoom. Szczególnie we znaki daje się sceptycyzm pracowników i zarządu, utrudniający wprowadzanie zmian.
Sztuczna inteligencja w służbie analityki danych
Mariusz Mierzejewski, 24.09.2020
Gdy przekroczymy pewien wolumen posiadanych danych, dotychczasowe metody analityczne przestają się sprawdzać, natomiast dzięki sztucznej inteligencji, można wydobyć z danych prawdziwą wartość – uważa Michał Żyliński, Google.
Produktywność i współpraca – jak wejść na nowy poziom
Computerworld, 24.09.2020
Dlaczego w systemach współpracy zdalnej doskonale sprawdzają się platformy chmurowe, które zapewniają nowoczesne, stale aktualizowane narzędzia w jednym miejscu? – na ten temat rozmawiamy z Magdaleną Dziewguć, Google Cloud.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
81
Następna
strona
Redakcja poleca
Chmura prywatna w świecie multi-cloud
Wiesław Pawłowicz
Nie bagatelizujmy braku dostępu do danych
Grzegorz Stech
BestInCloud 2020 ONLINE - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski
Instancje macOS wkroczyły do chmury AWS
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
Praca zdalna w sektorze publicznym
Zarejestruj się
Państwo 2.0
Zarejestruj się
Best in Cloud 2021
Biblioteka IT
CIO TRENDBOOK Część piąta
W V (i ostatniej) części CIO Trendbook „JAKIEJ MOCY POTRZEBUJE CYFRYZUJĄCA SIĘ FIRMA?” - Cyfrowy świat po COVID-19: strategie technologiczne na ciężkie czasy. Autorzy wraz z zaproszonymi ekspertami podsumowują pojawiające się podczas dyskusji w gronie polskich CIO wątki dotyczące wyzwań, przed jakimi stanęli menedżerowie wiosną 2020. Doświadczenie pandemii uwolniło w wielu firmach drzemiący potencjał technologicznych zmian i optymalizacji środowisk IT. W poszukiwaniu złotego środka pomiędzy wyzwaniami a możliwościami organizacji w procesie cyfrowej zmiany autorzy CIO Trendbooka przeanalizują strategie technologiczne, które zapewniły firmom stabilność i ciągłość działania. Publikacja jest wyjątkowym przewodnikiem technologicznym, który może inspirować firmy do zmian.
Pomyślne przejście do nowej normalności
Gdy świat zaczyna odzyskiwać równowagę, jednym z najważniejszych wyzwań będzie znalezienie sposobów zapewnienia klientom i pracownikom funkcji oczekiwanych przez nich w warunkach „nowej normalności”. Poznaj rozwiązania dające przedsiębiorstwom narzędzia niezbędne do utrzymania ciągłości działania i pozwalające pracownikom na bezpieczne wykonywanie zadań w domu lub w biurze.
Przygotuj swoją sieć
Na świecie obserwuje się bezprecedensowy wzrost liczby użytkowników i urządzeń zalewających rynek. Jeden z szacunków przewiduje czterokrotny wzrost średniej wielkości ich wykorzystania przez każdą osobę. Aby dowiedzieć się jak poradzić sobie z tym wykładniczym wzrostem, zapoznaj się z opracowaniem, w którym analizujemy wpływ globalnych wydarzeń, które napędzają potrzebę modernizacji sieci.
Optymalizacja kosztów, dzięki komunikacji i współpracy w chmurze
Czas na analizę potrzeb, jeśli jeszcze nie jesteś na drodze do przejścia do chmury – teraz jest Twoja szansa. Alcatel-Lucent Enterprise umożliwia firmom transformację rozwiązań komunikacyjnych do chmury w zależności od indywidualnych potrzeb. Na przykład, jeśli całkowite przejście do modelu pełnej chmury nie jest możliwe, wówczas dostęp do rozwiązania hybrydowego zapewnia wybrane korzyści z chmury, bez konieczności rezygnacji i zastępowania dotychczasowych inwestycji.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »