Veeam przedstawia usługę Backup-as-a-Service dla Microsoft 365 i Microsoft Azure

Cirrus by Veeam działa w modelu Backup-as-a-Service (BaaS) i jest już dostępny za pośrednictwem Azure Marketplace i wszystkich istniejących kanałów dystrybucji Veeam i Cirrus. Nowe rozwiązanie bazuje na prostej obsłudze SaaS bez konieczności zarządzania infrastrukturą, wdrożeniu istniejących rozwiązań Veeam do ochrony danych Microsoft 365 i Azure oraz wykorzystaniu usług tworzenia kopii zapasowych od Veeam Cloud & Service Provider (VCSP).

panumas nikhomkhai/ pexels

Veeam Software, specjalizująca w dziedzinie ochrony danych i odzyskiwania zasobów po atakach ransomware, zaprezentowała dwa nowe rozwiązania, które łączą pewność i niezawodność funkcji tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych Veeam z łatwością użytkowania usług typu BaaS (Backup-as-a-Service). Cirrus by Veeam, który jest już dostępny dla klientów Microsoft 365 i Microsoft Azure, to prosta, elastyczna, niezawodna i wydajna oferta BaaS. Umożliwia firmom upraszczanie zarządzania i administrowania procesem tworzenia kopii zapasowych przy zachowaniu odporności technologii Veeam.

W pierwszym kwartale 2024 r. Veeam wprowadzi nową, ulepszoną wersję oferty BaaS, dostępną za pośrednictwem dostawców usług Veeam, platformy Microsoft Azure Marketplace i sklepu internetowego Veeam. „450 tys. klientów zaufało firmie Veeam, która chroni ich biznes oraz zapewnia mu ciągłość działania. Dzięki temu staliśmy się wiodącym globalnym dostawcą w zakresie ochrony danych i odzyskiwania zasobów po ataku ransomware. Teraz dajemy klientom te sprawdzone możliwości - dla Microsoft 365 i Microsoft Azure - dostarczane jako usługa. Dzięki nowej ofercie BaaS klienci zyskują większą elastyczność w sposobie wykorzystywania rozwiązań Veeam do ochrony swojej firmy - w chmurze, lokalnie i w modelu hybrydowym”, powiedział Danny Allan, CTO w firmie Veeam –

Zobacz również:

  • Bezpieczeństwo w każdym środowisku
  • Ransomware zagraża ochronie zdrowia
  • Microsoft wkrótce doda ChatGPT do usługi Azure OpenAI

Cirrus by Veeam został zakupiony od firmy CT4, która opracowała usługę wykorzystującą wiodącą w branży platformę Veeam do tworzenia kopii zapasowych danych i odzyskiwania zasobów po ataku ransomware. Klienci mogą teraz wybierać spośród kilku opcji, w jaki sposób chcą korzystać z rozwiązań Veeam i zarządzać swoimi danymi Microsoft 365 i Azure:

• New Cirrus by Veeam: zapewnia prostą, płynną obsługę SaaS bez konieczności zarządzania infrastrukturą lub pamięcią masową.

• Veeam Backup for Microsoft 365 i Veeam Backup for Microsoft Azure: wdrożenie istniejących rozwiązań Veeam do ochrony danych Microsoft 365 i Azure oraz zarządzanie infrastrukturą.

• Usługa tworzenia kopii zapasowych od Veeam Cloud & Service Provider (VCSP): zbudowana na bazie platformy Veeam, z usługami o dodatkowej wartości, unikalnymi dla obszaru specjalizacji dostawcy.

Cirrus Cloud Protect for Microsoft 365

Cirrus for Microsoft 365 bazuje na wiodącym w branży rozwiązaniu do backupu Microsoft 365 - Veeam Backup for Microsoft 365 - i dostarcza je jako usługę. Ułatwia ono klientom strategię tworzenia kopii zapasowych dzięki oprogramowaniu, infrastrukturze i nieograniczonej pamięci masowej w ramach kompleksowej usługi w chmurze. Umożliwia firmom wykorzystanie zaawansowanej technologii ochrony i bezpieczeństwa danych przy prostym, płynnym użytkowaniu.

• Konfigurowalne tworzenie kopii zapasowych, elastyczne opcje odzyskiwania i wydajne możliwości wyszukiwania.

• Kompleksowa usługa tworzenia kopii zapasowych: upraszcza tworzenie kopii zapasowych Microsoft 365, zapewniając w pakiecie w jednej cenie wszystko, czego potrzebuje klient .

• Zapewnia ochronę krytycznych danych biznesowych dzięki wbudowanej niezmienności; nie wymaga pobierania oprogramowania ani utrzymywania infrastruktury.

Cirrus Cloud Protect for Microsoft Azure

Dane na platformie Microsoft Azure są narażone na takie same cyberzagrożenia i utratę danych, jak w każdym innym miejscu, a ich ochrona jest obowiązkiem ich właściciela. Cirrus Cloud Protect for Microsoft Azure to w pełni hostowane i wstępnie skonfigurowane rozwiązanie, które zapewnia sprawdzone, niezawodne tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych.

• Szybki zwrot z inwestycji: skrócenie czasu zwrotu z inwestycji poprzez usunięcie barier takich jak wdrażanie, łatanie błędnych konfiguracji i naprawianie ich.

• Gotowość do pracy w przedsiębiorstwie: wykorzystanie najlepszych praktyk w zakresie tworzenia kopii zapasowych, zabezpieczeń i FinOps w usłudze zbudowanej dla Azure Well-Architected Framework.

• Pewność odzyskiwania danych: kompleksowa, natywna ochrona z najbardziej elastycznymi RPO i odzyskiwaniem do dowolnej lokalizacji.

Cirrus by Veeam jest już dostępny za pośrednictwem Azure Marketplace i wszystkich istniejących kanałów dystrybucji Veeam i Cirrus, a wkrótce zostanie rozszerzony na dodatkowe kanały dystrybucji Veeam. Nowa, w pełni zintegrowana oferta Veeam BaaS zostanie udostępniona na początku 2024 roku.

Źródło: Veeam

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200