OVHcloud wprowadza usługę Identity and Access Management

Firma OVHcloud wprowadza zaawansowaną usługę bezpieczeństwa do zarządzania tożsamością i dostępem (Identity and Access Management, IAM), która od dzisiaj zostanie udostępniona wszystkim klientom firmy bez dodatkowych opłat.

Fot. Pexels/Pixabay

Usługa OVHcloud Identity and Access Management jest dostępna poprzez scentralizowany interfejs użytkownika bezpośrednio z poziomu panelu sterowania OVHcloud oraz poprzez interfejs programowania aplikacji OVHcloud. Umożliwia szczegółowe zarządzanie uprawnieniami bezpieczeństwa oraz pełną kontrolę nad dostępem do cyfrowych zasobów przedsiębiorstwa. Usługa OVHcloud IAM, dostępna w rozwiązaniach Public Cloud, Hosted Private Cloud i Webcloud, w tym w dedykowanym hostingu, pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa, zapobiegając atakom z użyciem złośliwego oprogramowania, zwiększa poziom zgodności i efektywności zespołów IT oraz udoskonala funkcjonowanie operacji logowania użytkowników.

Rozwiązanie OVHcloud IAM z Identity Federation pozwala klientom na łączenie się z wybranym przez nich katalogiem firmowym (za pomocą logowania jednokrotnego – SSO). Wysoce szczegółowe zarządzanie regułami zabezpieczeń obejmujące wszystkie produkty z oferty OVHcloud umożliwia łatwiejsze niż dotychczas tworzenie grup użytkowników, ustalanie minimalnej liczby przyznawanych domyślnie zezwoleń oraz korzystanie z tokenów OAuth2 w regułach IAM i uwierzytelnianie poprzez interfejs programowania aplikacji OVHcloud.

Zobacz również:

  • OVHcloud obniża prognozę wzrostu sprzedaży, powołując się na globalne warunki ekonomiczne
  • Najważniejsze zagrożenia wykorzystania modelu SaaS

Funkcje IAM są również obsługiwane przez dostawcę Terraform OVHcloud, dzięki czemu zespoły IT mogą w pełni zautomatyzować swoje wdrożenia OVHcloud. Funkcje takie jak audyty i dzienniki pozwalają na śledzenie dostępu w celu zapewnienia zgodności z przepisami i standardami związanymi z ochroną danych i bezpieczeństwem.

„Dbamy o naszych klientów i nieprzerwanie dodajemy do usługi Identity and Access Management nowe funkcje. Po wdrożeniu zarządzania tożsamością federacyjną w rozwiązaniach IaaS, z dumą wprowadzamy teraz szczegółowe zarządzanie regułami zabezpieczeń w naszych zaufanych usługach chmurowych. Dla naszych klientów jest to kluczowe udogodnienie, oferujące im najbardziej zaawansowane funkcje” – podsumowuje Thierry Souche, dyrektor ds. technologii w OVHcloud.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200