Dell Technologies Forum 2023

26 września br., w Expo XXI w Warszawie odbyło się Dell Technologies Forum 2023. W tym roku na konferencji zgromadziło się ponad 2200 gości oraz 100 prelegentów, którzy przeprowadzili blisko 60 sesji tematycznych. Panele dyskusyjne i prezentacje koncentrowały się wokół pięciu głównych filarów – AI, multicloud, Edge, przyszłości pracy oraz cyberbezpieczeństwa.

Wystąpienie otwierające forum - Mohammed Amin, Senior Vice President, Dell Technologies CEEMETA. fot. Dell technologies

Omawiane podczas sesji planarnej tematy stały się fundamentami do stworzonych na potrzeby forum stref tematycznych – dystryktów – składających się na Miasto Przyszłości Dell Technologies. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w debatach i panelach dyskusyjnych realizowanych w ramach pięciu głównych tematyk.

Blok tematyczny "Multicloud by APEX" skupił się na kluczowych aspektach wykorzystania multicloud. Poruszane przez ekspertów zagadnienia obejmowały m.in. tematykę zalet rozwiązania jak np. elastyczność, zarządzanie środowiskiem multicloud, praktyki budowania architektury IT, multicloud w praktyce biznesowej oraz rozwinięte platformy do obsługi różnych rodzajów aplikacji.

Zobacz również:

  • Innowacje zmieniają biznes
  • Ważne trendy na 2024
  • 7 grzechów cyfrowej transformacji

Drugi blok tematyczny "Future of Work" skupił się na kluczowych aspektach przyszłości pracy. W dyskusjach pojawiły się m.in. tematy obejmujące innowacyjne technologie wspierające pracę hybrydową, transformację miejsc pracy w kontekście poprawy współpracy i zwiększenia jej efektywności, oraz promowanie zrównoważonego podejścia w biznesie. Podczas licznych prelekcji uczestnikom prezentowano także narzędzia do efektywnego zarządzania infrastrukturą kliencką oraz strategie zapewnienia bezpieczeństwa pracy zdalnej.

Podczas paneli z serii "Modern Data Infrastructure" uczestnicy mogli poznać innowacyjne rozwiązaniach IT dostarczanych przez Dell Technologies. Dyskusje obejmowały szereg tematów, takich jak wykorzystanie serwerów PowerEdge, nowoczesnych rozwiązań storage'owych, innowacje Intela w ofercie serwerów Dell, HCI oraz składowanie danych w formie obiektów. Prezentacje skupiły się na przyszłości technologii i innowacyjności w branży IT, wspierając organizacje w osiągnięciu optymalnej wydajności i efektywności w dynamicznym środowisku technologicznym.

Przed ostatnim blokiem tematycznym zaprezentowanym podczas tegorocznego forum były spotkania z serii „The Future is on the EDGE”, które koncentrowały się na kluczowych aspektach wykorzystania infrastruktury brzegowej. Jednymi z tematów poruszanych w ich trakcie były bezpieczeństwo i efektywność działań na krawędzi infrastruktury w obliczu rosnącej ilości danych oraz rosnącego znaczenia przetwarzania danych na miejscu ich generowania. Podczas spotkań prezentowo również innowacyjne podejścia w obszarach jak sztuczna inteligencja, Internet rzeczy oraz możliwości ich zastosowania w medycynie i przemyśle, w kontekście wyzwań rzeczywistego świata.

Ostatni blok tematyczny – "Security by Design" skupił się na niezwykle istotnych w dzisiejszych czasach aspektach bezpieczeństwa IT. Zagadnienia obejmowały m.in. transformację bezpieczeństwa w obliczu rozproszonych danych i środowiska multicloud, cyfrowy bunkier w Amica jako rozwiązanie przeciwdziałające cyberzagrożeniom, mobilne Data Center jako elastyczną i bezpieczną serwerownię, kompleksowe usługi cybersecurity z oceną podatności i zarządzaniem reakcją na ransomware, a także zgodność z regulacjami UE, takimi jak NIS2 i DORA, przy wykorzystaniu rozwiązań Dell Technologies. Dodatkowo poruszano tu tematy strategii obrony przed cyfrowymi atakami oraz prowadzono dyskusję nad pewnością zwycięstwa w walce z cyberzagrożeniami.

Kontynuując motyw przewodni tegorocznego forum na potrzeby konferencji stworzono także dwie przestrzenie parkowe Modern Technology (tutaj uczestnicy mieli okazję zapoznać się z systemem operacyjnym SONiC, rozwiązaniami as-a-Service w ramach Dell APEX czy z serwerami PowerEdge) i Workforce Transformation (rozwiązania wspierające transformację pracy i zwiększające produktywność zespołu) oraz rondo So you think you know Dell? Dodatkowe bloki tematyczne dostarczyły perspektyw na innowacyjne rozwiązania IT, transformację pracy i różnorodność w branży IT, a przedstawione prezentacje skupiły się na efektywności, innowacjach i wartościach, jakie Dell Technologies oferuje w różnych aspektach świata biznesu i technologii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200