Nowe możliwości analityki

SAS zaprezentował oprogramowanie do szybkiego tworzenia aplikacji AI w modelu SaaS. Nowa oferta umożliwia tworzenie aplikacji React i modeli opracowanych w Pythonie, R lub SAS.

fot. Pixabay

To kolejne usprawnienia flagowej platformy danych, sztucznej inteligencji i analityki SAS Viya. Nowe produkty - zaprezentowane podczas konferencji technologicznej SAS Explore – pozwalają na stworzenie lekkiego środowiska do szybkiego tworzenia modeli i aplikacji AI, obsługują wiele języków programowania i zapewniają natychmiastowy dostęp do skalowalnych obliczeń w chmurze. „Intensywność dzisiejszego środowiska biznesowego wymaga, aby organizacje były zorientowane na wyniki, a sztuczna inteligencja ma kluczowe znaczenie dla skalowania ludzkiej produktywności” - powiedział Bryan Harris, wiceprezes i dyrektor ds. technologii w SAS. „Stale rozwijamy ekosystem SAS Viya o produkty, które zaspokajają pojawiające się potrzeby analityków danych i programistów - w celu zwiększenia produktywności i szybszego wprowadzania innowacji”.

Nowe produkty w ekosystemie Viya obejmują:

SAS Viya Workbench - lekkie środowisko programistyczne, które szybko uruchamia i wykonuje kod w sposób natywny dla chmury, wydajny i bezpieczny. SAS Viya Workbench promuje architekturę wielojęzyczną, umożliwiając użytkownikom szybkie tworzenie wysoce wydajnych i gotowych do produkcji modeli w preferowanym języku - Python, R lub SAS.

Zobacz również:

  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • Powstała pięciostopniowa skala mierząca inteligencję rozwiązań AI
  • Najszybszy Helios w Cyfronecie

SAS App Factory - środowisko szybkiego rozwoju aplikacji do tworzenia dopasowanych do potrzeb aplikacji opartych na sztucznej inteligencji. Oferta automatyzuje konfigurację i integrację natywnego dla chmury stosu technologicznego zbudowanego na React, TypeScript i Postgres, który pozwala programistom skupić się na wprowadzaniu modeli i aplikacji opartych na sztucznej inteligencji do produkcji. SAS App Factory będzie dostępne w 2024 roku.

SAS Energy Forecasting Cloud - pierwszy produkt SAS wykorzystujący SAS App Factory - umożliwia planistom i menedżerom łączenie ogromnych ilości danych i generowanie modeli opartych na sztucznej inteligencji i analityce, które przewidują szczytowe zapotrzebowanie na moc i zapewniają dokładniejsze prognozy. SAS Energy Forecasting Cloud generuje predykcyjny wgląd w podaż i popyt, aby pomóc przedsiębiorstwom użyteczności publicznej utrzymać stabilność przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200