Databricks uruchamia usługę LakeFlow

Podczas corocznej konferencji organizowanej przez Databricks, która odbywa się aktualnie w San Francisco pod nazwą Data + AI Summit zaprezentowano LakeFlow - autorskie rozwiązanie do inżynierii danych, które może obsługiwać pozyskiwanie, transformację i orkiestrację danych oraz eliminuje potrzebę korzystania z rozwiązań innych firm.

Databrick jest jedną z najwiekszych firm, która od założenia w 2013 roku dostarcza platformę do przetwarzania danych dla dużych organizacji. Rozwiązania od Databrick od początku istnienia organizacji bazują na dużym ekosystemie partnerów wykorzystywanym w celu zapewnienia narzędzi do przygotowywania i ładowania danych.

Databricks
Źródło: databricks.com

Databricks

Źródło: databricks.com

W trakcie Data + AI Summit 2024 w San Francisco zaprezentowano LakeFlow - własne rozwiązanie do inżynierii danych, które może obsługiwać pozyskiwanie, transformację i orkiestrację danych oraz eliminuje potrzebę korzystania z rozwiązań innych firm.

Zobacz również:

  • Rozpoczynamy serię podcastów Computerworld TOP 200 edycja 2024

Dzięki LakeFlow użytkownicy Databricks będą mogli wkrótce budować swoje potoki danych i pozyskiwać dane z baz danych, takich jak MySQL, Postgres, SQL Server i Oracle, a także aplikacji korporacyjnych, takich jak Salesforce, Dynamics, Sharepoint, Workday, NetSuite i Google Analytics.

Decyzja o zmianie modelu działania Databricks według prezesa firmy - Ali Ghodsi wynika z informacji pozyskanych od klientów na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Z badań Databricks wynikało, że pragną oni lepszego pozyskiwania danych z aplikacji SaaS oraz baz danych.

Okazało się, że zdecydowana większość klientów Databricks w rzeczywistości nie korzystała z partnerów, a zamiast tego budowała własne rozwiązania na zamówienie, aby uwzględnić przypadki brzegowe i wymagania bezpieczeństwa.

Databricks zaczęło badać możliwości eksploracji tej przestrzeni, co ostatecznie doprowadziło do przejęcia usługi replikacji danych w czasie rzeczywistym Arcion w listopadzie ubiegłego roku.

Dzięki LakeFlow Databricks może teraz oferować kompleksowe rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorstwom pobierać dane z wielu różnych systemów, przekształcać je i pozyskiwać w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a następnie tworzyć na ich podstawie gotowe do produkcji aplikacje.

Databricks wdraża usługę LakeFlow etapami. Pierwszą z nich jest LakeFlow Connect, która wkrótce będzie dostępna w wersji zapoznawczej.

Jednocześnie Databricks nadal będzie rozwijać swój ekosystem partnerów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200