Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
AI (Artificial Intelligence)
AI (Artificial Intelligence)
Capgemini zainwestuje 2 mld euro w sztuczną inteligencję
Anna Ładan, 28.07.2023
Francuska grupa konsultingowa IT Capgemini przez ostatnie pół roku odnotowała znacznie wyższe przychody, napędzane działaniami w zakresie chmury, danych i sztucznej inteligencji, i zapowiedziała, że zainwestuje 2 miliardy euro w AI w ciągu trzech lat.
Eksperyment pokazał nowe, nieznane wcześniej możliwości technologii AI
Janusz Chustecki, 27.07.2023
Na początku tego roku Google zademonstrowało aplikację AI noszącą nazwę MusicLM, która po zaprezentowaniu jej tekstu lub grafiki, potrafi poddać taki zasób analizie i napisać pasujący do niego utwór muzyczny dowolnego gatunku. Firma poszła teraz krok dalej i stworzyła aplikację AI, która wykorzystuje do tego celu impulsy generowane przez ludzki mózg.
Chmura Alibaby wprowadza model sztucznej inteligencji Meta Llama dla swoich klientów
Computerworld, 26.07.2023
Dział przetwarzania w chmurze Alibaby poinformował, że stał się pierwszym chińskim przedsiębiorstwem wspierającym model sztucznej inteligencji (AI) open-source Llama firmy Meta, umożliwiając tym samym swoim chińskim użytkownikom biznesowym tworzenie programów w oparciu o ten model.
Nowe forum zapewni technologii AI kontrolowany rozwój
Janusz Chustecki, 26.07.2023
W odpowiedzi na wyzwania, jakie stawia przed światem IT technologia AI, czterech czołowych graczy działających w tym obszarze powołało do życia nowe branżowe ciało, które zajmie się tym problemem.
Jak polskie firmy korzystają z AI
Computerworld, 26.07.2023
W polskich firmach rośnie znaczenie i popularność AI – już 15% korzysta z tej technologii, a 13% planuje wdrożenie jeszcze w tym roku – wynika z raportu KPMG „Monitor Transformacji Cyfrowej Biznesu”.
64 proc. organizacji nie jest gotowa, aby w pełni wykorzystać potencjał generatywnej sztucznej inteligencji
Computerworld, 25.07.2023
Badanie Avanade Trendlines wskazuje, iż 85 proc. organizacji liczy na wzrost przychodów do 2025 r. w wyniku wdrożenia rozwiązań AI. Jednocześnie jedynie 36 proc. ankietowanych liderów ze świata biznesu i IT uważa, iż dysponuje odpowiednimi kompetencjami do identyfikacji ryzyka i minimalizacji szkód wynikających z nieodpowiedniego wykorzystania sztucznej inteligencji. Avanade zaprojektował narzędzia diagnostyczne i platformę cyfrową, które pozwalają wesprzeć firmy w odpowiedzialnym wykorzystaniu sztucznej inteligencji do napędzania innowacyjności.
Czy prawo ograniczy rozwój sztucznej inteligencji?
Wiesław Pawłowicz, 24.07.2023
W miarę jak generatywna sztuczna inteligencja zaczyna rewolucjonizować przemysł i technologie, rządy na całym świecie próbują opracować regulacje prawne, które umożliwią czerpanie z niej korzyści, ale jednocześnie zminimalizują zagrożenia.
Amerykańsko-arabska współpraca w zakresie superkomputerów AI
Anna Ładan, 24.07.2023
Kalifornijska firma Cerebras Systems poinformowała, że podpisała umowę o wartości około 100 milionów dolarów na dostarczenie pierwszego z nawet 9 superkomputerów sztucznej inteligencji w ramach partnerstwa z grupą technologiczną G42 ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pierwszy superkomputer dysponuje 4 exaFLOPami.
To konsorcjum popracuje nad sieciami Ethernet kolejnej generacji
Janusz Chustecki, 21.07.2023
Nowo powstałe konsorcjum ma opracować nowe standardy Ethernetu, dzięki którym sieci komputerowe bazujące na tej technologii podołają wymaganiom stawianym przed nimi przez najnowsze aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję.
Genesis – to narzędzie budzi wśród dziennikarzy zarówno nadzieje, jak i obawy
Janusz Chustecki, 20.07.2023
Google testuje narzędzie, które teoretycznie może całkowicie zastąpić dziennikarzy. Chodzi oczywiście o rozwiązanie AI. Nosi ono nazwę Genesis i potrafi pisać artykuły na zadany mu temat. Według twórców narzędzia, może ono pełnić na początek rolę asystenta dziennikarza, a z czasem całkowicie go zastąpić.
Microsoft Teams z nowością: funkcją wirtualnego makijażu
Anna Ładan, 20.07.2023
W Microsoft Teams pojawi się niedługo funkcja wirtualnego makijażu w środowisku pracy po 1 kliknięciu. To efekt współpracy z Maybelline New York, jedną z najstarszych i największych firm kosmetycznych na świecie.
WormGPT. Co trzeba wiedzieć o cyberprzestępczej wersji ChatGPT?
Grzegorz Kubera, 19.07.2023
Zawsze kiedy pojawia się nowa innowacja technologiczna, tworzą się także ścieżki do jej nadużywania. Było tylko kwestią czasu, zanim chatbot AI zostałby skopiowany do celów złośliwych - i takie narzędzie jest już na rynku, znane jako WormGPT.
Wix wygeneruje całą stronę internetową z użyciem AI. Nowe narzędzie
Grzegorz Kubera, 19.07.2023
Potrzebujesz stworzyć stronę internetową, ale nie umiesz programować? Wkrótce będziesz mógł stworzyć całą stronę przy użyciu narzędzi Wix zasilanych przez ChatGPT.
Meta otworzyła za darmo najnowszy model sztucznej inteligencji
Anna Ładan, 19.07.2023
Meta ma nadzieję, że uczynienie LLaMA 2 open source może dać jej przewagę nad rywalami.
Kiedy wynaleziono AI? Krótka historia sztucznej inteligencji
Daniel Olszewski, 19.07.2023
Sztuczna inteligencja jest bezsprzecznie technologicznym tematem numer jeden 2023 roku. Kiedy wynaleziono ją po raz pierwszy i jak wyglądał jej rozwój? Zapraszamy na skróconą lekcję historii.
AI walczy z globalnymi oszustwami online
Computerworld, 18.07.2023
Pandemia COVID-19 była katalizatorem rewolucji w płatnościach cyfrowych i znacząco wpłynęła na zmianę oczekiwań konsumentów. Jednocześnie nasiliły się próby oszustw. Najnowszy raport Javelin Strategy & Research we współpracy z SAS analizuje trendy w oszustwach i nadużyciach na całym świecie. Eksperci wskazują strategie, które banki, sklepy i przedsiębiorstwa mogą wykorzystać, by temu przeciwdziałać.
Sztuczna inteligencja na cenzurowanym
Janusz Chustecki, 14.07.2023
FTC (Federal Trade Commission; amerykańska agencja do spraw handlu) wszczęła śledztwo, które ma sprawdzić, czy aplikacje AI nie rozpowszechniają fałszywych i wprowadzających w błąd treści. Ma to związek z faktem, że coraz więcej osób skarży się, że boty w rodzaju ChatGPC kreują często wirtualną rzeczywistość, nie mającą nic wspólnego z tą, która nas otacza.
Chatbot Bard wkroczył do Europy
Janusz Chustecki, 14.07.2023
Google udostępnił wczoraj użytkownikom zamieszkującym kraje europejskie swojego chatbota Bard. Wcześniej nie było to możliwe, ponieważ UE zgłaszała szereg zastrzeżeń dotyczących tego, że rozwiązanie to nie zapewnia zbieranym przez nie danym bezpieczeństwa i generalnie nie spełnia wymogów RODO.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
35
Następna
strona
Redakcja poleca
Mercedes-Benz przyspiesza dzięki AI
Jürgen Hill
Dowiedziono, że GPT-3 potrafi rozumować jak student?
Computerworld
AI wymusi istotne zmiany na rynku pracy
Janusz Chustecki
Dzięki AI, każdy może w prosty sposób stworzyć logo swojej firmy
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
Data Driven Innovation
Biblioteka IT
Digital Workspace VMware - Przewodnik wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania
W dzisiejszych czasach coraz powszechniejszym modelem pracy stała się praca na odległość. W tej sytuacji należy sobie zadać pytanie w jaki sposób pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom bezpieczne stanowisko pracy z dostępem do wszystkich niezbędnych zasobów firmy. Mając na uwadze przyszłość, przedsiębiorstwa będą nieustannie rozwijać model pracy na odległość. Już teraz firmy przechodzą od zwykłego wspierania pracy zdalnej do modelu prawdziwie rozproszonych organizacji, pracujących z dowolnego miejsca. Cyfrowa przestrzeń robocza powinna umożliwiać pracownikom wydajną pracę z dowolnego miejsca, przy użyciu dowolnego urządzenia, aby zapewnić bezpieczny dostęp do potrzebnych aplikacji. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury nie tylko zapewnia im możliwość wykonywania pracy, ale daje swobodę i zwiększa efektywność wykonywanych działań oraz wprowadza zupełnie nowy sposób i spojrzenie naprowadzenie działalności. Co należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić produktywną i bezpieczną cyfrową przestrzeń roboczą? Jaka jest właściwa kolejność kroków potrzebnych do wdrożenia? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem.
AI: Jak zacząć? 5 pierwszych kroków
Początki przygody ze sztuczną inteligencją Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w każdej branży wyprzedziło prognozy dotyczące wykorzystania tej technologii. Tę tezę wspierają wyniki ankiety CIO z 2019 r., w której Gartner ujawnił, ze wykorzystanie sztucznej inteligencji w dużym przedsiębiorstwie z próby badawczej wzrosło o 270% w ciągu ostatnich czterech lat. Wpływ transformacji jest bardzo widoczny: sztuczna inteligencja istotnie wspiera powstawanie nowych produktów, zwiększa przychody, obniża koszty i radykalnie poprawia wydajność. Aby wyprzedzić te powszechna wśród przedsiębiorstw adopcje AI trzeba przewidzieć przyszłe potrzeby związane z AI i zrewidować priorytety biznesowe. Comtegra i NVIDIA bazując na swoim doświadczeniu biznesowym, projektowymi i technologicznym są w stanie pomóc klientom w adopcji procesów sztucznej inteligencji, skalowaniu własnych inicjatyw w tym zakresie czy tez projektowaniu i wdrażaniu fundamentów technologicznych dla obszaru sztucznej inteligencji. Niezależnie od tego, czy zaczynasz swój pierwszy projekt, delegujesz zespół do pracy w tym obszarze, czy odpowiadasz za utrzymanie i modernizacje infrastruktury IT, te 5 kroków pomoże Ci rozpocząć, prowadzić i zrealizować z sukcesem projekt AI.
Cyberbezpieczeństwo dla przedsiębiorstw
Cyberbezpieczeństwo od dłuższego czasu stanowi najwyższy priorytet dla przedsiębiorstw. Potrzeby w tym zakresie zmieniają się jednak w wyniku zachodzącej transformacji cyfrowej. Cyfrowa transformacja oznacza, że organizacje korzystają z większej liczby połączonych i mobilnych urządzeń w swoich sieciach, a pracownicy coraz częściej uzyskują dostęp do aplikacji i danych spoza granic sieci. W miarę przyspieszania tych zmian, stare metody zabezpieczania sieci nie są już w stanie za nimi nadążać. W tym dokumencie dzielimy się spostrzeżeniami na temat czynników mających wpływ na dzisiejsze wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw oraz proponujemy strategie, które firmy mogą przyjąć, oraz technologie, które mogą wdrożyć, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i systemów w dobie cyfrowej transformacji. Poznaj rozwiązanie w zakresie cyberbezpieczeństwa stworzone przez Alcatel-Lucent Enterprise.
Inteligentne rozwiązania HCI od HPE pomagają klientom odnosić sukces
Przyspiesz obsługę IT dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i wyjątkowej wydajności przetwarzania danych przez infrastrukturę hiperkonwergentną HPE. Przeczytaj historie naszych klientów i zobacz jaką moc i ochronę oferuje inteligentna, hiperkonwergentna platforma HPE
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »