Samsung Galaxy S23 coraz bliżej sztucznej inteligencji

Samsung szykuje dużą aktualizację rozwojową dla zeszłorocznych flagowców.

Na początku roku Samsung zaprezentował nowe modele z rodziny Galaxy S24. Flagowe smartfony na 2024 rok do złudzenia przypominają modele z 2023 roku, na dodatek w bazowych wersjach posiadają autorski układ Exynos, a do tego koreański producent obniżył ich ceny.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy S23 Ultra

Źródło: samsung.com

Nawet sam producent nie ukrywa, że główną nowością w tegorocznych modelach są funkcje związane ze sztuczną inteligencją, które zaimplementowano w nakładce One UI 6.1.

Zobacz również:

  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple
  • Galaxy AI trafi nawet na 3 letnie flagowce Samsunga
  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat

Jednocześnie koreański producent obiecał udostępnić nową wersję nakładki dla starszych modeli. Już wkrótce flagowe Samsungi z 2023 roku otrzymają funkcje związane z AI, a to jeszcze bardziej przybliży je do najnowszej serii Galaxy S24.

Samsung ujawnił, że aktualizacja do One UI 6.1 dla modeli Galaxy S23, Galaxy S23+ oraz Galaxy S23 Ultra zostanie udostępniona z marcowymi poprawkami zabezpieczeń w Korei Południowej.

Oznacza to, że już w najbliższym czasie smartfony z 2023 roku otrzymają kluczowe nowości, w które wyposażono serię Galaxy S24.

Samsung One UI 6.1 oferują takie funkcje AI jak tłumaczenie na żywo, asystent czatu, wyszukiwanie w Google poprzez zakreślenie, asystent transkrypcji, asystent wyszukiwania, generatywny edytor zdjęć czy funkcja streszczania spotkań/materiałów dostępnych w sieci.

Funkcje AI są darmowe dla wszystkich użytkowników przez okres dwóch lat od debiutu serii Galaxy S24. Producent nie poinformował o dalszym rozwoju oraz ewentualnym koszcie subskrypcji za usługi Galaxy AI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200