Windows 11 Moment 5 - najnowsza aktualizacja skupia się na AI

Microsoft wprowadził na rynek kolejną aktualizację rozwojową Windowsa 11. Chyba nikogo nie dziwi już, że skupia się na nowych funkcjach AI.

Nowe funkcje związane ze sztuczną inteligencją to trend, który producenci elektroniki użytkowej będą poddawać recyklingowi przez najbliższe miesiące. Wystarczy spojrzeć na ostatnią premierę Samsungów Galaxy S24, gdzie producent praktycznie w całości skupił się na nowych funkcja AI, jedynie nieznacznie modyfikując sam sprzęt.

Windows 11 Moment 5
Źródło: microsoft.com

Windows 11 Moment 5

Źródło: microsoft.com

Teraz Microsoft wydał nową aktualizację rozwojową Windowsa 11. Wprowadza ona kolejne funkcje AI na pokład najpopularniejszego systemu operacyjnego dla komputerów na świecie.

Zobacz również:

Opcjonalna aktualizacja Moment 5 dostępna jest dla systemów Windows 11 w wersji 22H2 oraz 23H2 - obu wspieranych aktualnie wydań.

Po aktualizacji użytkownicy mogą skorzystać z nowego Copilota, generatywnego wymazywania elementów ze zdjęć, usuwaniem dźwięków otoczenia w Clipchamp, ulepszonego systemu zarządzania oknami oraz wielu pomniejszych nowości.

Jeszcze w marcu Copilot w systemie Windows będzie w stanie pomóc w dostosowaniu większej liczby ustawień komputera i uzyskać dostęp do większej liczby narzędzi i informacji.

W praktyce większość użytkowników ucieszy się z ulepszonego systemu zarządzania oknami. Otrzymał on bowiem inteligentne sugestie przyciągania - system proponuje przyciąganie aplikacji do danych schematów bazując na wzrocach użytkowania. Może np. podpowiedzieć podzielenie ekranu na pół pomiędzy przeglądarkę, a pakiet Office, jeżeli w przeszłości wywoływaliśmy takie ustawienie widoku.

Ulepszono również Windows Ink. Rozwiązanie pozwala teraz pisać bezpośrednio po polach tekstowych z wykorzystaniem pióra zupełnie jak na systemach mobilnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200