AI - Polacy z nagrodą w Dolinie Krzemowej

Polska platforma business intelligence Scramjet Cloud, oparta na infrastrukturze OVHcloud, została nagrodzona na gali Developer Week 2024 w San Francisco. Rozwiązanie udowadnia wszechstronność branżową w wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

fot. Pixabay

Platforma SCP zwyciężyła w kategorii Systems Integration podczas gali DEVIES Awards, która obyła się w ramach Developer Week 2024 w San Francisco 21 lutego 2024. Nagroda DEVIES to szczególne wyróżnienie dla programistów, inżynierów oprogramowania i profesjonalistów z branży IT, która jest przyznawana w uznaniu za doskonały design, inżynierię oraz technologiczne innowacje w 31 różnorodnych kategoriach.

Sztuczna inteligencja ma potencjał zastosowania w każdej branży. Udowodnił to zespół polskiego startupu Scramjet, który na infrastrukturze firmy OVHcloud zbudował platformę Scramjet Cloud Platform (w skrócie SCP). Jej przewaga polega m.in. na uniwersalności zastosowań, można ją z powodzeniem wykorzystać w różnych branżach. Platforma SCP sprawdza się m.in. w rolnictwie oraz wspiera inkluzywność poprzez automatyczne tłumaczenie języka migowego.

Zobacz również:

  • Kwanty od OVHCloud dla edukacji
  • Oficjalna premiera modelu Llama 3

Scramjet Cloud Platform usprawnia pracę rolników poprzez płynną integrację danych z dronów. Dzięki rozwiązaniu, dane są przesyłane bezpośrednio do chmury w czasie rzeczywistym, eliminując konieczność manualnego ich pobierania z kart SD. Platforma oferuje zautomatyzowany transfer danych oraz analizę AI w chmurze, umożliwiając prognozowanie plonów i podejmowanie trafniejszych decyzji.

„Drony wyposażone w kamery i czujniki dostarczają kluczowe informacje m.in. o stanie gleby, rozwoju roślin i warunkach środowiskowych. Jednak tradycyjne metody nagrywania wideo na kartach SD sprawiają, że proces pozyskiwania danych jest uciążliwy. Wymaga ręcznego pobierania danych, co wpływa na opóźnione analizy i ogranicza skalę możliwych działań” – mówi Alicja Grużdź, CTO w Scramjet.

Platforma SCP integruje się z systemami ERP, co przekłada się na oszczędność czasu, redukcję kosztów oraz możliwość podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym. Scramjet Cloud Platform zapewnia także decyzje oparte na aktualnych danych oraz skalowalność, co sprawia, że jest kluczowym narzędziem dla firm działających w branży AgriTech.

Platforma Scramjet Cloud umożliwia również wdrożenie dużych modeli opartych na sztucznej inteligencji do tłumaczenia języka migowego na wideo lub tekst, eliminując barierę komunikacyjną dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Szybkie znalezienie tłumaczy języka migowego w instytucjach publicznych jest utrudnione ze względu na ograniczoną dostępność wykwalifikowanych osób oraz koszty. Rozwiązania oparte na AI oferują natychmiastowe tłumaczenia, usprawniając procesy i oszczędzając czas zarówno dla użytkowników, jak i personelu.

„Nasza infrastruktura już odgrywa istotną rolę w dziedzinie AI, napędzając innowacyjne projekty cyfrowych twórców. To olbrzymia satysfakcja móc obserwować, jak nasze rozwiązania wspierają śmiałe wizje Scramjet, co cieszy, tym bardziej że innowacyjna platforma Scramjet Cloud Platform, a także zaangażowanie i wysiłek zespołu zostały docenione przez ekspertów z Doliny Krzemowej podczas prestiżowego Developer Week 2024 – komentuje Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200