Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot

Microsoft porzucił Binga na rzecz nowszej usługi Copilot w swojej klawiaturze SwiftKey na urządzenia z Androidem.

SwiftKey - pierwsza klawiatura ekranowa na urządzenia mobilne z możliwością pisania poprzez przeciągnięcie od kilku lat pozostaje własnością firmy Microsoft.

Copilot w klawiaturze SwiftKey
Źródło: Microsoft/X.com

Copilot w klawiaturze SwiftKey

Źródło: Microsoft/X.com

Gigant z Cupertino regularnie wprowadza nowe funkcje do SwiftKey na Androida i iOS. Ostatnimi czasy oprogramowanie zostało zintegrowane ze sztuczną inteligencją.

Zobacz również:

  • Cykl życia tych pakietów biurowych Microsoftu dobiegnie w przyszłym roku końca
  • Powody dla których 16 GB RAMu powinno być standardem

Microsoft postanowił zaktualizować aplikacje klienckie Microsoft SwiftKey subtelnie pozbywając się w nich Bing Chat na rzecz Microsoft Copilot.

Funkcje sztucznej inteligencji w klawiaturze SwiftKey pozwalają na przeszukiwanie sieci oraz korzystanie z Copilota bezpośrednio z poziomu klawiatury.

Aktualnie Microsoft Copilot zastąpił Bing Chat w aplikacji mobilnej na Androida. Firma z Redmond poinformowała, że stosowne zmiany trafią do użytkowników sprzętu od Apple w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Nowa ikona Copilot znajduje się w prawym górnym rogu wirtualnej klawiatury. Jak zwykle, dotknięcie ikony uruchamia usługę, w której można zadawać pytania na określony temat i szybko otrzymywać odpowiedzi.

Image Creator z Designer (dawniej Bing Image Creator) został przeniesiony do sekcji emoji na klawiaturze. Można go używać do generowania emoji i nie tylko.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200