Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
AI (Artificial Intelligence)
AI (Artificial Intelligence)
Sztuczna inteligencja na cenzurowanym
Janusz Chustecki, 14.07.2023
FTC (Federal Trade Commission; amerykańska agencja do spraw handlu) wszczęła śledztwo, które ma sprawdzić, czy aplikacje AI nie rozpowszechniają fałszywych i wprowadzających w błąd treści. Ma to związek z faktem, że coraz więcej osób skarży się, że boty w rodzaju ChatGPC kreują często wirtualną rzeczywistość, nie mającą nic wspólnego z tą, która nas otacza.
Chatbot Bard wkroczył do Europy
Janusz Chustecki, 14.07.2023
Google udostępnił wczoraj użytkownikom zamieszkującym kraje europejskie swojego chatbota Bard. Wcześniej nie było to możliwe, ponieważ UE zgłaszała szereg zastrzeżeń dotyczących tego, że rozwiązanie to nie zapewnia zbieranym przez nie danym bezpieczeństwa i generalnie nie spełnia wymogów RODO.
Czy AI może być etyczna, empatyczna i rozumieć kontekst kulturowy?
Anna Ładan, 14.07.2023
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej w ramach z projektu CLARIN-PL pracują nad generatywną sztuczną inteligencją w języku polskim. Rozmowa z prof. dr inż. Przemysławem Kazienko oraz dr inż. Janem Koconiem z Katedry Sztucznej Inteligencji na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej m.in. o tym, jak spersonalizować algorytmy i nauczyć je empatii (albo jej naśladowania).
Google wprowadza NotebookLM. To asystent do robienia notatek z wykorzystaniem AI
Grzegorz Kubera, 13.07.2023
Google udostępnia eksperymentalny notatnik AI NotebookLM, który podsumowuje dokumenty, odpowiada na pytania i generuje pomysły.
Firma xAI Elona Muska rozpoczęła działalność
Anna Ładan, 13.07.2023
Elon Musk uruchomił firmę xAI zajmującą się sztuczną inteligencją. Nie ukrywa, że rzuca wyzwanie ChatGPT OpenAI. 12 lipca Elon Musk uruchomił swój długo zapowiadany startup rozwijający sztucznej inteligencji – xAI. Musk będzie osobiście kierował nową firmą. Wcześniej wielokrotnie wyrażał obawy dotyczące potencjału sztucznej inteligencji w zakresie zagłady dla ludzkiej cywilizacji.
6 strategicznych imperatywów dla strategii dotyczącej danych
Nicholas D. Evans , 11.07.2023
Jako dominujący trend technologiczny, sztuczna inteligencja może stworzyć przewagę dla strategii danych, które ją napędzają, oraz strategii biznesowych, które ją wykorzystują.
Komu jeszcze trochę sztucznej inteligencji? Firmy mają powoli dosyć. "Codziennie inne narzędzie"
Grzegorz Kubera, 09.07.2023
Dziennik Wall Street Journal rozmawiał z wieloma CIO i wywnioskował, że firmy są już dość zmęczone napływem nowych narzędzi AI. Tym bardziej że wiele z nich oferuje podobne funkcje i powoduje tylko zamieszanie wśród pracowników.
Tesla wkracza na kolejny poziom jazdy autonomicznej
Daniel Olszewski, 07.07.2023
Firma Elona Muska finalizuje prace nad nową generacją systemu jazdy autonomicznej. Premiera może odbyć się jeszcze w tym roku.
ChatGPT z pierwszym spadkiem statystyk od debiutu
Daniel Olszewski, 07.07.2023
Po gwałtownych wzrostach czas na pierwszy spadek statystyk najszybciej rozwijającej się aplikacji bazującej na sztucznej inteligencji.
AI i starzenie się społeczeństwa to największe utrudnienia rynku pracy
Computerworld, 05.07.2023
Sztuczna inteligencja, starzenie się społeczeństwa, migracje pracowników, brak odpowiednich kwalifikacji i zielona transformacja to największe wyzwania, jakie stoją przed rynkiem pracy do 2030 roku, ocenili eksperci Personnel Service.
OpenAI do odwołania wyłącza funkcję "Browse with Bing"
Daniel Olszewski, 05.07.2023
Microsoft nie będzie zadowolony. Firma OpenAI tymczasowo zdecydowała się na wyłącznie funkcji Browse with Bing. Co jest przyczyną tej decyzji?
Google aktualizuje politykę prywatności - zmiany dotyczą AI
Daniel Olszewski, 05.07.2023
Google zmienia politykę prywatności. Nowa wersja dopuszcza wykorzystanie publicznie dostępnych danych do trenowania modeli sztucznej intelgiencji.
Oracle dodaje generatywną sztuczną inteligencję do swojego oprogramowania kadrowego
Anna Ładan, 04.07.2023
Oracle poinformowało o dodaniu funkcji generatywnej sztucznej inteligencji do swojego oprogramowania kadrowego dla firm, aby pomóc między innymi w opracowywaniu opisów stanowisk i celów wydajności pracowników.
Dlaczego ChatGPT nie jest tak naprawdę inteligentny, choć jest kreatywny?
Anna Ładan, 04.07.2023
Rozmowa z dr. hab. Piotrem Sankowskim, prof. UW, prezesem IDEAS NCBR, informatykiem specjalizującym się w algorytmach, w szczególności w zastosowaniach metod algebraicznych w algorytmach grafowych. Wyniki jego badań znajdują zastosowanie m.in. w rozwoju technologii opartych na sztucznej inteligencji. Jako pierwszy i jedyny Polak zdobył w tym roku czwarty, niezwykle prestiżowy grant ERC.
Powstał model sztucznej inteligencji, który potrafi replikować głos konkretnej osoby
Janusz Chustecki, 03.07.2023
Meta zaprojektowała specyficzny model sztucznej inteligencji, który może replikować głos dowolnej, wskazanej mu osoby (przetwarzając tekst na przekaz audio), odtwarzając go na razie w sześciu różnych językach, w tym w języku polskim.
Steam nie wyrazi zgody na gry wykorzystujące grafikę AI naruszającą prawa autorskie
Grzegorz Kubera, 02.07.2023
Na ten temat było ostatnio głośno. Pojawiły się głosy, że platforma Steam nie będzie udostępniała gier z treściami generowanymi przez sztuczną inteligencję. Valve w końcu wydało oświadczenie.
Microsoft oferuje bezpłatne szkolenia w zakresie generatywnej AI
Daniel Olszewski, 30.06.2023
Firma Microsoft poszerzyła swoje portfolio bezpłatnych kursów i szkoleń z zakresu generatywnej sztucznej inteligencji.
AI wkracza do Tour de France
Janusz Chustecki, 30.06.2023
Do Tour de France (czyli do najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego na świecie) wkracza w tym roku znane już chyba prawie wszystkim rozwiązanie ChatGPT.
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
...
36
Następna
strona
Redakcja poleca
Mercedes-Benz przyspiesza dzięki AI
Jürgen Hill
Dowiedziono, że GPT-3 potrafi rozumować jak student?
Computerworld
Dzięki AI, każdy może w prosty sposób stworzyć logo swojej firmy
Janusz Chustecki
AI wymusi istotne zmiany na rynku pracy
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
Data Driven Innovation
Biblioteka IT
Digital Workspace VMware - Przewodnik wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania
W dzisiejszych czasach coraz powszechniejszym modelem pracy stała się praca na odległość. W tej sytuacji należy sobie zadać pytanie w jaki sposób pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom bezpieczne stanowisko pracy z dostępem do wszystkich niezbędnych zasobów firmy. Mając na uwadze przyszłość, przedsiębiorstwa będą nieustannie rozwijać model pracy na odległość. Już teraz firmy przechodzą od zwykłego wspierania pracy zdalnej do modelu prawdziwie rozproszonych organizacji, pracujących z dowolnego miejsca. Cyfrowa przestrzeń robocza powinna umożliwiać pracownikom wydajną pracę z dowolnego miejsca, przy użyciu dowolnego urządzenia, aby zapewnić bezpieczny dostęp do potrzebnych aplikacji. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury nie tylko zapewnia im możliwość wykonywania pracy, ale daje swobodę i zwiększa efektywność wykonywanych działań oraz wprowadza zupełnie nowy sposób i spojrzenie naprowadzenie działalności. Co należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić produktywną i bezpieczną cyfrową przestrzeń roboczą? Jaka jest właściwa kolejność kroków potrzebnych do wdrożenia? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem.
AI: Jak zacząć? 5 pierwszych kroków
Początki przygody ze sztuczną inteligencją Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w każdej branży wyprzedziło prognozy dotyczące wykorzystania tej technologii. Tę tezę wspierają wyniki ankiety CIO z 2019 r., w której Gartner ujawnił, ze wykorzystanie sztucznej inteligencji w dużym przedsiębiorstwie z próby badawczej wzrosło o 270% w ciągu ostatnich czterech lat. Wpływ transformacji jest bardzo widoczny: sztuczna inteligencja istotnie wspiera powstawanie nowych produktów, zwiększa przychody, obniża koszty i radykalnie poprawia wydajność. Aby wyprzedzić te powszechna wśród przedsiębiorstw adopcje AI trzeba przewidzieć przyszłe potrzeby związane z AI i zrewidować priorytety biznesowe. Comtegra i NVIDIA bazując na swoim doświadczeniu biznesowym, projektowymi i technologicznym są w stanie pomóc klientom w adopcji procesów sztucznej inteligencji, skalowaniu własnych inicjatyw w tym zakresie czy tez projektowaniu i wdrażaniu fundamentów technologicznych dla obszaru sztucznej inteligencji. Niezależnie od tego, czy zaczynasz swój pierwszy projekt, delegujesz zespół do pracy w tym obszarze, czy odpowiadasz za utrzymanie i modernizacje infrastruktury IT, te 5 kroków pomoże Ci rozpocząć, prowadzić i zrealizować z sukcesem projekt AI.
Cyberbezpieczeństwo dla przedsiębiorstw
Cyberbezpieczeństwo od dłuższego czasu stanowi najwyższy priorytet dla przedsiębiorstw. Potrzeby w tym zakresie zmieniają się jednak w wyniku zachodzącej transformacji cyfrowej. Cyfrowa transformacja oznacza, że organizacje korzystają z większej liczby połączonych i mobilnych urządzeń w swoich sieciach, a pracownicy coraz częściej uzyskują dostęp do aplikacji i danych spoza granic sieci. W miarę przyspieszania tych zmian, stare metody zabezpieczania sieci nie są już w stanie za nimi nadążać. W tym dokumencie dzielimy się spostrzeżeniami na temat czynników mających wpływ na dzisiejsze wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw oraz proponujemy strategie, które firmy mogą przyjąć, oraz technologie, które mogą wdrożyć, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i systemów w dobie cyfrowej transformacji. Poznaj rozwiązanie w zakresie cyberbezpieczeństwa stworzone przez Alcatel-Lucent Enterprise.
Inteligentne rozwiązania HCI od HPE pomagają klientom odnosić sukces
Przyspiesz obsługę IT dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i wyjątkowej wydajności przetwarzania danych przez infrastrukturę hiperkonwergentną HPE. Przeczytaj historie naszych klientów i zobacz jaką moc i ochronę oferuje inteligentna, hiperkonwergentna platforma HPE
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »