Premiera GitHub Copilot Enterprise

GitHub poinformował wczoraj, że GitHub Copilot Enterprise, czyli asystent programowania wykorzystujący sztuczną inteligencję, jest już ogólnie dostępny.

Grafika: GitHub

GitHub Copilot Enterprise pełni rolę doradcy, który pozwala programistom zadawać pytania dotyczące kodowania aplikacji, jak również zapewnia i dostęp do tych samych standardów i wcześniejszych rozwiązań. Jest to płatne narzędzie udostępniane przez chmurową platformę GitHub Enterprise Cloud, które kosztuje 39 USD miesięcznie. Podobnie jak inne wersje tego asystenta, GitHub Copilot Enterprise integruje się ze środowiskiem programistycznym użytkownika i oferuje sugestie i komentarze dotyczące kodowania, z których można korzystać w czasie rzeczywistym.

Ważne jest też to, że GitHub Copilot Enterprise zapewnia użytkownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa klasy korporacyjnej. Narzędzia tego typu wzbudzają bowiem obawy dotyczące linków do różnego rodzaju płatnych usług wspomagających programowanie, możliwości korzystania z publicznych baz oferujących kody, a ostatnio także tego, czy programista może replikować problemy związane z bezpieczeństwem projektowanego kodu.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200