Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
Nowa linia serwerów IBM Power
Janusz Chustecki, 10.09.2021
IBM nie zamierza odchodzić od systemu operacyjnego Unix i co ważne dalej rozwija tę platformę zapowiadając właśnie, że poszerza ofertę o nową linie serwerów bazujących na tym oprogramowaniu, instalując w nich procesory POWER10, których premiera miała miejsce w zeszłym roku.
Nowy światłowód pod kanałem La Manche
Grzegorz Stech, 08.09.2021
Firmy Colt i Getlink podpisują umowę na instalację nowej sieci IQ Network. Światłowód zastąpi w 2025 roku dotychczasową sieć, położoną w tunelu La Manche w 1998 roku.
Vantage Data Centers wybuduje DC w Warszawie
Grzegorz Stech, 03.09.2021
Vantage Data Centers, operator wielkoskalowych centrów danych poinformował o planie zbudowania dwóch kolejnych kampusów w Europie – w Warszawie oraz w Berlinie. Ich powstanie jest częścią planu europejskiej ekspansji oraz inwestycją o wartości 2 miliardów dolarów. To pierwsze centrum danych operatora w Polsce i drugie w Niemczech.
HPE przejmuje Zerto
Grzegorz Stech, 01.09.2021
Hewlett Packard Enterprise ogłosił dziś sfinalizowanie przejęcia firmy Zerto, działającej w branży zarządzania i ochrony danych w chmurze. Dzięki temu HPE poszerzy portfolio usług chmurowych HPE GreenLake o oprogramowanie chroniące m.in. przed ransomware.
Materiał promocyjny
VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.
Computerworld, 25.08.2021
Jednym z wyzwań, z którymi zmagają się aktualnie działy IT, jest trudność w szybkim wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Z czego to wynika? Najpewniej ten problem jest skutkiem złożoności i pewnego poziomu skomplikowania klasycznego modelu architektury. Wraz z silnym wzrostem ilości danych przetwarzanych w systemach organizacji, architekci systemów zauważyli, że architektura monolityczna przestała się sprawdzać, ze względu na trudność z jej skalowaniem, wdrażaniem nowych wersji i zapewnieniem odpowiedniego poziomu dostępności. Dopisanie kilku linijek kodu wymaga napisania tysięcy testów mających na celu sprawdzić możliwe naruszenia integralności, spowodowane przez wprowadzane zmiany. Rozwiązanie tego i kilku innych problemów przyszło wraz z pojawieniem się platform mikroserwisowych.
Ceny dysków SSD pójdą w górę
Janusz Chustecki, 04.08.2021
Wiele firm analitycznych przewiduje, że ceny dysków SSD klasy enterprise poszybują wkrótce mocno w górę, co będzie spowodowane pojawieniem się na rynku nowych serwerowych procesorów produkowanych przez firmy Intel i AMD. Niektórzy sądzą, że mogą to być podwyżki dochodzące nawet do 15%, co przełoży się oczywiście na wyższe ceny serwerów, szczególnie tych z górnej półki.
Serwery ProLiant będą sprzedawane razem z chłodzonymi cieczą obudowami innej firmy
Janusz Chustecki, 27.07.2021
Firma Iceotope Technologies zawarło z HPE porozumienie przewidujące, że będzie sprzedawać produkowane przez tę korporacje serwery linii ProLiant, montując je w wytwarzanych przez siebie autonomicznych chassis chłodzonych cieczą.
HPE GreenLake – to jest rok przełomowych zmian
Grzegorz Stech, 06.07.2021
Amerykański dostawca technologii ogłosił szereg nowości podczas tegorocznej konferencji HPE Discover. Będzie jeszcze więcej chmury i jeszcze więcej hybrydowego IT. HPE konsekwentnie realizuje obraną strategię technologiczną.
Intel pracuje nad szybką platformą obliczeniową HPC
Janusz Chustecki, 29.06.2021
Korporacja zapowiedziała, że następna generacja procesorów Intel Xeon Scalable, którym nadała kodową nazwę Sapphire Rapids, będzie ściśle zintegrowana z pamięcią o wysokiej przepustowości HBM (High Bandwidth Memory). Na bazie takich procesorów będą budowane bardzo wydajne serwery klasy HPC.
Computerworld
HPE Alletra 9000 – ewolucja technologii HPE Primera
Computerworld, 07.06.2021
HPE Alletra 9000 to macierz z najwyższej półki. To nowe wcielenie technologii HPE Primera, które właśnie pojawia się na rynku, zapewnia najwyższą szybkość i wydajność nawet w sytuacjach nieprzewidywalnego wzrostu obciążeń na różnych aplikacjach.
Computerworld
HPE Alletra – ewolucja technologii HPE Nimble Storage
Computerworld, 07.06.2021
Na rynku pojawiło się właśnie nowe wcielenie technologii HPE Nimble Storage. Zamiast stopniowego udoskonalania, które zwykle ma miejsce, HPE zdecydowało się na znaczne zmiany w architekturze systemu. HPE Alletra 6000 stanowi poważną ewolucję architektury HPE Nimble Storage. Zachowała ona wszystkie dobre cechy, które pozwoliły macierzom Nimble stać się ulubieńcem wielu klientów. Jednocześnie w odświeżonym „opakowaniu” dostarcza znacznie wyższe wydajności niż poprzednie pokolenie.
Nvidia: przychody z centrów danych wzrosły o 79% w pierwszym kwartale
Grzegorz Kubera, 31.05.2021
Nvidia, firma kojarzona przede wszystkim z kartami graficznymi dla konsumentów, coraz bardziej rozwija się w sektorze korporacyjnym.
3S Data Center inwestuje w nowe centra danych
Janusz Chustecki, 21.05.2021
Grupy 3S (a konkretnie należąca do niej spółka 3S Data Center SA) przystąpiła do budowy swojego kolejnego, największego jak dotąd centrum danych, które będzie zlokalizowane Katowicach. Spółka finalizuje jednocześnie ostatni etap prac związanych z uruchomieniem DC w Bytomiu.
Google chce do 2029 r. zbudować komputer kwantowy z korekcją błędów
Grzegorz Kubera, 21.05.2021
Google stworzy komputer, który rozwiąże problemy zbyt złożone dla klasycznych komputerów. Co konkretnie zaoferuje?
Grafika w systemach serwerowych, czyli wirtualizacja grafiki w usługach chmurowych
Marcin Bieńkowski, 20.05.2021
Obecnie sprawna praca zdalna stała się warunkiem działania firm. Służbowe laptopy nie mają wystarczającej graficznej mocy obliczeniowej, aby pracować z aplikacjami takimi jak systemy CAD/CAM czy programy do renderingu 3D i obróbki grafiki. Ich wysoka cena nie pozwala na zakup mobilnych graficznych stacji roboczych dla wszystkich pracowników. Rozwiązaniem jest wirtualizacja grafiki, dostępna również w usługach chmurowych.
Pierwsza pamięć DRAM z takim interfejsem
Janusz Chustecki, 11.05.2021
Samsung zaprezentował pierwszy na świecie moduł DRAM wyposażony w interfejs CXL (Compute Express Link). To pamięć DDR5 zgodna z formatem EDSFF (Enterprise and Datacenter SSD Form Factor), zaprojektowana z myślą o instalowaniu w wysokowydajnych serwerach, która może mieć pojemność liczoną w terabajtach.
Podcast
Strategia dobrego backupu
Grzegorz Stech, 05.05.2021
Podobno gdy dotykamy materii backupu, oznacza to, że z danymi jest już naprawdę źle... Czy to prawda? Zapraszamy do słuchania kolejnego podcastu Tech Trends.
Materiał promocyjny
Cisco SD-WAN otwiera przedsiębiorstwa na świat multi-cloud
Computerworld, 04.05.2021
Tradycyjne sieci WAN jakie znamy od ponad dwóch dekad nie są w stanie sprostać potrzebie zwiększania przepustowości, optymalizacji połączeń do chmury i poprawy stanu zabezpieczeń. Odpowiedź na aktualne wyzwania stanowią rozwiązania SD-WAN oraz architektura SASE.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
138
Następna
strona
Redakcja poleca
Lapsus$ wykradli kod źródłowy operatora T-Mobile
Daniel Olszewski
Aktualizacja do iOS 15.4 powoduje problemy z baterią
Daniel Olszewski
Samorządy na ścieżce cyfryzacji – nowy podcast
Grzegorz Stech
W 2022 roku Polska będzie miała strefę lokalną AWS
Grzegorz Stech
Biblioteka IT
Kubernetes dla opornych
Kubernetes staje się standardem – w najprostszym ujęciu ułatwia zarządzanie złożonym środowiskiem aplikacji. To narzędzie coraz bardziej doceniane przez różne grupy specjalistów IT. Przedstawiamy niezwykłe opracowanie, które pokazuje podstawową mapę drogową udanego wdrożenia strategii konteneryzacji i pomaga wybrać odpowiednie rozwiązanie do zarządzania Kubernetes, pasujące do potrzeb firmy. Czemu Kubernetes? Firmy wybierają to rozwiązanie, ponieważ znacząco pomaga zwiększyć elastyczność i wydajność działów developmentu, umożliwiając zredukowanie czasu obsługi i złożoności środowiska. Działy ITOps (Information technology operations) lubią Kubernetes, ponieważ pomaga zwiększyć produktywność, zredukować koszty, ryzyko i przybliżyć organizację do osiągnięcia celów związanych z chmurą hybrydową. Deweloperzy uwielbiają Kubernetes za to, że daje im maksymalną elastyczność przy tworzeniu aplikacji cloud-native. Opracowanie „Kubernetes Management for Dummies” przeznaczone jest dla osób, które mają już podstawową wiedzę na temat kontenerów i Kubernetes, ale może być to wiedza bardzo powierzchowna. To książka dla osób pracujących w IT, menedżerów, osób z działu DevOps, które chcą rozwiązać konkretny problem i określić, czy Kubernetes, Rancher lub inne tego typu technologie są odpowiednim rozwiązaniem. W jaki sposób przedsiębiorstwa z różnych branż i różnej wielkości wykorzystują Kubernetes do poprawy swojej działalności operacyjnej? Autorzy prezentują także przykłady case studies z firm, które wybrały Kubernetes i rozwiązanie Rancher do zarządzania konteneryzacją. Zapraszamy do niezwykłej podróży do świata Kubernetes – pobierz opracowanie.
Hybrydowy świat z Oracle
Zmiany w sposobie pracy i dostępu do firmowych danych, spowodowane globalną pandemią, wymuszają nowe zachowania i modele operacyjne po stronie organizacji. Firmy muszą dziś szukać sposobów na tańsze, elastyczniejsze i jednocześnie zapewniające ciągłość biznesu rozwiązania. Organizacje chcą realizować bieżące priorytety, ale chcą również jak najlepiej wykorzystać nowe technologie. Świat chmury to nieuchronna przyszłość, w której będą musiały się odnaleźć wszystkie firmy. Otwartym pytaniem pozostaje jednak, jaki będzie ten świat chmury. Jednej, publicznej? A może wielu chmur, kombinacją usług publicznych, prywatnych i z pełnym wykorzystaniem infrastruktury tradycyjnej – czyli modelu pozwalającego przetwarzać i udostępniać dane niezależnie od miejsca ich powstawania, z zachowaniem wszelkich atrybutów modelu aaS? Wiele wskazuje na to, że przyszłość będzie należeć do rozwiązań hybrydowych, łączących komponenty chmury publicznej i prywatnej, komponenty chmury z elementami centrum danych i danymi w siedzibie firm. Jak poruszać się w takim środowisku i jak w pełni wykorzystać moc chmury do wsparcia biznesu? Oracle ma odpowiedź. Oferuje dostarczanie usług chmurowych w chmurze publicznej, w siedzibie klienta, na brzegu sieci. W chmurze Oracle organizacje mogą uruchamiać dowolne obciążenia, w tym VMware, HPC, chmurowe kontenery Kubernetes, bazy danych i wiele innych. Więcej o możliwościach chmury Oracle, jak również o przyszłości hybrydowych modeli pracy z danymi znajdziecie w e-booku popularnej serii "Hybrid Cloud for Dummies".
Wydajna i uniwersalna platforma bazodanowa
Współczesny biznes napędzany jest danymi. Dzisiaj to kluczowe zasoby i istotna wartość dla każdej organizacji. Dlatego istotne jest, by zarządzanie danymi i dostęp do nich był maksymalnie efektywny i przynosił wartość dodaną każdej organizacji. Przyrost danych (często niekontrolowany), ich rozproszenie, brak mechanizmów automatyzujących ich zarządzanie, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi, mogą być wielkim wyzwaniem dla firm. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które uproszczą zarządzanie, dadzą wgląd w firmowe środowisko danych i przyspieszą ich pozyskiwanie. Platforma zarządzania danymi Oracle zmienia całkowicie podejście do zarządzania danymi. Autonomiczna, oparta na samouczeniu, zdolna do pracy w chmurze, efektywna i prosta w zarządzaniu platforma bazodanowa nie tylko odciąży administratorów, ale przyczyni się do zwiększania przewag biznesowych organizacji. Przeczytaj, jakie korzyści oferuje ten wszechstonny produkt Oracle.
Pytania przed podróżą w chmurę
Organizacje mają dziś świadomość, że kluczem do rozwoju biznesu i wpierania klientów jest transformacja cyfrowa, rozumiana przez zmianę modelu na chmurowy. To dzięki możliwościom chmury firmy mogą na nowo zdefiniować swoje relacje z klientami, partnerami i pracownikami i generować nowe możliwości, wykorzystując cyfrowe produkty i usługi. Wybór właściwego dostawcy usług chmurowych może decydować o powodzeniu biznesu. Kluczowymi elementami potrzebnymi do podjęcia decyzji o współpracy z dostawcą są możliwości oferowanych rozwiązań cloudowych - szybkość reakcji, skalowanie zmian, zwiększenie odporności, obniżenie kosztów i wdrożenie w dowolnym miejscu - w ramach strategii hybrydowej lub wielochmurowej. Jak przygotować się do wejścia w chmurę? Jaką wybrać? Z kim współpracować? W tym materiale znajdą Państwo odpowiedzi na kluczowych 8 pytań, które warto zadać dostawcy, by mieć pewność, że transformacja chmurowa zakończy się sukcesem.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »