Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
Microsoft opracował ekosystem integrujący komputery kwantowe z klasycznymi
Janusz Chustecki
Korporacja podaje coraz więcej szczegółów dotyczących budowy jej nowej platformy obliczeniowej noszącej roboczą nazwę Integrated Hybrid (zintegrowana hybryda), który funkcjonuje w ramach chmurowego ekosystemu Azure Quantum.
Intel wycofuje procesory graficzne Rialto Bridge HPC
Daniel Olszewski
Niebiescy zmienili plany. Firma zmienia harmonogram aktualizacji swoich procesorów graficznych HPC. Zdecydowano się zrezygnować z rodziny Rialto Bridge.
Backup 3-2-1 - sprawdzony sposób na bezpieczeństwo danych
Daniel Olszewski
Backup wykonany w strategii 3-2-1 pozwala uzyskać pewność, że dane organizacji są bezpieczne. Dlaczego warto wdrożyć strategię 3-2-1 w swojej firmie?
IBM wprowadzi sztuczną inteligencję do komputerów mainframe
Janusz Chustecki
Korporacja zapowiada, że wprowadzi do kolejnej wersji systemu operacyjnego z/OS, który zarządza jej komputerami klasy mainframe, programy wykorzystujące sztuczną inteligencję.
HarmonyOS z sukcesem uruchomione na komputerze
Daniel Olszewski
Autorski system operacyjny Huawei uruchomiono na komputerze przenośnym z procesorem w architekturze x86.
Jak bez problemów przejść do chmury?
Anna Ładan
Wojciech Struski, Chief IT Architect w Ringier Axel Springer Polska odpowiadał za strategię chmurową i przeniesienie zasobów firmy do chmury AWS. Wcześniej firma korzystała z własnej chmury. Dlaczego więc taki krok? Pytamy, co robić, a czego unikać podczas transformacji do chmury.
Łączenie światów technologicznych
Grzegorz Stech
Kilka lat temu świat technologiczny dumnie niósł chmurę na sztandarach. Dziś następuje weryfikacja oczekiwań i rzeczywistości. Zmierzamy bardziej w stronę hybrydowego IT i szukamy sposobów na łączenie różnych środowisk i różnych źródeł powstawania danych. O wyzwaniach technologicznych i dążeniu firm do modeli opartych o wiedzę płynącą z danych rozmawiamy z Arkadiuszem Sikorą, Country Managerem VMware w Polsce
Google pracuje nad układem ARM dla serwerów
Daniel Olszewski
Google z powodzeniem produkuje układy scalone dla smartfonów. Niedługo może do nich dołączyć procesor ARM dla serwerów.
Dlaczego warto wykorzystywać maszyny wirtualne w organizacji?
Daniel Olszewski
Wiele mówi się o migracji do chmury oraz przejściu na model usługowy. Dziś poruszamy kwestię maszyn wirtualnych oraz korzyści, jakie płyną dla organizacji po wdrożeniu tego rozwiązania.
Oracle zainwestuje 1,5 mld dolarów w Arabii Saudyjskiej
Anna Ładan
Oracle otworzy centrum danych i swój trzeci region chmury publicznej w Rijadzie. Łącznie w najbliższych latach zainwestuje w Arabii Saudyjskiej 1,5 mld dolarów.
Migracja do chmury - jak wygląda i jak się do niej przygotować?
Daniel Olszewski
Wiele firm chętnie podjęłoby decyzję o migracji do chmury obliczeniowej, ale boi się całego procesu. Jak wygląda migracja do chmury, jak się do niej przygotować i co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem procesu?
Trendy sieciowe w centrach danych do obserwacji w 2023 r.
Michael Cooney
Inicjatywy hybrydowe i multicloudowe napędzają zmiany w sieciach centrów danych, w tym nowe wdrożenia zabezpieczeń, większą automatyzację i ewoluujące strategie NetOps
Badanie Computerworld
Zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych
Computerworld
Cyfryzacja kolejnych procesów biznesowych wykładniczo zwiększa złożoność oraz zależność systemów informatycznych. W rezultacie funkcjonowanie współczesnych organizacji w niespotykanym wcześniej stopniu zależy od pełnej dostępności środowisk IT.
IBM zwiększy znacząco liczbę rdzeni instalowanych w procesorach Power10
Janusz Chustecki
Korporacja zapowiada, że wprowadzi wkrótce do oferty procesor Power10 zawierający 24 rdzenie obliczeniowe. Informuje jednocześnie, że układ został zaprojektowany z myślą o użytkownikach baz danych firmy Oracle.
Nowe procesory serwerowe – większa wydajność i bezpieczeństwo
Wiesław Pawłowicz
AMD zaprezentowało informacje o nowej linii potężnych akceleratorów przetwarzania danych w systemach superkomputerowych, a Intel wprowadza nową rodzinę układów Xeon czwartej generacji ze sprzętowymi mechanizmami zabezpieczeń przed atakami na środowiska zwirtualizowane.
2023 - bezpieczeństwo, chmura i zeroemisyjność
Grzegorz Stech
Przedstawiamy kolejne opinie eksperckie o zmianach, jakie przyniesie technologia w 2023 roku. Tym razem eksperci Cisco wskazują trendy, które w najbliższych miesiącach wpłyną na budowanie odpowiedniej świadomości cyfrowej w biznesie i społeczeństwie.
5 sposobów, na jakie Devops mogą ograniczyć zużycie energii
Isaac Sacolick
Jak realizować cele zrównoważonego rozwoju, zbierając dane dotyczące zużycia i podejmując mądre decyzje dotyczące chmury i automatyzacji?
Procesory ARM wkraczyły do serwerów produkowanych przez Supermicro
Janusz Chustecki
Supermicro dołącza do firm, które wprowadziły do swojej oferty serwery bazujące na procesorze mającym architekturę ARM. Chodzi o serwery należące do platformy Mt. Hamilton, które są wyposażone w procesory Altra produkowane przez firmę Ampere Computing i będą sprzedawane pod marką MegaDC.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
146
Następna
strona
Redakcja poleca
Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci
Daniel Olszewski
HPE rozwija europejskie centrum R&D
Grzegorz Stech
Zewnętrzny dysk, chmura czy dysk sieciowy? Jak zadbać o backup
Daniel Olszewski
Falcon 180B to nowy, najsilniejszy na świecie otwarty LLM
Anna Ładan
Biblioteka IT
Jak HPE ProLiant może pomóc przekształcić zarządzanie danymi i zwiększyć wyniki biznesowe dzięki analizie danych
Ilość danych rośnie szybciej niż większość organizacji jest w stanie sobie z tym poradzić. Oczekuje się, że w 2025 r. wzrost ilości danych wyniesie ponad 200 zettabajtów. 57% niedawno ankietowanych liderów biznesowych twierdzi, że ich firmy nie są w stanie nadążyć za tą ilością danych i zdają sobie sprawę, że nie są gotowi na przyszłość. W tych danych kryją się przełomowe spostrzeżenia dotyczące innowacji, usług i środków bezpieczeństwa, ale można je zrealizować tylko wtedy, gdy dane zostaną połączone i oswojone w celu analizy. Oznacza to połączenie milionów wątków danych w jednolitą strukturę, zautomatyzowaną i dostępną od brzegu sieci do chmury. W jaki sposób modernizacja danych może sprostać największym wyzwaniom?
Mistrzowie migracji danych
Czy można skrócić czas migracji między niekompatybilnymi systemami z 70 do 14 godzin? Inżynierowie firmy Comarch opracowali i przeprowadzili projekt, w którym to się udało. Klient z branży ubezpieczeniowej musiał mieć dodatkowo zapewnione najwyższe standardy bezpieczeństwa. Operacja przeprowadzona w sposób tradycyjny - wykonania kopii zapasowej na taśmach magnetycznych w ośrodku klienta i transport taśm do ośrodka Comarch, gdzie miałaby nastąpić operacja odtworzenia, znacznie przekroczyłyby czas niedostępności. Konieczne było więc nieszablonowe podejście i bardzo dobrze zaplanowany proces, wsparcie partnerów biznesowych i przede wszystkim ogromne doświadczenie ekspertów. Zapraszamy do lektury niezwykle inspirującego case study, w którym zostały przedstawione krok po kroku szczegóły migracji opartej na macierzach dyskowych IBM FlashSystem i SVC.
Zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych
Cyfryzacja kolejnych procesów biznesowych wykładniczo zwiększa złożoność oraz zależność systemów informatycznych. W efekcie funkcjonowanie współczesnych organizacji w niespotykanym wcześniej stopniu zależy od pełnej dostępności środowisk IT. Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń, które istotnie mogą wpłynąć na zakłócenie procesów biznesowych przedsiębiorstwa, znacząco wzrosło. Pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie wymusiła na firmach rewizję planów zachowania ciągłości działania pod kątem zdarzeń, które, w głębokim przekonaniu, nie miały prawa się zdarzyć. Dzisiaj w analizie ryzyka, obok awarii infrastruktury czy katastrof naturalnych, w większym niż kiedykolwiek wcześniej stopniu należy przyjrzeć się ryzykom wynikającym z niespokojnej sytuacji geopolitycznej (ataki cybernetyczne, wojna, kryzys energetyczny). Konsekwencje zaburzenia ciągłości działania mogą być poważne – od niezrealizowanej sprzedaży po brak możliwości realizacji większości operacji przedsiębiorstwa, a w efekcie narażenie firmy na konsekwencje prawne i utratę zaufania klientów. Badanie „Computerworld” miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytania: W jaki sposób rodzime przedsiębiorstwa podchodzą do kwestii zapewnienia sprawności procesów? Jaki wpływ na biznes ma utrata ciągłości działania systemów IT? Czy firmy mają gotowe plany zachowania ciągłości i przywracania procesów po awarii? W jakim stopniu zapasowe centra danych, nowoczesne techniki backupu i chmura obliczeniowa mogą pomóc w zwiększeniu dostępności systemów i danych?
3 WAYS TO ACHIEVE MACHINE LEARNING EXCELLENCE
Best asset for Data Practitioners: 3 WAYS TO ACHIEVE MACHINE LEARNING EXCELLENCE
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »