Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
Materiał promocyjny
Cisco SD-WAN otwiera przedsiębiorstwa na świat multi-cloud
Computerworld, 04.05.2021
Tradycyjne sieci WAN jakie znamy od ponad dwóch dekad nie są w stanie sprostać potrzebie zwiększania przepustowości, optymalizacji połączeń do chmury i poprawy stanu zabezpieczeń. Odpowiedź na aktualne wyzwania stanowią rozwiązania SD-WAN oraz architektura SASE.
Materiał promocyjny
HPE Synergy – jak budować przewagę w bankowości
Computerworld, 27.04.2021
Szybsze tworzenie aplikacji, wydajne środowisko testowe, bezpieczna infrastruktura i w pełni kontrolowane koszty mocy obliczeniowej. To waśnie dzięki takiemu IT organizacje mogą nie tylko skutecznie realizować swój biznes, ale też tworzyć strategie dalszego rozwoju i konkurowania na rynku. Dziś o przewadze decyduje elastyczna infrastruktura, zdolna obsłużyć każde obciążenie robocze, rozliczana w modelu usługowym.
Materiał promocyjny
Konsolidacja i ujednolicony dostęp dla systemów obrazowania PACS
Computerworld, 22.04.2021
Firmy działające w sektorze opieki zdrowotnej często mają przed sobą wyzwanie, które wynika z przejęć i wieloletniego rozwoju. Chodzi o posiadanie wielu systemów obrazowania PACS (Picture Archiving and Communication System), wraz z rozwiązaniami pamięci masowej, które mogą stać się rozbieżne - zarówno w miejscu instalacji, jak i pod względem geograficznym. To sprawia, że musimy zarządzać i utrzymywać silosowe systemy, co prowadzi do wysokich kosztów, jak również jest skomplikowane dla działu IT.
Data center jako strategiczny zasób biznesu
Wiesław Pawłowicz, 19.04.2021
Od kilku lat trwa boom na światowym rynku centrów danych, a pandemia go jeszcze umocniła. Jakie są perspektywy rozwoju tego segmentu rynku IT w Polsce w najbliższych latach?
Materiał promocyjny
Sieci rozległe. W czym pomaga Cisco SD-WAN?
Computerworld, 19.04.2021
Pandemia COVID-19 przyspieszyła cyfrową transformację przedsiębiorstw, zwiększając rolę pracy zdalnej, komunikacji wideo oraz wykorzystanie usług chmurowych SaaS, PaaS i IaaS. Zmiany te wymagają szybszych i bardziej niezawodnych połączeń w sieciach rozległych. Dzięki rozwiązaniu Cisco SD-WAN firmy mogą sprawnie odpowiedzieć na te wyzwania.
Materiał promocyjny
HPE wchodzi w nową erę macierzy dyskowych
Computerworld, 16.04.2021
Z dniem 1 maja 2021 Hewlett Packard Enterprise (HPE) wycofuje ze sprzedaży macierze HPE 3PAR serii 8000. Nie oznacza to jednak końca życia tego sprawdzonego produktu obecnego na rynku od przeszło 20 lat. Niemniej jednak zapraszamy do zapoznania się z alternatywami, jakimi są macierze oparte o technologie HPE Nimble Storage i HPE Primera.
Nvidia Grace - nowy rywal dla Intela w sektorze data center
Grzegorz Kubera, 13.04.2021
Apple postawiło na własne chipy M1, rezygnując ze współpracy z Intelem. Teraz Intel będzie musiał pogodzić się z faktem, że jego procesory zyskają większą konkurencję również na rynku data center. Nvidia wprowadza własne, niestandardowe procesory dla tego segmentu i opierają się one na architekturze ARM.
OVHcloud wprowadza do swojej chmury nowe serwery dedykowane
Janusz Chustecki, 09.04.2021
Firma OVHcloud (działający na globalnym rynku dostawca usług chmurowych) poszerza ofertę w obszarze serwerów dedykowanych o dwie nowe linie i informuje, że będą dostępne w jej firmowych centrach danych funkcjonujących w Europie, USA i Kanadzie.
Dell wprowadza serwery PowerEdge nowej generacji
Grzegorz Kubera, 06.04.2021
Nowe serwery Dell EMC PowerEdge cechuje zwiększony poziom bezpieczeństwa, a także wyższa wydajność - zwłaszcza w zastosowaniach AI. Nowości sprostają też wymaganiom firm, które stawiają na edge computing.
Duet HPE i AMD z wydajnymi serwerami dla firm
Grzegorz Stech, 01.04.2021
Nowe portfolio serwerów HPE ProLiant i systemów HPE Apollo wyposażonych w procesory AMD EPYC ™ 3. generacji ma stanowić fundament obliczeniowy dla wielu krytycznych obciążeń, które są kluczowe dla transformacji cyfrowej. HPE przeprowadziło szereg testów, które dały wyniki do 39% lepsze niż inne rozwiązania dostępne na rynku.
Chmury obliczeniowe w ochronie środowiska naturalnego
Janusz Chustecki, 29.03.2021
Firma analityczna IDC opublikowała badanie które szacuje, że chmury obliczeniowe mogą się walnie przyczynić do ratowania naturalnego środowiska Ziemi i zapobiec zmianom klimatycznym. Wynika bowiem z niego, że dzięki przetwarzaniu danych w chmurach w ciągu najbliższych trzech lat można ograniczyć emisję dwutlenku węgla o około jeden miliard ton.
Podcast
In backup we trust
Grzegorz Stech, 24.03.2021
Zapraszamy do słuchania kolejnego odcinka nowego sezonu podcastów Tech Trends. Tym razem skupiamy się na kopiach danych i planach Disaster Recovery. Wraz z ekspertami próbujemy nakreślić backupową rzeczywistość polskich firm. Czy jest dobrze? Posłuchajcie i oceńcie.
Podcast
Podcast - In backup we trust
Monika Gałązka, 23.03.2021
Zapraszamy do słuchania podcastu Tech Trends. Tym razem skupiamy się na kopiach danych i planach Disaster Recovery. Wraz z ekspertami próbujemy nakreślić backupową rzeczywistość polskich firm. Czy jest dobrze? Posłuchajcie i oceńcie.
Dell prezentuje serwer PowerEdge kolejnej generacji
Janusz Chustecki, 18.03.2021
Kolejnym dostawcą systemów obliczeniowych, który wprowadza do oferty serwery bazujące na najnowszych procesorach trzeciej generacji produkowanych przez firmy AMD i Intel, jest Dell. Firma zaprezentowała w tym tygodniu 17 serwerów PowerEdge, w których instaluje układy AMD EPYC Seria 7003 oraz układy Xeon Scalable.
Pożar w serwerowni OVH
Grzegorz Stech, 10.03.2021
W nocy z 9 na 10 marca w Strasburgu wybuch pożar w serwerowni należącej do OVH. Wiele europejskich firm mocno odczuło ten wypadek albo tracąc dane, albo mając problem z dostępnością serwisów. Poszkodowane są między innymi polskie firmy branży e-commerce.
HPE SimpliVity z nowymi funkcjonalnościami
Grzegorz Stech, 04.03.2021
Hewlett Packard Enterprise ogłasza rozszerzenie funkcjonalności HPE SimpliVity. Nowości, opracowane z myślą o firmowym brzegu sieci, to m.in. jeszcze lepsza ochrona danych - dzięki natywnemu tworzeniu kopii zapasowych w chmurze i scentralizowanemu backupowi, który ułatwia zapewnienie zgodności z regulacjami.
Chmura od IBM z dowolnego miejsca
Grzegorz Stech, 01.03.2021
IBM ogłosił właśnie możliwość udostępniania swoich usług chmury IBM Cloud w każdym środowisku, z dowolnej lokalizacji, w dowolnej chmurze oraz w przetwarzaniu brzegowym, za pośrednictwem nowej oferty IBM Cloud Satellite.
Materiał promocyjny
Stworzone do pracy pod presją, stworzone do budowania przewag
Computerworld, 26.02.2021
Oferta partnerów technologicznych HPE i AMD, kierowana do sektora małych i średnich przedsiębiorstw może pomóc firmom w lepszym zarządzaniu infrastrukturą IT. Dzięki synergii tych producentów organizacje mogą otrzymać potężne wsparcie w budowaniu swojej przewagi rynkowej w niepewnym, ale też i wymagającym czasie.
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
...
138
Następna
strona
Redakcja poleca
Lapsus$ wykradli kod źródłowy operatora T-Mobile
Daniel Olszewski
Aktualizacja do iOS 15.4 powoduje problemy z baterią
Daniel Olszewski
Samorządy na ścieżce cyfryzacji – nowy podcast
Grzegorz Stech
W 2022 roku Polska będzie miała strefę lokalną AWS
Grzegorz Stech
Biblioteka IT
Kubernetes dla opornych
Kubernetes staje się standardem – w najprostszym ujęciu ułatwia zarządzanie złożonym środowiskiem aplikacji. To narzędzie coraz bardziej doceniane przez różne grupy specjalistów IT. Przedstawiamy niezwykłe opracowanie, które pokazuje podstawową mapę drogową udanego wdrożenia strategii konteneryzacji i pomaga wybrać odpowiednie rozwiązanie do zarządzania Kubernetes, pasujące do potrzeb firmy. Czemu Kubernetes? Firmy wybierają to rozwiązanie, ponieważ znacząco pomaga zwiększyć elastyczność i wydajność działów developmentu, umożliwiając zredukowanie czasu obsługi i złożoności środowiska. Działy ITOps (Information technology operations) lubią Kubernetes, ponieważ pomaga zwiększyć produktywność, zredukować koszty, ryzyko i przybliżyć organizację do osiągnięcia celów związanych z chmurą hybrydową. Deweloperzy uwielbiają Kubernetes za to, że daje im maksymalną elastyczność przy tworzeniu aplikacji cloud-native. Opracowanie „Kubernetes Management for Dummies” przeznaczone jest dla osób, które mają już podstawową wiedzę na temat kontenerów i Kubernetes, ale może być to wiedza bardzo powierzchowna. To książka dla osób pracujących w IT, menedżerów, osób z działu DevOps, które chcą rozwiązać konkretny problem i określić, czy Kubernetes, Rancher lub inne tego typu technologie są odpowiednim rozwiązaniem. W jaki sposób przedsiębiorstwa z różnych branż i różnej wielkości wykorzystują Kubernetes do poprawy swojej działalności operacyjnej? Autorzy prezentują także przykłady case studies z firm, które wybrały Kubernetes i rozwiązanie Rancher do zarządzania konteneryzacją. Zapraszamy do niezwykłej podróży do świata Kubernetes – pobierz opracowanie.
Hybrydowy świat z Oracle
Zmiany w sposobie pracy i dostępu do firmowych danych, spowodowane globalną pandemią, wymuszają nowe zachowania i modele operacyjne po stronie organizacji. Firmy muszą dziś szukać sposobów na tańsze, elastyczniejsze i jednocześnie zapewniające ciągłość biznesu rozwiązania. Organizacje chcą realizować bieżące priorytety, ale chcą również jak najlepiej wykorzystać nowe technologie. Świat chmury to nieuchronna przyszłość, w której będą musiały się odnaleźć wszystkie firmy. Otwartym pytaniem pozostaje jednak, jaki będzie ten świat chmury. Jednej, publicznej? A może wielu chmur, kombinacją usług publicznych, prywatnych i z pełnym wykorzystaniem infrastruktury tradycyjnej – czyli modelu pozwalającego przetwarzać i udostępniać dane niezależnie od miejsca ich powstawania, z zachowaniem wszelkich atrybutów modelu aaS? Wiele wskazuje na to, że przyszłość będzie należeć do rozwiązań hybrydowych, łączących komponenty chmury publicznej i prywatnej, komponenty chmury z elementami centrum danych i danymi w siedzibie firm. Jak poruszać się w takim środowisku i jak w pełni wykorzystać moc chmury do wsparcia biznesu? Oracle ma odpowiedź. Oferuje dostarczanie usług chmurowych w chmurze publicznej, w siedzibie klienta, na brzegu sieci. W chmurze Oracle organizacje mogą uruchamiać dowolne obciążenia, w tym VMware, HPC, chmurowe kontenery Kubernetes, bazy danych i wiele innych. Więcej o możliwościach chmury Oracle, jak również o przyszłości hybrydowych modeli pracy z danymi znajdziecie w e-booku popularnej serii "Hybrid Cloud for Dummies".
Wydajna i uniwersalna platforma bazodanowa
Współczesny biznes napędzany jest danymi. Dzisiaj to kluczowe zasoby i istotna wartość dla każdej organizacji. Dlatego istotne jest, by zarządzanie danymi i dostęp do nich był maksymalnie efektywny i przynosił wartość dodaną każdej organizacji. Przyrost danych (często niekontrolowany), ich rozproszenie, brak mechanizmów automatyzujących ich zarządzanie, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi, mogą być wielkim wyzwaniem dla firm. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które uproszczą zarządzanie, dadzą wgląd w firmowe środowisko danych i przyspieszą ich pozyskiwanie. Platforma zarządzania danymi Oracle zmienia całkowicie podejście do zarządzania danymi. Autonomiczna, oparta na samouczeniu, zdolna do pracy w chmurze, efektywna i prosta w zarządzaniu platforma bazodanowa nie tylko odciąży administratorów, ale przyczyni się do zwiększania przewag biznesowych organizacji. Przeczytaj, jakie korzyści oferuje ten wszechstonny produkt Oracle.
Pytania przed podróżą w chmurę
Organizacje mają dziś świadomość, że kluczem do rozwoju biznesu i wpierania klientów jest transformacja cyfrowa, rozumiana przez zmianę modelu na chmurowy. To dzięki możliwościom chmury firmy mogą na nowo zdefiniować swoje relacje z klientami, partnerami i pracownikami i generować nowe możliwości, wykorzystując cyfrowe produkty i usługi. Wybór właściwego dostawcy usług chmurowych może decydować o powodzeniu biznesu. Kluczowymi elementami potrzebnymi do podjęcia decyzji o współpracy z dostawcą są możliwości oferowanych rozwiązań cloudowych - szybkość reakcji, skalowanie zmian, zwiększenie odporności, obniżenie kosztów i wdrożenie w dowolnym miejscu - w ramach strategii hybrydowej lub wielochmurowej. Jak przygotować się do wejścia w chmurę? Jaką wybrać? Z kim współpracować? W tym materiale znajdą Państwo odpowiedzi na kluczowych 8 pytań, które warto zadać dostawcy, by mieć pewność, że transformacja chmurowa zakończy się sukcesem.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »