Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
Procesory ARM wkraczyły do serwerów produkowanych przez Supermicro
Janusz Chustecki
Supermicro dołącza do firm, które wprowadziły do swojej oferty serwery bazujące na procesorze mającym architekturę ARM. Chodzi o serwery należące do platformy Mt. Hamilton, które są wyposażone w procesory Altra produkowane przez firmę Ampere Computing i będą sprzedawane pod marką MegaDC.
Amerykański dostawca usług bezpieczeństwa otworzył w Warszawie centrum danych
Janusz Chustecki
W Warszawie powstało nowe centrum danych. Nosi nazwę NewEdge i jego właścicielem jest amerykańska firma Netskope specjalizująca się w rozwiązaniach SASE (Secure Access Service Edge). Centrum dołącza do 62 podobnych inwestycji, które Netscope zbudował do tej pory na całym świecie.
Data center jako źródło ogrzewania dla domów
Grzegorz Kubera
Po co generować jeszcze więcej ciepła, skoro mamy już jego nadmiar? Centra danych firm technologicznych mogą wkrótce ogrzewać nasze domy.
Rynek serwerów zostanie w najbliższych latach mocno przebudowany
Janusz Chustecki
Według azjatyckiej firmy analitycznej TrendForce, wojna handlowa między USA i Chinami spowoduje, że spora część produkcji serwerów i używanych do ich budowy elementów zostanie przeniesiona z Tajwanu do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej oraz do Stanów Zjednoczonych.
Dyski twarde 1 TB potanieją. Ceny zaskoczą w 2023
Grzegorz Kubera
Eksperci twierdzą, że dysk twardy o pojemności 1 TB może w 2025 r. kosztować ok. 10 dol. Jak to możliwe?
Od stycznia 2023 Microsoft wprowadza EU Data Boundary dla chmury
Grzegorz Kubera
W dzisiejszej globalnej gospodarce, firmy z sektora komercyjnego i publicznego wciąż szukają sposobów na realizację swoich celów, ochronę danych i dalszy rozwój dla poprawy efektywności. Aby wspierać biznes w obliczu zmieniających się wymogów, Microsoft zobowiązał się do dostarczenia zaufanych usług chmurowych, zaprojektowanych tak, by wykorzystać pełną moc chmury publicznej z poszanowaniem dla wartości europejskich i suwerenności danych na jej terenie.
Tylko 1/5 organizacji dojrzale podchodzi do danych
Anna Ładan
Rozwój i innowacyjność organizacji są hamowane przez ograniczoną zdolność do generowania wartości z danych – wnioski z globalnego badania HPE
Jak zmniejszyć firmowe rachunki za prąd?
Computerworld
Na odpowiednim zarządzaniu energią można zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Budynki z wdrożonymi rozwiązaniami PoE (Power over Ethernet) są o 45% bardziej energooszczędne, dzięki zasilaniu prądem stałym.
Przemysł przyszłości. Relacja z tegorocznej konferencji Przemysł 4.0.
Computerworld
Z jakimi wyzwaniami mierzył się w tym roku sektor nowoczesnego przemysłu? Które firmy przodują w najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach? Jakie są trendy w automatyzacji? Czy scyfryzowane fabryki są bezpieczne? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się słuchacze tegorocznej konferencji Przemysł 4.40, współorganizowanej przez Computerworld.
UE inwestuje w rozwój superkomputerów. Poznajcie LEONARDO o mocy 250 petaflopsów
Anna Ładan
Unia Europejska uruchomiła w Bolonii superkomputer LEONARDO, obecnie drugi najszybszy komputer w Europie i czwarty na świecie. Pozwoli on m.in. z większą dokładnością przewidywać klęski żywiołowe i zagrożenie pandemią. Za rok kolejny najszybszy komputer na świecie ruszy w Niemczech.
AMD i francuski start-up będą budować eksaskalowy superkomputer
Janusz Chustecki
W tym tygodniu pisaliśmy o tym, że Nvidia i Microsoft zamierzają wspólnie zbudować chmurowy superkomputer, który zostanie zainstalowany w chmurze Azure. W ich ślady poszły ostatnio dwie inne firmy (amerykańska i francuska), które podjęły podobną inicjatywę.
Nvidia i Microsoft zbudują chmurowy superkomputer
Janusz Chustecki
Obie firmy poinformowały wczoraj, że przystępują wspólnie do prac mających na celu zbudowanie superkomputera zdolnego obsługiwać aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję. System będzie miał do dyspozycji wiele tysięcy układów CPU oraz GPU i będzie funkcjonować w chmurze Azure.
Certyfikowanych centrów danych jest ciągle za mało
Janusz Chustecki
Szacuje się, że obecnie na całym świecie pracuje ponad 8 tys. centrów danych. Jak wynika z danych przekazanych przez TIA (Telecommunication Industry Association), tylko 23 centra (z których jedno funkcjonuje w Polsce) uzyskały najwyższy poziom certyfikacji i mogą zagwarantować wysoką dostępność usług.
AMD może namieszać w sektorze Data Center
Daniel Olszewski
AMD zaprezentowało najnowsze układy Epyc dla sektora Enterprise. Tymi procesorami AMD ma szanse złamać monopolistę na rynku procesorów serwerowych - Intela.
Microsoft będzie dalej wspierał Ukrainę
Computerworld
Brad Smith, Vice Chair & President w Microsoft ogłosił przedłużenie bezpłatnego wsparcia technologicznego Microsoft dla Ukrainy na rok 2023, którego wartość wyniesie około 100 mln dolarów.
Infosys BPM z IBM uruchomiły wspólnie nowoczesne Centrum AI i Automatyzacji w Polsce
Computerworld
Klienci nowego centrum zlokalizowanego w Łodzi uzyskają bezpośredni dostęp do różnych rozwiązań cyfrowych z zakresu analizy danych, sztucznej inteligencji i hiperautomatyzacji.
Suwerenne dane – suwerenna chmura
Grzegorz Stech
Skończyła się technologiczna konferencja VMware Explore 2022 w Barcelonie. Było sporo nowości i zapowiedzi. Oś zmian zbudowana była – podobnie jak rok temu - wokół multicloudu i optymalizacji kosztów. Tu VMware ma dużo do powiedzenia.
Czy spadek sprzedaży półprzewodników to sygnał recesji?
Wiesław Pawłowicz
Gartner szacuje, że sprzedaż komputerów PC i notebooków na świecie spadła o rekordowe 20%, a SIA sygnalizuje 3-procentowe zmniejszenie globalnego popytu na układy półprzewodnikowe.
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
...
146
Następna
strona
Redakcja poleca
Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci
Daniel Olszewski
HPE rozwija europejskie centrum R&D
Grzegorz Stech
Zewnętrzny dysk, chmura czy dysk sieciowy? Jak zadbać o backup
Daniel Olszewski
Falcon 180B to nowy, najsilniejszy na świecie otwarty LLM
Anna Ładan
Biblioteka IT
Jak HPE ProLiant może pomóc przekształcić zarządzanie danymi i zwiększyć wyniki biznesowe dzięki analizie danych
Ilość danych rośnie szybciej niż większość organizacji jest w stanie sobie z tym poradzić. Oczekuje się, że w 2025 r. wzrost ilości danych wyniesie ponad 200 zettabajtów. 57% niedawno ankietowanych liderów biznesowych twierdzi, że ich firmy nie są w stanie nadążyć za tą ilością danych i zdają sobie sprawę, że nie są gotowi na przyszłość. W tych danych kryją się przełomowe spostrzeżenia dotyczące innowacji, usług i środków bezpieczeństwa, ale można je zrealizować tylko wtedy, gdy dane zostaną połączone i oswojone w celu analizy. Oznacza to połączenie milionów wątków danych w jednolitą strukturę, zautomatyzowaną i dostępną od brzegu sieci do chmury. W jaki sposób modernizacja danych może sprostać największym wyzwaniom?
Mistrzowie migracji danych
Czy można skrócić czas migracji między niekompatybilnymi systemami z 70 do 14 godzin? Inżynierowie firmy Comarch opracowali i przeprowadzili projekt, w którym to się udało. Klient z branży ubezpieczeniowej musiał mieć dodatkowo zapewnione najwyższe standardy bezpieczeństwa. Operacja przeprowadzona w sposób tradycyjny - wykonania kopii zapasowej na taśmach magnetycznych w ośrodku klienta i transport taśm do ośrodka Comarch, gdzie miałaby nastąpić operacja odtworzenia, znacznie przekroczyłyby czas niedostępności. Konieczne było więc nieszablonowe podejście i bardzo dobrze zaplanowany proces, wsparcie partnerów biznesowych i przede wszystkim ogromne doświadczenie ekspertów. Zapraszamy do lektury niezwykle inspirującego case study, w którym zostały przedstawione krok po kroku szczegóły migracji opartej na macierzach dyskowych IBM FlashSystem i SVC.
Zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych
Cyfryzacja kolejnych procesów biznesowych wykładniczo zwiększa złożoność oraz zależność systemów informatycznych. W efekcie funkcjonowanie współczesnych organizacji w niespotykanym wcześniej stopniu zależy od pełnej dostępności środowisk IT. Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń, które istotnie mogą wpłynąć na zakłócenie procesów biznesowych przedsiębiorstwa, znacząco wzrosło. Pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie wymusiła na firmach rewizję planów zachowania ciągłości działania pod kątem zdarzeń, które, w głębokim przekonaniu, nie miały prawa się zdarzyć. Dzisiaj w analizie ryzyka, obok awarii infrastruktury czy katastrof naturalnych, w większym niż kiedykolwiek wcześniej stopniu należy przyjrzeć się ryzykom wynikającym z niespokojnej sytuacji geopolitycznej (ataki cybernetyczne, wojna, kryzys energetyczny). Konsekwencje zaburzenia ciągłości działania mogą być poważne – od niezrealizowanej sprzedaży po brak możliwości realizacji większości operacji przedsiębiorstwa, a w efekcie narażenie firmy na konsekwencje prawne i utratę zaufania klientów. Badanie „Computerworld” miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytania: W jaki sposób rodzime przedsiębiorstwa podchodzą do kwestii zapewnienia sprawności procesów? Jaki wpływ na biznes ma utrata ciągłości działania systemów IT? Czy firmy mają gotowe plany zachowania ciągłości i przywracania procesów po awarii? W jakim stopniu zapasowe centra danych, nowoczesne techniki backupu i chmura obliczeniowa mogą pomóc w zwiększeniu dostępności systemów i danych?
3 WAYS TO ACHIEVE MACHINE LEARNING EXCELLENCE
Best asset for Data Practitioners: 3 WAYS TO ACHIEVE MACHINE LEARNING EXCELLENCE
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »