Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
Cyfryzacja w polskich firmach coraz dojrzalsza
Grzegorz Stech, 16.02.2022
Aż 93 % firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a 30 % przedsiębiorstw badanych w raporcie Polcom i Intel „Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022. Chmura i nowe technologie” poddało cyfryzacji i automatyzacji zdecydowaną większość swoich procesów biznesowych.
Globalny rynek data center wciąż rośnie
Wiesław Pawłowicz, 15.02.2022
Analitycy firmy Turner & Townsend uważają, że w 2022 roku można oczekiwać wzrostu inwestycji w budowę kolejnych centrów danych i to mimo rosnących kosztów oraz polityki klimatycznej wymagającej ograniczeń w zużyciu energii.
Vultr otworzył nowe centrum danych w Warszawie
Wiesław Pawłowicz, 14.02.2022
Firma Vutr, niezależny dostawca usług chmurowych, ogłosiła otwarcie nowego, pierwszego w Polsce centrum danych. Vultr Warszawa jest siódmym centrum danych tej firmy w Europie i 23. na świecie.
Nowa prezes Equinix
Grzegorz Stech, 08.02.2022
Equinix, globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, powołał Sylwię Pyśkiewicz na stanowisko prezesa zarządu spółki w Polsce. Oprócz kierowania główną działalnością w Polsce, nowa prezes będzie nadzorować oraz rozwijać Equinix Internet Exchange w Warszawie (wcześniej PLIX), uznawany za największy komercyjny punkt wymiany internetu (Internet Exchange) w Polsce.
Usprawnienie zarządzania i jakości danych dzięki strategii Data Fabric
David Amzallag, 01.02.2022
Aby poprawić wyniki, przedsiębiorstwa muszą prawidłowo zarządzać danymi i poprawić ich jakość poprzez odejście od tradycyjnego podejścia.
Snowflake kupuje software house Pragmatists
Grzegorz Stech, 31.01.2022
Snowflake, globalna spółka oferująca Chmurę Danych, dokonała akwizycji zespołu inżynierów polskiego software hause’u, zajmującego się tworzeniem oprogramowania na zamówienie. Jak wyjaśnia Computerwordowi szef warszawskiego biura Snowflake, zakup wzmocni działania lokalnego zespołu o m.in. obszar interfejsu użytkownika w ramach Snowflake Data Marketplace czy ulepszy ekosystem konektorów, czyli rozwiązań, które pozwalają klientom migrować dane do Chmury Danych Snowflake.
Nvidia zrezygnuje z przejęcia Arm?
Wiesław Pawłowicz, 27.01.2022
Według najnowszych, nie potwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji, do przejęcia Arm przez Nvidię najprawdopodobniej nie dojdzie i po raz kolejny nie zostanie pobity rekord wartości transakcji na rynku producentów układów scalonych.
DATA4 buduje w Polsce duży kampus przetwarzania danych
Janusz Chustecki, 26.01.2022
Francuska firma DATA4 zaczęła budować w Polsce kampus przetwarzania danych, inwestując w to przedsięwzięcie ponad 1 mld złotych. Centrum danych powstaje w Jawczycach pod Warszawą, gdzie docelowo na działce o powierzchni 4 ha powstaną trzy budynki o łącznej powierzchni 15 tys. metrów kwadratowych, pobierające moc rzędu 50 MW.
Bare Metal Cloud
Wiesław Pawłowicz, 24.01.2022
Koncepcja usługi Bare Metal Cloud w ostatnich latach coraz szybciej zyskuje popularność i wiele firm decyduje się na przeniesienie systemów IT z lokalnych centrów danych do ośrodków obsługiwanych przez dostawców usług chmurowych. Jakie są zastosowania, a także zalety i wady tego rozwiązania?
W niemieckim Jülich uruchomiono pierwszy w regionie komercyjny komputer kwantowy o europejskim dostępie
Anna Ładan, 18.01.2022
D-Wave uruchomiła pierwszy komputer oparty na chmurze kwantowej Leap™ poza Ameryką Północną w Centrum Superkomputerowym Forschungszentrum Jülich. To pierwszy komputer kwantowy zaprojektowany z myślą o zastosowaniach przemysłowych
LG dołącza do IBM Quantum Network
Wiesław Pawłowicz, 11.01.2022
Coraz więcej firm zaczyna się interesować możliwościami wykorzystania komputerów kwantowych. Najnowszym przykładem jest LG, która zauważyła potencjał zastosowania obliczeń kwantowych w przemyśle i zaczyna inwestować w badania nad ich opracowywaniem.
Trendy transformacji energetycznej w Polsce w 2022 r.
Grzegorz Stech, 10.01.2022
Eksperci Schneider Electric prezentują trendy, które ich zdaniem odegrają ważną rolę w krajobrazie technologiczno-energetycznym w Polsce w 2022 roku. Sporo uwagi poświęcają nowemu zarządzaniu energią w centrach danych.
Rośnie liczba dużych centrów danych w Polsce
Wiesław Pawłowicz, 04.01.2022
W październiku 2021 Orange otworzył ośrodek w Łazach koło Warszawy, a w grudniu T-Mobile uruchomił nowe centrum danych w Warszawie.
Co się będzie działo w świecie danych w 2022 roku?
Patrick McFadin, DataStax, 31.12.2021
Dane stały się kluczowe dla firm, ale jak powinniśmy zarządzać tym kluczowym aktywem w przyszłości? I jak w odpowiedzi na to zmieni się infrastruktura, polityka i koszty biznesowe?
Chmura w MŚP - wolno, ale wciąż do przodu
Grzegorz Stech, 17.12.2021
Polski rynek MŚP uchmurawia się konsekwentnie choć nieśpiesznie – wynika z nowego badania OVHcloud oraz Intel. Co hamuje szybki, pionowy start rozwiązań chmurowych? Polscy „średniacy” wciąż mocno tkwią w infrastrukturze własnej. Nie oznacza to jednak, że nie korzystają z chmury. A ta w czasie pandemii cieszy się wyjątkową popularnością.
Materiał promocyjny
Wirtualizacja aplikacji
Computerworld, 13.12.2021
Podcast
Rok podcastów Tech Trends
Grzegorz Stech, 10.12.2021
Minął rok. 10 grudnia 2020 na stronie Computerworld pojawiła się zakładka Podcasty. I pierwszy podcast. Za nami 4 sezony rozmów o technologiach. O czym rozmawialiśmy z ekspertami? Jak robimy nasze produkcje? O tym opowiadamy w tym odcinku specjalnym.
W 2022 roku Polska będzie miała strefę lokalną AWS
Grzegorz Stech, 03.12.2021
Kolejny gigant internetowy bardziej otwiera się na Polskę. Amazon Web Services (AWS) ogłosił powstanie tzw. strefy lokalnej (Local Zone) w Polsce. Łącznie ogłosił ponad 30 nowych stref, m.in. w Czechach i Grecji. Są to pierwsze strefy lokalne powstałe poza terytorium USA. Polski rynek cloudowy jest na tyle duży, że wielcy gracze nie mogą przejść obok niego obojętnie.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
138
Następna
strona
Redakcja poleca
Lapsus$ wykradli kod źródłowy operatora T-Mobile
Daniel Olszewski
Aktualizacja do iOS 15.4 powoduje problemy z baterią
Daniel Olszewski
Samorządy na ścieżce cyfryzacji – nowy podcast
Grzegorz Stech
W 2022 roku Polska będzie miała strefę lokalną AWS
Grzegorz Stech
Biblioteka IT
Kubernetes dla opornych
Kubernetes staje się standardem – w najprostszym ujęciu ułatwia zarządzanie złożonym środowiskiem aplikacji. To narzędzie coraz bardziej doceniane przez różne grupy specjalistów IT. Przedstawiamy niezwykłe opracowanie, które pokazuje podstawową mapę drogową udanego wdrożenia strategii konteneryzacji i pomaga wybrać odpowiednie rozwiązanie do zarządzania Kubernetes, pasujące do potrzeb firmy. Czemu Kubernetes? Firmy wybierają to rozwiązanie, ponieważ znacząco pomaga zwiększyć elastyczność i wydajność działów developmentu, umożliwiając zredukowanie czasu obsługi i złożoności środowiska. Działy ITOps (Information technology operations) lubią Kubernetes, ponieważ pomaga zwiększyć produktywność, zredukować koszty, ryzyko i przybliżyć organizację do osiągnięcia celów związanych z chmurą hybrydową. Deweloperzy uwielbiają Kubernetes za to, że daje im maksymalną elastyczność przy tworzeniu aplikacji cloud-native. Opracowanie „Kubernetes Management for Dummies” przeznaczone jest dla osób, które mają już podstawową wiedzę na temat kontenerów i Kubernetes, ale może być to wiedza bardzo powierzchowna. To książka dla osób pracujących w IT, menedżerów, osób z działu DevOps, które chcą rozwiązać konkretny problem i określić, czy Kubernetes, Rancher lub inne tego typu technologie są odpowiednim rozwiązaniem. W jaki sposób przedsiębiorstwa z różnych branż i różnej wielkości wykorzystują Kubernetes do poprawy swojej działalności operacyjnej? Autorzy prezentują także przykłady case studies z firm, które wybrały Kubernetes i rozwiązanie Rancher do zarządzania konteneryzacją. Zapraszamy do niezwykłej podróży do świata Kubernetes – pobierz opracowanie.
Hybrydowy świat z Oracle
Zmiany w sposobie pracy i dostępu do firmowych danych, spowodowane globalną pandemią, wymuszają nowe zachowania i modele operacyjne po stronie organizacji. Firmy muszą dziś szukać sposobów na tańsze, elastyczniejsze i jednocześnie zapewniające ciągłość biznesu rozwiązania. Organizacje chcą realizować bieżące priorytety, ale chcą również jak najlepiej wykorzystać nowe technologie. Świat chmury to nieuchronna przyszłość, w której będą musiały się odnaleźć wszystkie firmy. Otwartym pytaniem pozostaje jednak, jaki będzie ten świat chmury. Jednej, publicznej? A może wielu chmur, kombinacją usług publicznych, prywatnych i z pełnym wykorzystaniem infrastruktury tradycyjnej – czyli modelu pozwalającego przetwarzać i udostępniać dane niezależnie od miejsca ich powstawania, z zachowaniem wszelkich atrybutów modelu aaS? Wiele wskazuje na to, że przyszłość będzie należeć do rozwiązań hybrydowych, łączących komponenty chmury publicznej i prywatnej, komponenty chmury z elementami centrum danych i danymi w siedzibie firm. Jak poruszać się w takim środowisku i jak w pełni wykorzystać moc chmury do wsparcia biznesu? Oracle ma odpowiedź. Oferuje dostarczanie usług chmurowych w chmurze publicznej, w siedzibie klienta, na brzegu sieci. W chmurze Oracle organizacje mogą uruchamiać dowolne obciążenia, w tym VMware, HPC, chmurowe kontenery Kubernetes, bazy danych i wiele innych. Więcej o możliwościach chmury Oracle, jak również o przyszłości hybrydowych modeli pracy z danymi znajdziecie w e-booku popularnej serii "Hybrid Cloud for Dummies".
Wydajna i uniwersalna platforma bazodanowa
Współczesny biznes napędzany jest danymi. Dzisiaj to kluczowe zasoby i istotna wartość dla każdej organizacji. Dlatego istotne jest, by zarządzanie danymi i dostęp do nich był maksymalnie efektywny i przynosił wartość dodaną każdej organizacji. Przyrost danych (często niekontrolowany), ich rozproszenie, brak mechanizmów automatyzujących ich zarządzanie, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi, mogą być wielkim wyzwaniem dla firm. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które uproszczą zarządzanie, dadzą wgląd w firmowe środowisko danych i przyspieszą ich pozyskiwanie. Platforma zarządzania danymi Oracle zmienia całkowicie podejście do zarządzania danymi. Autonomiczna, oparta na samouczeniu, zdolna do pracy w chmurze, efektywna i prosta w zarządzaniu platforma bazodanowa nie tylko odciąży administratorów, ale przyczyni się do zwiększania przewag biznesowych organizacji. Przeczytaj, jakie korzyści oferuje ten wszechstonny produkt Oracle.
Pytania przed podróżą w chmurę
Organizacje mają dziś świadomość, że kluczem do rozwoju biznesu i wpierania klientów jest transformacja cyfrowa, rozumiana przez zmianę modelu na chmurowy. To dzięki możliwościom chmury firmy mogą na nowo zdefiniować swoje relacje z klientami, partnerami i pracownikami i generować nowe możliwości, wykorzystując cyfrowe produkty i usługi. Wybór właściwego dostawcy usług chmurowych może decydować o powodzeniu biznesu. Kluczowymi elementami potrzebnymi do podjęcia decyzji o współpracy z dostawcą są możliwości oferowanych rozwiązań cloudowych - szybkość reakcji, skalowanie zmian, zwiększenie odporności, obniżenie kosztów i wdrożenie w dowolnym miejscu - w ramach strategii hybrydowej lub wielochmurowej. Jak przygotować się do wejścia w chmurę? Jaką wybrać? Z kim współpracować? W tym materiale znajdą Państwo odpowiedzi na kluczowych 8 pytań, które warto zadać dostawcy, by mieć pewność, że transformacja chmurowa zakończy się sukcesem.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »