Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Digital Leaders
Digital Leaders
Elon Musk zainwestował mocno w Twittera
Janusz Chustecki, 04.04.2022
Wprawdzie Elon Musk od jakiegoś czasu ostro i bez ogródek krytykuje Twittera za to, że w jego opinii medium to nie przestrzega zasad wolności słowa, jednak nie przeszkadza mu w staniu się z dnia na dzień największym pojedynczym udziałowcem tej znanej sieci społecznościowej.
Ukraińska branża IT nadal otwarta na biznes
Doug Drinkwater, CIO UK, 04.04.2022
Wiodące ukraińskie stowarzyszenie branżowe IT podkreśla, że kraj ten pozostaje otwarty na biznes i jest w stanie realizować projekty technologiczne dla klientów zagranicznych, nawet w obliczu wojny z Rosją i trwającego kryzysu uchodźczego.
Intel przejmuje izraelską firmę Granulate
Janusz Chustecki, 01.04.2022
Amerykańska korporacja ogłosiła dzisiaj, że podjęła decyzję o przejęciu Granulate Cloud Solutions – izraelskiej firmy IT specjalizującej się w projektowaniu oprogramowania do optymalizowania procesów w czasie rzeczywistym.
Amerykanie przymierzają się do stworzenia cyfrowego odpowiednika swojej narodowej waluty
Janusz Chustecki, 01.04.2022
Ekonomiści amerykańscy nawołują do uchwalenia prawa, które pozwoliłoby rządowi tego kraju powołać do życia cyfrowego dolara. Byłby to tzw. dolar elektroniczny, będący wirtualną reprezentacją amerykańskiej waluty narodowej, dzięki któremu obywatele mogliby realizować transakcje finansowe za pomocą tokenów i telefonów komórkowych, a nie gotówki.
Intel może produkować dla Nvidii układy scalone
Janusz Chustecki, 31.03.2022
Ostatnie wypowiedzi szefów Nvidii wydają się wskazywać na to, gotowa jest ona podjąć współpracę z Intelem, który produkowałby dla niej w swoich fabrykach zaprojektowane przez nią układy scalone. Jak wiadomo, lwią część układów scalonych jakie Nvidia instaluje w swoich układach graficznych, wytwarza dla niej obecnie tajwańska firma TSMC.
MATERIAŁ PARTNERSKI
Wirtualizacja pulpitów czyli elastyczna i bezpieczna infrastruktura VDI
Computerworld, 31.03.2022
Jakie są funkcje, zalety i koszty wdrożenia systemu VDI oferowanego przez Fujitsu jako usługa chmurowa rozliczana w modelu Pay as you go.
Arm może trafić w ręce tego azjatyckiego giganta technologicznego
Janusz Chustecki, 31.03.2022
Dyrektor generalny znanego południowokoreańskiego producenta układów scalonych SK hynix powiedział niedawno, że korporacja rozważa możliwość przejęcia brytyjskiej firmy Arm. Deklaracja pojawiła się wkrótce po tym, jak niedawne plany kupna Arm przez firmę Nvidia spaliły na panewce.
Prezes Google w Polsce. Spotkał się z premierem Morawieckim w sprawie Ukrainy
Anna Ładan, 30.03.2022
Alphabet wspiera uchodźców i inwestuje w walkę z dezinformacją
Materiał promocyjny
Inteligentny pomocnik admina RHEL
Monika Gałązka, 29.03.2022
Red Hat Insights pozwala znacznie szybciej wykrywać podatności systemach w porównaniu do tradycyjnej pracy manualnej z wykorzystaniem skryptów. Dodatkowo narzędzie nie ogranicza się wyłącznie do funkcji informacyjnych, daje bowiem praktyczne wskazówki, które pozwalają wyeliminować problem szybko i bez większego wysiłku, a nawet umożliwia zautomatyzowaną remediację.
HP zamierza przejąć Poly
Janusz Chustecki, 29.03.2022
Firma HP informuje, że zdecydowała się przejąć firmę Poly (wcześniej Plantronics) za kwotę 1,7 mld dolarów. Dzięki temu znany producent komputerów osobistych mocniej zaznaczy swoją obecność na rynku rozwiązań wspierających pracę zdalną bazującą na wideokonferencjach.
Materiał promocyjny
Jak zostać partnerem NFON
Monika Gałązka, 29.03.2022
Cloudya to system telefoniczny w chmurze, który usprawnia codzienną pracę i procesy biznesowe. Oferuje wszystkie funkcje centrali PBX oraz 150 dodatkowych usług i możliwości integracji z firmowym CRM oraz narzędziami do współpracy zdalnej. Z Cloudya pracownicy mogą pozostawać w kontakcie, bez względu na to, skąd i na jakim urządzeniu pracują. To idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują zintegrowanego i efektywnego rozwiązania telekomunikacyjnego.
Materiał promocyjny
Głosowa komunikacja biznesowa w chmurze: ogólnoeuropejski trend nabiera tempa w Polsce
Monika Gałązka, 29.03.2022
Badania firm Cavell i MZA pokazują, że firmy coraz bardziej interesują się migracją firmowej telefonii do chmury. Według nich, w 2021 roku w Europie firmy używały około 131 milionów stacjonarnych numerów wewnętrznych. Około 20% z nich, czyli mniej więcej 12 mln, to numery w chmurze. Zgodnie z szacunkami do 2025 roku należy spodziewać się wzrostu liczby chmurowych firmowych numerów wewnętrznych do około 46 mln. Ten międzynarodowy trend przenoszenia firmowej telefonii i komunikacji do chmury jest w coraz większym stopniu widoczny także w Polsce.
Musk nie wyklucza możliwości zbudowania własnej sieci społecznościowej
Janusz Chustecki, 28.03.2022
Elon Musk zamieścił na Twitterze intrygujący wpis, w którym informuje, że poważnie myśli o stworzeniu własnej sieci społecznościowej. Twierdzi w nim, że przymierza się do takiego pomysłu, gdyż funkcjonujące obecnie media tego typu nie przestrzegają w jego opinii zasad wolności słowa, podkopując w ten sposób reguły obowiązujące w demokratycznym świecie.
FCC umieściło firmę Kaspersky na czarnej liście
Janusz Chustecki, 28.03.2022
FCC (US Federal Communications Commission; Amerykańska Federalna Komisja ds. Komunikacji) dodała rosyjską firmę Kaspersky do krajowej listy wymieniającej podmioty, które zagrażają bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. To pierwszy tego rodzaju przypadek, gdyż do tej pory na liście tej znajdowały się tylko chińskie firmy.
Materiał promocyjny
Firmowa komunikacja w chmurze – zalety dla firm i resellerów
Monika Gałązka, 28.03.2022
Na początku pandemii dziesiątki tysięcy firm musiały błyskawicznie znaleźć rozwiązania, które niemalże z dnia na dzień umożliwiły im wdrożenie pracy zdalnej. Przedsiębiorstwa i instytucje „na szybko” sięgały po narzędzia, które nie zawsze sprawdzają się na dłuższą metę – a mimo to wiele z nich jest w użyciu już od ponad dwóch lat. W związku z tym firmom często brakuje integracji pomiędzy stosowanymi przez nie różnymi narzędziami komunikacyjnymi. W efekcie codzienna praca zdalna lub hybrydowa bywa trudna nie tylko ze względu na rozproszenie zespołów, ale także ze względu na niedostosowane do takiej pracy narzędzia.
Google i Spotify doszły do porozumienia w sprawie alternatywnej formy płatności akceptowanej przez Google Play
Janusz Chustecki, 24.03.2022
Obie firmy poinformowały wczoraj, że kolejna wersja aplikacji Spotify umieszczanych w sklepie Google Play pozwoli jego użytkownikom rejestrować się i płacić za nie bezpośrednio jej właścicielowi, czyli firmie Spotify.
Asecco odnotowało rekordowe wyniki
Computerworld, 24.03.2022
Grupa zanotowała istotne wzrosty wyników we wszystkich segmentach i sektorach działalności.
Nokia przedłuża współpracę z T-Mobile Polska
Janusz Chustecki, 23.03.2022
Nokia ogłosiła w tym tygodniu o poszerzeniu swojej dotychczasowej współpracy z T-Mobile Polska (dotyczącej modernizacji istniejącej infrastruktury sieci radiowej operatora oraz wdrożenia usług 5G) o następne 10 lat. Posunięcie to będzie wspierać strategię T-Mobile Polska i Nokia zwiększy swój udział w sieci należącej do T-Mobile do 50 procent.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
142
Następna
strona
Redakcja poleca
Rola działu zakupów coraz ważniejsza w cyfryzacji firm
Monika Gałązka
Cyfrowa obsługa klienta – jakie rozwiązanie wybrać?
Computerworld
Google otwiera w Krakowie zespół inżynierski chmury obliczeniowej
Computerworld
Samsung zdetronizował Intela
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
CIO-CFO Tech Summit
Zarejestruj się
Scrum Experience Day 2022
Biblioteka IT
BigFix - narzędzie do kompleksowego zarządzania całą gamą urządzeń w firmie
Rozpowszechnienie pracy zdalnej, a także wzrastająca popularność urządzeń mobilnych oraz rozwiązań chmurowych sprawiły, że dla wielu firm poważnym wyzwaniem stało się bezpieczne i wydajne zarządzanie siecią IT i urządzeniami w niej działającymi. Oferowane przez Cloudware i HCL nowoczesne narzędzie BigFix automatyzuje zarządzanie, zwiększa bezpieczeństwo danych i urządzeń oraz przyspiesza dostęp do zasobów w całym przedsiębiorstwie. Pobierz materiał i sprawdź, jakie korzyści BigFix może przynieść Twojej firmie.
Microsoft Teams - Katalog produktów
Firma Poly tworzy najwyższej jakości produkty audio i wideo, dzięki którym można organizować najlepsze spotkania Teams – w dowolnym miejscu, czasie i o każdej porze. Nasze certyfikowane przez Teams zestawy słuchawkowe, produkty do wideokonferencji i audiokonferencji, telefony stacjonarne, oprogramowanie analityczne i usługi zostały starannie zaprojektowane i stworzone po to, aby łączyć ludzi z niezwykłą wyrazistością. To produkty wysokiej klasy, łatwe w użyciu i bezproblemowo współpracujące z Microsoft Teams. Dzięki Poly i Microsoft Teams nie tylko się pokażesz, ale także wyróżnisz. Zobacz katalog produktów dedykowanych do Microsoft Teams.
INTELIGENTA INFRASTRUKTURA IT W PRZEMYŚLE 4.0
Przekształcanie działalności produkcyjnej w przedsiębiorstwo 4.0 to optymalizacja jakościowa oraz kosztowa procesów produkcyjnych, a w konsekwencji wyższa wydajność i konkurencyjność przedsiębiorstwa. Niezbędnym warunkiem tego procesu jest bezpieczna i niezawodna sieć Wi-Fi, pokrywająca sygnałem bezprzewodowym cały obszar produkcji. Digitalizacja procesu produkcji opiera się na zbieraniu i analizie – również w czasie rzeczywistym – ogromnej ilości danych, co umożliwia większą elastyczność produkcji, lepsze zarządzanie procesami produkcyjnymi, w tym optymalizację wydatków, także poprzez unikanie kosztownych przerw w działaniu i redukcji ryzyka. Szybsze i bardziej elastyczne działanie coraz częściej decyduje o konkurencyjności zakładów produkcyjnych. Najważniejszym elementem nowoczesnego modelu operacyjnego, umożliwiającym integrację danych jest sieć Wi-Fi, zapewniająca pełny i wydajny dostęp do wymiany informacji na całym terenie firmy. Optymalnie zaprojektowana infrastruktura ma też kluczowe znaczenie dla systemów lokalizujących obiekty jak RTLS, RFID, czy systemów dla komunikacji głosowej VoWi-FI. W rzeczywistości szybko zmieniającej się technologii trzeba też pamiętać, że rozwiązania opierające się na sztucznej inteligencji (AI) nie są już domeną filmów science-fiction. Są biznesową codziennością, a w wielu przypadkach koniecznością. Na co dzień polegamy na algorytmach wyszukiwarek i cyfrowych asystentach, ale potencjał AI wykracza daleko poza te funkcjonalności. Sztuczna inteligencja robi wielkie postępy w świecie biznesu będąc pomocnym narzędziem dla kolejnych branż – od medycyny, przez finanse, aż po IT.
Platforma komunikacyjna, która wspiera sukces biznesowy
Prostsze połączenia głosowe, wideo konferencje, które można obsługiwać intuicyjnie, integracja z systemami CRM i narzędziami do zdalnej współpracy to najważniejsze cechy nowoczesnej platformy komunikacyjnej, która jest niezbędnym elementem dla sprawnego działania współczesnej organizacji. Aby pracownicy działali wydajnie i mogli skoncentrować się na najważniejszych zadaniach, system komunikacji powinien zapewniać satysfakcjonujące doświadczenie użytkownika, intuicyjny interfejs, oraz liczne usprawnienia - takie jak np. narzędzia do priorytetyzowania ważnych połączeń i wysyłania mniej ważnych połączeń do poczty głosowej. Istotne jest także szybkie i łatwe wdrażanie i konfiguracja typu plug-and-play wraz z istniejącą infrastrukturą telefoniczną. Konieczny jest niezawodny, prosty w obsłudze i wszechstronny system komunikacyjny. Każdy pracownik powinien mieć jeden numer telefonu, z którego można korzystać na dowolnym urządzeniu końcowym, z dowolnego miejsca na świecie – prowadząc tradycyjne rozmowy czy wideokonferencje. Odpowiedzią na te i bardziej spersonalizowane potrzeby może być platforma taka jak Cloudya - system telefoniczny w chmurze, który oferuje wszystkie funkcje centrali PBX oraz 150 usług, w tym pocztę głosową, wideo rozmowy, kolejki połączeń, udostępnianie ekranu lub CRM Connect. W jaki sposób usprawnić komunikację w firmie? Pobierz bezpłatny materiał
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »