Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Digital Leaders
Digital Leaders
Wojna w Ukrainie stawia globalny outsourcing IT w trudnej sytuacji
Stephanie Overby, 23.03.2022
Liderzy IT posiadający kontrakty na usługi w tym regionie pracują szybko, aby zminimalizować wpływ kryzysu na swoich partnerów i projekty, podczas gdy branża przygotowuje się na podwyżki cen i niedobór talentów na całym świecie.
Fabryka przyszłości. Na jakie przeszkody mogą natknąć się firmy cyfryzujące produkcję?
Anna Ładan, 23.03.2022
NTT DATA Business Solutions opublikował raport „O wyzwaniach w drodze do fabryki przyszłości” z badania poziomu cyfryzacji polskiej produkcji.
Wyznaczono termin rozprawy odwołania Google od kary 4,34 mld euro
Computerworld, 22.03.2022
Sąd UE podejmie decyzję 14 września w sprawie odwołania Google od rekordowej grzywny w wysokości 4,34 mld euro
Yandex wystawia na sprzedaż niektóre ze swoich serwisów
Janusz Chustecki, 19.03.2022
Wygląda na to, że rosyjski gigant internetowy Yandex (nazywany często rosyjskim Google) ma kłopoty. Firma rozważa sprzedaż swoich dwóch kluczowych multimedialnych platform. Chodzi o agregator wiadomości Yandex News oraz utworzony pięć lat temu kanał informacyjny Zen.
Ukraina akceptuje kryptowaluty
Janusz Chustecki, 17.03.2022
Miesiąc temu ukraiński parlament uchwalił ustawę o legalizacji obrotu kryptowalutami, przygotowując kraj na możliwość realizowania transakcji finansowych bazujących na takich wirtualnych walutach, jak Bitcoin i Ethereum. Dziś prezydent kraju, Wołodymyr Zełenski, podpisał ustawę “On Virtual Assets” (Wirtualne aktywa), która ustanawia ramy prawne do wprowadzenia oficjalnie na Ukrainie regulowanego rynku kryptowalut.
Znamy formułę i datę tegorocznej konferencji Google I/O
Janusz Chustecki, 17.03.2022
Firma informuje, że konferencja programistów Google I/O 2022 odbędzie się w tym roku w dniach 11-12 maja. Jak można się było tego spodziewać, będzie wirtualna i uczestnictwo w niej będzie bezpłatne.
Podcast
Ochrona zdrowia wspierana technologią
Grzegorz Stech, 16.03.2022
Zapraszamy do słuchania nowego podcastu Computerworld Tech Trends. Tym razem opowiemy wraz z ekspertami z Oracle i Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach jak cyfryzuje się duże jednostki ochrony zdrowia w Polsce.
Materiał promocyjny
Wyeliminuj złożoność centrum danych przy pomocy hiperkonwergencji.
Monika Gałązka, 16.03.2022
Dostosowywanie się do dzisiejszych zmieniających się warunków rynkowych oznacza wdrażanie nowych modeli biznesowych, które transformują przedsiębiorstwa. Elastyczna infrastruktura zapewnia fundament niezbędny do szybkiej transformacji.
Intel przeznaczy aż 80 mld dolarów na inwestycję w UE. Jest i Polska
Grzegorz Kubera, 15.03.2022
Do 2030 r. udział UE w światowej produkcji półprzewodników osiągnie nawet 20%. Agresywne plany inwestycyjne Intela na pewno w tym pomogą.
Trusted Economy Forum – jak cyfrowy podpis zmienia gospodarkę?
Computerworld, 15.03.2022
Dotychczasowe Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania (EFPE) odbędzie się 8-9 czerwca w formule hybrydowej pod nową nazwą ze względu na poszerzenie zasięgu oraz zakresu tematycznego.
TSMC niekwestionowanym liderem na rynku producentów układów scalonych
Janusz Chustecki, 15.03.2022
Raport opracowany przez TrendForce pokazuje, że pierwsza dziesiątka największych na świecie producentów układów scalonych dopracowała się w czwartym kwartale 2021 roku przychodów ok. 29,55 mld USD, co stanowi wzrost o 8,3% w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku.
Ponowne lockdowny w Chinach to kolejne problemy z łańcuchami dostaw
Anna Ładan, 15.03.2022
W Chiny uderzyła kolejna fala pandemii COVID-19. Zamknięto „chińską Dolinę Krzemową”, jak nazywane jest miasto Shenzhen, nieopodal Hong-Kongu.
Materiał promocyjny
Jak technologia może przyspieszyć rozwój biznesu
Monika Gałązka, 14.03.2022
Najnowsza platforma serwerowa IBM wykorzystująca procesor Power10 to przykład technologii opracowanej przy uwzględnieniu obecnych potrzeb firm i wymagań jakie stawia nowoczesne oprogramowanie biznesowe.
Czy sprzęt jeszcze bardziej podrożeje? Kolejne problemy w łańcuchu dostaw
Grzegorz Kubera, 14.03.2022
"Chińska Dolina Krzemowa" musi się zamknąć ze względu na lockdown wywołany wzrostem zakażeń na Covid-19. Może to zrujnować łańcuchy dostaw na świecie.
YouTube zaczął blokować państwowe media Rosji na całym świecie
Janusz Chustecki, 11.03.2022
Serwis Youtube poinformował wczoraj, że przystąpił do blokowania na całym świecie przekazów wideo pochodzących z mediów powiązanych z rządem Rosji. Chodzi tu przede wszystkim o serwisy Russia Today (RT) i Sputnik oraz zależne od nich spółki, które są tubą propagandową Kremla.
Jest zgoda KE na przejęcie przez Play spółki UPC
Janusz Chustecki, 11.03.2022
Komisja Europejska zatwierdziła sprzedaż znanego dostawcy usług telekomunikacyjnych UPC Polska (który należy do Liberty Global, międzynarodowego przedsiębiorstwa mediowego, mającego swoją siedzibę z w Stanach Zjednoczonych) operatorowi sieci komórkowej Play, będącej we władaniu spółki P4, która wchodzi w skład francuskiej grupy biznesowej Iliad.
Skuteczna automatyzacja procesów biznesowych nie może być automatyczna
Computerworld, 11.03.2022
RPA&AI Tech Forum odbyło się 24 lutego formule online. Dyskutowano o automatyzacji procesów biznesowych w polskich organizacjach dzięki zastosowaniu rozwiązań RPA w połączeniu ze sztuczną inteligencją. Publiczność mogła poznać historie wdrożeń zakończonych sukcesem i porozmawiać z ekspertami w strefach partnerskich
Nowy szef DXC Technology w Polsce
Grzegorz Stech, 11.03.2022
Michał Burda objął stanowisko dyrektora zarządzającego polskiego oddziału DXC Technology. Wcześniej, przez 16 lat nowy szef firmy na Polskę pełnił funkcję Vice President Consulting Services Head of Insurance and Banking Sector na Polskę, Litwę i Łotwę w polskim oddziale firmy CGI.
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
...
142
Następna
strona
Redakcja poleca
Rola działu zakupów coraz ważniejsza w cyfryzacji firm
Monika Gałązka
Cyfrowa obsługa klienta – jakie rozwiązanie wybrać?
Computerworld
Samsung zdetronizował Intela
Janusz Chustecki
Google otwiera w Krakowie zespół inżynierski chmury obliczeniowej
Computerworld
Wydarzenia
Zarejestruj się
CIO-CFO Tech Summit
Zarejestruj się
Scrum Experience Day 2022
Biblioteka IT
BigFix - narzędzie do kompleksowego zarządzania całą gamą urządzeń w firmie
Rozpowszechnienie pracy zdalnej, a także wzrastająca popularność urządzeń mobilnych oraz rozwiązań chmurowych sprawiły, że dla wielu firm poważnym wyzwaniem stało się bezpieczne i wydajne zarządzanie siecią IT i urządzeniami w niej działającymi. Oferowane przez Cloudware i HCL nowoczesne narzędzie BigFix automatyzuje zarządzanie, zwiększa bezpieczeństwo danych i urządzeń oraz przyspiesza dostęp do zasobów w całym przedsiębiorstwie. Pobierz materiał i sprawdź, jakie korzyści BigFix może przynieść Twojej firmie.
Microsoft Teams - Katalog produktów
Firma Poly tworzy najwyższej jakości produkty audio i wideo, dzięki którym można organizować najlepsze spotkania Teams – w dowolnym miejscu, czasie i o każdej porze. Nasze certyfikowane przez Teams zestawy słuchawkowe, produkty do wideokonferencji i audiokonferencji, telefony stacjonarne, oprogramowanie analityczne i usługi zostały starannie zaprojektowane i stworzone po to, aby łączyć ludzi z niezwykłą wyrazistością. To produkty wysokiej klasy, łatwe w użyciu i bezproblemowo współpracujące z Microsoft Teams. Dzięki Poly i Microsoft Teams nie tylko się pokażesz, ale także wyróżnisz. Zobacz katalog produktów dedykowanych do Microsoft Teams.
INTELIGENTA INFRASTRUKTURA IT W PRZEMYŚLE 4.0
Przekształcanie działalności produkcyjnej w przedsiębiorstwo 4.0 to optymalizacja jakościowa oraz kosztowa procesów produkcyjnych, a w konsekwencji wyższa wydajność i konkurencyjność przedsiębiorstwa. Niezbędnym warunkiem tego procesu jest bezpieczna i niezawodna sieć Wi-Fi, pokrywająca sygnałem bezprzewodowym cały obszar produkcji. Digitalizacja procesu produkcji opiera się na zbieraniu i analizie – również w czasie rzeczywistym – ogromnej ilości danych, co umożliwia większą elastyczność produkcji, lepsze zarządzanie procesami produkcyjnymi, w tym optymalizację wydatków, także poprzez unikanie kosztownych przerw w działaniu i redukcji ryzyka. Szybsze i bardziej elastyczne działanie coraz częściej decyduje o konkurencyjności zakładów produkcyjnych. Najważniejszym elementem nowoczesnego modelu operacyjnego, umożliwiającym integrację danych jest sieć Wi-Fi, zapewniająca pełny i wydajny dostęp do wymiany informacji na całym terenie firmy. Optymalnie zaprojektowana infrastruktura ma też kluczowe znaczenie dla systemów lokalizujących obiekty jak RTLS, RFID, czy systemów dla komunikacji głosowej VoWi-FI. W rzeczywistości szybko zmieniającej się technologii trzeba też pamiętać, że rozwiązania opierające się na sztucznej inteligencji (AI) nie są już domeną filmów science-fiction. Są biznesową codziennością, a w wielu przypadkach koniecznością. Na co dzień polegamy na algorytmach wyszukiwarek i cyfrowych asystentach, ale potencjał AI wykracza daleko poza te funkcjonalności. Sztuczna inteligencja robi wielkie postępy w świecie biznesu będąc pomocnym narzędziem dla kolejnych branż – od medycyny, przez finanse, aż po IT.
Platforma komunikacyjna, która wspiera sukces biznesowy
Prostsze połączenia głosowe, wideo konferencje, które można obsługiwać intuicyjnie, integracja z systemami CRM i narzędziami do zdalnej współpracy to najważniejsze cechy nowoczesnej platformy komunikacyjnej, która jest niezbędnym elementem dla sprawnego działania współczesnej organizacji. Aby pracownicy działali wydajnie i mogli skoncentrować się na najważniejszych zadaniach, system komunikacji powinien zapewniać satysfakcjonujące doświadczenie użytkownika, intuicyjny interfejs, oraz liczne usprawnienia - takie jak np. narzędzia do priorytetyzowania ważnych połączeń i wysyłania mniej ważnych połączeń do poczty głosowej. Istotne jest także szybkie i łatwe wdrażanie i konfiguracja typu plug-and-play wraz z istniejącą infrastrukturą telefoniczną. Konieczny jest niezawodny, prosty w obsłudze i wszechstronny system komunikacyjny. Każdy pracownik powinien mieć jeden numer telefonu, z którego można korzystać na dowolnym urządzeniu końcowym, z dowolnego miejsca na świecie – prowadząc tradycyjne rozmowy czy wideokonferencje. Odpowiedzią na te i bardziej spersonalizowane potrzeby może być platforma taka jak Cloudya - system telefoniczny w chmurze, który oferuje wszystkie funkcje centrali PBX oraz 150 usług, w tym pocztę głosową, wideo rozmowy, kolejki połączeń, udostępnianie ekranu lub CRM Connect. W jaki sposób usprawnić komunikację w firmie? Pobierz bezpłatny materiał
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »