Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
Nowe serwery IBM-a
Tomasz Skiepko, 26.03.2001
IBM zaprezentował kolejne serwery oparte na procesorach Intela.
Sun wprowadza na rynek serwery Sun Fire
Michał Szafrański, 21.03.2001
Sun Microsystems wykorzysta targi CeBIT do premiery nowej rodziny serwerów Sun Fire, stanowiącej kontynuację linii Sun Enterprise. Firma wprowadziła na rynek cztery modele serwerów Sun Fire: 3800, 4800, 4810 i 6800, obsługujące 2-24 procesorów UltraSPARC III, pracujących z częstotliwością 750 MHz.
Sun zaprezentuje nową linię serwerów Serengeti
Jarosław Ochab, 15.03.2001
Na przyszłą środę (21 marca) zapowiedziano premierę najnowszej linii serwerów firmy Sun Microsystems. W skład rodziny serwerów o nazwie Serengeti, będą wchodziły platformy zbudowane w oparciu o 64-bit...
Big Blue promuje tworzenie aplikacji dla platform eServer
Jarosław Ochab, 14.03.2001
IBM i STGroup powołały inicjatywę mającą zachęcić firmy programistyczne do przenoszenia swoich aplikacji na platformę AS/400.
Serwer Toshiby
Juliusz Kornaszewski, 06.03.2001
Toshiba zaprezentowała prosty serwer biurowy Magnia SG10, wyposażony w oprogramowanie umożliwiające bezproblemową konfigurację serwera za pomocą przeglądarki internetowej.
Hewlett-Packard wymieni wadliwe, potencjalnie niebezpieczne jednostki dystrybucji zasilania
Wojciech Łęgowski, 09.02.2001
Wadliwe elementy zasilające stosowane w systemach szaf przemysłowych HP grożą porażeniem prądem.
IBM konsoliduje dział zajmujący się serwerami
Maciej Obuchowicz, 07.02.2001
W ramach restrukturyzacji linia serwerów intelowskich xSeries zostanie przeniesiona z działu zajmującego się komputerami PC do działu serwerowego, który do tej pory zajmował się komputerami mainframe oraz serwerami z serii AS/400 i RS/6000.
Dataquest: wzrosła sprzedaż serwerów i stacji roboczych
Wojciech Łęgowski, 06.02.2001
Analitycy obliczyli, że sprzedaż serwerów w roku 2000 była o 14%, a stacji roboczych o 11,3% wyższa niż w roku 1999.
Kolejny eServer
Robert Hajduk, 01.02.2001
IBM przedstawił serwer sieciowy oparty na architekturze 64-procesorowej.
IBM podejmuje kolejne inwestycje w Linuxa
Maciej Obuchowicz, Wojciech Łęgowski, 31.01.2001
Firma zamierza zainwestować kolejne 300 mln USD w rozwój usług przeznaczonych dla systemu operacyjnego Linux. Przedstawia też nowe rozwiązania sprzętowe bazujące na tym systemie open source.
Dell i Unisys rozszerzają współpracę o kontrakt wart 1 mld USD
Wojciech Łęgowski, 25.01.2001
Dell Computer i Unisys podpisały trzyletnie porozumienie OEM o wartości 1 mld USD, rozszerzające ich dotychczasową współpracę. W ramach umowy Dell będzie sprzedawał pod własną marką 16- i 32-procesoro...
Byli dyrektorzy Compaqa tworzą nową firmę
Wojciech Łęgowski, 16.01.2001
Firma będzie oferowała nowe serwery o małej wysokości, przeznaczone do instalacji w szafach przemysłowych. Nowością będzie tu zastosowanie w nich procesorów firmy Transmeta.
Superserwer (prawie) dla każdego
Robert Hajduk, 05.01.2001
Hewlett-Packard wprowadza do sprzedaży model superwydajnego serwera HP 9000 Superdome.
Poprzednia
strona
1
...
141
142
143
144
145
Redakcja poleca
Żywotność dysków SSD - które modele radzą sobie najlepiej?
Daniel Olszewski
10 innowacji, które mogą na nowo zdefiniować IT
Peter Wayner
Falcon 180B to nowy, najsilniejszy na świecie otwarty LLM
Anna Ładan
Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci
Daniel Olszewski
Wydarzenia
Zarejestruj się
Data Driven Innovation
Biblioteka IT
Jak HPE ProLiant może pomóc przekształcić zarządzanie danymi i zwiększyć wyniki biznesowe dzięki analizie danych
Ilość danych rośnie szybciej niż większość organizacji jest w stanie sobie z tym poradzić. Oczekuje się, że w 2025 r. wzrost ilości danych wyniesie ponad 200 zettabajtów. 57% niedawno ankietowanych liderów biznesowych twierdzi, że ich firmy nie są w stanie nadążyć za tą ilością danych i zdają sobie sprawę, że nie są gotowi na przyszłość. W tych danych kryją się przełomowe spostrzeżenia dotyczące innowacji, usług i środków bezpieczeństwa, ale można je zrealizować tylko wtedy, gdy dane zostaną połączone i oswojone w celu analizy. Oznacza to połączenie milionów wątków danych w jednolitą strukturę, zautomatyzowaną i dostępną od brzegu sieci do chmury. W jaki sposób modernizacja danych może sprostać największym wyzwaniom?
Mistrzowie migracji danych
Czy można skrócić czas migracji między niekompatybilnymi systemami z 70 do 14 godzin? Inżynierowie firmy Comarch opracowali i przeprowadzili projekt, w którym to się udało. Klient z branży ubezpieczeniowej musiał mieć dodatkowo zapewnione najwyższe standardy bezpieczeństwa. Operacja przeprowadzona w sposób tradycyjny - wykonania kopii zapasowej na taśmach magnetycznych w ośrodku klienta i transport taśm do ośrodka Comarch, gdzie miałaby nastąpić operacja odtworzenia, znacznie przekroczyłyby czas niedostępności. Konieczne było więc nieszablonowe podejście i bardzo dobrze zaplanowany proces, wsparcie partnerów biznesowych i przede wszystkim ogromne doświadczenie ekspertów. Zapraszamy do lektury niezwykle inspirującego case study, w którym zostały przedstawione krok po kroku szczegóły migracji opartej na macierzach dyskowych IBM FlashSystem i SVC.
Czy chmura zawsze jest chmurą? Przewodnik po usługach chmurowych i chmuropodobnych
Przewodnik po usługach chmurowych i chmuropodobnych. Rozważając adaptację chmury, warto poznać jej rodzaje i modele wdrożeń. Należy tu zwrócić uwagę, że chmura nie jest technologią, a modelem świadczenia usług IT. W jego ramach udostępniane są różne technologie, oprogramowanie, a także moc przetwarzania, pamięci masowe i infrastruktura sieciowa. Warto też wiedzieć, jakie usługi mogą sugerować, że są rozwiązaniami chmurowymi, jednak nimi nie będąc. W przypadku konkretnej firmy wybranie najlepszego dla niej typu chmury i zestawu usług jest zadaniem dla specjalistów IT. Mogą to być pracownicy firmy, jeśli mają odpowiednie kompetencje, lub zewnętrzni konsultanci dysponujący specjalistyczną wiedzą, pozwalającą na dobór optymalnego rozwiązania. Ten materiał prezentuje podstawowe pojęcia i znaczenia skrótów opisujących różne rodzaje chmur, typów usług, a także najważniejsze zasady selekcji odpowiedniego dostawcy.
Zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych
Cyfryzacja kolejnych procesów biznesowych wykładniczo zwiększa złożoność oraz zależność systemów informatycznych. W efekcie funkcjonowanie współczesnych organizacji w niespotykanym wcześniej stopniu zależy od pełnej dostępności środowisk IT. Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń, które istotnie mogą wpłynąć na zakłócenie procesów biznesowych przedsiębiorstwa, znacząco wzrosło. Pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie wymusiła na firmach rewizję planów zachowania ciągłości działania pod kątem zdarzeń, które, w głębokim przekonaniu, nie miały prawa się zdarzyć. Dzisiaj w analizie ryzyka, obok awarii infrastruktury czy katastrof naturalnych, w większym niż kiedykolwiek wcześniej stopniu należy przyjrzeć się ryzykom wynikającym z niespokojnej sytuacji geopolitycznej (ataki cybernetyczne, wojna, kryzys energetyczny). Konsekwencje zaburzenia ciągłości działania mogą być poważne – od niezrealizowanej sprzedaży po brak możliwości realizacji większości operacji przedsiębiorstwa, a w efekcie narażenie firmy na konsekwencje prawne i utratę zaufania klientów. Badanie „Computerworld” miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytania: W jaki sposób rodzime przedsiębiorstwa podchodzą do kwestii zapewnienia sprawności procesów? Jaki wpływ na biznes ma utrata ciągłości działania systemów IT? Czy firmy mają gotowe plany zachowania ciągłości i przywracania procesów po awarii? W jakim stopniu zapasowe centra danych, nowoczesne techniki backupu i chmura obliczeniowa mogą pomóc w zwiększeniu dostępności systemów i danych?
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »