SAN Solution Center w Krakowie

Laboratorium uruchomione przez Polcom i IBM posłuży do prezentacji i testowania rozwiązań służących do budowy systemów Storage Area Network.

W siedzibie krakowskiego Polcomu przy współpracy z IBM uruchomiono ośrodek kompetencyjny i testowy pamięci masowych. Będzie to centrum demonstracyjne, służące do prezentacji systemów SAN. "W pokazowym laboratorium mamy do dyspozycji m.in. dużą macierz dyskową SSA Shark, taśmowe i optyczne biblioteki, przełączniki i oprogramowanie do zarządzania składowaniem i archiwizacją danych. Są też oczywiście serwery działające pod kontrolą Windows, AIX, HP-UX, VMS czy OS/400" - mówi Marcin Gwóźdź, dyrektor Centrum Kompetencji Polcom Storage.

Jak zapewnia Polcom, w centrum będzie można odtworzyć konkretne środowisko produkcyjne klienta i sprawdzić poprawność topologii projektowanego systemu. "Laboratorium umożliwi testowanie systemów heterogenicznych zbudowanych z elementów pochodzących od różnych producentów. Klient może dostarczyć nam nawet własny serwer oraz konkretne aplikacje i przetestować wydajność systemu".

Zobacz również:

  • Pamięci Optane odchodzą do lamusa
  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS

Utworzone w Polcomie IBM SAN Solution Center jest kolejnym z sieci laboratoriów testowych SAN Interoperability Lab współtworzonych przez IBM. W Europie podobne ośrodki znajdują się we Francji, Niemczech, Czechach i Słowacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200