Tańsze serwery HP

Koncern zdecydował się na wprowadzenie nowego systemu pobierania opłat za wykorzystywanie serwerów HP. Jednocześnie firma obniżyła ceny niektórych swoich serwerów z serii Netserver.

Hewlett-Packard wprowadziła nowy sposób pobierania opłat za korzystanie z serwerów produkowanych przez koncern. Klienci HP będą teraz płacić za stopień eksploatacji maszyn, a nie za ich moc. Przedstawiciele Hewlett-Packard mają nadzieję, że system Pay-per-Use ("płać za zużycie") pozwoli na udostępnienie serwerów HP szerszemu gronu klientów. Dzięki takiemu systemowi opłat, firmy będą mogły lepiej zarządzać kosztami IT.

Nowy program cenowy dostępny jest dla linii serwerów unixowych Superdome i tych opartych na 32-bitowych procesorach Intela. Klienci HP, którzy skorzystają z modelu Pay-per-Use, otrzymają co miesiąc rachunek oparty na rzeczywistym stopniu wykorzystania mocy obliczeniowej serwera. W tej chwili nowy system pobierania opłat za wykorzystywanie serwerów działa w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Korei Płd., Japonii i Singapurze.

Zobacz również:

Jednocześnie koncern obniżył ceny niektórych swoich serwerów z serii Netserver. Urządzenia te będą sprzedawane po cenach nawet o 23% niższych niż dotychczas. W najtańszej konfiguracji, modele LP1000r oraz LP2000r będzie teraz można kupić już za 950 USD. Dla porównania, dotychczasowa cena HP Netserver LP1000r opartego na dwóch 866-megahercowych procesorach Intel Pentium III wynosiła 1499 USD. Obniżki objęły także serwery E800 oraz LC2000.

Według danych IDC, Hewlett-Packard plasuje się na drugiej pozycji według udziałów w ogólnoświatowej sprzedaży serwerów. Liderem na rynku serwerów jest IBM.


TOP 200