Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
Kolejny eServer
Robert Hajduk
IBM przedstawił serwer sieciowy oparty na architekturze 64-procesorowej.
IBM podejmuje kolejne inwestycje w Linuxa
Maciej Obuchowicz, Wojciech Łęgowski
Firma zamierza zainwestować kolejne 300 mln USD w rozwój usług przeznaczonych dla systemu operacyjnego Linux. Przedstawia też nowe rozwiązania sprzętowe bazujące na tym systemie open source.
Dell i Unisys rozszerzają współpracę o kontrakt wart 1 mld USD
Wojciech Łęgowski
Dell Computer i Unisys podpisały trzyletnie porozumienie OEM o wartości 1 mld USD, rozszerzające ich dotychczasową współpracę. W ramach umowy Dell będzie sprzedawał pod własną marką 16- i 32-procesoro...
Byli dyrektorzy Compaqa tworzą nową firmę
Wojciech Łęgowski
Firma będzie oferowała nowe serwery o małej wysokości, przeznaczone do instalacji w szafach przemysłowych. Nowością będzie tu zastosowanie w nich procesorów firmy Transmeta.
Superserwer (prawie) dla każdego
Robert Hajduk
Hewlett-Packard wprowadza do sprzedaży model superwydajnego serwera HP 9000 Superdome.
Poprzednia
strona
1
...
142
143
144
145
146
Redakcja poleca
Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci
Daniel Olszewski
HPE rozwija europejskie centrum R&D
Grzegorz Stech
Falcon 180B to nowy, najsilniejszy na świecie otwarty LLM
Anna Ładan
Zewnętrzny dysk, chmura czy dysk sieciowy? Jak zadbać o backup
Daniel Olszewski
Biblioteka IT
Firmowe dane z jeszcze lepszym silnikiem przetwarzania
Jak technologie IBM Power i Oracle mogą przyspieszyć firmowy biznes? Firmowe aplikacje, pracujące w oparciu o bazy danych Oracle, mogą działać jeszcze wydajniej i być tańsze w utrzymaniu bez utraty jakości i ciągłości przetwarzania danych. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym technologicznie i wydajnym platformom serwerowym IBM Power, które mogą przenieść firmowy computing na znacznie wyższy poziom. Przeczytaj i przekonaj się, w jaki sposób partnerstwo technologiczne IBM i Oracle może zmienić zasady gry w scyfryzowanym świecie.
Jak HPE ProLiant może pomóc przekształcić zarządzanie danymi i zwiększyć wyniki biznesowe dzięki analizie danych
Ilość danych rośnie szybciej niż większość organizacji jest w stanie sobie z tym poradzić. Oczekuje się, że w 2025 r. wzrost ilości danych wyniesie ponad 200 zettabajtów. 57% niedawno ankietowanych liderów biznesowych twierdzi, że ich firmy nie są w stanie nadążyć za tą ilością danych i zdają sobie sprawę, że nie są gotowi na przyszłość. W tych danych kryją się przełomowe spostrzeżenia dotyczące innowacji, usług i środków bezpieczeństwa, ale można je zrealizować tylko wtedy, gdy dane zostaną połączone i oswojone w celu analizy. Oznacza to połączenie milionów wątków danych w jednolitą strukturę, zautomatyzowaną i dostępną od brzegu sieci do chmury. W jaki sposób modernizacja danych może sprostać największym wyzwaniom?
Mistrzowie migracji danych
Czy można skrócić czas migracji między niekompatybilnymi systemami z 70 do 14 godzin? Inżynierowie firmy Comarch opracowali i przeprowadzili projekt, w którym to się udało. Klient z branży ubezpieczeniowej musiał mieć dodatkowo zapewnione najwyższe standardy bezpieczeństwa. Operacja przeprowadzona w sposób tradycyjny - wykonania kopii zapasowej na taśmach magnetycznych w ośrodku klienta i transport taśm do ośrodka Comarch, gdzie miałaby nastąpić operacja odtworzenia, znacznie przekroczyłyby czas niedostępności. Konieczne było więc nieszablonowe podejście i bardzo dobrze zaplanowany proces, wsparcie partnerów biznesowych i przede wszystkim ogromne doświadczenie ekspertów. Zapraszamy do lektury niezwykle inspirującego case study, w którym zostały przedstawione krok po kroku szczegóły migracji opartej na macierzach dyskowych IBM FlashSystem i SVC.
Zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych
Cyfryzacja kolejnych procesów biznesowych wykładniczo zwiększa złożoność oraz zależność systemów informatycznych. W efekcie funkcjonowanie współczesnych organizacji w niespotykanym wcześniej stopniu zależy od pełnej dostępności środowisk IT. Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń, które istotnie mogą wpłynąć na zakłócenie procesów biznesowych przedsiębiorstwa, znacząco wzrosło. Pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie wymusiła na firmach rewizję planów zachowania ciągłości działania pod kątem zdarzeń, które, w głębokim przekonaniu, nie miały prawa się zdarzyć. Dzisiaj w analizie ryzyka, obok awarii infrastruktury czy katastrof naturalnych, w większym niż kiedykolwiek wcześniej stopniu należy przyjrzeć się ryzykom wynikającym z niespokojnej sytuacji geopolitycznej (ataki cybernetyczne, wojna, kryzys energetyczny). Konsekwencje zaburzenia ciągłości działania mogą być poważne – od niezrealizowanej sprzedaży po brak możliwości realizacji większości operacji przedsiębiorstwa, a w efekcie narażenie firmy na konsekwencje prawne i utratę zaufania klientów. Badanie „Computerworld” miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytania: W jaki sposób rodzime przedsiębiorstwa podchodzą do kwestii zapewnienia sprawności procesów? Jaki wpływ na biznes ma utrata ciągłości działania systemów IT? Czy firmy mają gotowe plany zachowania ciągłości i przywracania procesów po awarii? W jakim stopniu zapasowe centra danych, nowoczesne techniki backupu i chmura obliczeniowa mogą pomóc w zwiększeniu dostępności systemów i danych?
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »