IBM konsoliduje dział zajmujący się serwerami

W ramach restrukturyzacji linia serwerów intelowskich xSeries zostanie przeniesiona z działu zajmującego się komputerami PC do działu serwerowego, który do tej pory zajmował się komputerami mainframe oraz serwerami z serii AS/400 i RS/6000.

IBM w ramach wewnętrznej reorganizacji postanowił połączyć wszystkie swoje działy zajmujące się serwerami. Ponadto utworzono nowy dział produktowy, prowadzący działalność związaną z komputerami osobistymi, systemami drukowania i rozwiązaniami dla branży handlowej.

W ramach restrukturyzacji linia serwerów intelowskich xSeries zostanie przeniesiona z działu komputerów PC do działu serwerowego, który do tej pory zajmował się komputerami mainframe oraz serwerami z serii AS/400 i RS/6000.

Zobacz również:

IBM w październiku ub.r. ujednolicił nazewnictwo swoich serwerów, wprowadzając dla nich nadrzędną markę - eServer. Zdaniem przedstawicieli firmy, dołączenie serwerów intelowskich do działu zajmującego się pozostałymi systemami serwerowymi było - z punktu widzenia działalności firmy - "kolejnym, logicznie uzasadnionym krokiem".

Na czele nowego działu Personal and Printing Systems Group stanął Robert Moffatt, dotychczasowy dyrektor działu Personal Systems Group. Podlegać mu będą bezpośrednio działy Printing Systems, Retail Store Solutions i Personal Computing.

***

IBM reorganizuje dział sprzedaży komputerów PC

IBM wprowadza jednolitą markę dla swoich serwerów


TOP 200