Hewlett-Packard wymieni wadliwe, potencjalnie niebezpieczne jednostki dystrybucji zasilania

Wadliwe elementy zasilające stosowane w systemach szaf przemysłowych HP grożą porażeniem prądem.

Hewlett-Packard zapowiedział bezpłatną wymianę nie zapewniających odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jednostek dystrybucji zasilania (Power Distribution Units - PDU), wykorzystywanych głównie w produkowanych przez firmę systemach szaf przemysłowych. Wadliwe urządzenia trafiały do dystrybutorów i klientów HP w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) od grudnia 1999 r.

Zagrożenie porażenia prądem w wyniku dotknięcia stelażu szafy przemysłowej istnieje wtedy, gdy użytkownik przerwie wewnętrzny kabel uziemiający wadliwej jednostki PDU.

Zobacz również:

Producent twierdzi, że postanowił wymienić potencjalnie niebezpieczne elementy, choć do tej pory nie miał żadnego zgłoszenia o spowodowanych przez nie awariach lub wypadkach.

Jednostki PDU odpowiadają za wewnętrzną dystrybucję prądu zmiennego w systemach szaf przemysłowych, w tym m.in. serwerach HP 9000, HP e3000, stacjach roboczych HP, serwerach internetowych HP Netserver, a także systemach pamięci masowych.

Firma powiadomiła już swoich użytkowników, aby unikali kontaktu ze stelażami i wadliwymi jednostkami PDU. Do naprawy wadliwych elementów mogą przystępować tylko odpowiednio przeszkoleni pracownicy serwisu HP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200