Mobilne serwery

IBM będzie dystrybuował ultra-cienkie serwery firmy RLX Technologies o nazwie 324. Ciekawostką jest fakt, że urządzenia te zbudowano w oparciu o procesory Crusoe przeznaczone dla komputerów przenośnych.

Nowe serwery firmy RLX Technologies o symbolu 324 wykorzystują procesory firmy Transmeta przeznaczone dla komputerów przenośnych. Dystrybutorem serwerów 324 będzie IBM. Dzięki temu, że cały 324 znajduje się na jednej płycie, możliwe jest umieszczenie nawet ośmiu serwerów w jednej 1,75-calowej obudowie. Rozwiązanie takie możliwe jest również dlatego, że podzespoły Transmeta wydzielają podczas pracy dużo mniejsze ilości ciepła niż standardowe procesory przeznaczone dla serwerów. Dużą zaletą RLX 324 jest znaczna oszczędność energii wynikająca z faktu zastosowania procesorów dla komputerów przenośnych.

RLX 324 zbudowany jest z myślą o web-hostingu. Współpracuje on z Apache lub z Windows 2000. Jednostkę główną stanowi procesor Transmeta Crusoe TM 5600 dedykowany dla notebooków. Pracuje on z prędkością 633 MHz. Serwer może obsługiwać do 512 MB pamięci PC-133 SDRAM. Pamięć masową stanowią dwa dyski twarde. Serwer RLX nie pozwala na podłączenie monitora, myszy, czy klawiatury, dlatego zarządzanie nim musi odbywać się poprzez sieć.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

Dystrybucja RLX 324 rozpocznie się na początku przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200